
Справа № 560/1512/20
РІШЕННЯ
іменем України
13 квітня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії від 20.09.2019 року №11 в частині відмови у зарахуванні до пільгового стажу періоду роботи дояркою з 15.03.1994 по 31.12.1996 та з 01.01.2002 по 12.12.2002 у СК «Правда» м. Красилів та рішення Головного управління Пенсійного фонду України від 07.10.2019 №39 про відмову в призначенні ОСОБА_1 , пільгової пенсії за віком як доярці;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати період роботи ОСОБА_1 дояркою з 15.03.1994 по 31.12.1996 та з 01.01.2002 по 12.12.2002 у СК «Правда» м. Красилів до стажу роботи для призначення пенсії за віком на пільгових умовах та призначити пенсію за віком на пільгових умовах як доярці, починаючи з 06.06.2019.
В обґрунтування позовних вимог в позовній заяві та у відповіді на відзив позивач зазначила, що 06.06.2019 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах.
Однак, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 07.10.2019 №39 їй відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу роботи, про що її повідомлено листом від 17.10.2019 №33763/03. Згідно вказаного повідомлення до пільгового стажу не зараховано період роботи в колгоспі «Правда» з 15.03.1994 по 31.12.1996 та з 01.01.2002 по 12.12.2002, оскільки робота на посаді доярки не підтверджується первинними документами.
Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про відмову в призначенні ОСОБА_1 пільгової пенсії за віком як доярці позивач вважає протиправним, тому звернулась в суд з цим позовом.
Суд, ухвалою від 13.03.2020 року відкрив провадження та призначив справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Позивач у судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Надіслав до суду відзив на позовну заяву, в якому вказав, що підстав для визнання протиправним та скасування рішення Комісії від 20.09.2019 року № 11 в частині відмови у зарахуванні до пільгового стажу періоду роботи дояркою з 15.03.1994 р. по 31.12.1996 р. та з 01.01.2002 р. по 12.12.2002 р. у СК «Правда» м. Красилів та рішення головного управління Пенсійного фонду України від 07.10.2019 року № 39 про відмову в призначенні ОСОБА_1 , пільгової пенсії за віком як доярці та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати період роботи ОСОБА_1 дояркою з 15.03.1994 р. по 31.12.1996 р. та з 01.01.2002 р. по 12.12.2002 р. у СК «Правда» м. Красилів до стажу роботи для призначення пенсії за віком на пільгових умовах та призначити пенсію за віком на пільгових умовах як доярці, починаючи з 06.06.2019, немає. Просив у задоволенні позову відмовити.
Також, від відповідача до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату, у зв`язку із карантином. За результатами розгляду вказаного клопотання, суд зазначає, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 211 "Про запобіганню поширенню на території України короновірусу COVID-19", з метою запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19 з 12.03.2020р. по 24.04.2020р. на всій території України встановлено карантин. Крім того, відповідно до заяви Голови Ради Суддів України щодо карантинних заходів, яка була розміщена 11.03.2020 на офійному веб-сайті Ради суддів України (http://rsu.gov.ua), розміщено звернення до громадян щодо утримання від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників сторін та щодо утримання від відвідин суду, якщо у громадян є ознаки будь-якого вірусного захворювання.
По даній справі судом не визнавалася обов`язкова участь сторін, а тому враховуючи зазначене, та достатність доказів у справі, суд вбачає за можливе розглянути справу без участі сторін та відмовити в задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно з частиною 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів в порядку письмового провадження, так як явка сторін не визнавалася судом обов`язковою.
Суд, дослідивши належним чином зібрані докази по справі, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення спору по суті, дійшов висновків, що позовні вимоги не підлягають до задоволення з наступних підстав.
Встановлено, що позивач - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією паспорта серії НОМЕР_1 .
06.06.2019 ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах.
Згідно рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 20.09.2019 №11 до пільгового стажу ОСОБА_1 зараховано період роботи на посаді доярки з 01.01 1997 р. по 31.12.2001 р. у колгоспі «Правда». Відмовлено в зарахуванні до пільгового стажу періодів роботи в колгоспі «Правда» (згодом КСП спілка селян «Правда», сільськогосподарський кооператив «Правда») з 15.03.1994 р. по 31.12.1996 р. та з 01.01.2002 р. по 12.12.2002 р., оскільки робота на посаді доярки не підтверджується первинними документами.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 07.10.2019 №39 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах як доярці, у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу роботи відповідно до ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" - 20 років. Наявний пільговий стаж роботи на посаді доярки: 17 років 2 місяці 23 дні.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Призначення і виплата пенсії в Україні здійснюється згідно із Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", іншими законами і нормативно- правовими актами та міжнародними договорами (угодами), що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення. Якщо міжнародним договором України встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені законодавством України про пенсійне забезпечення, то застосовуються норми міжнародного договору.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на пільгових умовах пенсія за віком призначається жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування.
Норми аналогічного змісту містяться також в Законі України "Про пенсійне забезпечення".
Так, згідно з пунктом "д" частини першої статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон №1788-XII), право на пенсію за вислугу років мають: жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.
Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними віку, встановленого абзацами третім - тринадцятим пункту "б" частини першої цієї статті.
Так, абзацами третім - тринадцятим пункту "б" частини першої статті 13 Закону №1788-XII визначено, що до досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 50 років - по 31 березня 1965 року включно; 50 років 6 місяців - з 1 квітня 1965 року по 30 вересня 1965 року; 51 рік - з 1 жовтня 1965 року по 31 березня 1966 року; 51 рік 6 місяців - з 1 квітня 1966 року по 30 вересня 1966 року;5 2 роки - з 1 жовтня 1966 року по 31 березня 1967 року;52 роки 6 місяців - з 1 квітня 1967 року по 30 вересня 1967 року; 53 роки - з 1 жовтня 1967 року по 31 березня 1968 року; 53 роки 6 місяців - з 1 квітня 1968 року по 30 вересня 1968 року; 54 роки - з 1 жовтня 1968 року по 31 березня 1969 року; 54 роки 6 місяців - з 1 квітня 1969 року по 30 вересня 1969 року; 55 років - з 1 жовтня 1969 року по 31 грудня 1970 року.
Процедура подання документів для оформлення пенсій визначається, Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 (далі - Порядок №22-1).
Відповідно до пункту 1 Порядку 22-1, заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об`єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).
Згідно пункту 2.1 Порядку 22-1, до заяви про призначення пенсії за віком додаються, серед іншого, такі документи: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування та документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку, надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 1 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
Положеннями пунктів 4.1, 4.2, 4.3 Порядку №22-1 визначено, що орган, який призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2).
Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
При прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). 4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
За приписами п.4.7 Порядку №22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.
З урахуванням викладеного суд зазначає, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту "д" статті 13 Закону № 1788-ХІІ є, у досліджуваному випадку, встановлення факту перебування на посаді доярки (оператора машинного доїння) не менше 20 років та виконання встановлених норм обслуговування.
Відповідно до статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення", основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктами 1, 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637 (далі - Порядок №637), визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Згідно пунктів 20, 23, 24 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Додатково в довідці наводяться такі відомості: стосовно жінок, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами на підприємствах сільського господарства (в тому числі в колгоспах) - про виконання встановлених норм обслуговування.
Документи, що подаються для підтвердження трудової діяльності, повинні бути підписані посадовими особами і засвідчені печаткою (у разі наявності).
Для підтвердження трудового стажу приймаються лише ті відомості про період роботи, які внесені в довідки на підставі документів.
Отже, у разі відсутності у трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсії на пільгових умовах, які установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. При цьому, стосовно жінок, які працювали доярками в довідці має бути вказано виконання встановлених норм обслуговування.
Норма обслуговування тварин - це кількість худоби або птиці, яку повинен обслуговувати робітник або група виконавців за робочий день (зміну) за даних умов виробництва. Норма обслуговування тварин вимірюється в головах за статево групам того чи іншого худоби та птиці на всіх операціях по догляду за тваринами та їх годівлі, напування, чищенні тварин і приміщень, збору продукції і на інших роботах.
Первинними документами, що підтверджують факт встановлення та виконання норм обслуговування, є колективний договір, положення про оплату праці, наряди обліку об`єму виконаних робіт, табель обліку відпрацьованого часу, відомості нарахування заробітної плати.
Як встановлено, що при зверненні 06.06.2019 із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про призначення пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 було надано трудову книжку колгоспника НОМЕР_2 від 03.03.1986 року, довідку, підтверджуючу пільговий характер роботи від 10.06.2019 року № 114, видану TOB «СК-Бужок», довідку, підтверджуючу пільговий характер роботи від 15.07.2019 року № 95-ПС, видану ТОВ «Подільський господар».
