
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/76/20
09 квітня 2020 рокум. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Баб`юка П.М. розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання протоколу недійсним та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) з позовом до Департаменту Управління праці та соціального захисту Тернопільської обласної державної адміністрації (далі, також, - відповідач) та просить суд:
визнати протокол №8 засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян Тернопільської обласної державної адміністрації від 17.05.2019 незаконним;
визнати за позивачем статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕСЗ та зобов`язати регіональну комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Тернопільської обласної державної адміністрації вчинити дії щодо видачі позивачу відповідного посвідчення категорії №2.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є особою, яка брала участь у ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. Позивач стверджує, що під час строкової служби він разом з іншими військовослужбовцями на підставі наказу командира військової частини №52709 військово-будівельного загону №396 в період з 09 червня по 02 вересня 1986 року був відряджений в Чорнобильську зону, де працював військово-будівельником в зоні відчуження при ліквідації наслідків пов`язаних з аварією на Чорнобильській АЕС і отримав статус учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та був зарахований разом із іншими військовослужбовцями до 2-ої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Надалі, позивач звернувся із заявою до Тернопільської обласної державної адміністрації із заявою про визнання його учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії та видачею відповідного посвідчення, подавши необхідні документи. Проте, комісією прийнято рішення про відмову ОСОБА_1 у визначенні йому статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видачі відповідного посвідчення категорії 2. Із таким рішенням позивач не погодився і тому звернувся до суду із даним позовом.
Ухвалою суду від 28.01.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено судове засідання.
Ухвалою суду від 19.02.2020, проголошеною судовому засіданні, без виходу в нарадчу кімнату, занесеною до протоколу судового засідання, задоволено клопотання відповідача про заміну відповідача та ухвалено замінити неналежного відповідача Департамент Управління праці та соціального захисту Тернопільської обласної державної адміністрації на належного - Тернопільську обласну державну адміністрацію (далі, також, - відповідач).
Від представника відповідача на адресу суду 03.03.2020 подано відзив на позовну заяву, у якому просить суд у задоволенні позову відмовити з підстав наведених у відзиві. Зокрема, в обґрунтування зазначено, що в поданих позивачем із заявою документах, зокрема, в архівній довідці Міністерства оборони Російської федерації від 03.02.2017 № 4/47569 відсутня інформація про відрядження ОСОБА_1 на роботи, пов`язані з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Крім того, запис у військових квитках не підтверджує його роботу безпосередньо в зоні відчуження, що не відповідає вимогам Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. №551. У зв`язку з відсутністю в позивача документів, які підтверджують його безпосереднє перебування в зоні відчуження, комісією прийнято рішення про відмову ОСОБА_1 у визначенні йому статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видачі відповідного посвідчення категорії 2.
Від представника позивача на адресу суду 19.03.2020 надійшла заява, в якій він просить розглядати справу в порядку письмового провадження без його участі та участі позивача, додавши додаткові письмові пояснення по суті позову, просить позов задовольнити в повному обсязі.
Від представника відповідача на адресу суду також надійшло 01.04.2020 клопотання, в якому просить розгляд справи проводити за відсутності представника відповідача, просить в задоволенні позову відмовити.
Відповідно до ч.3 ст.194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
З огляду на неприбуття сторін у судове засідання та наявність зазначених клопотань, з урахуванням вимог частини дев`ятої статті 205, частини четвертої статті 229 КАС України розгляд заяви учасників справи про примирення проведено в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, оглянувши письмові докази, які були надані, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 09.12.1984 Зборівським районним військовим комісаріатом Тернопільської області разом із ОСОБА_2 були призвані на строкову військову службу до збройних сил МО СРСР, де по 03 листопада 1986 року проходив строкову службу у військовій частині №52709, що знаходилась в смт. Новояворівську Львівської області, зокрема, у військово-будівельному загоні №396 на посаді військово- будівельника в званні рядовий і на підставі Наказу МО СРСР №206 від 27.09.1986р. був звільнений (демобілізований) в запас і направлений в Зборівський РВК, і там 05 листопада 1986 року був поставлений на військовий облік.
Відповідно до запису у військовому білеті позивача серії НК №8321695 позивач з 16.06.1986 по 02.09.19896 залучався до робіт, що пов`язані з ліквідацією аварії на Чорнобильській АЕС (аркуш справи 91).
Також, згідно із довідкою №123 від 25.02.1994, виданою Зборівським районним воєнним комісаріатом Тернопільської області, ОСОБА_1 в період з 16.06.1986 по 02.09.1986 брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи", належить до громадян, які користуються пільгами другої категорії (аркуш справи 90).
Згідно із архівною довідкою від 03.02.2017 №4/47569, виданою Федеральною державною казенною установою "Центральний архів міністерства оборони Російської Федерації" в наказах командира 396 воєнно-будівельного загону за період травень-листопад 1986 року відомостей щодо відправлення ОСОБА_1 у відрядження на роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нема. Також, зазначено, що накази командира втрачені в зв`язку із частими переїздами. (аркуш справи 17).
26 квітня 2019 року представник позивача звернувся до департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації із заявою про визнання ОСОБА_1 учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ї категорії та видачею відповідного посвідчення (аркуші справи 76-77).
17 травня 2019 року відбулося засідання комісії, на якій розглядалась заява представника позивача.
У зв`язку з відсутністю в позивача відповідної архівної довідки про його участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС безпосередньо в зоні відчуження, прийнято рішення про відмову ОСОБА_1 у визначенні йому статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видачі відповідного посвідчення категорії 2, яке оформлене протоколом №8 від 17.05.2019 (аркуш справи 88).
Не погоджуючись із вказаним рішенням, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
За змістом положень частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто вчинено через вмотивовані дії; безсторонньо, а саме без проявлення неупередженості; добросовісно, тобто щиро, правдиво, чесно; розсудливо, тобто доцільно з точки зору законів логіки і загальноприйнятих моральних стандартів; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, тобто з рівним ставленням до осіб; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я, єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначено Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі Закон №796).
Згідно ст. 10 Закону № 796 учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.
До військовослужбовців належать: особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці надстрокової служби, військовозобов`язані, призвані на військові збори, військовослужбовці-жінки, а також сержанти (старшини), солдати (матроси), які перебувають (перебували) на дійсній строковій службі у збройних силах, керівний і оперативний склад органів Комітету державної безпеки, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, а також інших військових формувань.
Відповідно до ст. 14 Закону № 796 для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: з 01.07.1986 по 31.12.1986 - не менше 5 календарних днів; у 1987 році - не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи.
Статтею 15 Закону № 796 встановлено, що підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.
Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
Згідно зі ст. 65 Закону № 796 учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи видаються посвідчення, виготовлені за зразками, затвердженими Кабінетом Міністрів України.
Посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи" є документами, що підтверджують статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим Законом.
Видача посвідчень провадиться спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за поданням районних державних адміністрацій.
Порядок видачі посвідчень встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» від 11.07.2018 № 551 затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян (далі - Порядок).
Згідно з п. 2 Порядку посвідчення є документом, що підтверджує статус осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, громадян, які постраждали від радіоактивного опромінення внаслідок будь-якої аварії, порушення правил експлуатації обладнання з радіоактивною речовиною, порушення правил зберігання і захоронення радіоактивних речовин, що сталося не з вини потерпілих, дружин (чоловіків) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (потерпілих), смерть яких пов`язана з Чорнобильською катастрофою або з участю у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, а також опікунам дітей (на час опікунства) померлих громадян, смерть яких пов`язана з Чорнобильською катастрофою, і надає право користуватися пільгами та компенсаціями, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими актами законодавства.
Відповідно до п. 4 Порядку учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали в зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 р. - незалежно від кількості робочих днів, з 1 липня 1986 р. по 31 грудня 1986 р. - не менше п`яти, а в 1987 році - не менше 14 календарних днів, віднесеним до категорії 2, видаються посвідчення “Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 19__ році” (категорія 2) серії А синього кольору.
Пунктом 11 Порядку визначено перелік документів, за наявності одного з яких особам видаються посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Посвідчення видаються учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - на підставі одного з таких документів:
- довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості днів і населеного пункту, підтвердженої первинними документами (наказ чи розпорядження про відрядження до зони відчуження із зазначенням періоду роботи (служби) в зоні відчуження, особового рахунка, табеля обліку робочого часу, посвідчення про відрядження в зону відчуження з відміткою підприємства про прибуття та вибуття працівника, шляхових листів (за наявності), трудової книжки (у разі потреби);
- довідки архівної установи про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження із зазначенням періоду служби (виконання робіт), днів виїзду на об`єкти або в населені пункти зони відчуження, у разі потреби - довідки командира військової частини, військового квитка, витягу з особової справи військовослужбовця, завіреного в установленому порядку.
Згідно із архівною довідкою від 03.02.2017 №4/47569, виданою Федеральною державною казенною установою "Центральний архів міністерства оборони Російської Федерації" в наказах командира 396 воєнно-будівельного загону за період травень-листопад 1986 року відомостей щодо відправлення ОСОБА_1 у відрядження на роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нема. Також, зазначено, що накази командира вказаної частини за 1986 рік втрачені в зв`язку із частими переїздами. (аркуш справи 17).
Суд зазначає, що відсутність документів в зв`язку із їх втратою не з вини позивача не може бути підставою для відмови у присвоєнні позивачу статусу учасника наслідків ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, оскільки це унеможливлює отримання зазначених документів та призводить до порушення його прав та гарантій, встановлений законодавством.
Також, слід зазначити, що статтею 15 Закону № 796 визначено, що підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.
