Постанова № 88659567, 08.04.2020, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
08.04.2020
Номер справи
415/2186/20
Номер документу
88659567
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 415/2186/20

провадження № 3/415/467/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08.04.20 року м. Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Старікова М.М., за участі: прокурора Зайченка І.А., правопорушниці ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Новодружеська Луганської області, громадянки України, розлученої, не є особою з інвалідністю, працюючої начальником відділу поштового зв`язку Луганської дирекції Акціонерного товариства «Укрпошта», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП, -

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Новодружеської міської ради Луганської області, відповідно до п.п. б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до ст. 1726 КУпАП є суб`єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 КУпАП.

Вказане адміністративне правопорушення співробітниками Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України було виявлено 25 березня 2020 року.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Новодружеської міської ради Луганської області, відповідно до п.п. б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до ст. 1726 КУпАП є суб`єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 КУпАП.

Вказане адміністративне правопорушення співробітниками Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України було виявлено 25 березня 2020 року.

Матеріали зазначених справ про адміністративне правопорушення, згідно постанови Лисичанського міського суду Луганської області від 26 березня 2020 року, відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, об`єднанні в одне провадження.

У судовому засіданні правопорушниця ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.1726 КУпАП, визнала та пояснила, що вона є депутатом Новодружеської міської ради Луганської області та була ознайомлена з вимогами, заборонами та обмеженнями, встановленими законом України «Про запобігання корупції». Щодо необхідності подання електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01 квітня 2018 року за 2017 рік та до 01 квітня 2019 року за 2018 рік була обізнана. В березні 2020 року вона дізналась, що не подала електронні декларації за 2017 та 2018 роки на сайті НАЗК, тому вона оновила свій електронний цифровий підпис, зібрала всі необхідні документи та тільки 17 березня 2020 року подала електронні декларації за 2017 та 2018 роки. Несвоєчасне подання електронних декларацій сталось через те, що вона подавала податкові декларації, вважаючи, що вони є ідентичними електронним деклараціям, які необхідно подавати на сайті НАЗК. Свою провину усвідомила, щиро розкаялась та просила суд, врахувавши характер вчинених нею адміністративних правопорушень, а також, наявність на утриманні матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка тяжко хвора, та сестри ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка є інвалідом з дитинства, суворо її не наказувати.

Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури Зайченко І.А. у судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП, доведена та цілком підтверджена наявними в матеріалах справи доказами. При цьому, враховуючи повне визнання провини правопорушницею та її щире каяття, просив суд накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора Зайченка І.А., дослідивши письмові матеріали справа, приходить до наступного висновку.

Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом, та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до положень Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зазначені у пункті 1 цього рішення декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно до п. б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Диспозиція ч. 1 ст. 1726 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що рішенням Новодружеської міської ради Луганської області «Про підсумки виборів депутатів Новодружеської міської ради і Новодружеського міського голови» від 18.11.2015 № 1 ОСОБА_1 була визнана депутатом Новодружеської міської ради Луганської області і зазначена у списку депутатів Новодружеської міської ради Луганської області під № 12.

Відповідно до підпункту б пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Відповідно до відомостей, зазначених в публічній частині Інформаційно – телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала електронну декларацію за 2017 рік – 17.03.2020 об 11 годині 42 хвилини, а за 2018 рік – 17.03.2020 об 11 годині 51 хвилині, тобто несвоєчасно.

Поважних причин щодо несвоєчасного подання електронних декларацій за 2017 та 2018 роки ОСОБА_1 судом не встановлено.

З відомостей, зазначених в публічній частині Інформаційно – телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» вбачається, що ОСОБА_1 подала щорічну електронну декларацію за 2016 рік у встановлений законом строк, а саме 21.03.2017, що вказує на обізнаність останньої з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» щодо необхідності вчасного подання електронних декларацій.

Виходячи з наведеного, ОСОБА_1 повинна була подати щорічну декларацію за 2017 рік у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2018 року до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2018 року, а за 2018 рік - у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2019 року до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2019 року.

Крім перелічених вище доказів вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП, підтверджується доданими до протоколів про адміністративні правопорушення матеріалами, а саме:

- письмовими поясненнями останньої (а.с.9),

- копіє постанови № 1 Новодружеської міської виборчої комісії міста Лисичанська від 25 жовтня 2015 року (а.с.15-16),

- інформацією про роботу з депутатами щодо своєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка проводилась виконавчим комітетом Новодружеської міської ради в сьомому скликанні (а.с.20),

- розпорядженням міського голови Новодружеської міської ради від 13.03.2017 (а.с.21),

- попередженням ОСОБА_1 про вимоги, заборони та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» від 18.11.2015 (а.с.23-27),

- протоколом позачергової шістнадцятої сесії Новодружеської міської ради сьомого скликання від 03.03.2017 (а.с.28),

- нагадуваннями секретаря Новодружеськрої міської ради щодо необхідності подання депутатами міської ради декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, 2017 рік, 2018 рік (а.с.29-31),

- електронними деклараціями за 2017 та 2018 роки (а.с.36-40),

- кваліфікованим сертифікатом відкритого ключа (а.с.41), у достовірності та істинності яких підстав сумніватися у суду – немає.

Отже, всебічно, повно, неупереджено й безпосередньо з`ясувавши всі обставини, встановлені під час судового розгляду, перевіривши їх доказами, отриманими на підставі змагальності сторін та свободи у доведенні їх переконливості, дослідженими в судовому засіданні, у їхній сукупності й оціненими з точки зору належності, допустимості, достовірності, достатності й взаємозв`язку, суд дійшов висновку про те, що провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП знайшла своє підтвердження в суді, а її дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 1726 КУпАП, так як ОСОБА_1 , будучи депутатом Новодружеської міської ради Луганської області, і, відповідно, - суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно подала без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2018 роки, чим порушила вимоги фінансового контролю.

При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність правопорушниці: ОСОБА_1 працює, не є особою з інвалідністю, розлучена, має на утриманні матір ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка тяжко хвора, та сестру ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка є інвалідом з дитинства, до адміністративної відповідальності притягується вперше, свою провину усвідомила, щиро розкаялась.

В якості обставин, що, згідно зі ст. 34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушниці, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини, щире розкаяння винної.

Обставин, що, згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушниці, суд не вбачає.

На підставі вищевказаного, з урахуванням особи та майнового стану правопорушниці ОСОБА_1 , яка – працює, розлучена, раніше не судима, має на утриманні матір ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка тяжко хвора, та сестру ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка є інвалідом з дитинства, ступеню вини та наявності обставин, що пом`якшують її відповідальність та відсутності обставин, які б її обтяжували, враховуючи відсутність тяжких та негативних наслідків від вчиненого, суд вважає за можливе призначити ОСОБА_1 стягнення у виді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 1726 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

На підставі ч. 5 ст. 4, ст. 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 401 КУпАП, у зв`язку з ухваленням судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір підлягає стягненню з правопорушниці на користь держави в сумі 420 гривень 40 коп.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 1726 ч. 1, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, –

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , судовий збір – у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок (Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ /22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.

Суддя М.М. Старікова