Рішення № 88673774, 03.04.2020, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
03.04.2020
Номер справи
922/3634/19
Номер документу
88673774
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

________________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" квітня 2020 р.м. ХарківСправа № 922/3634/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Хотенця П.В.

при секретарі судового засідання Гаврильєву О.В.

розглянувши в порядку загального позовного провадження справу

за позовом Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО", м. Харків до Департамента земельних відносин Харківської міської ради, м. Харків про зобов`язання вчинити певні дії за участю представників сторін:

позивача - Мица Ю.В., дов., від 01.06.2019 року

відповідача - Жилка С.Е., дов., № 9782/0/225-19 від 21.12.2019 року

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Приватне акціонерне товариство "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО", м. Харків звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача - Департамента земельних відносин Харківської міської ради, м. Харків, в якій просить визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 101 від 11 лютого 2019 року та зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 101 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель територіальної громади міста Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування по вул. Академіка Павлова, 165-Д у Київському районі міста Харкова.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 18 листопада 2019 року позовну заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО", м. Харків до Департамента земельних відносин Харківської міської ради, м. Харків про зобов`язання вчинити певні дії - залишено без руху; надано позивачу строк 7 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, шляхом надання до суду доказів доплати судового збору у розмірі 1728,90 грн.

26 листопада 2019 року Приватним акціонерним товариством "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" усунено недоліки шляхом надання до суду доказів доплати судового збору у розмірі 1728,90 грн.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 27 листопада 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін та призначено підготовче засіданні на 18 грудня 2019 року на 12:00 годин.

13 грудня 2019 року через канцелярію суду, Приватним акціонерним товариством "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" подано заяву (вхідний № 30384) про зміну предмету позову, в якій просить суд змінити предмет позову та визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 98 від 11 лютого 2019 року та зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 98 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування по просп. Ювілейному у Київському районі м. Харкова; визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 100 від 11 лютого 2019 року та зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 100 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування по просп. Ювілейному, 5 у Київському районі м. Харкова; визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 101 від 11 лютого 2019 року та зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 101 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель територіальної громади міста Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування по вул. Академіка Павлова, 165-Д у Київському районі міста Харкова. Також просить суд стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати.

17 грудня 2019 року через канцелярію суду, Департаментом земельних відносин Харківської міської ради подано відзив (вхідний № 30689) на позовну заяву, який суд приймає та долучає до матеріалів справи.

18 грудня 2019 року через канцелярію суду, Департаментом земельних відносин Харківської міської ради подано клопотання (вхідний № 30769) про закриття провадження у справі, посилаючись на те, що при погодженні меж земельних ділянок Департамент земельних відносин Харківської міської ради реалізує свої контрольні функції у сфері управління діяльності, що підпадає під юрисдикцію адміністративного суду. Також зазначає, що підписання акту погодження меж земельної ділянки не означає прийняття позитивного рішення про надання земельної ділянки у користування (оренду). На думку відповідача, в даному випадку наслідки, які спричинені бездіяльністю органу місцевого самоврядування, які позивач вважає неправомірними, не призводять до виникнення, зміни або припинення його цивільних прав чи інтересів або пов`язані з реалізацією його майнових або особистих немайнових прав чи інтересів, що у відповідності до пункту 1 частини 1 статті 231 Господарського процесуального кодексу України зумовлює закриття провадження у справі.

Протокольною ухвалою від 18 грудня 2019 року на підставі пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України підготовче засідання відкладено на 09 січня 2020 року на 11:20 годин.

02 січня 2020 року через канцелярію суду, Департаментом земельних відносин Харківської міської ради подано відзив (вхідний № 49) на заяву про зміну предмету позову, який суд приймає та долучає до матеріалів справи.

Протокольною ухвалою від 09 січня 2020 року на підставі пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України підготовче засідання відкладено на 14 січня 2020 рокут на 12:00 годин.

14 січня 2020 року через канцелярію суду, Приватним акціонерним товариством "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" подано відповідь (вхідний № 740) на відзив на заяву про зміну предмету позову, яку суд приймає та долучає до матеріалів справи.

Протокольною ухвалою від 14 січня 2020 року на підставі пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України підготовче засідання відкладено на 27 січня 2020 року на 12:40 годин.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 27 січня 2020 року прийнято до розгляду заяву (вхідний № 30384 від 13 грудня 2019 року) позивача про зміну предмету позову та продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів, до 26 лютого 2020 року.

