Рішення № 88644651, 08.04.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.04.2020
Номер справи
640/21178/19
Номер документу
88644651
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 квітня 2020 року м. Київ № 640/21178/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Мазур А.С.,розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні) адміністративну справу:

за позовомОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві провизнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому, просив суд: визнати протиправними бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м Києві, яка полягає у відмові перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 у розмірі 89 % від сум грошового забезпечення відповідно до довідки Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018 № 47, починаючи з 01.01.2018 та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 в розмірі 89 % від сум грошового забезпечення відповідно до довідки Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018 № 47 з урахуванням раніше проведених виплат.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.11.2019 позов ОСОБА_1 прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення та виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує, що він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві з 01.11.2005 та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідач у порушення Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №45 від 13.02.2008 відмовив у здійснені перерахунку та виплати пенсії на підставі довідки Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018 №47, до якого позивач був відряджений для подальшого проходження служби.

Вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, а не перерахування пенсії таким, що звужує його права і законні інтереси, позивач звернувся із позовною заявою до суду.

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві у наданому відзиві проти задоволення позовних вимог заперечувало та наполягало на тому, що діяло відповідно до вимог Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45). Пенсія позивачу перерахована на підставі довідки, виданої уповноваженим органом, у якому позивач проходив службу до відрядження - Київським міським військовим комісаріатом з 01.01.2018. Повідомлення Пенсійного фонду України про підстави проведення перерахунку пенсії відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 930 від 06.121.2007 про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку відповідачу не надходило. Щодо зобов`язання перерахунку та виплати пенсії у розмірі 89% відповідач вважає, що права позивача в частині виплати пенсії у розмірі 89% не порушені, оскільки пенсія виплачується позивачу у розмірі 89% від грошового забезпечення

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві з 01.11.2005 та отримує пенсію за вислугу років згідно норм ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ в розмірі 89 % від сум грошового забезпечення.

В період військової служби в Збройних Силах України наказом Міністра оборони України від 14.01.1993 №5 позивач був відряджений для подальшого проходження служби до Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, де обіймав посаду старшого консультанта відділу воєнної політики із залишенням на військовій службі.

Наказом Міністра оборони України (по особовому складу) № 628 від 25.10.2005 звільнений у запас відповідно до Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, пункт 67, підпункт «б» за станом здоров`я (вислуга років у Збройних Силах України 33 роки), та в подальшому йому призначена пенсія.

01.01.2018 відповідачем було здійснено перерахунок пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018, №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та довідки про розмір грошового забезпечення, наданої Київським міським військовим комісаріатом станом на 01.03.2018 відповідно до якої розмір грошового забезпечення склав 7380,00 грн. (посадовий оклад 3440,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням - 1480,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) - 2460,00 грн.).

При здійсненні перерахунку позивачу було змінено розмір пенсії з 89% до 70% від відповідних сум грошового забезпечення.

Не погодившись з вказаним перерахунком позивач звернувся з позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва про визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення розміру грошового забезпечення з 89% до 70% та зобов`язання відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії у розмірі 89% від його грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016, з урахуванням раніше проведених виплат; визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення позивачу перерахунку пенсії у розмірі 89% від його грошового забезпечення відповідно до довідки Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018 №47; зобов`язання відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії у розмірі 89% від його грошового забезпечення відповідно до довідки Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018р. №47, починаючи з 01.01.2018, з урахуванням раніше проведених виплат;

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.02.2019 по справі № 826/15728/18, яке залишено в силі постановою Шостого апеляційного адміністративного суду м. Києва від 30.05.2019 позов задоволено частково: визнані протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо здійснення позивачу перерахунку пенсії з 89% від його грошового забезпечення до 70% та зобов`язання здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії у розмірі 89% від його грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016, з урахуванням раніше проведених виплат.

На виконання Рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.02.2019 по справі № 826/15728/18 відповідачем в травні 2019 проведений відповідний перерахунок пенсії у розмірі 89% грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016. Після проведеного перерахунку розмір пенсійної виплати з 01.01.2016 становить 8972,03 грн.

Також в рішенні було зазначено, у зв`язку у з тим, що довідка Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018 №47 до відповідача не подавалась, вона мала бути подана саме до органу, у якому позивач проходив службу до відрядження, а потім передана Київським міським військовим комісаріатом вже безпосередньо відповідачу, то обраний позивачем спосіб захисту порушеного, права не відповідав процедурі здійснення перерахунку пенсії та заявлений позов по суті позовних вимог в цій частині був передчасним.

На звернення позивача до Національного інституту стратегічних досліджень, останнім було направлено довідку від 25.07.2018 №47 на адресу Міністерства оборони України про розмір грошового забезпечення за посадою старшого консультанта відділу воєнної політики, яку займав позивач перед виходом на пенсію станом на 01.01.2018.

З матеріалів пенсійної справи вбачається, що 02.08.2019 відповідно до заяви позивача вказана довідка була надіслана відповідачу.

28.08.2019 позивач звернувся до відповідача з заявою, в якій просив провести перерахунок пенсії з 01.01.2018 у зв`язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України № 930 від 06.12.2017 на підставі довідки Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018 №47, згідно якої розмір грошового забезпечення складав: посадовий оклад 7500,00грн., оклад за військове звання (полковник) 1480грн., надбавка за вислугу років (50%) 4490,00 грн. Разом 13470,00грн.

Відповідачем в листі №21650/03/Б-867 від 13.09.2017 року повідомлено позивача по відсутність підстав для здійснення перерахунку раніше призначеної пенсії, зважаючи на те, що Кабінетом Міністрів України не приймалось рішення про підвищення хоча б одного виду грошового забезпечення військовослужбовців.

Вважаючи вказану бездіяльність протиправною, а своє право порушеним позивач звернувся із даним позовом до суду.

Наведені обставини свідчать про те, що підстави даного позову та позову у справі №826/15728/18 є різними, що виключає можливість застосування судом ч. 1 ст. 170 КАС України для відмови у відкритті провадження у справі за даним позовом.

Розглядаючи адміністративну справу по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У частині першій статті 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Нормативно-правовим актом, який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04 .1992 № 2262-XII (далі Закон №. 2262-XII)

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

З наведеної норми права вбачається, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 Закону №2262-XII.

Грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Національного інституту стратегічних досліджень, здійснюється у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 №104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій» (далі Порядок №104)

Пунктом 1 Порядку № 104 установлено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, особового складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби.

При цьому, грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2017 № 930 «Питання оплати праці працівників Національної академії державного управління при Президентові України, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту законодавства Верховної Ради України, посади яких не належать до посад державної служби» були затверджені розміри посадових окладів працівників Національної академії державного управління при Президентові України, Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту законодавства Верховної Ради України, посади яких не належать до посад державної служби.

Відповідно до п. 80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 07.11.2001 № 1053/2001, пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.

Відповідно до частини першої статті 63 Закону № 2262-XII, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Частиною четвертою вказаної статті Закону визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова №704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103), пунктами 1, 2 (у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) якою встановлено перерахувати з 01.01.2018 пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до Постанови №704.

На виконання положень статті 63 Закону № 2262-XII постановою Кабінету Міністрів України затверджено «Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №45 від 13.02.2008 (далі - Порядок №45).

Цим нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.

Відповідно до абзацу 6 пункту 3 Порядку №45, військовослужбовцям, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені зі служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Пунктом 5 Порядку № 45 встановлено, особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо із займаних посад у зазначених органах, установах, до яких вони були відряджені, грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за аналогічними або відповідними посадами в органі, з якого вони були відряджені. За бажанням особи грошове забезпечення враховується за посадою, яку особа займала до відрядження для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств.

З системного аналізу викладеного вбачається, що головні управління Пенсійного фонду України наділені повноваженнями щодо здійснення перерахунку пенсій після надходження довідок встановленого зразка.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом, зокрема, у постановах від 03.07.2018 у справі №709/2728/16-а.

При цьому, право на перерахунок пенсії є об`єктом захисту за статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідач не заперечує, що позивач дійсно мав право на перерахунок пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», який ним був здійснений на підставі довідки Київського міського військового комісаріату, а не на підставі довідки Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018 №47, яка була направлена органу, з якого позивач направлявся у відрядження.

Довідка Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018 №47 була направлена відповідачу Київським міським військовим комісаріатом 02.08.2019.

За таких обставин бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не здійснення перерахунку пенсії на підставі довідки Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018 №47 є протиправною.

Щодо вимоги позивача в частині виплати йому пенсії в розмірі 89% суд зазначає наступне.

Обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів собори на момент її звернення до суду.

Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражені права чи інтереси особи, яка стверджує про їх порушення та бути підтверджено доказами.

Матеріалами справи, встановлено, що пенсія виплачується позивачу у розмірі 89% від суми грошового забезпечення позивача.

Між тим, суд зазначає, що стаття 13 Закону № 2262-XII регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 Закону № 2262-XII визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку та, до того ж, не має зворотної дії у часі.

Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що відповідно до статті 13 Закону N 2262-XII щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону № 2262-XII.

Відтак, при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним - 89%.

Частиною другою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню, так як обґрунтовані та доведені.

З огляду на те, що позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до п. 13 статті 5 Закону України "Про судовий збір", відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись ст. ст. 2, 5-11,19,72,90,-77, 139, 241-246, 250,, 255, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) задовольнити частково.

Визнати протиправними бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368), яка полягає у відмові ОСОБА_1 перерахувати та виплачувати пенсію відповідно до довідки Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018 №47 .

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16, код ЄДРПОУ 42098368) перерахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) відповідно до довідки Національного інституту стратегічних досліджень від 25.07.2018 №47, починаючи з 01.01.2018 з врахуванням проведених раніше виплат.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя А.С. Мазур