Рішення № 88732986, 06.04.2020, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.04.2020
Номер справи
755/12172/19
Номер документу
88732986
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 755/12172/19

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" квітня 2020 р. Дніпровський районний суд міста Києва в складі: головуючого судді - Гаврилової О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін, в приміщенні Дніпровського районного суду міста Києва цивільну справу за позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 , третя особа - Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про стягнення суми коштів грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, -

в с т а н о в и в:

Представник Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної м. Києві державної адміністрації звернулась до Дніпровського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення суми коштів грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями.

Згідно заявлених вимог, представник позивача просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат грошову допомогу виплачену надміру, внаслідок подання документів з недостовірними відомостями у сумі 31 353, 48 грн.

Вимоги позову обґрунтовані тим, що Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної м. Києві державної адміністрації Антоненко О.Б. видана довідка №3004008344 від 16 січня 2015 року про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи із зазначенням дати переміщення 15 листопада 2014 року. ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної м. Києві державної адміністрації із заявою №5802 від 19 січня 2015 року для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. В заяві відповідач зазначила склад сім`ї: дві особи - ОСОБА_1 та її син ОСОБА_2 , проживають за адресою: АДРЕСА_1 . Рішенням комісії від 23 січня 2015 року відповідачу призначена щомісячна адресна допомога на проживання на дві особи на загальну суму 1326 грн на місяць на період з 19 січня 2015 року по 18 березня 2015 року, 1105,00 грн на місяць на період з 19 березня 2015 року по 18 травня 2015 року, 884,00 грн місяць на період з 19 травня 2015 по 18 липня 2015 року. 19 липня 2015 року відповідач звернулась із заявою про подовження щомісячної адресної допомоги і рішенням комісії від 13 серпня 2015 року було подовжено виплату допомоги на двох осіб на суму

1326,00 грн на місяць на період з 19 липня 2015 року по 18 січня 2016 року. Рішенням комісії від 13 серпня 2015 року відповідачу зроблено перерахунок в межах терміну призначення на суму 1326 грн на місяць на період з 21 травня 2015 року по 18 липня

2015 року. 19 січня 2016 року відповідач звернулась із заявою про подовження щомісячної адресної допомоги і рішенням комісії від 17 лютого 2016 року їй зроблено перерахунок та було подовжено виплату допомоги на двох осіб на суму 1326,00 грн на місяць на період з 19 січня 2016 року по 15 липня 2016 року. 20 липня 2016 року відповідач звернулась із заявою про подовження щомісячної адресної допомоги і рішенням комісії від 14 вересня 2016 року їй було подовжено виплату допомоги на двох осіб на суму 1 326,00 грн на місяць на період з 20 липня 2016 року по 19 січня 2017 року. 20 січня 2017 року відповідач звернулась із заявою про подовження щомісячної адресної допомоги і рішенням комісії Управління від 03 лютого 2017 року було закрито надання щомісячної адресної допомоги, оскільки під час перевірки було встановлено, що згідно наданої трудової книжки відповідач працює в м. Київ з 2013 року. Наказом антитерористичного центру при Службі безпеки України від 07 жовтня 2014 року №33/6/а визначено райони проведення антитерористичної операції та терміни її проведення - Донецька та Луганська область - з 07 квітня 2014 року. Таким чином відсутні обставини, що спричинили вимушене переміщення відповідача з тимчасово окупованої території України та району проведення антитерористичної операції. Для отримання допомоги на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг немає законних підстав, що позбавляє відповідача права на отримання даного виду допомоги з 19 січня 2015 року. Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної м. Києві державної адміністрації з листами щодо вирішення питання повернення ОСОБА_1 загальної суми переплати в розмірі 31 353,48 грн за період з 19 січня 2015 року по 19 січня 2017 року, яку вона отримала неправомірно у зв`язку з наданням недостовірної інформації про дату проживання та працевлаштування в м.Києві. Станом на липень 2019 року відповідачем неправомірно отримані кошти не повернуті.

Ухвалою Дніпровського районного суду міста Києва від 09 серпня 2019 року відкрито провадження в даній цивільній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

19 вересня 2019 року позивачем отримано копію ухвали суду про відкриття провадження у справі, що підтверджується повідомленням про вручення поштового

Копію вказаної ухвали суду з копією позовної заяви та доданими до неї документами відповідачем отримано не було, конверт разом з копією ухвали суду про відкриття провадження та додатками повернувся до суду із відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».

22 жовтня 2019 року на адресу відповідача повторно було направлено копію ухвали суду про відкриття провадження у справі з копією позовної заяви та доданими до неї документами, яка на час ухвалення даного рішення відповідачем також не отримані та конверт разом з документами повернувся до суду із відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».