Одночасно, норма вказаної статті Закону №796 передбачає, що видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).
Таким чином, Законом №796 передбачено підтвердження періоду роботи (служби) особи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС довідкою, виданою військкоматами.
Як встановлено з матеріалів справи, згідно із довідкою №123 від 25.02.1994, виданою Зборівським районним воєнним комісаріатом Тернопільської області, ОСОБА_1 в період з 16.06.1986 по 02.09.1986 брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, і згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи", належить до громадян, які користуються пільгами другої категорії (аркуш справи 90).
Враховуючи положення Закону №796, до категорії 2 відносяться учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали саме у зоні відчуження (п.2 ст.14 Закону №796).
Таким чином, позивач працював в зоні відчуження з моменту аварії в період з 16.06.1986 по 02.09.1986, а відтак, підлягає віднесенню до учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яким видаються посвідчення “Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 19__ році” (категорія 2) серії А синього кольору у відповідності до п. 4 Порядку.
На думку суду, позивачем доведено належними доказами факт його участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році у зоні відчуження.
Крім цього, слід зазначити, що така підстава відмови, як відсутність довідки архівної установи про вказані обставини, яка визначена Порядком, на думку суду, є занадто формальним підходом відповідача при вирішенні даної ситуації, враховуючи те, що позивачем отримано довідку архівної установи (аркуш справи 17), однак, у останній вказано, що накази командира 396 військово-будівельного загону саме за 1986 рік втрачено у зв`язку з частими переїздами.
За вказаних обставин (втрата наказів), у позивача взагалі відсутня можливість отримати довідку за тією формою, що вказана у Порядку.
У зв`язку з цим, з метою недопущення порушення прав позивача слід було надати оцінку і іншим доказам, які мають відношення до вказаних обставин і можуть підтверджувати чи спростувати участь позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році у зоні відчуження.
В даному випадку, такими доказами є військовий квиток з відповідною відміткою і довідка видана Зборівським районним воєнним комісаріатом Тернопільської області. При цьому, видача такої довідки як підтвердження статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС передбачено статтею 15 Закону № 796.
Зазначені докази на думку суду підтверджують факт участі позивача у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році у зоні відчуження.
Будь-яких інших доказів які б спростували зазначені обставини відповідачем не надано, а судом в процесі розгляду справи не здобуто, що додатково свідчить на користь доводів позивача.
Таким чином, суд приходить до висновку про протиправність рішення Комісії про відмову у визначенні позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видачі відповідного посвідчення.
Разом із тим, в одній із позовних вимог позивач просить визнати протокол №8 засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян Тернопільської обласної державної адміністрації від 17.05.2019 незаконним.
Однак, в даному випадку належним способом захисту порушених прав позивача є визнання протиправним та скасування рішення від 17.05.2019 засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян Тернопільської обласної державної адміністрації, яке оформлене протоколом №8 від 17.05.2019 в частині відмови ОСОБА_1 у визначенні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видачі відповідного посвідчення категорії 2.
Крім цього, позивач просить визнати його учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та зобов`язати вчинити дії щодо видачі відповідно посвідчення.
Слід зазначити, що повноваження щодо визнання позивача учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС чинним законодавством покладено на регіональну комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян, створену при Тернопільській обласній державній адміністрації.
Таким чином, належним способом захисту порушених прав позивача є зобов`язання відповідача визначити ОСОБА_1 статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 року (категорія ІІ). та видати посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії ІІ.
Відповідно до ч.2 ст.5 КАС України, захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у спосіб, обраний судом, який забезпечить ефективний захист прав, свобод, інтересів позивача.
Частиною 1 ст. 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи, що позивачем при подані даного адміністративного позову було сплачено судовий збір у розмірі 1536,80,20 грн (квитанція №0.0.1590912919.1 від 21.01.2020), суд вважає за необхідне стягнути дану суму з відповідача на користь позивача.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян Тернопільської обласної державної адміністрації від 17.05.2019, яке оформлене протоколом №8 від 17.05.2019, в частині відмови ОСОБА_1 у визначенні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видачі відповідного посвідчення категорії 2 (два).
Зобов`язати Тернопільську обласну державну адміністрацію визначити ОСОБА_1 статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 року (категорія ІІ).
Зобов`язати Тернопільську обласну державну адміністрацію видати ОСОБА_1 посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (категорія ІІ).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільської обласної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 1536,80 (тисячу п`ятсот тридцять шість гривень вісімдесят копійок).
Реквізити сторін:
ОСОБА_1 : 47260, село Богданівка АДРЕСА_1 Зборівський район, Тернопільська область РНОКП НОМЕР_1 ;
Тернопільська обласна державна адміністрація: 46021, вулиця Грушевського, 8, місто Тернопіль, 46021; код ЄДРПОУ 00022622.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Баб`юк П.М.
копія вірна
Суддя Баб`юк П.М.