Протокольною ухвалою від 27 січня 2020 року на підставі пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України підготовче засідання відкладено на 11 лютого 2020 року на 16 годин.

Протокольною ухвалою від 11 лютого 2020 року на підставі пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України підготовче засідання відкладено на 25 лютого 2020 року на 15 годин.

25 лютого 2020 року через канцелярію суду, Приватним акціонерним товариством "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" подано заяву (вхідний № 5005) про зміну предмету позову, в якій просить суд змінити предмет позову та визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 98 від 11 лютого 2019 року; зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 98 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого іх обслуговування по просп. Ювілейному у Київському районі м. Харкова; визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 99 від 11 лютого 2019 року; зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 99 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування по просп. Ювілейному, 7 у Київському районі м. Харкова, визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 100 від 11 лютого 2019 року; зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 100 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування по просп. Ювілейному, 5 у Київському районі м. Харкова; визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 101 від 11 лютого 2019 року; зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 101 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель територіальної громади міста Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування по вул. Академіка Павлова, 165-Д у Київському районі міста Харкова. Також просить суд стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати.

Протокольною ухвалою від 25 лютого 2020 року на підставі пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України підготовче засідання відкладено на 26 лютого 2020 року на 15:30 годин.

26 лютого 2020 року через канцелярію суду, Департаментом земельних відносин Харківської міської ради подано відзив (вхідний № 5146) на заяву про зміну предмету позову, який суд приймає та долучає до матеріалів справи.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 26 лютого 2020 року прийнято до розгляду заяву (вхідний № 5005 від 25 лютого 2020 року) позивача про зміну предмету позову.

Протокольною ухвалою від 26 лютого 2020 року на підставі пункту 3 частини 2 статті 185 Господарського процесуального кодексу України закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 11 березня 2020 року на 11 годин.

Протокольною ухвалою від 11 березня 2020 року на підставі частини 2 статті 216 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні оголошено перерву до 23 березня 2020 року до 15:30 годин.

Протокольною ухвалою від 23 березня 2020 року на підставі частини 2 статті 216 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні оголошено перерву до 03 квітня 2020 року до 12:00 годин.

Представник позивача у судовому засіданні та у відповіді на відзив на заяву про зміну предмету позову підтримує заявлені позовні вимоги і просить їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні та у відзиві на позовну заяву, у відзивах на заяви про зміну предмету позову проти заявлених позовних вимог заперечує, просить відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши клопотання (вхідний № 30769 від 18 грудня 2019 року) відповідача про закриття провадження у справі, суд дійшов до наступних висновків.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини у пункті 24 рішення від 20 липня 2006 року в справі "Сокуренко і Стригун проти України" зазначив, що фраза "встановлений законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Термін "судом, встановленим законом" у пункті 1 статті 6 Конвенції передбачає усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів.

Згідно зі статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Адміністративна справа - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій (частина 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до правил визначення юрисдикції адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, наведеними у статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Ужитий у цій процесуальній нормі термін «суб`єкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадову чи службову особу, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (пункт 7 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України).

З аналізу наведених норм права вбачається, що Кодексу адміністративного судочинства України регламентує порядок розгляду не всіх публічно-правових спорів, а лише тих, які виникають у результаті здійснення суб`єктом владних повноважень управлінських функцій і розгляд яких не віднесено до підсудності інших судів.

Неправильним є поширення юрисдикції адміністративних судів на той чи інший спір тільки тому, що відповідачем у справі є суб`єкт владних повноважень. Визначаючи предметну юрисдикцію справ, суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.

З аналізу наведених процесуальних норм убачається, що до адміністративної юрисдикції відносяться справи, які виникають зі спору в публічно-правових відносинах, у якому сторони цих правовідносин виступають одна щодо іншої не як рівноправні і в якому одна зі сторін виконує публічно-владні управлінські функції та може вказувати або забороняти іншому учаснику правовідносин певну поведінку, давати дозвіл на передбачену законом діяльність тощо.

Визначальні ознаки приватноправових відносин - юридична рівність та майнова самостійність їх учасників, наявність майнового чи немайнового, особистого інтересу суб`єкта. Спір має приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення приватного права чи майнового інтересу конкретного суб`єкта, що підлягає захисту у спосіб, передбачений законодавством для сфери приватноправових відносин, навіть якщо до порушення приватного права чи майнового інтересу призвели владні рішення, управлінські дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень.

Статтею 12 Земельного кодексу України встановлено, що розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності належить до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст.

Згідно з пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин є виключною компетенцією сільських, селищних, міських рад.

Органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування у правовідносинах щодо розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності діють як органи, через які держава або територіальна громада реалізують повноваження власника земельних ділянок. Реалізуючи відповідні повноваження, державні органи або органи місцевого самоврядування вступають з юридичними та фізичними особами у цивільні та господарські правовідносини. Отже, у таких відносинах держава або територіальні громади є рівними учасниками земельних відносин з іншими юридичними та фізичними особами, у тому числі з суб`єктами підприємницької діяльності. Таким чином, справи у спорах за участю державних органів та органів місцевого самоврядування, що виникають з правовідносин, у яких державні органи та органи місцевого самоврядування реалізують повноваження власника землі за відповідності складу сторін спору вимогам ГПК підвідомчі господарським судам. Такий висновок слідує з аналізу підпункту 1.2.2 підпункту 1.2 пункту 1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин".

З матеріалів справи вбачається, що згідно з розробленими проектами землеустрою земельні ділянки по просп. Ювілейному, просп. Ювілейному, 7, просп. Ювілейному, 5, та по вул. Академіка Павлова, 165-Д, межують з землями, не наданими у власність або у користування, тобто з землями комунальної власності.

Відповідно до підпункту 4.1.18. пункту 4.1. Положення про Департамент земельних відносин Харківської міської ради, затвердженого рішенням 1 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20 листопада 2015 року № 7/15 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), Департамент земельних відносин Харківської міської ради відповідно до покладених на нього завдань здійснює погодження меж земельних ділянок.

Згідно з підпунктом 4.1.16. пункту 4.1. Положення про Департамент земельних відносин Харківської міської ради, затвердженого рішенням 1 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 20 листопада 2015 року № 7/15 (в редакції рішення31 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 27 листопада 2019 року № 1824/19, яке набуло чинності 01 січня 2020 року) Департамент земельних відносин Харківської міської ради готує та підписує від імені Харківської міської ради акти приймання-передачі земельних ділянок та акти зарахування земельних ділянок до земель запасу міста (у разі потреби), погодження меж земельних ділянок.

Отже, Харківською міською радою функції щодо погодження меж земельних ділянок віднесені до відання її виконавчого органу – Департаменту земельних відносин Харківської міської ради.

У справі, що розглядається відповідач як виконавчий орган Харківської міської ради, яка представляє територіальну громаду і є власником суміжних земельних ділянок, не погоджує Приватному акціонерному товариству "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" межі земельних ділянок, а тому в цих правовідносинах відповідач не здійснює відносно позивача жодних владних управлінських функцій. У зв`язку з цим спір носить приватноправовий характер і повинен розглядатись в господарському суді Харківської області.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 08 травня 2018 року у справі № 2-а/679/128/2014 (адміністративне провадження № К/9901/6089/18).

Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши промови представників сторін у судових дебатах, судом встановлено наступне.

Відповідно до додатку 2 до рішення 21 сесії Харківської міської ради 7 скликання "Про надання земельних ділянок для експлуатації та обслуговування об`єктів самочинного будівництва" від 22 серпня 2018 року № 1183/18 для Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" передбачено:

1. Дозволити збереження самочинно розпочатого будівництва нежитлових будівель (торгівельного призначення) по вул. Академіка Павлова, 165-Д, по просп. Ювілейному, 5,просп. Ювілейному,7, по просп. Ювілейному.

2. Змінити вид використання земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0042) площею 6,1121 га. по вул. Академіка Павлова, 165-Д, земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:14:001:0014) площею 2,2115 га. по просп. Ювілейному, 5, земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0063) площею 3,1674 га по просп. Ювілейному, 7, земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0006) площею 2,5307 га. по просп. Ювілейному на «для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшої експлуатації та обслуговування об`єктів» та визначити строк завершення будівництва об`єктів до 22 серпня 2021 року.