Згідно вимог ч.13 ст.7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Положеннями ст.174 ЦПК України закріплено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.

У відповідності до ч.8 ст.279 ЦПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.

Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

01 жовтня 2019 року від представника третьої особи Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат - ОСОБА_3 надійшли письмові пояснення по суті справи, в яких представник просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. В поясненнях зазначено, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Дніпровської районної м. Києві державної адміністрації та отримувала щомісячну адресну допомогу, як внутрішнього переміщена особа. 19 січня 2015 року відповідач звернулась до Управління із заявою про призначення грошової допомоги, яка передбачена положеннями Порядку №505

від 01 жовтня 2014 року, зазначивши в своїй заяві склад сім`ї дві особи - вона та син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . На підставі поданих документів, відповідачу призначено грошову допомогу на період з 19 січня 2015 року по 18 березня 2015 року у розмірі 1326,00 грн, з 19 березня 2015 року по 18 травня 2015 року у розмірі 1105,00 грн, з 19 травня 2015 року по 20 травня 2015 року у розмірі 884,00 грн та з 21 травня 2015 року по 19 січня 2017 року у розмірі 1326,00 грн. Під час перевірки Управлінням було встановлено, що згідно трудової книжки відповідач працює в м.Києві з 2013 року, тому виплату щомісячної адресної допомоги було закрито. Внаслідок надання відповідачем недостовірних відомостей при зверненні із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг були надміру виплачені кошти у розмірі 31 353,48 грн за період з 19 січня 2015 року по 19 січня 2017 року, які мають бути повернутими уповноваженим представником сім`ї на вимогу Управління. Проте відповідачем кошти в добровільному порядку не повернуті.

Відповідач не скористалась своїм правом та не направила до суду відзив на позовну заяву, із викладенням заперечень проти неї.

Позивачем до суду додаткових заяв, пояснень також подано не було.

Відповідно до ч. 2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, розглянувши подані позивачем документи, з`ясувавши фактичні обставини, оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, є достатніми для прийняття рішення у справі в порядку спрощеного позовного провадження, як це передбачено ст. 279 ЦПК України.

Суд у порядку спрощеного позовного провадження без виклику у судове засідання сторін, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.

Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 505, визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога).

Згідно п. 2 цього Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м.Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Відповідно до п. 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік, форму якої затверджує Мінсоцполітики, до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 15 листопада 2014 року перебуває на обліку в Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, як тимчасово переміщена особа, що підтверджується Довідкою від 16 січня 2015 року №3004008344 про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної організації (а.с.21).

Відповідно до п. 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (який діяв на час виникнення спірних правовідносин), грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім`ї (далі - уповноважений представник сім`ї) у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім`ї); для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім`ї). Загальна сума допомоги на сім`ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім`ї та не може перевищувати 2400 гривень. Якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім`ї або інформацією компетентного органу.

19 січня 2015 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації із заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі та на оплату житлово-комунальних послуг, - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.22).

23 січня 2015 року Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації прийняло рішення про призначення допомоги переміщеним особам на проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з 19 січня 2015 року по 18 березня 2015 року в розмірі 1 326,00 грн, з 19 березня

2015 року по 18 травня 2015 року в розмірі 1 105,00 грн, з 19 травня 2015 року по 18 липня 2015 року в розмірі 884,00 грн (а.с.27).

19 липня 2015 року відповідач звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації із заявою про продовження щомісячної адресної допомоги (а.с.23).

13 серпня 2015 року Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації прийняло рішення про призначення допомоги переміщеним особам на проживання щодо перерахунку в межах терміну призначення ОСОБА_1 виплати допомоги на сім`ю на суму 1326,00 грн на період з 21 травня 2015 року по 18 липня 2015 року (а.с.29).

13 серпня 2015 року Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації прийняло рішення про призначення допомоги переміщеної особи на проживання щодо продовження ОСОБА_1 . виплати допомоги на сім`ю на суму 1326,00 грн на період з 19 липня 2015 року по

18 січня 2016 року (а.с.28).

19 січня 2016 року відповідач звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації із заявою про продовження щомісячної адресної допомоги (а.с.24).

17 лютого 2016 року Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації прийняло рішення про призначення допомоги переміщеним особам на проживання щодо продовження Антоненко О.Б. виплати допомоги на сім`ю на суму 1326,00 грн на період з 19 січня

2016 року по 15 липня 2016 року (а.с.30).

20 липня 2016 року відповідач звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації із заявою про продовження щомісячної адресної допомоги (а.с.25).

