
номер провадження 3/933/132/20
справа № 933/109/20
П О С Т А Н О В А
Іменем України
08 квітня 2020 року смт. Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Попович І.А., за участі секретаря Камак О.О., прокурора Коровіна О.А. розглянувши матеріали справи, які надійшли від заступника начальника Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , в.о директора Олександрівського професійного аграрного ліцею, колишнього депутата Олександрівської селищної ради,
ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП роз`яснено,
- за ст. 172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
27.03.2020 року до Олександрівського районного суду Донецької області надійшли протоколи про адміністративні правопорушення № 11 та 12 від 17.03.2020 року відносно ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч.1 КУпАП.
За вимогами ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Розглянувши одночасно справи про адміністративне правопорушення, суддя встановив.
Відповідно до протоколу № 11 від 17.03.2020 року, ОСОБА_1 було обрано депутатом Олександрівської селищної ради ради 6 скликання на підставі рішення Олександрівської селищної ради № 7/1-1 від 05.11.2015 року, визнано його повноваження та згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», на нього розповсюджується дія вказаного Закону. 15.05.2018 року у ОСОБА_1 скінчились повноваження депутата Олександрівської селищної ради 6-го скликання. За таких умов, у депутата Олександрівської селищної ради ОСОБА_1 виник обов`язок до 15.05.2018 року, тобто в день припинення повноважень, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями «перед звільненням». Але, ОСОБА_1 , умисно несвоєчасно, без поважних причин, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» до Єдиного державного реєстру декларацій 19.09.2019 року о 17 годині 04 хвилини, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 12 від 17.03.2020 року, ОСОБА_1 було обрано депутатом Олександрівської селищної ради ради 6 скликання, на підставі рішення Олександрівської селищної ради № 7/1-1 від 05.11.2015 року, визнано його повноваження та згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», на нього розповсюджується дія вказаного Закону. 15.05.2018 року у ОСОБА_1 скінчились повноваження депутата Олександрівської селищної ради 6-го скликання. За таких умов, у депутата Олександрівської селищної ради ОСОБА_1 виник обов`язок до 01.04.2019 року, подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Але, ОСОБА_1 , умисно несвоєчасно, без поважних причин, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення» до Єдиного державного реєстру декларацій 19.09.2019 року о 16 годині 53 хвилин, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду з`явився, вину визнав в повному обсязі та пояснив, що дійсно 15.05.2018 року у нього закінчилися повноваження депутата Олександрівської селищної ради. З власної помилки в наслідок неуважності він своєчасно не подав електронні декларації з порушенням визначеного законом строку перед закінченням повноважень у 2018 році та до 01.04.2019 року особи, яка припинила діяльність. Протоколи стосовно нього, які були повернуті судом, було складено 14.01.2020 року.
Суддя, вислухавши особу, що притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, який вважає, що ОСОБА_1 є суб`єктом інкримінованого правопорушення та підлягає покаранню, оцінивши досліджені докази з точки зору належності, допустимості, достовірності, та їх сукупність – з точки зору достатності та взаємозв`язку, вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями «перед звільненням» та яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Стаття 172-6 ч. 1 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вирішуючи справу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, суддя керується Конституцією України, Конвенцією ООН проти корупції (Нью-Йорк, 31 жовтня 2003 року), Кримінальною конвенцією Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 27 січня 1999 року), додатковим протоколом до Кримінальної конвенції Ради Європи про боротьбу з корупцією (Страсбург, 15 травня 2003 року), Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», Кодексом України про адміністративні правопорушення, іншими нормативно-правовими актами України, а також практикою Європейського суду з прав людини.
ОСОБА_1 будучи колишнім депутатом Олександрівської селищної ради та суб`єктом інкримінованого правопорушення, несвоєчасно - 19.09.2019 року о 16:53 годині подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення» та - 19.09.2019 року о 17:04 годині подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням». Його дії містять склад інкримінованого правопорушення та він винний в його вчиненні. Інкриміноване ОСОБА_1 правопорушення не містить ознак злочину. На момент розгляду справистроки, передбачені статтею 38 КУпАП не закінчилися.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме - протоколами про адміністративні правопорушення № 11 та 12 від 17.03.2020 року, рішенням Олександрівської селищної ради № 7/1-1 від 05.11.2015 року, відповідно до якого ОСОБА_1 було обрано депутатом Олександрівської селищної ради ради 6 скликання, памяткою депутатам Олександрівської селищної ради про ознайомлення з ЗУ "Про запобігання корупції", витягами з "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" згідно яких датами публікацій декларацій ОСОБА_1 «після звільнення» та «перед звільненням» є 19.09.2019 року о 16:53 годині та 19.09.2019 року о 17:04 годині відповідно, поясненнями ОСОБА_1 в матеріалах справи та в суді.
ОСОБА_1 в суді щиро розкаявся, що відповідно до ст. 34 КУпАП є обставиною, що пом`якшує відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, при визначенні ОСОБА_1 виду адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, працює.
Статею 40-1 КУпАП, передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що складає грошову суму 420 грн. 40 коп..
Враховуючи викладене керуючись ст. ст. 33, 34, 36, 172- 6 ч. 1, 284 КУпАП суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Об`єднати в одне провадження справи: № 933/109/20, (номер провадження 3/933/132/20) та справу № 933/281/20, (номер провадження 3/933/133/20) за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 ,присвоївши їм номер справи - № 933/109/20, (номер провадження 3/933/132/20).
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративних правопорушень за протоколами про адміністративні правопорушення № 11 та 12 від 17.03.2020 року, передбачених ч. 1 ст. 172- 6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп. за наступними реквізитами: Отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача (ГУДКСУ) - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, номер рахунку - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Донецької області через Олександрівський районний суд Донецької області.
Суддя Олександрівського
районного суду Попович І.А.