Рішення № 88668051, 09.04.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2020
Номер справи
160/1213/20
Номер документу
88668051
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2020 року Справа № 160/1213/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, -

встановив:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 30.01.2020 засобами поштового зв`язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, що оформлено протоколом наради при начальникові управління «КОРД» ГУНП в Дніпропетровській області від 19.03.2019 № 11/93 по зменшенню, виплаті грошового забезпечення в меншому розмірі ОСОБА_1 у лютому та березні 2019 році, ніж рекомендований граничний розмір грошового забезпечення на 6 100 грн;

- стягнути за рахунок державних асигнувань Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 рекомендований граничний розмір грошового забезпечення за лютий та березень 2019 року, з урахуванням виплаченого грошового забезпечення в цьому місяці, а саме стягнути 6 100 грн.

2. Ухвалою суду від 05.02.2020:

- прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито позовне провадження в адміністративній справі № 160/1213/20, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін;

- встановлено сторонам строк для подання документів до суду;

- витребувані додаткові докази від відповідача.

3. 28.02.2020 від відповідача до канцелярії суду надійшов відзив на позовну заяву з додатками та доказами його направлення позивачу.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

4. Наказом від 15.03.2019 № 1004 на ОСОБА_1 накладено дисциплінарне стягнення у вигляді догани, з яким позивач не погоджується та оскаржує у судовому порядку.

5. У лютому 2019 року позивачу було виплачено грошове забезпечення у розмірі на 500 грн менше, у березні 2019 року внаслідок прийняття оскаржуваного рішення було виплачено грошове забезпечення у розмірі на 5 600 грн менше, ніж отримував постійно, у зв`язку із порушенням службової дисципліни.

6. Однак, за таке порушення на позивача вже накладено стягнення у вигляді догани, крім того, за порушення службової дисципліни передбачена дисциплінарна відповідальність, а не відповідальність у вигляді встановлення грошового забезпечення в меншому розмірі від рекомендованого грошового розміру.

7. У діях позивача жодних порушень службової дисципліни під час несення служби, що могли стати підставою для зменшення, перерахунку, виплати грошового забезпечення у меншому розмірі не було, у зв`язку із чим дії відповідача по виплаті меншого за рекомендований граничний розмір грошового забезпечення у березні є протиправними.

8. Протиправність дій відповідача також полягає у порушенні порядку виплати премій, з наказами про виплату грошового забезпечення у меншому за рекомендований граничний розмір позивач ознайомлений не був.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

9. Згідно частини першої статті 94 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

10. Відповідно до підпункту 2 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» керівникам органів Національної поліції надано право в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

11. Розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення.

12. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. У випадку допущення поліцейськими проступків, які впливають на розмір премії, до наказу вносяться відповідні зміни та проводиться перерахунок премії в наступному місяці.

13. Наказами Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 26.02.2019 № 57 о/с, від 25.03.2019 № 92 о/с ОСОБА_1 установлено премію за лютий 2019 року у розмірі 261,518% та за березень 2019 року у розмірі 162,452%. Зміни щодо розміру премії позивача за лютий, березень 2019 року до вказаних наказів не вносились, відповідний розрахунок премії не здійснювався.

14. Ознайомлення поліцейських із наказами про преміювання не передбачено.

15. Чинним законодавством, що регламентує порядок нарахування та виплату грошового забезпечення поліцейським, обов`язкового або мінімального розміру премії, що виплачується поліцейським, не встановлено.

16. Визначення розміру премії працівника в межах наявного фонду грошового забезпечення є дискреційним повноваженням керівника органу поліції.

17. Під дискреційними повноваженнями розуміють такі повноваження, які надають певні ступінь свободи адміністративному органу при прийнятті рішення, тобто, коли у межах, які визначені законом, адміністративний орган має можливість самостійно (на власний розсуд) вибрати один з кількох варіантів рішення.

18. Суд не може брати на себе повноваження керівника органу поліції щодо визначення премії його працівників, а також суд не може оцінити розмір вкладу ОСОБА_1 в загальний результат служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань. Таке втручання буде порушенням наданої керівнику органу поліції дискреції.

19. Граничні розміри грошового забезпечення поліцейських лише обмежують максимальний розмір грошового забезпечення поліцейських, що може бути їм виплачено за один місяць служби, а не визначають/встановлюють мінімальний його розмір.