3. Надати Приватному акціонерному товариству "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" в оренду до 22 серпня 2028 року земельну ділянку площею 2,2115 га. (кадастровий номер 6310136600:14:001:0014) по просп. Ювілейному, 5, та земельну ділянку площею 2,5307 га. (кадастровий номер 6310136600:09:001:0006) по просп. Ювілейному із земель територіальної громади м. Харкова, за рахунок земель житлової та громадської забудови для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшої експлуатації та обслуговування об`єктів.

4. Звернутись в Департамент земельних відносин Харківської міської ради для оформлення додаткової угоди до договору оренди землі від 14 вересня 2004 року № 66163/04 в частині зміни виду використання земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0042) та для оформлення додаткової угоди до договору оренди землі від 01 березня 2006 року № 340667100026 в частині зміни виду використання земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0063), а також визначення строку завершення будівництва об`єктів.

Рішенням 23 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 28 листопада 2018 року № 1297/18 "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об`єктів" (підпункти 19.1., 19.2., 19.3. та 19.4. пункту 19 додатку 1 до цього рішення) передбачено надати Приватному акціонерному товариству "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення:

1) земельної ділянки площею 6,1121 га. (кадастровий номер 6310136600:09:001:0042) із земель територіальної громади м. Харковапо вул. Академіка Павлова, 165-Д;

2) земельної ділянки площею 2,2115 га. (кадастровий номер 6310136600:14:001:0014) із земель територіальної громади м. Харковапо просп. Ювілейному, 5;

3) земельної ділянки площею 3,1674 га. (кадастровий номер 6310136600:09:001:0063) із земель територіальної громади м. Харковапо просп. Ювілейному, 7;

4) земельної ділянки площею 2,5307 га. (кадастровий номер 6310136600:09:001:0006) із земель територіальної громади м. Харкова по просп. Ювілейному.

Згідно з пунктом 3 цього ж рішення визначено попередити осіб, зазначених у додатку 1, у тому числі Приватне акціонерне товариство "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО", про необхідність розробити документацію із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об`єктів. Також передбачено, що документацію із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об`єктів, що потребує затвердження згідно чинного законодавства, подати на затвердження у встановленому порядку до 28 липня 2019 року. Термін розробки документації із землеустрою не повинен перевищувати 6-ти місяців з дня укладення договору з розробником документації із землеустрою.

Для підписання актів погодження меж земельних ділянок із суміжними власниками та землекористувачами 12 лютого 2019 року позивачем, Приватним акціонерним товариством "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО", до Департаменту земельних відносин Харківської міської ради подано:

- заяву № 98 та проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговуванняпо просп. Ювілейному у Київському районі м. Харкова;

- заяву № 99 та проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговуванняпо просп. Ювілейному, 7 у Київському районі м. Харкова;

- заяву № 100 та проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговуванняпо просп. Ювілейному, 5 у Київському районі м. Харкова;

- заяву № 101 та проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговуванняпо вул. Академіка Павлова, 165-Д у Київському районі м. Харкова.

Позивач вказує, що відповідач, Департамент земельних відносин Харківської міської ради, в свою чергу відповіді за результатами розгляду зазначених заяв у розумні строки не надав, підписаних зі свого боку актів погодження меж земельних ділянок із суміжними власниками та землекористувачами, поданих позивачем, не повернув.

У подальшому позивач листами № 519 від 23 липня 2019 року, № 520 від 23 липня 2019 року, № 521 від 23 липня 2019 року та № 522 від 23 липня 2019 року просив відповідача протягом 10 календарних днів з моменту отримання кожного з вказаних листів розглянути відповідно заяви № 98, 99, 100 та 101 від 12 лютого 2019 року шляхом підписання актів погодження меж земельних ділянок з суміжними власниками та землекористувачами, які наявні в проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок по просп. Ювілейному, просп. Ювілейному, 7, просп. Ювілейному, 5, вул. Академіка Павлова, 165-Д у Київському районі м. Харкова.

Позивач зазначає, що у визначений строк відповідей на ці листи він не отримав.

Листами № 570 від 08 серпня 2019 року, № 571 від 08 серпня 2019 року, № 572 від 08 серпня 2019 року та № 573 від 08 серпня 2019 року позивач повторно звертався до відповідача з проханням невідкладно вжити заходів щодо розгляду заяв Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 100 від 11 лютого 2019 року та № 521 від 23 липня 2019 року, № 101 від 11 лютого 2019 року та № 522 від 23 липня 2019 року, № 99 від 11 лютого 2019 року та № 520 від 23 липня 2019 року, № 98 від 11 лютого 2019 року та № 519 від 23 липня 2019 року та надати відповіді у письмовій формі за результатами розгляду останніх.

