
2-а/754/176/20
Справа № 754/4324/20
У Х В А Л А
Іменем України
08 квітня 2020 року Суддя Деснянського районного суду м. Києва Таран Н.Г., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 - законного представника малолітніх дітей, яка діє в їхніх інтересах для реального захисту і поновлення її та їхніх законних прав та інтересів, а також забезпечення реалізації свого обов`язку на їх виховання та розвиток до Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Деснянського районного суду м. Києва із адміністративним позовом до Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії та просить суд: встановити у зазначених вище діях і рішеннях кривдника ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 184 КУпАП, винність цієї особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. З цією метою зокрема: прийняти в неї докази вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 184 КУпАП; відібрати від нього відповідне письмове пояснення; скласти відносно нього адміністративний протокол про вчинення ним 07.12.2019 року адміністративного правопорушення за ч. 5 ст. 184 КУпАП і направити даний протокол для розгляду по суті до відповідного суду. Повідомити її про направлення зазначеного адміністративного протоколу до суду, у т.ч. для ініціювання нею перед судом питання про направлення кривдника ОСОБА_2 відповідно до ст.. 39-1 КУпАП на проходження програми для таких осіб, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» чи Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»
Суд, вивчивши матеріали адміністративного позову, дійшов висновку, що зазначена позовна заява подана з порушенням правил підсудності, а відтак підлягає направленню на розгляд до іншого суду у зв`язку з наступним.
Відповідно до ст.. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.
Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років". Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ст.. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ст.. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Відповідно до вимог ст.. 318 КАС України прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених ст..ст. 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Статтею 286 КАС України визначаються особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Із позовних вимог позивача викладених у адміністративному позові не вбачається, що позивач оскаржує бездіяльність відповідача як суб`єкта владних повноважень допущену при прийнятті рішення про притягнення будь-кого до адміністративної відповідальності під час чого було допущено бездіяльність, що предметно може вирішуватись місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Отже, даний спір не належить до предметно - територіальної підсудності Деснянського районного суду м. Києва як адміністративного суду, а тому, суд вважає необхідним передати даний адміністративний позов для вирішення питання можливості відкриття провадження у справі Окружному адміністративному суду м. Києва.
Керуючись ст.ст. 6, 20, 29 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 - законного представника малолітніх дітей, яка діє в їхніх інтересах для реального захисту і поновлення її та їхніх законних прав та інтересів, а також забезпечення реалізації свого обов`язку на їх виховання та розвиток до Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - передати за підсудністю Окружному адміністративному суду м. Києва.
Передачу справи на розгляд Окружному адміністративному суду м. Києва здійснити на підставі даної ухвали не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання апеляційної скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Суддя Н.Г.Таран