Рішення № 88741944, 14.04.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2020
Номер справи
380/1914/20
Номер документу
88741944
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/1914/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 квітня 2020 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Кухар Н.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу № 380/1914/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов`язання вчинити дії ,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул.Митрополита Андрея,10, код ЄДРПОУ - 13814885), в якому позивач просить суд зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області видати ОСОБА_1 довідку для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з врахуванням виплат заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включити всі види оплати праці працюючого державного службовця, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та призначити пенсію з 03.01.2020 року відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу» та постанови КМ України від 14.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач був право на призначення пенсії відповідно до Закону України від 10.12.2015 року № 889 – VIII, «Про державну службу». На думку позивача у відповідності до Закону України № 3723-ХІІ «Про державну службу», Постанови КМ України від 14.09.2016 № 622, має право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» у віці 62 роки, тобто з 03.01.2020 року з врахуванням посадового окладу, рангу, вислуги років та всіх інших виплат (надбавок, виплат за додаткове навантаження, премій, матеріальної допомоги та інших (виплат) виплачених працюючому державному службовцю відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне соціальне страхування. Позивач зазначає, що довідки за № 157/05-53 від 03.01.2020 року, та 3-ф від 28.01.2020 року, які були видані Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області на ім`я позивача видані всупереч Закону України від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу» та п. 4 постанови КМУ від 14.02.2016 року № 622. Для відновлення порушеного права позивач звернувся до суду з вищенаведеним позовом.

Ухвалою суду від 11 березня 2020 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).

30 березня 2020 року представник відповідача через канцелярію суду подав відзив на позовну заяву. У задоволенні позову просить відмовити з наступних підстав. Відповідно до поданої заяви позивача від 03.01.2020 року, було переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з 03.01.2020 року. Пенсійне забезпечення в Україні здійснюється відповідно до норм Законів України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», «Про державну службу» та інших нормативно – правових актів. У відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (зі змінами) заява про призначення пенсії подається пенсіонером особисто або його законним представником, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії. Згідно заяви позивача від 10.02.2020 року проведено перерахунок пенсії 17.02.2020 року рішенням № 913310112914 з 03.01.2020 року з дня призначення пенсії по Закону України «Про державну службу» із врахуванням довідок. Затверджених Постановою правління Пенсійного фонду України 17.01.2017 року № 1-3, а саме:

від 28.01.2020 № 1-ф про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) у зв`язку з набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України 15.01.2020 № 16.;

від 03.01.2020 № 157/05-53 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, в яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Середньомісячний заробіток становить 11981, 67 грн., в тому числі:

- 6600 грн., (посадовий оклад);

- 500, 00 грн., (надбавка за ранг (6 ранг);

- 3300, 00 грн., (надбавка за вислугу років);

- 600, 00 грн., (місячна премія за січень 2020);

- 921, 67 грн. (грошова допомога).

Розмір пенсії з 03.01.2020 становить 7189, 00 грн.

У відзиві вказують, що довідки від 31.03.2016 року за вихідним № 896/06-33 за вихідним № 896/06-33, про складові заробітної плати (за будь – які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», та яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України 14.02.2011 № 5-1, для обчислення розрахунку пенсії не враховувалися. На думку відповідача видати позивачу довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах віднесених до категорій посад державної служби, є передчасним без встановлення стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби. Також вказують, що вимоги позивача щодо призначення йому пенсії з 03.01.2020 року відповідно до ст. Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723 є безпідставними з огляду на те, що позивачу вже призначено пенсію відповідно з 03.01.2020 року із врахуванням діючих нормативно – правових актів Кабінету Міністрів України.

