
Справа № 234/3968/20
Провадження № 3/234/1166/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 березня 2020 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , головного бухгалтера ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення № 59 від 20.02.2020 року ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», порушила встановлений порядок законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: неподання до контролюючого органу звітності, пов`язана із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових операцій), за формою ЗВР-1 за період з 01.07.2016 по 30.06.2017 року, чим порушено п. 7 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Зазначене порушення встановлено актом перевірки від 07.02.2020 року №10/28-10-54-13-07/05763599.
В діях ОСОБА_1 податковий орган вбачає склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином. Через канцелярію суду надала заяву про розгляд справи без її участі, а також надала пояснення до протоколу про адміністративне правопорушення, в яких зазначила, вона працює головним бухгалтером на ПрАТ «НКМЗ». У жовтні 2019 р-січні 2020 р. на ПрАТ «НКМЗ», Харківським управлінням ОВПП ДФС проведено виїзну документальну перевірку здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, дотримання валютного та іншого законодавства та з метою контролю правильності нарахування обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.07.2016 р. по 30.06.2019 р.
За наслідками перевірки складено акт від 07.02.2020 № 10/28-10-54-13-07/05763599,
у якому спеціалістом сектору фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями Харківського управління Офісу великих платників податків, встановлені порушення підприємством ПрАТ «НКМЗ» п. 7 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині неподання в період відсутності фінансових операцій з 01.07.2016 по 30.06.2017 року до контролюючого органу звітність за формою ЗВР-1 щодо використання книг обліку розрахункових операцій..
В свою чергу, ПрАТ «НКМЗ» не погоджується з висновками акту перевірки, та повідомляє, що в законодавчо передбачений термін надані відповідні заперечення до акту перевірки, № 015/393 від 24.02.2020 р.
Станом на дату складання протоколу податкове зобов`язання, визначене у акті перевірки, не узгоджене, оскільки податкове повідомлення-рішення не прийняте. Таким чином, відсутній факт порушення порядку ведення податкового обліку.
Просила справу закрити у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за порушення правил торгівлі, виконання робіт і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю.
В протоколі зазначена дата вчинення правопорушення – 07.02.2020 року, яка збігається з датою складання акту перевірки. Однак, як вбачається з витягу з акту перевірки № 10/28-10-54-13-07/057635599, ОСОБА_1 було допущено встановленого порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: неподання до контролюючого органу звітності, пов`язана із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), за формою ЗВР-1 за період з 01.07.2016 по 30.06.2017 року, чим порушено п. 7 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Таким чином, податковим органом достовірно не встановлено час вчинення адміністративного правопорушення.
Крім того, до протоколу додано тільки 1-4 та 686-688 сторінки з акту про результати документальної планової перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи ПрАТ «НКМЗ» (код за ЄДРПОУ 05763599) № 10/28-10-54-13-07/05763599, в якому зафіксовані висновки перевірки. Копія акту перевірки від № № 10/28-10-54-13-07/05763599, з описовою частиною до матеріалів справи не додана, що унеможливлює дослідження вказаного доказу судом.
Отже суд вважає представлені у справі докази недостатніми для об`єктивного доведення вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Згідно п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 247, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі у відношенні ОСОБА_2 за ст. 155-1 ч.1 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя: