Рішення № 88742347, 14.04.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2020
Номер справи
360/1268/20
Номер документу
88742347
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

14 квітня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/1268/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши в порядку спрощеного провадження (у письмовому провадженні) справу за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про скасування постанови про накладення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

25 березня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), відповідно до якого позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову начальника відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) від 11.03.2020 про накладення штрафу у розмірі 5100,00 грн ВП №61200947.

В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 05 березня 2020 року ВП № 61304658 накладено штраф у розмірі 5100,00 грн на управління Пенсійного фонду в м. Сєвєродонецьку Луганської області за не виконання рішення суду у справі №360/431/19. Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області вважає неправомірними дії державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) щодо винесення постанови про накладення штрафу від 05.03.2020 ВП № 61304658.

18.03.2020 на адресу головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області надійшла постанова начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 11.03.2020 у виконавчому провадженні ВП №61200947 про накладення штрафу на позивача у розмірі 5100 грн. Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області вважає, що зазначена постанова про накладення штрафу є протиправною та підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 26.03.2020 позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу,- залишено без руху.

Ухвалою суду від 06.04.2020 відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 09 квітня 2020 року.

Ухвалою суду від 09.04.2020 замінено неналежного відповідача у справі - Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) на належного відповідача - відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків).

Від представника відповідача через канцелярію суду 14.04.2020 надійшов відзив на адміністративний позов, яким відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог Головного управління ПФУ в Луганській області з огляду на наступне.

07.02.2020 на виконання до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) надійшов виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 24.01.2020 № 360/1617/19.

07.02.2020 державним виконавцем, керуючись вимогами ст. ст. 3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.

На адресу відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) надійшла відповідь від боржника, з якої встановлено, що виплата доплати по проведеному перерахунку за період з 01.01.2016 по 22.12.2019 у сумі 88 979, 05 грн буде здійснюватися за окремою бюджетною програмою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 № 649. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 інформація внесена до реєстру судових рішень № 54953 (станом на 26.02.2020) та буде виплачена згідно порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду.

Додатково повідомлено, що доплату по проведеному перерахунку за період з 23.12.2019 (дата набрання рішення суду законної сили) по 31.01.2020 у сумі 3 007, 41 грн було зараховано на картковий рахунок ОСОБА_1 , відкритий в АТ "Державний ощадний банк України" у лютому 2020 року, але відповідна інформація не відповідає дійсності та не виплачена згідно відповіді Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 11.03.2020 № 1200-010301-6/4828, яка надійшла до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) 16.03.2020 № 18693/14/20Л вже після накладання штрафу на боржника.

11.03.2020 державним виконавцем, керуючись ст. 63, 75 Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 5 100 грн.

Відповідач зауважує, що позовна заява ГУ ПФУ в Луганській області не містить такої підстави для звернення до суду із позовом - як відсутність фінансування. Крім того, про відсутність фінансування позивачем жодним чином не зазначено і у листах на адресу відповідача, натомість позивач у них посилається на постанову КМУ від 22.08.2018 №649 та окремий порядок, який буде встановлений постановою КМУ

В свою чергу чергу відсутність фінансування позивачем документально не доведено та не надано доказів вчинення будь - яких дій на отримання фінансування для виконання судового рішення на момент накладення штрафу на боржника.

Позивачем надано лише розрахунок на доплату пенсії ОСОБА_1 для внесення до реєстру згідно Порядку № 649. При цьому, не надано доказів направлення відповідного пакету документів до Пенсійного фонду України, де уповноважена комісія, після перевірки обґрунтованості розрахованої суми, прийняла б одне з рішень, як і не надано рішення Пенсійного фонду України з приводу даного питання.

Отже, матеріали виконавчого провадження, на думку відповідача, не містять відомостей та належних доказів на вчинення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області дій, передбачених пунктом 5 Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду.

На підставі викладеного, представник відповідача із посиланням на норми Закону України "Про виконавче провадження", просив суд відмовити у задоволенні позову ГУ ПФУ в Луганській області.

У судове засідання сторони, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, не прибули, надали заяви про розгляд справи без участі їх представників.

Згідно із частиною третьою статті 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Враховуючи положення статті 194 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 21.11.2019 у справі №360/1617/19, зокрема, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити з 1 січня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90 % сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум (а.с.54-57).

Згідно з даними комп`ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» вбчається, що судове рішення у справі №360/1617/19 набрало законної сили 23.12.2019 та 24.01.2020 стягувачем отримано виконавчий лист про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити з 1 січня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90 % сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

07.02.2020 ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про відкриття виконавчого провадження (а.с.31-33,67,68,69).

Постановою від 07.02.2020 головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) відкрито виконавче провадження ВП №61200947 з примусового виконання виконавчого листа № 360/1617/19, виданого 24.01.2020 Луганським окружним адміністративним судом про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити з 1 січня 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90 % сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум. Вказана постанова була надіслана сторонам виконавчого провадження (а.с.34,35,70,71).

Листом від 27.02.2020 (вх.№ від 03.03.2020) Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області повідомило відповідача, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21.11.2019 у справі № 360/1617/19 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 90 % сум грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016; доплату по проведеному перерахунку за період з 23.12.2019 (дата набрання рішенням суду законної сили) по 31.01.2020 у сумі 3007,41 грн зараховано на картковий рахунок ОСОБА_1 у лютому 2020 року. Також повідомлено, що виплата доплати по проведеному перерахунку за період з 01.01.2016 по 22.12.2019 у сумі 88979,05 грн буде здійснюватись за окремою бюджетною програмою, відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 649 від 22.08.2018 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду». Позивачем було додано до листа розрахунок на доплату, протокол про перерахунок пенсії та витяг з реєстру рішень суду, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (а.с.36-40,72-76).

Постановою від 11.03.2020 начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) ВП №61200947 накладено на боржника ) ГУ ПФУ у Луганській області штраф у сумі 5100,00 грн, яка надіслана сторонам виконавчого провадження (а.с.41,42,77,78).

Листом вх.№ від 16.03.2020 позивачем надіслано лист відповідачу на заміну листа від 27.02.2020, яким виправлено, що доплату по проведеному перерахунку за період з 23.12.2019 (дата набрання рішенням суду законної сили) по 31.01.2020 у сумі 3007,41 грн на підставі пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», обліковано в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та буде виплачено на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України (а.с.43,44,79,80).

Вирішуючи справу по суті заявлених вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Частиною першою статті 255 КАС України визначено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов`язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII "Про виконавче провадження" (далі - Закон № 1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з пунктами 1 та 16 частини третьої статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.

Статтею 26 Закону № 1404-VIII визначено, що виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей (частина п`ята), за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною) (частина шоста).

Відповідно до частини першої статті 63 Закону № 1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.

У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність (частина друга статті 63 Закону № 1404-VIII).

Згідно з частиною третьою статті 63 Закону № 1404-VIII виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.

У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.

У разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

Відповідно до частини другої статті 74 Закону № 1404-VIII рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Частинами першою та другою статті 75 Закону № 1404-VIII визначено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

З вищевикладеного слідує, що правовою підставою для накладення державним виконавцем на боржника штрафу у межах виконавчого провадження є невиконання ним судового рішення у встановлений строк без поважних причин. При цьому, застосування такого заходу реагування є обов`язком державного виконавця і націлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження, як завершальної стадії судового провадження.

Приписами абзацу другого пункту 1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 40/26485 визначено, що Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об`єднаними управліннями утворюють систему територіальних органів Фонду.

Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: планує у відповідному регіоні доходи та видатки коштів Фонду, у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду; забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами) (підпункти 2, 4 пункту 4 вказаного Положення).

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21.11.2019 у справі №360/1617/19, ГУ ПФУ у Луганській області протоколом про перерахунок пенсії за вислугу років здійснено з 01.02.2020 перерахунок пенсії ОСОБА_1 у розмірі 90% грошового забезпечення (а.с.7).

Доплату по проведеному перерахунку за період з 23.12.2019 (дата набрання рішенням суду законної сили) по 31.01.2020 у сумі 3007,41 грн на підставі пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», обліковано в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області та, як зазначає позивач, буде виплачено на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Щодо виплати доплати по проведеному перерахунку за період з 01.01.2016 по 22.12.2019 у сумі 88979,05 грн, позивач зазначає, що її буде здійснено за окремою бюджетною програмою, відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 649 від 22.08.2018 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду».

Суд вважає неприпустимими посилання позивача у даній справі на норми постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо - переміщеним особам", якою визначено, що суми пенсій, які не виплачено за період до місяця їх відновлення, обліковуються в органі, що здійснює пенсійні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного КМУ, оскільки Конституційне поняття "Закон України", на відміну від поняття "законодавство України", не підлягає розширеному тлумаченню, це - нормативно-правовий акт, прийнятий Верховною Радою України в межах повноважень. Зміни до закону вносяться за відповідно встановленою процедурою Верховною Радою України шляхом прийняття закону про внесення змін. Нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України є підзаконними, а тому не можуть обмежувати права громадян, які встановлено законами.

Більш того, суд вважає за необхідне зазначити, що постанова Кабінету Мінстрів України від 05.11.2014 №637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо - переміщеним особам", жодним чином не поширюється та не врегульовує правовідносини щодо виплати соціальних виплат за судовим рішенням.