14 вересня 2016 року Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації прийняло рішення про призначення допомоги переміщеним особам на проживання щодо продовження Антоненко О.Б. виплати допомоги на сім`ю на суму 1326,00 грн на період з 20 липня

2016 року по 19 січня 2017 року (а.с. 31).

Відповідно до п. 11 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, уповноважений представник сім`ї, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня виникнення таких обставин.

Згідно п. 8.1. Порядку оформлення та видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та району проведення антитерористичної операції, заявнику може бути відмовлено у видачі довідки у разі, коли: відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення, зазначені у статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Як убачається зі змісту ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Відповідно до п. 12 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі: виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.

З копії трудової книжки ОСОБА_1 убачається, що 12 листопада 2013 року остання прийнята на посаду головного бухгалтера ТОВ «Металпромсервіс»,

ЄДРПОУ 3276921 (а.с.33-34).

Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, місцезнаходження ТОВ «Металпромсервіс» - 02099, м.Київ, Дарницький район, вул. Ялтинська, буд. 5-Б.

Рішенням Управління правці та соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації від 02 березня 2017 року ОСОБА_1 закрито виплату допомоги з 19 січня 2015 року в зв`язку з недостовірною інформацією, працює з 2013 року згідно копії трудової книжки (а.с.32).

03 березня 2017 року Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації на адресу ОСОБА_1 направлено лист №37/13-4588, в якому повідомлено, що надана нею в заяві інформація та додані до ней документи ставлять під сумнів правомірність її заповнення, а саме в копії трудової книжки зазначено факт роботи в м.Київ з 2013 року, що підтверджує факт проживання в м.Київ до ІНФОРМАЦІЯ_3 2014 року. В інформації при взяті на облік як внутрішньо переміщену особу, нею вказано дату переміщення 16 січня 2015 року, що підтверджує факт свідомого подання завідомо неправдивих відомостей, які впливають на призначення щомісячної адресної допомоги. Оскільки відсутні обставини, що спричинили вимушене переміщення з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, призначити щомісячну адресну допомогу не має законних підстав (а.с.35).

13 березня 2017 року, 26 червня 2017 року та 05 березня 2018 року Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат звернувся до начальника Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації з вимогою щодо вирішення питання про утримати переплати щомісячної допомоги особам, переміщеним із зони АТО, для проживання в сумі

31 353,48 грн за період з 19 січня 2015 року по 19 січня 2017 року з ОСОБА_1 (а.с.36, 38, 39).

14 листопада 2017 року та 25 квітня 2018 року Управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації на адресу ОСОБА_1 направлено вимоги про повернення переплати допомоги, яка виникла за період з 19 січня 2015 року по 19 січня 2017 року в розмірі 31 353,48 грн, у зв`язку з тим, що ОСОБА_1 працює в м.Києві з 12 листопада 2013 року, та відповідно не мала права на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи та щомісячної адресної допомоги (а.с. 37, 40-41).

Згідно ст. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Не підлягає поверненню безпідставно набуті: 1) заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача. (ст. 1215 ЦК України)

Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 89 ЦПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на вищевикладене, беручи до уваги всі встановлені судом факти і відповідні їм правовідносин, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, враховуючи недобросовісность набувача та наявність безпідставно отриманої відповідачем допомоги, відсутності будь-яких заперечень щодо позовних вимог позивача суд приходить до висновку про задоволення позову Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної м. Києві державної адміністрації про стягнення суми коштів грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями.

В порядку ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає до стягнення судовий збір у розмірі 1921,00 грн, який був сплачений позивачем при зверненні до суду з даним позовом.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 15, 16, 1212, 1215 Цивільного кодексу України, Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 505, Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 50, ст.ст.2, 4, 10, 12, 13, 76-81, 89, 141, 247, 258, 259, 263-265, 274, 279, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

у х в а л и в :

Позов Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної м. Києві державної адміністрації (місцезнаходження: 02125, м.Київ, вул. Курнатовського, буд. 7-А, корп. 1, ЄДРПОУ 37397200) до ОСОБА_1

(РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання особи, переміщеної з тимчасово окупованої території, згідно довідки від 16 січня 2015 року № НОМЕР_2 : АДРЕСА_2 ; місце проживання:

АДРЕСА_3 ), третя особа - Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (місцезнаходження: 03165, м.Київ, просп. Комарова, 7, ЄДРПОУ 22886300) про стягнення суми коштів грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, суму коштів грошової допомоги, виплачену надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями у розмірі 31 353,48 грн.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1921,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а саме Дніпровський районний суд м. Києва.

Суддя: