
Справа № 318/519/20
Номер провадження №2-а/318/11/2020
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" березня 2020 р. м. Кам`янка-Дніпровська
Суддя Кам`янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області Комишня Н.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Кам`янсько-Дніпровського відділення поліції Енергодарського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернулася із позовом до Кам`янсько-Дніпровського відділення поліції Енергодарського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії. Згідно позову просила визнати протиправною бездіяльність відповідача який ухилився 04 березня 2020 року о 16 годині 15 хвилин від виконання своїх службових обов`язків та не притягли до адміністративної відповідальності водіїв ТЗ порушивших Правила стоянки ТЗ - п. 15.3 ПДР. Не вчинили дії по складанню протоколу про адміністративну відповідальність по факту порушень правил дорожнього руху розділу стоянки та зупинки водіями На ділянці дороги по вул.. Гоголя 7-а м. К.Дніпровська Запорізької області. Зобов’язати відповідача вчинити дію, а саме скласти протоколи про адміністративну відповідальність по факту порушень правил дорожнього руху розділу стоянки та зупинки водіями На ділянці дороги по вул.. Гоголя 7-а м. К.Дніпровська Запорізької області. 04 березня 2020 року о 16 годині 15 хвилин
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд вважає, що заява підлягає направленню до іншого суду за підсудністю, виходячи з наступного.
Згідно ст.. 1 КАС України зазначено, що Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Згідно ст.2 КАС України визначено,що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку субєктів владних повноважень.
Частиною 1статті 20 КАС України визначені справи підсудні місцевим загальним судамяк адміністративним,в томучислі:п.1)адміністративні справиз приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті. (ч.2)
Згідно ст.29КАС України - суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо:
1) до початку розгляду справи по суті задоволено клопотання відповідача, зареєстроване у встановленому законом порядку, місце проживання (перебування) якого раніше не було відоме, про передачу справи за місцем його проживання (перебування);
2) при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду;
3) після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду;
4) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи;
5) ліквідовано або з визначених законом підстав припинено роботу адміністративного суду, який розглядав справу;
6) однією із сторін у справі є суд, в якому розглядається справа, або суддя цього суду;
7) справа підлягає розгляду як зразкова у порядку, визначеномустаттею 290цього Кодексу.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено. Передача адміністративної справи з одного суду до іншого в інших випадках здійснюється не пізніше наступного дня після видання відповідного розпорядження голови суду або постановлення відповідної ухвали, яка не підлягає оскарженню.
Згідно позову позивач оскаржує не рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень у справі про адміністративне правопорушення, яку розглядали працівники поліції, а бездіяльність суб`єкта владних повноважень Кам`янсько-Дніпровського відділення поліції Енергодарського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, щодо нескладання протоколу про адміністративне правопорушення та просив зобов`язати їх вчинити певні дії.
Згідно ст. 286 КАС України - адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами. Позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови),а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови). За наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право:
1) залишити рішення суб`єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення;
2) скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи);
3) скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення;
4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Тобто згідно особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності місцевий суд як адміністративний не має повноважень визнавати бездіяльність протиправною та зобов`язувати вчиняти певні дії.
Згідно ст.30 КАС України - спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана. Справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Частиною 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Враховуюче те, що при відкритті провадження у справі суд встановив, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, суд вважає, за необхідно передати справу на розгляд Запорізькому окружному адміністративному суду, за підсудністю.
На підставі викладеного, керуючись ст. 29 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кам`янсько-Дніпровського відділення поліції Енергодарського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, передати на розгляд Запорізькому окружному адміністративному суду.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Кам`янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області протягом п`ятнадцяти днів з урахуванням Перехідних положень КАС України.
Суддя: Н. І. Комишня