
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
08 квітня 2020 року м. Рівне №460/2635/20
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання відмови протиправною, зобов`язання вчинення певних дій,
В С Т А Н О В И В :
3 квітня 2020 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі - відповідач) про визнання відмови протиправною, зобов`язання вчинення певних дій.
Відповідно до частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За змістом позовних вимог, ОСОБА_1 просить суд визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області від 27 лютого 2020 року, щодо призначення їй пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а також зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити і виплатити їй пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку згідно зі статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 18 січня 2017 року.
При цьому, в позовній заяві позивач вказує, що вона неодноразово зверталася до органів Пенсійного фонду України із заявами щодо призначення пенсії на пільгових умовах як постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи, починаючи з серпня 2017 року. Однак, кожного разу за наслідками розгляду наданих позивачем документів їй приходили листи про відмову в призначенні пенсії та необхідність подання додаткових документів, а саме: листи від 4 вересня 2017 року № 2074/03, від 26 червня 2018 року № 2255/05, від 23 липня 2018 року № Х-835/07.1-59, від 27 березня 2019 року № 4028/Х-11, від 2 травня 2019 року № Х-407/07.1-59, від 22 травня 2019 року № Х-436/07.1-59, та від 27 лютого 2020 року № 1586-754/Х-03/8-1700/20. Крім того, позивач зазначила, що з метою захисту свого права на призначення пенсії на пільгових умовах вона зверталася з відповідним позовом до Костопільського районного суду Рівненської області.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суд прийшов до висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній праві в частині позовних вимог, з огляду на таке.
Судом встановлено, що в провадженні Костопільського районного суду Рівненської області перебувала адміністративна справа № 564/1855/17 за позовом ОСОБА_1 до Костопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненській області. Предметом позову в справі № 564/1855/17 було визнання неправомірними дій Костопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненській області щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно до вимог статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов`язання Костопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненській області призначити пенсію із зменшенням пенсійного віку з 18 січня 2017 року.
Постановою Костопільського районного суду Рівненської області від 9 жовтня 2017 року в справі № 564/1855/17 позов ОСОБА_1 задоволено частково, а саме: визнано протиправними дії Костопільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; зобов`язано Костопільське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити ОСОБА_1 пенсію із зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 12 березня 2017 року.
Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11 грудня 2017 року змінено постанову Костопільського районного суду Рівненської області від 09 жовтня 2017 року в частині: "Зобов`язано Костопільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області призначити ОСОБА_1 пенсію із зменшенням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на рішення, яким: "Зобов`язати Костопільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області розглянути подану ОСОБА_1 заяву про призначення пенсії позивачу із зменшенням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та додані до неї документи та прийняти відповідне рішення з урахуванням того, що позивач є потерпілою від Чорнобильської катастрофи 3 категорії та має право на користування пільгами (в тому числі і правом на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку з 23.08.2016 року), встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". У решті постанову Костопільського районного суду Рівненської області від 09 жовтня 2017 року залишено без змін.
Постанова Костопільського районного суду Рівненської області від 09 жовтня 2017 року в справі № 564/1855/17 набрала законної сили після її перегляду в апеляційному порядку, тобто 11 грудня 2017 року.
Таким чином, суд констатує, що на момент звернення ОСОБА_1 до Рівненського окружного адміністративного суду з даним позовом, спір між нею та територіальним органом Пенсійного фонду України щодо зобов`язання останнього призначити ОСОБА_1 пенсію із зменшенням пенсійного віку згідно зі статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 18 січня 2017 року вже вирішений постановою Костопільського районного суду Рівненської області від 09 жовтня 2017 року в справі № 564/1855/17, яка набрала законної сили.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили, рішення або постанова суду, ухвала про закриття провадження в адміністративній справі.
За наведених вище обставин, у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 в частині позовних вимог про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити та виплатити їй пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку згідно зі статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 18 січня 2017 року належить відмовити.
Керуючись пунктом 2 частини першої статті 170, статтями 243, 248, 256 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області в частині позовних вимог про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку згідно зі статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 18 січня 2017 року.
Повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Відповідно до підпункту 2 пункту 9 Розділу І Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30 березня 2020 року № 540-IX, розділ VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України доповнено пунктом 3 такого змісту: "3. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.". Вказаний Закон набрав чинності 2 квітня 2020 року.
Таким чином, строк на апеляційне оскарження даної ухвали суду продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Суддя Комшелюк Т.О.