
Справа № 472/301/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.04.2020 року смт Веселинове
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді - Кучерявенко С.С.
при секретарі - Чорної О.В.
прокурора - Ложкар М.Л.
правопорушника - ОСОБА_1 ,
розглянувши адміністративну справу про вчинення корупційного правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розлідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Полісся Чернігівської області, громадянки України, проживаючої по АДРЕСА_1 , депутата Варюшинської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області,
за ч.1 ст.172-6 Кодекс України про адміністративні правопорушення, суд
ВСТАНОВИВ:
24 березня 2020 року до Веселинівського районного суду надійшов протокол № 86 про притягнення до адміністративної відповідальності громадянку ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, 24 березня 2020 року до суду надійшов протокол № 85 про притягнення до адміністративної відповідальності останньої за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до вказаних протоколів рішенням І сесії VII скликання Варюшинської сільської ради від 18.11.2015 року № 1 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Варюшинської сільської ради сьомого скликання » визначено повноваження депутата цієї ради ОСОБА_1 .
Відповідно до підп. «Б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як депутат місцевої ради, є суб"єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в підпункт Б п. 1 ст. 3 цього ж Закону, народні депутати України, депутати Верховної Ради АР Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, зобов"язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Однак ОСОБА_1 в порушення вимог закону декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік подала 13.02.2020 року, а за 2017 рік подала 11.02.2020 року, не маючи поважних причин для неподання декларації своєчасно, чим допустила порушення встановленого строку подання вказаної декларації.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Суд вважає можливим та доцільним справи № 472/301/20 та № 472/302/20 об`єднати в одне провадження і присвоїти реєстраційний № 472/301/20.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала повністю і показала, що дійсно не своєчасно подала декларації.
Прокурор Ложкар М.Л. у судовому засіданні виказав думку про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, просив об`єднати дані справи в одне провадження та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що своїми неправомірними діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зокрема несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином вина ОСОБА_1 підтверджується сукупністю данних протоколу про адміністративне правопорушення № 85 та № 86 від 13.03.2020 року, рапортом старшого оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області ДСР НП України Полякова А., скріншотами, письмовим поясненням ОСОБА_2 .
Згідно ст.49 Закону України Про місцеве самоврядування, повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
Тому, відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зазначений субєкт зобов`язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Правопорушник ОСОБА_1 в передбачений Законом України" Про запобігання корупції" строк декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 рік своєчасно не подала.
Суд приходить до переконання про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172 -6 КУпАП України - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи, що судом одночасно розглядаються справи за двома протоколами, то суд вважає за необхідне накласти стягнення на ОСОБА_1 в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно ч.2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, за місцем проживання характеризується позитивно і тому суд вважає можливим застосувати до неї адміністративне стягнення у мінімальному розмірі передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян .
Дане стягнення, на думку суду, забезпечить запобігання вчиненню правопорушником нових правопорушень.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 ( вісімсот п`ятдесят ) грн. в дохід держави.
Одержувач: Веселинівське УК /Веселинівського району/ 21081100, код ЄДРПО 37363365, МФО 899998, р/р UA848999980313040106000014098.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 (сорок) копійок, які сплатити на рахунок:
Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області С.С. Кучерявенко