
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 квітня 2020 року м. Житомир справа № 240/1118/20
категорія 112030100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зупинення в справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з даним позовом, у якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо встановлення при перерахунку пенсії з 01.01.2016 основного розміру пенсії 70% відповідних сум грошового забезпечення;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01.01.2016 виходячи з основного розміру пенсії 79% відповідних сум грошового забезпечення, з тих підстав, що дії відповідача щодо зменшення основного розміру раніше призначеної пенсії під час проведення її перерахунку у частині зміни відсоткової складової грошового забезпечення суперечать вимогам Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Ухвалою суду вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні). Ухвалу суду направлено учасникам справи.
Відповідачем, на виконання вимог ухвали суду про відкриття провадження в адміністративній справі, направлено до суду відзив на позов, у якому відповідач просив відмовити у задоволенні позову в повному обсязі, а також клопотання про зупинення у справі № 240/1118/20. За змістом указаного клопотання відповідач просить зупинити провадження в справі на підставі п. 5 ч. 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки ухвалою Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду від 08.11.2019 було передано на розгляд до Великої Палати Верховного Суду справу № 815/1226/18 за позовом до Малиновського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Одесі про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Суд, вивчивши мотиви представника відповідача щодо зупинення провадження в справі з урахуванням матеріалів справи, за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними ст.ст. 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, дійшов наступного висновку.
Підстави для зупинення провадження у справі передбачені статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України. Зазначеною статтею визначено випадки обов`язкового зупинення провадження у справі та випадки, коли суд має право та може зупинити провадження у справі, а також строки зупинення провадження у справі.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Судом установлено, що ухвалою Великої Палати Верховного Суду від 10 грудня 2019 року прийнято до розгляду Великою Палатою Верховного Суду справу № 815/1226/18 за позовом ОСОБА_1 до Малиновського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в місті Одесі про зобов`язання вчинити певні дії.
Зі змісту ухвали Верховного Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 08.11.2019 в справі №815/1226/18 (адміністративне провадження №К/9901/2338/19) з`ясовано, що предметом спору у вказаній справі є здійснення Малиновським об`єднаним Управлінням Пенсійного фонду України в місті Одесі поновлення та виплати позивачу пенсії за віком з 07 жовтня 2009 року шляхом призначення її знову, відповідно до норм Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на підставі документів, що знаходяться в пенсійній справі, з проведенням індексації та компенсацією втрати частини доходів.
Предметом спору в даній справі є правомірність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо перерахунку позивачу пенсії, призначеної та перерахованої відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII, постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», у частині зміни відсоткової складової грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії з 01.01.2016.
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у клопотанні про зупинення не наводить жодного доводу на його обґрунтування в частині зупинення провадження до розгляду Великою Палатою Верховного Суду справи № 815/1226/18, а також не зазначено про наявність обставин, які свідчать про неможливість постановлення рішення у даній справі до розгляду касаційним судом справи №815/1226/18.
З огляду на викладене, суд вважає, що спір у даній справі може бути вирішено незалежно від розгляду Великою Палатою Верховного Суду справи № 815/1226/18.
Відтак, суд відмовляє Головному управлінню Пенсійного фонду України в Житомирській області у задоволенні клопотання про зупинення провадження в даній справі на підставі п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
У задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження в справі відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та окремо не оскаржується, заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя Є.Ю. Романченко