31 березня 2020 року позивачем було подано відповідь на відзив, яким обґрунтовується тим, що довідка від 28.01.2020 року № 3-ф видана Головним управлінням ПФУ у Львівській області на підставі Порядку № 750 (в яку включено умовну 1/10 премій від посадового окладу та грошову допомогу в розмірі 1/12 розміру посадового окладу, надбавки за ранг та вислугу років, премії, визначені відповідно до підпунктів 1-3 пункту 4 Порядку № 750) та всупереч ст.37 Закону № 3723 та п.4 Порядку № 622 не можуть братись до уваги для призначення пенсії, так як в неї не включено всі складові нарахованих виплат, які виплачувалися працюючому державному службовцю відповідної посади та рангу до якої прирівнюється посада – заступника начальника самостійного управління Пенсійного фонду України в м. Трускавці, яке як і посада ліквідовані шляхом обєднання з Дрогобицьким, а потім і Дрогобицьке приєднане до Головного управління ПФУ у Львівській області. Просить задоволити позовні вимоги повністю.

На підставі ст. 262 КАС України розгляд справи проводиться в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Суд, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.

20 грудня 2019 року позивач звернувся із заявою до Начальника Головного управління ПФУ у Львівській області із заявою в якій просив у зв`язку з призначенням пенсії з 03.01.2020 року у відповідності до Закону України «Про державну службу» видати довідку згідно з пунктом Порядку призначення пенсії деяким категоріям осіб затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 року № 622, як особі яка на час звернення за призначенням пенсії, не є державним службовцем – заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включається всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області було видано довідку за № 155/05-53 від 03.01.2020 року про складові заробітної плати призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), в якій зазначається, що ОСОБА_1 працював на посаді заступника начальника управління Пенсійного фонду України в м. Трускавці Львівської області, заробітна плата згідно постанови Кабінету Міністрів №102 від 06.02.2019 року станом на 03 січня 2020 року становить посадовий оклад: 6100, 00 грн.; надбавка за ранг (6 ранг) або кваліфікаційний клас (клас), або класний чин (чин), або спеціальні звання (звання), або дипломатичний ранг (ранг) – 500, 00 грн.; надбавка за вислугу років (50%) (за стаж державної служби 35 років 01 місяці 19 днів) – 3050, 00 грн. Дана довідка видана на підставі наказу Міністерства соціальної політики України № 750 від 10.05.2017 року «Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсії окремим категоріям осіб у разі ліквідація державних органів, у яких особи працювали, а також перейменуванням (відсутності) їхніх посад». (а.с.6).

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області було видано довідку за № 157/05-53 від 03.01.2020 року про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, яка видана ОСОБА_1 для призначення пенсії згідно з пунктом 10,12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723- ХІІ «Про державну службу» та про те, що середнім розміри надбавок, премії та інших виплат за грудень 2019 року за відповідними (прирівняними) посадами, становили: за грудень 2019 року у графі - премія місячна вказано суму у розмірі 610, 00 грн., у графі – інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю вказано суму у розмірі 855, 00 грн. Дана довідка видана на підставі наказу Міністерства соціальної політики України № 750 від 10.05.2017 року «Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсії окремим категоріям осіб у разі ліквідація державних органів, у яких особи працювали, а також перейменуванням (відсутності) їхніх посад». (а.с. 7).

27 січня 2020 року позивач повторно звернувся із заявою до Начальника Головного управління ПФУ у Львівській області із заявою в якій просив видати довідку з посадового окладу заступника керівника самостійного управління із застосуванням коефіцієнта 1,2 та врахуванням виплат визначених в ст. 37 «Про державну службу» та п.4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб затвердженим постановою КМ України № 622 від 14.09.2016 року.

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області позивачу видано довідку № 1-Ф від 28.01.2020 року про складові заробітної плати призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), що він справді працював на посаді заступника начальника управління Пенсійного фонду України в м. Трускавці Львівської області, заробітна плата у зв`язку з набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України № 16 від 15 січня 2020 року станом на січень 2020 року становив: посадовий оклад: 6600, 00 грн.; надбавка за ранг (6 ранг) або кваліфікаційний клас (клас), або класний чин (чин), або спеціальні звання (звання), або дипломатичний ранг (ранг) – 500, 00 грн.; надбавка за вислугу років (50%) (за стаж державної служби 35 років 01 місяці 19 днів) – 3300, 00 грн. (а.с. 9).