Листом Департаменту земельних відносин Харківської міської ради від 27 серпня 2019 року № 6386/0/225-19 на звернення Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" від 23 липня 2019 року №№ 521, 520, 519, 522 та від 08 серпня 2019 року №№ 570, 573, 572, 571 відповідач повідомив позивача про те, що для розгляду питання щодо погодження актів погодження меж земельних ділянок, що є складовими частинами проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок по просп. Ювілейному, просп. Ювілейному, 5, просп. Ювілейному, 7, вул. Академіка Павлова, 165-Д, Департаментом земельних відносин направлено запит до Департаменту містобудування та архітектури щодо чинності пункту 19 додатку 1 до рішення Харківської міської ради від 28 листопада 2018 року № 1297/18. Після отримання запитуваної інформації, Департаментом земельних відносин буде розглянуто питання щодо погодження меж земельних ділянок, про що буде повідомлено Приватне акціонерне товариство "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО".

29 серпня 2019 року адвокатом Єлісєєвим М.І. у зв`язку із наданням правової допомоги Приватному акціонерному товариству "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" було направлено адвокатський запит до Департаменту містобудування та архітектури Харківської міської ради про надання інформації стосовно акта, відповідно до якого Департамент містобудування та архітектури Харківської міської ради уповноважений приймати рішення з питань чинності рішень, що приймаються Харківською міською радою з наданням належним чином завірених копій відповідного акта (актів), а також у разі наявності таких повноважень – про надання відомостей щодо чинності пункту 19 додатку 1 до рішення Харківської міської ради від 28 листопада 2018 року № 1297/18 "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об`єктів". Листом від 05 вересня 2019 року № 4502/0/605-19 Департамент містобудування та архітектури Харківської міської ради за результатами розгляду адвокатського запиту повідомив, що рішення Харківської міської ради щодо скасування пункту 19 додатку 1 до рішення 23 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 28 листопада 2018 року № 1297/18 не приймалося.

Відповідно до листа від 09 жовтня 2019 року № 7535/0/225-19, підготовленого за результатами розгляду звернення позивача від 04 вересня 2019 року № 622, Департамент земельних відносин повідомив, що запит стосовно чинності пункту 19 додатку 1 до рішення Харківської міської ради від 28 листопада 2018 року № 1297/18 ним було направлено до Департаменту містобудування та архітектури листом від 27 серпня 2019 року.

Позивач стверджує, що до теперішнього часу надані ним проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок по просп. Ювілейному, просп. Ювілейному, 5, просп. Ювілейному, 7, вул. Академіка Павлова, 165-Д відповідачем не повернуті. Так само акти погодження меж земельної ділянки із суміжними власниками та землекористувачами, що є складовими цих проектів землеустрою, відповідачем не підписані. Також відповідачем не було надано позивачеві жодної інформації чи документів щодо відмови відповідача погоджувати зазначені акти.

Таким чином, позивач вказує, що через бездіяльність відповідача стосовно розгляду заяв позивача та непідписання актів погодження меж земельних ділянок, останній фактично позбавлений можливості у встановленому законом порядку здійснити погодження та подати на затвердження проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок по просп. Ювілейному, просп. Ювілейному, 5, просп. Ювілейному, 7, вул. Академіка Павлова, 165-Д, і оформити права на відповідні земельні ділянки для завершення будівництва розміщених на них нежитлових будівель та здійснення їх подальшого обслуговування, тобто виконати приписи Харківської міської ради, викладені у рішенні від 22 серпня 2018 року № 1183/18 "Про надання земельних ділянок для експлуатації та обслуговування об`єктів самочинного будівництва".

Надаючи правову кваліфікацію фактичним обставинам справи та спірним правовідносинам сторін, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною 1 статті 20 Земельного кодексу України віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.

Зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення.

Відповідно до частини 2 статті 20 Земельного кодексу України зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Положеннями частини 3 статті 20 Земельного кодексу України передбачено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється в порядку, встановленому законом.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, погодженого в порядку, встановленому статтею 1861 цього Кодексу, приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміну її цільового призначення.

Згідно з частиною 1 статті 50 Закону України "Про землеустрій" проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.

