
Постанова
Іменем України
08 квітня 2020 року
Смт Краснопілля
Справа № 578/384/20
Провадження № 3/578/112/20
Справа № 578/386/20
Провадження № 3/578/113/20
Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Косар А.І., за участю прокурора – Мамаєва О.М., особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , секретаря судового засідання – Литвин А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративні справи у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , директора Угроїдської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської селищної ради Сумської області, за чч. першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі також - КУпАП/, права передбачені статтею 268 КУпАП, роз`яснені,
Установив:
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора Угроїдської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської селищної ради Сумської області, як суб`єкт, визначений у підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», на яку поширюється дія цього Закону, у приміщенні навчального закладу за адресою: вул. Мачулівка, 8 смт Угроїди Краснопільського району Сумської області під час реалізації службових повноважень не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів і особисто видала накази від 05.02.2019 № 10-К «Про підвищення ставки заробітної плати працівникам закладів освіти з 01.01.2019», від 11.04.2019 № 12-К «Про завершення опалювального сезону 2018-2019 pp.», від 03.06.2019 № 04-В «Про тимчасове виконання обов`язків директора школи» та від 03.06.2019 № 04-В «Про тимчасове виконання обов`язків директора школи», які стосуються близької особи - чоловіка ОСОБА_2 , про що не повідомила керівника (відділ освіти Краснопільської селищної ради Сумської області), чим порушила вимоги п. 1-4 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Крім цього, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора Угроїдської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської селищної ради Сумської області, як суб`єкт, визначений у підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», на яку поширюється дія цього Закону, у приміщенні навчального закладу за адресою: вул. Мачулівка, 8 смт Угроїди Краснопільського району Сумської області під час реалізації службових повноважень особисто видала накази від 05.02.2019 № 10-К «Про підвищення ставки заробітної плати працівникам закладів освіти з 01.01.2019», від 11.04.2019 № 12-К «Про завершення опалювального сезону 2018-2019 pp.», від 03.06.2019 № 04-В «Про тимчасове виконання обов`язків директора школи» та від 03.06.2019 № 04-В «Про тимчасове виконання обов`язків директора школи», які стосуються близької особи - чоловіка ОСОБА_2 , тобто приймала рішення та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушила вимоги п. 1-4 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Дані матеріали взаємозв`язані і спільний розгляд є доцільним, тому приходжу до висновку про необхідність об`єднання даних матеріалів.
У судовому засіданні прокурор протоколи про адміністративні правопорушення складені відносно ОСОБА_1 підтримав та просив задовольнити.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала повністю, та пояснила, що порушення вчинила ненавмисно, не знала вимоги чинного законодавства.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , враховуючи думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, суд дійшов наступного.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб , фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 20.03.2020 № 1006484611, ОСОБА_1 призначено керівником Угроїдської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської селищної ради Сумської області.
Згідно частини першої статті 28 Закону України "Про запобігання корупції" зазначено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Директор Угроїдської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської селищної ради Сумської області ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності згідно підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, директор школи ОСОБА_1 як особа, яка здійснює організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов`язки і відноситься до службових осіб, зобов`язана вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів, повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, невчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів, вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Згідно паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 від 28.02.1997, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 шлюб з ОСОБА_2 , зареєстрований Угроїдською сільською радою Краснопільського району Сумської області.
Наказом від 05.02.2019 № 10-К «Про підвищення ставки заробітної плати працівникам закладів освіти з 01.01.2019, який був підписаний директором ОСОБА_1 , було здійснено підвищення оплати праці педагогічним працівникам, в тому числі її чоловіку ОСОБА_2 в сумі 1921 грн.
Наказом від 11.04.2019 № 12-К «Про завершення опалювального сезону 2018-2019 року», який був підписаний директором ОСОБА_1 , було встановлено її чоловіку ОСОБА_2 працювати на посаді сторожа (о,5 ставки) та техніка-електрика (0,5 ставки) та здійснено доплату 40% від посадового окладу за роботу в нічний час.
Наказом від 03.06.2019 № 04-В «Про тимчасове виконання обов`язків директора школи», який був підписаний директором ОСОБА_1 , було призначено тимчасово виконуючим обов`язки директора школи її чоловіка ОСОБА_2 з 01.08.2018 по 18.08.2019.
Наказом від 02.09.2019 № 30-К «Про встановлення розрядів та посадових окладів працівникам школи», який був підписаний директором ОСОБА_1 , було встановлено мінімальну заробітну плату педагогічним працівникам з 01.09.2019, в тому числі її чоловіку ОСОБА_2 розмір посадового окладу в сумі 1921 грн.
Згідно інформаційної довідки № 0116/1922 від 20.12.2019 Відділу освіти Краснопільської селищної ради Сумської області, повідомлень про наявність конфлікту інтересів у працівників навчальних закладів розташованих на території Краснопільської об`єднаної громади протягом 2018-2019 років до відділу освіти не надходило.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вказаних правопорушень також підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, зокрема даними, які містяться в протоколах про адміністративні правопорушення № 099/2020 від 25.03.2020, № 098/2020 від 25.03.2020; Наказах № 10-К від 05.02.2019, № 12- К від 11.04.2019, № 04-В від 03.06.2019, № 30-К від 02.09.2019; Статуті Угроїдської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської селищної ради Сумської області, Посадовій інструкції директора загальноосвітнього навчального закладу від 04.10.2006.
Доказів же, що спростовували б винність порушника в порушенні вимог Закону, суду не надано.
Тому, з огляду на викладене, вина ОСОБА_1 доведена.
Суддя встановила, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Угроїдської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Краснопільської селищної ради Сумської області, порушила пп. 1-4 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» і її дії кваліфікує:
- за частиною першою статті 172-7 КУпАП як неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів;
- за частиною другою статті 172-7 КУпАП як вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, суддя не вбачає.
Згідно з частиною другою статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозніше правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи викладене, у відповідності до вимог статті 33 КУпАП вважаю за можливе піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу у межах частини другої статті 172-7 КУпАП.
Крім того, відповідно до статті 40-1 КУпАП, пункту 5 частини другої статті 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає до стягнення судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420,40 грн.
Керуючись статтями 40-1, 252, 268, 283 – 285, 289, 291, 307-308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
Постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених чч. першою та другою статті 172-7 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 за частиною другою статті 172-7 КУпАП адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 / три тисячі чотириста/ гривень, який зараховується до УК Краснопіль.р/Красноп.р-н/21081100, код одержувача за ЄДРПОУ 37938125, банк отримувача Казначейство України (ЕАП); розрахунковий рахунок UA418999980314020542000018172, код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп. судового збору, які зараховуються до Державного бюджету України ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, код одержувача за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок одержувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 02000).
Роз`яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що у разі несплати штрафу у п`ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна де у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Краснопільський районний суд Сумської області.
Суддя А. І. Косар