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області було видано довідку № 3-Ф від 28.01.2020 року про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, яка видана ОСОБА_1 для призначення пенсії згідно з пунктом 10,12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723- ХІІ «Про державну службу». Відповідні виплати згідно з наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 року № 750 «Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працюють, а також перейменування (відсутності) їхніх посад» становить: за січень 2020 року у графі - премія місячна вказано суму у розмірі 660, 00 грн., у графі – грошова допомога вказано суму у розмірі 921, 67 грн. Разом сума становить – 1581, 67 грн. (а.с. 10).

Не погодившись з такими діями відповідача щодо видання довідок позивач звернувся до суду із позовом.

Даючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові-особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб`єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Положеннями частини першої статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ (далі - Закон № 3723-ХІІ) визначено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

З аналізу викладеної норми слідує, що необхідною умовою для наявності в осіб, які мають не менш як 20 років стажу державної служби, права на пенсію відповідно до вказаної статті є досягнення такими особами певного віку, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку, наявність страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

При цьому вказаний вік визначається статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Отже, до 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII) право на пенсію державного службовця мали особи, які: а) досягли певного віку (передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та мають передбачений законодавством страховий стаж; б) мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Після 01.05.2016, відповідно до статті 90 Закону № 889-VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». При цьому законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.

Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII визнано такими, що втратили чинність, зокрема, Закон України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 року, № 52, ст. 490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Згідно пункту 12 Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України 1993 року, № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 року, № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 889-VІІІ передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу державної служби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VІІІ, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Так, відповідно до абзацу другого частини першої статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» до досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку, зокрема, 58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622, затверджено Порядок призначення пенсій державним службовцям (далі - Порядок).

Згідно з п. 2 Порядку згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу” на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу” (далі - Закон) мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу”:

мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України;

займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Пунктом 3 Порядку передбачено, що право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу” не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають:

чоловіки, які досягли віку 62 роки. До досягнення зазначеного віку право на призначення пенсії мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

61 рік - які народилися по 31 грудня 1954 р.;

61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 р. по 31 грудня 1955 р.;

жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Відповідно до пункту 4 Порядку Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

У відповідності до пунктів 5-7 Порядку № 622 визначено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

У всіх випадках заробітна плата для призначення пенсії державного службовця враховується в межах установленої законом на день призначення пенсії максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Наказом Міністерства соціальної політики України № 750 від 10.05.2017 року затверджено Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад (далі - Порядок № 750).

Порядок № 750 розроблено відповідно до пунктів 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" та на виконання пункту 6 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб".

Згідно п. 2. Порядку № 750, довідка про заробітну плату для призначення пенсії (далі - довідка для призначення пенсії) відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII "Про державну службу" видається особам, які мають право на призначення пенсії згідно з пунктом 3 Порядку № 622.

Пунктом 3 Порядку №750 визначено, що у разі ліквідації державного органу без правонаступника або якщо останнє місце роботи особи на посаді державної служби було в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній чи у якому на час призначення пенсії перейменовані (відсутні) посади, у тому числі відсутні відповідні посади державної служби, довідки для призначення пенсії видають:

Міністерство соціальної політики України - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було в державних органах, юрисдикція яких поширювалася на всю територію України (крім Національного банку України);

Національний банк України - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було в установах, філіях та представництвах Національного банку України;

структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах (у разі утворення) рад - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було у відповідних державних органах, юрисдикція яких поширювалася на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, одного або кількох районів, міст обласного значення, та органах місцевого самоврядування.

Згідно з п. 4 Порядку № 750 для надання довідок для призначення пенсії враховуються:

1) посадовий оклад і надбавка за ранг - в розмірах, чинних на день звернення за призначенням пенсії працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи та займаною посадою на державній службі, до яких прирівнюються посади працівників ліквідованих державних органів, згідно з переліками:

посад і постанов Кабінету Міністрів України, відповідно до яких затверджувалися посадові оклади працівників державних органів, що наведені в додатку 1 до цього Порядку;

посад і нормативно-правових актів, відповідно до яких затверджувалися посадові оклади працівників установ та організацій до набрання чинності Законом № 889, що наведені в додатку 2 до цього Порядку;

посад і постанов Кабінету Міністрів України, відповідно до яких затверджувалися посадові оклади працівників державних органів, посади яких у зв`язку з набранням чинності Законом № 889 не належать до посад державної служби, що наведені в додатку 3 до цього Порядку;

посад і постанов Кабінету Міністрів України та постанов правління Національного банку України, відповідно до яких посадові оклади працівників Національного банку України, які мають стаж 20 років на посадах, віднесених до посад державної служби, посади яких після набрання чинності Законом № 889 не належать до посад державної служби, віднесені до категорій посад державної служби, що наведені в додатку 4 до цього Порядку;

2) надбавка за вислугу років - на рівні 3 відсотків посадового окладу за прирівняною посадою державної служби за кожен календарний рік стажу державної служби на час призначення пенсії, але не більше ніж 50 відсотків посадового окладу;

3) премія - в розмірі 10 відсотків посадового окладу за прирівняною посадою державної служби;

4) грошова допомога, що надається до щорічної основної оплачуваної відпустки державним службовцям, - у розмірі 1/12 сум розмірів посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років, премії, визначених відповідно до підпунктів 1-3 цього пункту;

5) надбавка до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень залежно від ступеня секретності інформації - у розмірах, визначених законодавством (за умови встановлення).

За приписами п. 7 Порядку № 750 у разі відсутності або перейменування (відсутності) у державному органі посади, що була останньою, яку особа займала на державній службі, її посада визначається цим органом згідно з додатком 1 до цього Порядку або за відповідною групою оплати праці з урахуванням юрисдикції державного органу.

Постановою Кабінету Міністрів України № 15 від 18.01.2017 року «Питання оплати праці працівників державних органів» (далі Постанова № 15) затверджено Перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці.

15 січня 2020 року було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 16, якою було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2017 р. № 15, яка набрала чинності 25.01.2020 року.

Пунктом 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 16 від 15 січня 2020 року вказано, що ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 січня 2020 року.

Судом встановлено, що довідки Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області № 157/05-53 від 03.01.2020 року та 3-ф від 28.01.2020 року, були видані позивачу на його звернення у відповідності до вимог наказу Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 року № 750 «Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працюють, а також перейменування (відсутності) їхніх посад».

Судом встановлено, що згідно заяви позивача від 10.02.2020 року проведено перерахунок пенсії 17.02.2020 року рішенням № 913310112914 з 03.01.2020 року з дня призначення пенсії по Закону України «Про державну службу» із врахуванням доданих довідок затверджених Постановою правління Пенсійного фонду України 17.01.2017 року № 1, 3, а саме від 28.01.2020 року № 1-ф про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) у зв`язку з набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України 15.01.2020 року № 16; від 03.01.2020 року № 157/05-53 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державного служби.

Проте, позивач в позовній заяві зазначає, що довідка 3- ф від 28.01.2020 року Головного управління ПФУ у Львівській області видана на підставі наказу Мінсоцполітики № 750 від 10.05.2017 року, суперечить ст. 37 Закону України «Про державну службу» № 3723- ХІІ та п. 4 постанови КМУ № 622 від 14.09.2016 року і не може братись до уваги для призначення пенсії, так як в неї не включено всі складові нарахованих виплат, які виплачувалися працюючому державному службовцю відповідної посади та рангу до якої прирівнюється посада позивача – заступника начальника самостійного управління Пенсійного фонду України в м. Трускавці, яке як і посада ліквідовані шляхом об`єднання з Дрогобицьким, а потім і Дрогобицьке приєднане до Головного управління ПФУ у Львівській області.

На думку позивача Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області, вищенаведені довідки № 157/05-53 від 03.01.2020 року та 3-ф від 28.01.2020 року, були видані всупереч ст. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу» та п. 4 Постанови КМУ від 14.02.2016 року № 622, вважає, що наказ Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 року № 750 має нижчу юридичну силу.

Згідно записів трудової книжки позивача вбачається, що 31.03.2016 року позивача було звільнено з посади заступника начальника управління Пенсійного фонду України в м. Трускавці Львівської області у зв`язку з скороченням посади відповідно до п. 1 ст. 40 КзпП України.

Згідно п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках зокрема: змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників;

Судом встановлено, що довідки № 157/05-53 від 03.01.2020 року та 3-ф від 28.01.2020 року були видані на підставі наказу Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 року № 750 «Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад».

Пунктом 4 Порядку призначення пенсії деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 передбачено, що за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктом 6 цього Порядку передбачено, що у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому наказом Міністерства соціальної політики від 10.05.2017 №750 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 №766/30634 «Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад» (далі - Порядок видачі довідок).

Згідно пункту 7 Порядку видачі довідок у разі відсутності або перейменування (відсутності) у державному органі посади, що була останньою, яку особа займала на державній службі, її посада визначається цим органом згідно з додатком 1 до Порядку видачі довідок.

Судом встановлено, що розмір заробітної плати для призначення пенсій таким особам визначається відповідно до підпунктів 1-5 пункту 4 Порядку видачі довідок, що і було враховано при видачі довідок ОСОБА_1 , який був звільнений з посади заступника начальника управління Пенсійного фонду України в м. Трускавці Львівської області та на момент введення в дію ЗУ «Про державну службу» (01.05.2016р.) не перебував на державній службі.

Так, за заявою позивача ГУ ПФ України у Львівській області було сформовано та видано довідку від 03.01.2020 року № 157/05-53, відповідно до якої включено такі розміри надбавок, премії та інших виплат за грудень 2019 року за відповідними (прирівняними) посадами, становили: за грудень 2019 року у графі - премія місячна вказано суму у розмірі 610, 00 грн., у графі – інші виплати (матеріальна допомога, премії, нараховані за період, що перевищує календарний місяць) в частині, що відповідає календарному місяцю вказано суму у розмірі 855, 00 грн. Всього разом на суму – 1465,00 грн.

У довідці № 3-Ф від 28.01.2020 року Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області було включено складові за січень 2020 року у графі - премія місячна вказано суму у розмірі 660, 00 грн., у графі – грошова допомога вказано суму у розмірі 921, 67 грн. Разом сума становить – 1581, 67 грн.

Позивач зазначає, що такі довідки є протиправними, так як у них не включено всі складові нарахованих виплат, які виплачуються працюючому державному службовцю відповідної посади та рангу, до якої прирівнюється його посада.

Згідно ст.50 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державного службовця складається з:1) посадового окладу; 2) надбавки за вислугу років; 3) надбавки за ранг державного службовця, 6) премії (у разі встановлення). За результатами роботи та щорічного оцінювання службової діяльності державним службовцям можуть встановлюватися премії. До премій державного службовця належать:1) премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності; 2) місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу; 3) місячна або квартальна премія за належне виконання умов контракту про проходження державної служби (у разі укладення). При цьому загальний розмір премій, передбачених пунктом 2 цієї частини, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30 відсотків фонду його посадового окладу за рік.

Враховуючи вищенаведені обставини справи, судом встановлено, що довідки, видані Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області Кропивницькому Олександру Петровичу, повністю відповідають діючому Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад.

Суд не може погодитися з висновком позивача про порушення в даному випадку відповідачем вимог ст. 37 Закону України «Про державну служу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу» та п. 4 Постанови КМУ від 14.02.2016 року № 622, оскільки Наказом Міністерства соціальної політики України № 750 від 10.05.2017 року було затверджено Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, ), що і було зроблено відповідачем. Даний наказ не скасований та є чинним на час здійснення правовідносин.

Враховуючи викладене, суд вважає, що у спірних правовідносинах відповідачем не порушено прав позивача, протилежного судовим розглядом не встановлено, а позивачем не доведено.

Згідно положень статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Частинами 1 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд приходить до висновку про те, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Зважаючи, що у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено, а іншими учасниками справи судові витрати не понесені, судові витрати не підлягають розподілу відповідно до ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -

в и р і ш и в:

В задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул.Митрополита Андрея,10, код ЄДРПОУ - 13814885) відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 14 квітня 2020 року.

Суддя Кухар Н.А.