Частиною 3 статті 50 Закону України "Про землеустрій" визначено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають: завдання на розроблення проекту землеустрою; пояснювальну записку; копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності); рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом); письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду; матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки); відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); копії правовстановлюючих документів на об`єкти нерухомого майна для об`єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці; розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом); розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом); акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки); акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки); перелік обмежень у використанні земельних ділянок; викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); кадастровий план земельної ділянки; матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки); матеріали погодження проекту землеустрою.

Відповідно до статті 198 Земельного кодексу України кадастрові зйомки - це комплекс робіт, виконуваних для визначення та відновлення меж земельних ділянок.

Кадастрова зйомка включає: а) геодезичне встановлення меж земельної ділянки; б) погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами; в) відновлення меж земельної ділянки на місцевості; г) встановлення меж частин земельної ділянки, які містять обтяження та обмеження щодо використання землі; ґ) виготовлення кадастрового плану.

Згідно з абзацом 7 пункту 2.8. Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 18 травня 2010 року № 376, технічна документація із землеустрою щодо встановлення

меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає план меж земельної ділянки, складений за результатами кадастрової зйомки, на якому відображаються зовнішні межі земельної ділянки із зазначенням власників (користувачів) суміжних земельних ділянок, усі поворотні точки меж земельної ділянки, лінійні проміри між точками по межах земельної ділянки, межі вкраплених земельних ділянок із зазначенням їх власників (користувачів).На бажання замовника замість плану меж земельної ділянки може складатися кадастровий план земельної ділянки.

Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки повинен включати кадастровий план земельної ділянки, що складається за результатами кадастрової зйомки, яка включає погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами.

Тобто, акт погодження меж земельної ділянки є обов`язковою складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Судом встановлено, що згідно з пунктами 1.2., 1.5., 1.8., 1.11. додатку 2 до рішення 21 сесії Харківської міської ради 7 скликання "Про надання земельних ділянок для експлуатації та обслуговування об`єктів самочинного будівництва" від 22 серпня 2018 року № 1183/18 для Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" передбачено змінити вид використання земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0042) площею 6,1121 га. по вул. Академіка Павлова, 165-Д, земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:14:001:0014) площею 2,2115 га. по просп. Ювілейному, 5, земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0063) площею 3,1674 га. по просп. Ювілейному, 7, земельної ділянки (кадастровий номер 6310136600:09:001:0006) площею 2,5307 га. по просп. Ювілейному на «для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшої експлуатації та обслуговування об`єктів".

Зміна виду використання земельної ділянки в межах її цільового призначення можлива, але порядок вирішення цього питання не встановлений. Виходячи з принципу ЗК України щодо раціонального використання та охорони земель, зміна виду використання землі в межах її цільового призначення повинна проводитися у порядку, встановленому для зміни цього цільового призначення землі.Така правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 08 квітня 2015 року у справі №6-32цс15.

На підставі рішення 23 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 28 листопада 2018 року № 1297/18 "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об`єктів" Приватному акціонерному товариству "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення по вул. Академіка Павлова, 165-Д, по просп. Ювілейному, 5, по просп. Ювілейному, 7, по просп. Ювілейному.

Судом встановлено, що на виконання цього рішення позивачем було надано відповідачеві заяви №98, 99, 100, 101 та проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення по вул. Академіка Павлова, 165-Д, по просп. Ювілейному, 5, по просп. Ювілейному, 7, по просп. Ювілейному, складовими частинами яких є акти погодження меж земельних ділянок із суміжними власниками та землекористувачами.

Факт отримання відповідачем заяв та проектів підтверджується матеріалами справи, а саме відмітками Департаменту земельних відносин Харківської міської ради про прийняття документів, які проставлені на заявах Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 98, 99, 100, 101 від 12 лютого 2019 року, та не заперечується відповідачем.

Необхідність погодження меж земельних ділянок із суміжними власниками та землекористувачами та включення відповідних актів погодження меж до складу проектів землеустрою слідує з положень статті 50 Закону України "Про землеустрій" у її системному зв`язку зі статтею 198 Земельного кодексу України.

Крім того, з аналізу положень статті 1861 Земельного кодексу України вбачається, що невідповідність положень проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації є підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Зважаючи на це, суд оцінює критично доводи відповідача про те, що непідписання акту погодження меж земельної ділянки не є перешкодою у проведенні передбачених законом дій, спрямованих на прийняття органом місцевого самоврядування відповідних рішень.