20. Право встановлення розміру пенсії позивачу належить виключно начальнику управління, тому будь-які рішення підлеглих підрозділів, зокрема викладені у протоколі наради при начальникові управління «КОРД» ГУНП від 19.03.2019 № 11/93, носять виключно рекомендаційний характер та не створюють для начальника управління обов`язку їх врахування при прийнятті відповідного управлінського рішення.

21. Із посиланням на судову практику у справах № 805/1182/17, № 804/3047/18, № 804/4199/18, відповідач просив у задоволенні позову відмовити.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

22. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має звання старший лейтенант поліції та проходить службу на посаді інспектора-штурмовика 4-го відділу з проведення спеціальних операцій (штурмовий) управління «КОРД» Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

23. Наказом Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 26.02.2019 № 57 о/с «Про встановлення премії керівному складу, поліцейським, державним службовцям, службовцям, цивільному персоналу апарату, відділів та відділень поліції ГУНП» вказаним особам установлено премію за лютий 2019 року.

24. Згідно додатку до вказаного наказу щодо ОСОБА_1 :

- % премії за попередній місяць - 271,422;

- % премії, що відповідає рекомендованому граничному розміру грошового забезпечення за відповідними посадами у поточному місяці - 271,422;

- рішення керівника щодо встановлення відсотку премії за період служби у поточному місяці з 01.02 по 28.02 - 261,518.

25. Наказом Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 15.03.2019 № 1004 за порушення дисципліни, недотримання вимог пункту 2 частини першої статті 18 Закону України «Про Національну поліцію», пунктів 8, 9 частини третьої статті 1 Дисциплінарного статуту Національної поліції України, пункту 7 розділу ІІІ Положення про організацію службової підготовки працівників Національної поліції України, затвердженого наказом МВС України від 26.01.2016 № 50, що виразилось у неналежному оволодінні та підтриманні на належному рівні практичних навичок з тактики дій у приміщенні та тактики дій із затримання осіб, які використовують автомобіль, необхідних для виконання службових завдань, застосувати до інспектора-штурмовика 4-го відділу з проведення спеціальних операцій (штурмовий) управління «КОРД» ГУНП старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

26. Пунктом 2 цього наказу визначено заступникам начальника управління «КОРД» ГУНП ( ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ) вжити вичерпних заходів щодо недопущення виявлених недоліків у подальшому, належній організації підготовки поліцейських управління «КОРД» ГУНП та підтриманні на належному рівні їх теоретичних знань та практичних навичок.

27. 19.03.2019 проведено нараду при начальникові управління «Корпусу оперативно-раптової дії» ГУНП в Дніпропетровській області, за результатами якої складено протокол № 11/93.

28. По пункту першому порядку денного заслухано доповідь начальника управління «КОРД» ГУНП ОСОБА_4 про результати службової діяльності управління в період з 1 по 18 березня поточного року, за результатами якої ухвалено:

- пункт 2: за порушення службової дисципліни, недотримання вимог пункту 2 частини першої статті 18 Закону України «Про Національну поліцію», підпунктів 8, 9 пункту 3 статті 1 Дисциплінарного статуту Національної поліції України, пункту 7 розділу ІІІ Положення про організацію службової підготовки працівників Національної поліції України, затвердженого наказом МВС України від 26.01.2016 № 50, що виразилось у неналежному оволодінні та підтриманні на належному рівні практичних навичок з тактики дій у приміщенні та тактики дій із затримання осіб, які використовують автомобіль, необхідних для виконання службових завдань, відповідно до наказу ГУНП в Дніпропетровській області від 15.03.2019 № 1004 застосувати до інспектора-штурмовика 4-го відділу з проведення спеціальних операцій (штурмовий) управління «КОРД» ГУНП старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 дисциплінарне стягнення у виді догани;

- пункт 3: встановити премії у розмірі меншому, ніж відповідний рекомендованому граничному розміру грошового забезпечення за березень поточного року за порушення службової дисципліни, недотримання вимог пункту 2 частини першої статті 18 Закону України «Про Національну поліцію», пунктів 8, 9 частини третьої статті 1 Дисциплінарного статуту Національної поліції України, пункту 7 розділу ІІІ Положення про організацію службової підготовки працівників Національної поліції України, затвердженого наказом МВС України від 26.01.2016 № 50, що виразилось у неналежному оволодінні та підтриманні на належному рівні практичних навичок, необхідних для виконання завдань, інспектору-штурмовику 4-го відділу з проведення спеціальних операцій (штурмовий) управління «КОРД» ГУНП старшому лейтенанту поліції ОСОБА_1 .