Згідно наданих документів відповідачем, до пільгового стажу ОСОБА_1 враховано періоди роботи:
- з 01.07.2005 року по 30.06.2015 року (згідно довідки, підтверджуючої пільговий характер роботи від 15.07.2019 року № 95-ПС, виданої ТОВ «Подільський господар»);
- з 02.07.2015 року по 12.11.2015 року, з 07.09.2016 року по 03.05.2017 року та з 28.02.2018 року по 30.04.2019 року (згідно довідки, підтверджуючої пільговий характер роботи від 10.06.2019 року № 114, виданої ТОВ «СК-Бужок»).
- період роботи на посаді доярки з 01.01.1997 року по 31.12.2001 року.
Водночас, рішенням Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 20.09.2019 №11 відмовлено ОСОБА_1 в зарахуванні до пільгового стажу періодів роботи в колгоспі «Правда» (згодом КСП спілка селян «Правда», сільськогосподарський кооператив «Правда») з 15.03.1994 р. по 31.12.1996 р. та з 01.01.2002 р. по 12.12.2002 р., оскільки робота на посаді доярки не підтверджується первинними документами.
Так, в ході судового розгляду справи встановлено, що в трудовій книжці ОСОБА_1 НОМЕР_2 від 03.03.1986 року, зазначено лише періоди та місце роботи, а саме з 15.03.1994 ОСОБА_1 переведена з посади касира на доярку ферми №2 с. Яворівці колгоспу "Правда" по 12.12.2002 - позивач звільнена з членів СГК "Правда" і роботи за власним бажанням, що в свою чергу підтверджує стаж роботи.
Разом із тим, суд звертає увагу, що в трудовій книжці позивача відсутні відомості про виконання встановлених норм обслуговування на підприємствах. Будь які інші докази, що підтверджують виконання позивачем норми обслуговування тварин, в матеріалах справи відсутні.
Судом враховано, що з метою підтвердження достовірності архівної довідки від 29.08.2019 року №03-01/716, виданої Красилівським районним трудовим архівом, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області було проведено звірку первинних документів, за результатами якої складено Довідку про відповідність даних про стаж та/або заробітну плату, що надані для призначення пенсії, первинним документам, що надані для призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. «в», «д» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
В результаті перевірки встановлено, що в особових рахунках за 1982 рік по 2002 рік позивач значиться на посадах: бухгалтер, касир, доярка, при цьому, посада з 1982 року по 1990 рік, за 1992 рік, з 1995 по 1996 рік, за 2002 рік не зазначена, встановлений мінімум людиноднів не зазначено.
Окрім того, згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, наявні відомості про роботу з січня 1999 року по грудень 2002 року в Сільськогосподарському кооперативі «Правда», однак інформація про наявність підстав, що дають право на застосування пільг робітникам підприємства при визначенні пенсії (спеціальний стаж) за 2002 рік відсутня.
Таким чином, з урахуванням зазначених обставин, суд зазначає, що відсутні підстави для призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки відсутні відомості, що підтверджують виконання позивачем норми обслуговування тварин (відомості про виконання встановлених норм обслуговування на підприємствах), а тому оскаржувані рішення відповідача є правомірними.
У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст.77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд дійшов висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які не підтверджуються достатніми доказами, що свідчить про не обґрунтованість позовних вимог, а отже, позовні вимоги не підлягають задоволенню.
На підставі ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з відмовою в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі, судові витрати не стягуються.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування рішення Комісії від 20.09.2019 року №11 в частині відмови у зарахуванні до пільгового стажу періоду роботи дояркою з 15.03.1994 по 31.12.1996 та з 01.01.2002 по 12.12.2002 у СК «Правда» м. Красилів, рішення Головного управління Пенсійного фонду України від 07.10.2019 №39 про відмову в призначенні ОСОБА_1 , пільгової пенсії за віком як доярці, та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати періоди роботи ОСОБА_1 дояркою з 15.03.1994 по 31.12.1996 та з 01.01.2002 по 12.12.2002 у СК «Правда» м. Красилів до стажу роботи для призначення пенсії за віком на пільгових умовах та призначення пенсії за віком на пільгових умовах як доярці, починаючи з 06.06.2019 - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 13 квітня 2020 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_4 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29013 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя П.М. Майстер