Натомість, з матеріалів справи вбачається, що станом на час надсилання відповідачем листа від 27 серпня 2019 року № 6386/0/225-19, яким він повідомив позивача про те, що питання погодження меж земельних ділянок буде розглянуто Департаментом земельних відносин після отримання запитуваної інформації від Департаменту містобудування та архітектури, надані позивачем документи знаходилися на розгляді відповідача понад шість місяців. Також суд зазначає, що матеріалами справи підтверджується, що запит до Департаменту містобудування та архітектури, про який йдеться у листі від 27 серпня 2019 року № 6386/0/225-19, відповідачем було направлено лише 27 серпня 2019 року. При цьому відповідачем не пояснено в суді причин розгляду ним документів позивача протягом такого тривалого часу.

Суд відхиляє доводи відповідача стосовно врахування під час розгляду справи правових висновків, викладених у постановах Великої Палати Верховного Суду від 20 березня 2019 року у справі № 514/1571/14-ц (провадження № 14-552цс18) та у справі № 350/67/15-ц (провадження № 14-652цс18), оскільки правовідносини, які розглядалися у наведених вище випадках, та правовідносини, наведені у цій справі, не є подібними, предмет, підстави позову та матеріально-правове регулювання спірних правовідносин не є тотожними.

Також суд приходить до висновку, що лист Департаменту земельних відносин Харківської міської ради від 10 вересня 2019 року № 6776/0/225-19 не спростовує позовних вимог позивача, оскільки з матеріалів справи не вбачається письмових доказів в підтвердження відправлення відповідачем позивачу цього листа або одержання його позивачем.

Матеріалами справи підтверджується та не спростовано відповідачем факт бездіяльності відповідача щодо розгляду заяв позивача № 98, 99,100, 101 від 12 лютого 2019 року та непідписання актів погодження меж земельних ділянок, що є складовими частинами проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок по просп. Ювілейному, просп. Ювілейному, 5, просп. Ювілейному, 7, вул. Академіка Павлова, 165-Д.

Відповідно до вимог частини 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з частиною 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

У відповідності до статті 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Зі змісту статті 77 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Частиною 1 статті 86 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

При цьому, суд зазначає, що Європейський суд з прав людини у рішенні в справі "Серявін та інші проти України" вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.

Також, Європейський суд з прав людини зазначив, що, хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довод (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Трофимчук проти України").

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, законними, підтвердженими матеріалами справи і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України витрати зі сплати судового збору у розмірі 7865,00 грн. покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 1-5, 10, 11, 12, 20, 41-46, 73-80, 86, 123, 129, 183, 194, 195, 196, 201, 208-210, 217, 218, 219, 220, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 98 від 11 лютого 2019 року.

Зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 98 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого іх обслуговування по просп. Ювілейному у Київському районі м. Харкова.

Визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 99 від 11 лютого 2019 року.

Зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 99 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування по просп. Ювілейному, 7 у Київському районі м. Харкова.

Визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 100 від 11 лютого 2019 року.

Зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 100 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення земельної ділянки із земель територіальної громади м. Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування по просп. Ювілейному, 5 у Київському районі м. Харкова.

Визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних відносин Харківської міської ради щодо розгляду заяви Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 101 від 11 лютого 2019 року.

Зобов`язати Департамент земельних відносин Харківської міської ради розглянути заяву Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" № 101 від 11 лютого 2019 року шляхом підписання акта погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, що є складовою частиною проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із земель територіальної громади міста Харкова для завершення будівництва нежитлових будівель торгівельного призначення та подальшого їх обслуговування по вул. Академіка Павлова, 165-Д у Київському районі міста Харкова.

Стягнути з Департаменту земельних відносин Харківської міської ради (61003, м. Харків, вул. Квітки-Основ`яненка, 7, код ЄДРПОУ 26488996) на користь Приватного акціонерного товариства "КОНЦЕРН АВЕК ТА КО" (61002, м. Харків, вул. Сумська, 70, код ЄДРПОУ 22649344) 7865,00 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення відповідно до статей 256, 257 Господарського процесуального кодексу України та з урахуванням розділу ХІ Перехідних положень Кодексу.

Повне рішення складено "08" квітня 2020 р.

Суддя П.В. Хотенець