Разом з тим, відповідно до пункту 3 Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 (далі - Порядок № 649), боржник веде облік рішень у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (далі - реєстр), відповідно до порядку, встановленого Пенсійним фондом України. Боржником є орган Пенсійного фонду України, визначений судом боржником у виконанні судового рішення (п.2 Порядку № 649).

Пунктом 4 Порядку № 649 встановлено, що черговість виконання рішень визначається датою їх надходження до боржника.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 649 для підтвердження суми, що підлягає виплаті, боржник подає до Пенсійного фонду України:

документ, що підтверджує дату надходження судового рішення до боржника;

копію судового рішення (судових рішень) або виконавчого листа;

розрахунок суми, що підлягає виплаті, засвідчений керівником боржника або уповноваженою ним особою.

За приписами пунктів 6-10 Порядку № 649 перевірку обґрунтованості розрахованої боржником суми, що підлягає виплаті, проводить в Пенсійному фонді України комісія з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду (далі - комісія).

Комісія утворюється у складі не менше семи осіб. Персональний склад комісії, її голова, заступник голови та секретар затверджуються Головою правління Пенсійного фонду України.

Засідання комісії є правоможним за умови присутності на ньому не менше двох третин її складу і проводяться у разі потреби, але не рідше одного разу на місяць.

Комісія приймає одне з таких рішень: про наявність підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку; про відсутність підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку.

У разі відсутності підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку, у п`ятиденний строк комісія повідомляє боржнику про прийняте рішення, зазначивши при цьому причини відмови.

У разі потреби комісія може прийняти рішення про повернення матеріалів боржнику на доопрацювання.

Рішення комісії приймаються відкритим голосуванням і вважаються прийнятими, якщо за них проголосували більшість присутніх на її засіданні членів. Рішення оформляються протоколом, у якому за наявності підстав зазначаються пропозиції щодо перерахунку коштів на рахунок боржника. Протокол підписується всіма членами комісії і подається Голові правління Пенсійного фонду України, який не пізніше трьох робочих днів приймає рішення про виділення коштів.

Виділення коштів для виплати здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику.

Боржник у триденний строк повідомляє стягувачу про виділення коштів та не пізніше десяти робочих днів з дня надходження коштів у межах встановленого Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" періоду виплати пенсії зобов`язаний здійснити виплату стягувачу суми, що підлягає виплаті, у порядку, встановленому статтею 47 зазначеного Закону (пункт 11 Порядку № 649).

Таким чином, з огляду на зазначені пункти Порядку № 649, боржник подає до Пенсійного фонду України документи, відповідно до пункту 5 Порядку № 649, на підставі яких приймається рішення про виділення коштів для виплати.

Матеріалами справи підтверджено, що позивач повідомляв відповідача у своєму листі від 27.02.2020 № 1200-010301-6/3856, надавши протокол про перерахунок пенсії, розрахунок на доплату пенсії та витяг з реєстру рішень суду, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, про включення до реєстру рішень суду, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, доплати у сумі 88979,05 грн. Проте відповідачем не було враховано даний факт при прийнятті оскаржуваного рішення (а.с.8).

Отже, невиконання судового рішення позивачем в частині виплати грошових коштів, за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів, не може вважатись невиконанням судового рішення без поважних причин, а накладення штрафу, у такому випадку, жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.

Даний правовий висновок викладено в постанові Верховного Суду від 24.01.2018 у справі № 405/3663/13-а (К/9901/1598/18).

Щодо доводів відповідача про неможливість застосування такої практики Верховного Суду, оскільки відсутність фінансування не доведена документально, суд зауважує, що листом від 27.02.2020 позивач повідомив відповідача, що головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , а також надав витяг з реєстру рішень суду, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою.

Приймаюче зазначене рішення суд дійшов висновку щодо вчининення боржником всіх залежних від нього дій для забезпечення виплати перерахованих пенсій на виконання судового рішення. Тобто наявність саме поважних причин не виконання рішення суду.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При вказаних обставинах, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, позов підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір в розмірі 2102,00 грн згідно з платіжним дорученням від 30.03.2020 № 3449 (а.с.18).

В межах спірних правовідносин суб`єктом владних повноважень є відповідач, правомірність рішення якого оскаржено позивачем - учасником виконавчого провадження.

Таким чином, витрати зі сплати судового збору підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) про скасування постанови про накладення штрафу, - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) від 11 березня 2020 року про накладення штрафу у розмірі 5100,00 грн у виконавчому провадженні ВП №61200947.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (код ЄДРПОУ 43315445, 61002, Харківська обл., місто Харків, вулиця Ярослава Мудрого, будинок 16) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код ЄДРПОУ 21782461, 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, 9) витрати зі сплати судового збору в розмірі 2102 (дві тисячі сто дві грн 00 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя К.Є. Петросян