
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
13 квітня 2020 р. м. Чернівці Справа № 720/329/20
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до управління Укртрансбезпеки у Чернівецької області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративно-господарського штрафу,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Новоселицького районного суду Чернівецької області з позовом до управління Укртрансбезпеки у Чернівецької області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанови про накладення адміністративно-господарського штрафу та розрахунку плати за проїзд.
Ухвалою Новоселицького районного суду Чернівецької області від 24 березня 2020 року дану справу передано за підсудністю Чернівецькому окружному адміністративному суду.
10 квітня 2020 року справа надійшла до Чернівецького окружного адміністративного суду та згідно автоматичного розподілу судової справи між суддями передана судді Лелюку О.П.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 квітня 2020 року відмовлено у відкритті провадження у цій справі в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування розрахунку №680/18 від 26 грудня 2019 року плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування згідно актів від 26 грудня 2019 року.
Отже, позовною вимогою, що підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, є вимога про визнання протиправною та скасування постанови управління Укртрансбезпеки у Чернівецької області Державної служби України з безпеки на транспорті про застосування адміністративно-господарського штрафу №174414 від 19 лютого 2020 року, відповідно до якої стягнуто з ОСОБА_1 штраф у розмірі 34000,00 грн.
Відповідно пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, згідно частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI.
Згідно статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Розміри ставок судового збору встановлені статтею 4 Закону України "Про судовий збір". Зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102 гривень.
У даному випадку адміністративний позов про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративно-господарського штрафу є позовом майнового характеру, 1 відсоток ціни позову становить 340,00 грн ((34000,00грн)*1/100), тобто менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому розмір судового збору за подачу позову до суду становитиме 840,80 грн (2102*0,4).
Відтак, при подачі позову до суду позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Однак, як вбачається наявних матеріалів, до позову не було додано документа про сплату судового збору.
Судовий збір повинен бути сплачений на наступні банківські реквізити: отримувач Чернівецьке УК/м.Чернiвцi/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) 37978173; банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.); код банку отримувача (МФО) 899998; номер рахунку (IBAN) UA828999980313191206084024002; код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для залишення даної позовної заяви без руху.
Водночас суд звертає увагу на те, що згідно з пунктом 3 Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Керуючись статтями 169, 248, пунктом 3 Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Укртрансбезпеки у Чернівецької області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративно-господарського штрафу залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви не пізніше п`яти днів з моменту закінчення дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19),у разі отримання даної ухвали під час дії такого карантину або протягом п`яти днів з моменту отримання ухвали у разі її отримання після закінчення дії такого карантину шляхом подання документа про сплату судового збору.
3. Роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися не поданою і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Лелюк