29. Наказом Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 25.03.2019 № 92 о/с «Про встановлення премії керівному складу, поліцейським, державним службовцям, службовцям, цивільному персоналу апарату, відділів та відділень поліції ГУНП» вказаним особам установлено премію за березень 2019 року.

30. Згідно додатку до вказаного наказу щодо ОСОБА_1 :

- % премії за попередній місяць - 261,518;

- % премії, що відповідає рекомендованому граничному розміру грошового забезпечення за відповідними посадами у поточному місяці - 162,452;

- рішення керівника щодо встановлення відсотку премії за період служби у поточному місяці з 01.03 по 28.03 - 162,452.

31. Згідно довідки Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 25.02.2020 № 21/146 ОСОБА_1 виплачені наступні суми грошового забезпечення:

- за лютий 2019 року: посадовий оклад - 2 500 грн, оклад за спецзвання - 1 600 грн, надбавка за стаж служби в поліції (20%) - 1 025 грн, премія - 13 402,80 грн (261,518%), індексація - 762,64 грн, разом нараховано - 19 290,44 грн;

- за березень 2019 року: посадовий оклад - 2 500 грн, оклад за спецзвання - 1 600 грн, надбавка за стаж служби в поліції (20%) - 1 025 грн, премія - 8 325,67 грн (162,452%), індексація - 762,64 грн, разом нараховано - 14 213,31 грн.

32. Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.10.2019 у справі № 160/3490/19 (ЄДРСР № 86455958), яке набрало законної сили 26.02.2020, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено, суд визнав протиправним та скасував наказ Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 15.03.2019 № 1004 в частині притягнення до дисциплінарної відповідальності інспектора-штурмовика 4-го відділу з проведення спеціальних операцій (штурмовий) управління «КОРД» Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_1 .

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

33. Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

34. Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначено Законом України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII).

35. Відповідно до частин першої, другої статті 94 Закону № 580-VIII поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

36. Згідно із статтею 94 Закону № 580-VIII, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799 затверджено «Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання» (далі - Порядок № 260).

37. Відповідно до пункту 3 Розділу І Порядку № 260 грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

38. Грошове забезпечення виплачується поліцейським, які призначені на штатні посади в Національній поліції, та курсантам ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання (пункт 4 Розділу І Порядку № 260).

39. Підставою для виплати грошового забезпечення є наказ керівника (начальника) органу, закладу, установи Національної поліції (далі - орган поліції) про призначення на посаду поліцейського відповідно до номенклатури посад, наказ ректора ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання про зарахування на навчання або наказ про зарахування в розпорядження відповідного органу поліції та встановлення конкретного розміру окладів, надбавок, доплат (пункт 6 Розділу І Порядку № 260).

40. Грошове забезпечення поліцейським виплачується за місцем проходження служби виключно в межах асигнувань, затверджених кошторисом органу поліції на грошове забезпечення (абзац перший пункту 7 Розділу І Порядку № 260).

41. Грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення (абзац перший пункту 11 Порядку Розділу І № 260).

42. Звернення поліцейського щодо неправильної виплати грошового забезпечення розглядаються в установленому законодавством України порядку (пункт 12 Розділу І Порядку № 260).

43. Відповідно до пункту 12 Розділу ІІ Порядку № 260:

- керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції;

- розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення;

- виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції;

- у випадку допущення поліцейськими проступків, які впливають на розмір премії, до наказу вносяться відповідні зміни та проводиться перерахунок премії в наступному місяці;

- накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання;

- виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.

