
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2020 року м. Житомир справа № 240/1775/20
категорія 111010000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Попова О. Г.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)" до Головного управління ДПС у Житомирській області Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування наказу,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулося Державне підприємство "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)" з позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати Наказ Головного управління ДПС у Житомирській області "Про проведення документальної планової виїзної перевірки державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)"" від 03.01.2020 №13.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем винесено спірний наказ із порушенням вимог законодавства, оскільки з оскаржуваного наказу не вбачається підстав та критеріїв яких ДПС здійснено відбір ДП "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)" до плану-графіка, тому позивач вважає наявні підстави для визнання протиправним наказу про проведення перевірки.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 13 березня 2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи в порядку статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
09.04.2020 року до суду надійшов відзив Головного управління ДПС України у Житомирській області, в якому зазначено, що будь-яких належних обґрунтувань, для визнання протиправним та для скасування наказу від 03,01.2020 року №13 позивачем не наведено, належних допустимих доказів не надано. Відповідач вважає, що позовні вимоги є необгрунтованими та не підтверджені належними доказами, а висновки акту перевірки від 07.02.2020 №48/06-30-33-06-07/08679994 відповідають вимогам чинного законодавства. Просить відмовити у задоволенні позову.
Згідно з ч.4 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Згідно з положеннями ч.5 ст.262, ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Державне підприємство "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)", ідентифікаційний код юридичної особи:08679994, місцезнаходження: 11500, Житомирська обл., м.Коростень, вул.Білокоровицьке шосе, 4. Вид економічної діяльності: 28.30 Виробництво машин і устаткування для сільського та лісового господарства (а.с. 11).
03.01.2020 року Головним управління ДПС в Житомирській області винесено наказ №13 «Про проведення документальної планової перевірки Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)"». Наказано провести документальну перевірку з 16.01.2020 року тривалістю 10 робочих днів. Перевірку провести з метою контролю дотримання вимог правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та війсьвого збору за період з 01.10.2016 по 30.09.2019 рр., повноти нарахування та сплати єдиного соціального внеску за період діяльності з 01.07.2016 по 30.09.2019рр. (а.с.7)
03.01.2020 року відповідачем видано повідомлення №2/06-30-33-006 про проведення документальної планової перевірки Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)" з 16.01.2020 року. (а. с. 8).
Оскаржуваний наказ та повідомлення були надіслані та вручення ДП "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)", що не заперечується позивачем.
Вважаючи Наказ № 13 від 03.01.2020 року «Про проведення документальної планової перевірки» протиправним, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти позову, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд зазначає наступне.
Відповідності до статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до підпункту 20.1.4. пункту 20.1. статті 20 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 (надалі, ПК України), контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
За правилами пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України встановлено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки (пункт 77.1. статті 77 ПК України).
Відповідно до пункту 77.2. статті 77 ПК України, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до пункту 77.4. статті 77 ПК України, про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 №524 затверджено Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 червня 2015 р. за №751/27196) (далі іменується - Порядок №524).
Пунктом 1 Розділу I "Загальні положення" Порядку №524 встановлено, що цей Порядок розроблений з метою забезпечення єдиного підходу до формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків (далі - план-графік).
Річний план-графік для документальних планових перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, складається відповідно до вимог статті 77 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування.
Таким чином, до 25.12.2019 року ДФС України була зобов`язана оприлюднити сформований та затверджений план-графік проведення планових документальних перевірок на поточний 2020 рік, до якого включаються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів.
Відповідно до пункту 3 Розділу І "Загальні положення" Порядку № 524 Проекти річних планів-графіків складаються територіальними органами ДФС не пізніше 01 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки, квартальних планів-графіків - не пізніше 20 числа останнього місяця поточного кварталу засобами інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС.
Проекти коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування формуються територіальними органами ДФС не пізніше 03 числа кожного місяця поточного року, починаючи з другого місяця поточного року, засобами інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС.
За правилами абзацу 4 пункту 3 Розділу I «Загальні положення`Порядку №524, після остаточного узгодження проектів планів-графіків (коригування планів-графіків) територіальні органи ДФС надають департаментам аудиту та податків і зборів з фізичних осіб засобами автоматизованої інформаційної системи "Управління документами" плани-графіки (коригування планів-графіків) з відповідними додатками та обґрунтування підстав включення платника податків до плану-графіка (коригування плану-графіка).
Отже, територіальні органи фіскальної служби формують "проекти" коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування не пізніше 03 числа кожного місяця поточного року; засобами інформаційно-телекомунікаційних систем Державної фіскальної служби України територіальні органи подають такі "проекти" на узгодження; після остаточного узгодження "проектів" планів-графіків (коригування планів-графіків) територіальні органи ДФС надають департаментам аудиту та податків і зборів з фізичних осіб засобами автоматизованої інформаційної системи "Управління документами" плани-графіки (коригування планів-графіків) з відповідними додатками та обґрунтування підстав включення платника податків до плану-графіка (коригування плану-графіка).
Розділом ІІІ Порядку № 524 передбачено, що до розділів І, ІІ плану-графіка включаються платники податків реального сектору економіки, які провадять фінансово-господарську діяльність, сплачують податки та взяті на облік в контролюючих органах як платники податків за основним місцем обліку, або щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, або які знаходяться у стані зміни свого місцезнаходження.. Формування переліку платників податків до розділів І, ІІ плану-графіка проводиться за критеріями ризиків згідно з вимогами пункту 5 цього розділу, у тому числі за даними інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС. При коригуванні плану-графіка враховуються показники за останній податковий (звітний) період.
При формуванні плану-графіка на наступний рік враховуються показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року. Якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, при плануванні враховуються показники за попередній рік.
До плану-графіка включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, платежів.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, що ДП "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)" включено до плану-графіку проведення документальних планових перевірок на 2020 рік, який опубліковано на офіційному сайті Державної фіскальної служби України.
Позивач вважає, що з оскаржуваному наказі відсутні підстав та критеріїв, яких відповідачем (ДФС) здійснено відбір ДП "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)" до плану-графіку і до якого саме ступеня ризику в діяльності віднесено підприєство як платника податку.
Розділом 5 даного Порядку визначено порядок відбору до плану-графіка платників податків - юридичних осіб щодо правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
До розділу IV плану-графіка відбираються платники податків - юридичні особи, які мають ризик несплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску, за результатами аналізу наявних ризиків.
При відборі до плану-графіка враховуються дані інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС.
У разі одночасного відбору платника податків до перевірки підрозділами аудиту та підрозділами податків і зборів з фізичних осіб такий платник включається до розділу I плану-графіка проведення документальних планових перевірок.
Критерії відбору платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску:
1) високого ступеня ризику:
несплата податку на доходи фізичних осіб, військового збору та/або єдиного внеску або його сплата у розмірі менше 1 відсотка доходу за попередній звітний період платником податку - юридичною особою, дохід якої становить понад 1 млн грн;
нарахування заробітної плати у сумі менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати за наявності доходу за попередній звітний період у сумі 1 млн грн та більше;
нарахування та виплата доходів за ознаками, визначеними Довідником ознак доходів, 101 (заробітна плата, нарахована (виплачена)) та/або 102 (виплати відповідно до умов цивільно-правового договору), у сумі понад 40 мінімальних зарплат без утримання, перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, військового збору та/або єдиного внеску;
відсоток утриманої суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору нижче за 10 відсотків суми виплаченого доходу у вигляді заробітної плати;
наявність кредиторської заборгованості з податку на доходи фізичних осіб та військового збору у сумі понад 10 відсотків суми сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору у попередньому звітному періоді, але не менше 100 тис. грн;
збільшення (зменшення) у звітності суми нарахованого єдиного внеску за попередні періоди більше ніж на 20 відсотків загальної суми нарахованого єдиного внеску за останні 12 місяців, що передують звітному періоду;
порушення більше ніж на 30 календарних днів встановлених строків подання звітності з єдиного внеску за шість або більше звітних періодів протягом календарного року;
порушення встановлених строків сплати єдиного внеску більше ніж на 365 днів;
2) середнього ступеня ризику:
нарахування та здійснення виплати доходів за ознаками, визначеними Довідником ознак доходів, 101 (заробітна плата, нарахована (виплачена)) та/або 102 (виплати відповідно до умов цивільно-правового договору), у сумі від 20 до 40 мінімальних зарплат без утримання, перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, військового збору та/або єдиного внеску;
здійснення виплати громадянам протягом попереднього звітного кварталу доходів від продажу сільськогосподарської продукції (ознака доходу 148, визначена Довідником ознак доходів) у сумі понад 40 мінімальних зарплат без утримання та сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору;
кількість найманих працівників на сільськогосподарських підприємствах менше 5 осіб за наявності у власності та/або оренді земельних ділянок площею понад 10 га, доходу за попередній звітний період у сумі понад 1 млн грн;
кількість найманих працівників на підприємствах будівельної галузі менше 5 осіб за наявності відведених у поточному та/або попередньому звітному роках земельних ділянок площею понад 0,5 га;
наявність кредиторської заборгованості з податку на доходи фізичних осіб та військового збору у сумі понад 10 відсотків суми сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору у попередньому звітному періоді, але не менше 50 та не більше 100 тис. грн;
збільшення (зменшення) у звітності суми нарахованого єдиного внеску за попередні періоди на 10 - 20 відсотків загальної суми нарахованого єдиного внеску за останні 12 місяців, що передують звітному періоду;
порушення встановлених строків сплати єдиного внеску на 180 - 365 днів;
3) незначного ступеня ризику:
нарахування та виплата доходів за ознаками, визначеними Довідником ознак доходів, 101 (заробітна плата, нарахована (виплачена)) та/або 102 (виплати відповідно до умов цивільно-правового договору), у сумі від 5 до 20 мінімальних зарплат без утримання, перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, військового збору та/або єдиного внеску;
кількість найманих працівників менше кількості зареєстрованих реєстраторів розрахункових операцій (окремо на господарську одиницю);
наявність кредиторської заборгованості з податку на доходи фізичних осіб та військового збору у сумі понад 10 відсотків суми сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору у попередньому звітному періоді, але не менше 10 та не більше 50 тис. грн;
збільшення (зменшення) у звітності суми нарахованого єдиного внеску за попередні періоди менше 10 відсотків загальної суми нарахованого єдиного внеску за останні 12 місяців, що передують звітному періоду;
порушення більше ніж на 30 календарних днів встановлених строків подання звітності з єдиного внеску за три або більше звітні періоди протягом календарного року;
порушення встановлених строків сплати єдиного внеску на 30 - 180 днів.
Суд зазначає, що з аналізу вказаних правових норм слідує, що план-графік проведення перевірок на відповідний квартал має формуватися у визначені терміни та включати платників податків, які мають найбільші критерії ризику визначені у відповідності до вищевказаного Порядку, у тому числі за даними інформаційних систем ДФС.
ГУ ДПС у Житомирській області у відзиві вказало, що згідно інформаційної довідки щодо господарської діяльності юридичної особи, яка включається до Розділу IV плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2020 рік Критерії відбору до плану-графіка Державне підприємство «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№71) відповідно до п. 77.2. ст. 77 ПКУ віднесено до високого ступеню ризику, зокрема внаслідок наступного:
1.1. Несплата податку на доходи фізичних осіб, військового збору та/або єдиного внеску або його сплата у розмірі менше 1 відсотка доходу за попередній звітний період платником податку - юридичною особою, дохід якої становить понад 1 мли. грн.
- За 3-4 квартали 2017-2018 р., 1-3 квартали 2019 року нараховано податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати в сумі 845,5 тис. грн., перераховано до бюджету лише 22,1 тис. грн.
- За 3-4 квартали 2017-2018р., 1-3 квартали 2019 нараховано військового збору в сумі 69,8 тис.грн., перераховано до бюджету 61,7 тис. грн.
Станом на 30.09.2019 кредиторська заборгованість з єдиного внеску 8,1 тис. грн.
1.2. Нарахування заробітної плати у сумі менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати за наявності доходу за попередній звітний період у сумі 1 мли. гри. та більше.
Середня чисельність працівників, яким проводились виплати за ознакою доходу «101» (заробітна плата) та середній розмір заробітної плати становить:
- 3-4 квартали 2017 рік: 25 чол., сума нарахованої заробітної плати - 434,1 тис. грн., середня заробітна плата - 2894,00грн.;
- 2018 рік: 15 чол., сума нарахованої заробітної плати - 1027,3 тис. грн, середня заробітна плата - 5710,00 грн,;
- 1-3 квартали 2019 року: 13 чол., сума нарахованої заробітної плати - 828,3 тис. грн., середня заробітна плата - 7079,00 грн.
1.3. Нарахування та виплата доходів за ознаками, визначеними Довідником ознак доходів, 101 (заробітна плата, нарахована (виплачена)) та/або 102 (виплати відповідно до умов цивільно-правового договору), у сумі понад 40 мінімальних зарплат без утримання, перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб, військового збору та/або єдиного внеску.
- За 3-4 квартали 2017-2018р., 1-3 квартали 2019року, нараховано та виплачено доходу у вигляді заробітної плати (за ознаками доходів «101» та «102») - в сумі 4132,7 тис. грн., нараховано податку на доходи фізичних осіб - в сумі - 845,5 тис, грн;, перераховано до бюджету - в сумі 22,1 тис, грн., кредиторська заборгованість становить 823,4 тис. грн.
- За 3-4 квартали 2017-2018р., 1-3 квартали 2019року нараховано військового збору із заробітної плати - в сумі 69,8тис.грн. перераховано до бюджету - в сумі 61,7 тис. грн., кредиторська заборгованість становить 8,1 тис. грн.
1.5. Наявність кредиторської заборгованості з податку на доходи фізичних осіб та військового збору у сумі понад 10 відсотків суми сплаченого додатку на доходи фізичних осіб та військового збору у попередньому звітному періоді, але не менше 100 тис. грн.
Станом на 30.09.2019 кредиторська заборгованість з податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати (за 3-4 квартали 2017- 2018 рр., 1-3 квартали 2019 року) становить 823.,4 тис. грн.
Станом на 30.09.2019 кредиторська заборгованість з військового збору (за 3-4 квартали 2017-2018 рр., 1-3 квартали 2019 року) становить 8,1 тис. грн.
Станом на 30.09.2019 кредиторська заборгованість з єдиного внеску 8,1 тис. грн.
1.6. Порушення встановлених строків сплати єдиного внеску
Сплата єдиного внеску проводилась підприємством з порушенням встановлених строків сплати: у 2017 році - на 14 днів, у 2018 році - на 52 дні, у період з 01.01,2019 по 30,09.2019 - 224 дні.
Станом на 30.09.2019 кредиторська заборгованість з єдиного соціального внеску була 8,1 тис. грн.
З урахуванням наведених вище положень діючого законодавства України суд приходить до висновку, що при винесенні оскаржуваного наказу відповідачем дотримано порядок його винесення, зокрема, оскаржуваний наказ винесений на підставі затвердженого плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2020 рік, який опубліковано на офіційному сайті Державної фіскальної служби, та нормами чинного законодавства не передбачено в наказі про проведення документальної планової виїзної перевірки вказувати підстави та критерії до якого ступеня ризику в діяльності віднесено підприєство як платника податку.
Щодо посилання позивача, що Свєтяш Ірина не є уповноваженою особою на підписання вказаного спірного наказу, суд не бере до уваги, оскільки відповідно наказу ДПС України від 26.12,2019 №. 197/о Свєтяш І.В. приступила до виконання обов`язків начальника Головного управління ДПС у Житомирській області з 26 грудня 2019 року по 11 січня 2020 року на виконання наказу Державної податкової служби України від 17.12.2019 №387-о «Про покладання виконання обов`язків на Свєтяш І.В.» з правом підпису фінансових документів.
В ході судового розгляду адміністративної справи, відповідачем належними та допустимими доказами підтверджено, що при винесення наказу від 03.01.2020 №13 "Про проведення документальної планової виїзної перевірки державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)"" Головним управлінням ДПС у Житомирській області діяло у відповідності до приписів закону, добросовісно та розсудливо, з урахуванням всіх обставин, не порушуючи прав та законних інтересів платника податків.
Аналізуючи вищевикладене та надані докази у їх сукупності, з урахуванням встановлених судом обставин, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст. 139 КАС України відсутні.
Керуючись статтями 6, 14, 242-245, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову Державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№71)" (вул. Білокоровицьке шосе, 4,Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500. код ЄДРПОУ 08679994) до Головного управління ДПС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7,Житомир,10000. код ЄДРПОУ 43142501), Державної податкової служби України (Львівська площу, 8, м.Київ, 04053. код ЄДРПОУ 37472277) про визнання протиправним та скасування наказу - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду складено у повному обсязі: 13 квітня 2020 року.
Суддя О.Г. Попова