44. Відповідно до розділу ІІІ Положення про преміювання поліцейських Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, затвердженого наказом Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області від 13.07.2018 № 3121 (далі - Положення), преміювання поліцейських ГУНП визначається за результатами служби за місяць за такими показниками:

- неухильне дотримання положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції;

- професійність виконання своїх службових обов`язків відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов`язків, наказів керівництва;

- виконання заходів, передбачених планами роботи Національної поліції України, ГУНП та підпорядкованих йому структурних підрозділів;

- виконавська дисципліна (виконання доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівництва Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції України та ГУНП);

- своєчасність та якість підготовки наказів, довідкових, аналітичних та інших матеріалів, що стосуються діяльності Національної поліції України;

- повнота, якість, своєчасність виконання покладених на поліцейського завдань;

- стан забезпечення безпеки громадян і громадянського порядку, виявлення, запобігання, припинення та розкриття злочинів; виявлення причин та умов, що сприяють учиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вжиття в межах своєї компетенції заходів для їх усунення;

- вжиття заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров`ю фізичних осіб і публічної безпеки, що виникли внаслідок учинення кримінального, адміністративного правопорушення;

- службова дисципліна.

45. Згідно положень пункту 1 розділу VI Положення до 10 числа поточного місяця управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку керівникам структурних підрозділів апарату та відокремлених підрозділів ГУНП надається інформація щодо розміру встановленої премії поліцейським у попередньому місяці та розміру премії, який відповідає рекомендованому граничному розміру грошового забезпечення за відповідними посадами.

46. Пунктом 4 розділу VI Положення визначено, що на підставі інформації, зазначеної у пункті 1 розділу VI Положення, керівники структурних підрозділів ГУНП готують списки щодо встановлення розміру місячної премії за поточний місяць кожному поліцейському з урахуванням обґрунтованих пропозицій безпосередніх керівників поліцейських, враховуючи показники преміювання (розділ ІІІ Положення), рішення керівництва ГУНП щодо встановлення підвищеного розміру премії (пункт 2 розділу VI Положення), та із зазначенням термінів перебування поліцейських у відрядженні, на навчанні, у відпустці або на лікарняному за встановленою формою.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

щодо скасування рішення, оформленого протоколом

47. Надаючи оцінку позовним вимогам позивача про визнання протиправним та скасування рішення ГУНП в Дніпропетровській області, що оформлено протоколом наради при начальникові управління «КОРД» ГУНП в Дніпропетровській області від 19.03.2019 № 11/93 по зменшенню, виплаті грошового забезпечення в меншому розмірі ОСОБА_1 у лютому та березні 2019 році, ніж рекомендований граничний розмір грошового забезпечення на 6 100 грн, суд вважає їх такими, що не підлягають задоволенню.

48. Законодавством надано право керівнику органу поліції здійснювати за наказами виплату премій поліцейським.

49. Отже, призначення премій віднесено до компетенції керівника органу поліції, а їх розміри встановлюються за рішенням керівників органів поліції.

50. Оскаржуване протокольне рішення прямо не впливає на обсяг прав та обов`язків позивача, оскільки не є рішенням керівника органу поліції обов`язковим для виконання, а носить рекомендаційний характер.

51. Таким чином, ухвалена 19.03.2019 за результатами наради рекомендація (пропозиція) про встановлення премій у розмірі, меншому, ніж відповідний рекомендований граничний розмір грошового забезпечення за березень 2019 року, не є рішенням суб`єкта владних повноважень, яке впливає на обсяг прав позивача, у зв`язку із чим відсутні підстави для задоволення заявленої позовної вимоги.

52. Рекомендацій щодо зменшення розміру премії за лютий 2019 року - протокол наради від 19.03.2019 не містить.

щодо стягнення премії за лютий та березень 2019 року

53. Вирішуючи спір в частині позовних вимог про стягнення за рахунок державних асигнувань ГУНП в Дніпропетровській області на користь позивача рекомендований граничний розмір грошового забезпечення за лютий та березень 2019 року, з урахуванням виплаченого грошового забезпечення в цьому місяці, у розмірі 6 100 грн, суд зазначає наступне.

54. З матеріалів справи судом встановлено, що:

1) наказом від 26.02.2019 № 57 о/с позивачу визначено премію за лютий 2019 року (з 01.02 по 28.02) у розмірі 261,518%, що складає 13 402,80 грн (рекомендований граничний розмір 271,422%);

2) наказом від 25.03.2019 № 92 о/с позивачу визначено премію за березень 2019 року (з 01.03 по 28.03) у розмірі 162,452%, що складає 8 325,67 грн (рекомендований граничний розмір 162,452%).

55. Пунктом 12 Розділу ІІ Порядку № 260 встановлено, зокрема:

- право керівників органів поліції преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах затверджених асигнувань, у зв`язку із чим наказами встановлюються розміри премій;

- право керівників органів поліції, у випадку допущення поліцейськими проступків, які впливають на розмір премії, вносити до наказу відповідні зміни, у зв`язку із чим проводиться перерахунок премії в наступному місяці.

56. Таким чином, належить розмежовувати випадки 1) встановлення керівником розміру премії та 2) зменшення фактично визначених наказами керівника органу поліції розмірів премій.

57. В розглянутому спорі при первісному визначенні розміру премії за лютий та березень 2019 року позивачу встановлено відповідні розмірі премії, а до наказів не вносились зміни та не проводились перерахунки призначених наказами премій в наступних місяцях.

58. Таким чином, керівник органу поліції реалізував право на призначення премії у встановленому порядку; накази про встановлення розмірів премій позивачу за лютий та березень 2019 року у більших розмірах, що включають заявлені 6 100 грн, не приймались керівником органу поліції; заявлені позивачем суми премії відповідними наказами не встановлювались, у зв`язку із чим відсутні підстави для задоволення розглянутих позовних вимог про стягнення 6 100 грн.

VІІ. ВИСНОВОК СУДУ

59. Розглянувши заявлений спір по суті, суд дійшов висновку що відповідачем не приймалось рішення про зменшення раніше встановлених наказами керівника розмірів премії.

60. Заявляючи цей спір позивач вважає, що керівник органу поліції був зобов`язаний прийняти накази про призначення премій за лютий та березень 2019 року у більшому розмірі.

61. Позивачу за спірні періоди відповідними наказами встановлена, та в подальшому виплачена, премія за лютий 2019 року у розмірі 261,518% - 13 402,80 грн, премія за березень 2019 року у розмірі 162,452% - 8 325,67 грн.

62. Відповідачем реалізовано право на призначення премії відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах затверджених асигнувань.

63. Розмір премії встановлюється в межах бюджетних асигнувань та в залежності від особистого внеску в загальний результат служби, та оцінюється керівником за показниками, встановленими Положенням, а не в порівнянні із розмірами премії, призначеними у попередні періоди.

64. Оцінка особистого внеску поліцейського в загальний результат служби здійснюється безпосередньо керівником органу поліції, визначення розміру премії у відсотковому значенні до грошового забезпечення відображається у наказі про встановлення премії.

65. Таким чином, встановлення премій є правом, а не обов`язком керівника, розмір премії залежить від особистого внеску поліцейського в загальні результати служби та виплачується у межах асигнувань, отже вимоги про стягнення премії у розмірі, більшому ніж встановлено наказами керівника органу поліції, є безпідставними.

66. Протоколом наради визначено пропозицію щодо зменшення премії за березень 2019 року (у порівняні із граничним рекомендованим розміром), та оформлена таким протоколом рекомендація не є рішенням суб`єкта владних повноважень у розумінні КАС України.

67. Рекомендації щодо граничних розмірів грошового забезпечення поліцейських надаються листами Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку, отже, метою надання таких рекомендації щодо граничних розмірів - є забезпечення додержання обсягу витрат у межах наявних асигнувань на відповідний місяць.

68. Вказані рекомендаційні розміри не встановлені наказом керівника поліції для фактичних виплат премій поліцейським, а є рекомендованими показниками.

69. З системного аналізу справи та наведених норм законодавства, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого позову.

70. Застосування наведених норм права відповідає правовим висновкам Верховного Суду, наведеним у постановах від 04.07.2018 у справі № 805/1182/17-а, від 11.07.2019 у справі № 819/1613/16, від 02.10.2019 у справі № 808/1629/18.

71. Підстави для покладення на відповідача витрат у розмірі 2 500 грн, понесених позивачем на оплату фізичній особі-підприємцю ОСОБА_5 послуг по підготовці справи до розгляду - відсутні.

72. Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

73. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 40108866; вул. Троїцька, буд. 20-а, м. Дніпро, 49101) про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити повністю.

74. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України. Цей строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Суддя І.О. Верба