
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про витребування доказів
08 квітня 2020 р. справа № 380/1857/20 Львівський окружний адміністративний суд в складі
головуючого судді Лунь З.І.,
секретар судового засідання Ходнаь Н.С.,
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача Романишина Я.О.
розглянув клопотання про витребування доказів у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення заробітку за час вимушеного прогулу.
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернулася до суду з позовом до Національної поліції України (місцезнаходження: 01601, м.Київ, вул. Академіка Богомольця, 10), в якому просить суд з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог:
-визнати протиправним та скасувати наказ відповідача №170 о/с від 11.02.2020 «По особовому складу» в частині звільнення позивача зі служби в поліції за п.1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу» (у зв`язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів);
-зобов`язати відповідача поновити позивача на посаді головного спеціаліста відділу уповноважених Голови з питань із контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності (з дислокацією у Волинській області) Управління забезпечення прав людини Національної поліції України;
-стягнути з відповідача на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з дня звільнення по день ухвалення рішення у справі з відрахуванням встановлених законом податків та інших обов`язкових платежів;
- стягнути з відповідача на користь позивача моральну шкоду у сумі 10000,00грн.
Ухвалою від 16.03.2020 відкрито провадження у справі.
У судовому засіданні позивач заявила клопотання про витребування доказів у відповідача. Аргументувала це тим, що зазначені у клопотанні докази стосуються предмета доказування у справі, а також, що особисто зверталася до відповідача із запитом про надання зазначених у клопотанні документів та інформації, однак не отримала на цей запит відповіді.
Позивач просить витребувати у відповідача:
Штатний розпис відповідно до наказу Національної поліції України (далі НПУ) від 03 грудня 2019 року №1255, який діяв до затвердження нового штатного розпису.
Наказ НПУ від 03 грудня 2019 року № 1255 «Про затвердження переліку змін у штатах Національної поліції».
Рішення (наказ) щодо скорочення чисельності або штату із зазначенням посад, професій які скорочуються (виводяться із штатного розпису).
Протокол наради НПУ від 26 грудня 2019 року, рішенням якого стало проведення опитування (тестування) та співбесіди з кандидатами на посади уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини НПУ.
Перелік вакантних посад державної служби в центральному органі управління . НПУ а також територіальних органах НПУ з 11.12.2019 по 11.02.2020 року.
Наказ НПУ від 28 грудня 2019 року № 1349 «Про внесення змін до структури Національної поліції» з додатками.
Наказ НПУ від 28 грудня 2019 року № 1350 «Про затвердження Переліку змін у штатах НПУ».
Штатний розпис, затверджений наказом НПУ від 28 грудня 2019 року № 1350 «Про затвердження Переліку змін у штатах НПУ».
Інформацію про дату з якої відбулось попередження про наступне вивільнення начальника Управління забезпечення прав людини Національної поліції України НПУ рядового поліції ОСОБА_2 .
Відомості та документальне підтвердження про виконання НПУ щодо попередження в установлені терміни працівників, які підлягають звільненню, а також надання відповідному центру зайнятості інформації про наступне вивільнення працівників за формою № 4-ПН, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 06 липня 1998 року № 244.
Чи було з`ясовано чи є у мене переважне право на залишення на роботі.
Положення про Управління забезпечення прав людини Національної поліції України від 07.03.2019 № 215 (у редакції від 31.07.2019 № 769).
Положення про Управління дотримання прав людини НПУ.
Посадову інструкцію головного спеціаліста відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини, затверджену наказом НПУ від 29.12.2019 № 1246. Посадову інструкцію головного спеціаліста відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини.
Інформацію чи була можливість перевести позивача на іншу посаду, а також про мою згоду чи відмову від такого переведення (відповідно до ч.З ст. 40 КЗпП України).
На кого відповідно до вимог до законодавства та посадових обов`язків був покладений обов`язок попередити співробітників УЗПЛ про скорочення штатів та можливе вивільнення через скорочення?
Хто з посадових осіб Національної поліції повинен був довести інформацію про наявність вакантних посад в центральному органу поліції та одночасно з попередженням про можливе вивільнення запропонувати вакантні посади працівникам УЗПЛ НПУ?
Чи мав повноваження начальник УЗПЛ НПУ ОСОБА_3 на попередження працівників УЗПЛ НПУ про можливе вивільнення?
3 яких підстав працівникам УЗПЛ НПУ одночасно з попередженням про можливе звільнення не були запропоновані вакантні посади в новоствореному Управлінні забезпечення прав людини, які були наявні відповідно до наказу від 03. і 2.2019 1255 та на підставі якого здійснювалася реорганізація, про що було зазначено в попередженні про звільнення?
Чи були враховані в процесі вивільнення працівників УЗПЛ НПУ вимоги законодавства щодо переважного права залишення на роботі? Якщо ТАК, то хто з посадових осіб зобов`язаний був здійснювати збір та аналіз інформації щодо наявності переважного права у працівників УЗПЛ НПУ? Які саме критерії з визначених у законодавстві підстав переважного права залишення на службі були враховані Національної поліцією?
Прошу надати інформацію щодо наявності переважного права на залишення на роботі у працівників, яким надано перевагу в залишенні на службі та які були призначені на посади в УДПЛ НПУ в порівнянні з тими, що були звільнені.
Чи була інформація про наявність/відсутність переважного права на залишення на службі, після її збору та узагальнення доведена до відома працівників9 Якщо ТАК, то коли і кому? Якщо НІ, то чому цей процес був непрозорий для працівників УЗІІЛ НПУ?
На кого відповідно до вимог до законодавства та посадових обов`язків був покладений обов`язок попередити співробітників УЗПЛ про скорочення штатів та можливе вивільнення через скорочення?
Хто з посадових осіб Національної поліції повинен був довести інформацію про наявність вакантних посад в центральному органу поліції та одночасно з попередженням про можливе вивільнення запропонувати вакантні посади працівникам УЗПЛ НПУ?
Яким чином, за якими критеріями та якими посадовими особами визначався рівень кваліфікації працівників УЗПЛ?
Яким чином, за якими критеріями та якими посадовими особами визначалася продуктивність праці серед працівників УЗПЛ?
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних) які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
З огляду на зміст вказаної норми суд дійшов висновку про задоволення клопотання в частині та витребувати ті докази, які відповідають вимогам ч.1 ст.94 КАС України, а саме:
Штатний розпис, який діяв до затвердження нового штатного розпису відповідно до наказу Національної поліції України від 03 грудня 2019 року № 1255 «Про затвердження переліку змін у штатах Національної поліції».
Наказ Національної поліції України від 03 грудня 2019 року № 1255 «Про затвердження переліку змін у штатах Національної поліції».
Рішення (наказ) щодо скорочення чисельності або штату із зазначенням посад, професій які скорочуються (виводяться із штатного розпису).
Протокол наради Національної поліції України від 26 грудня 2019 року, рішенням якого стало проведення опитування (тестування) та співбесіди з кандидатами на посади уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини Національної поліції України.
Перелік вакантних посад державної служби в центральному органі управління Національної поліції України, а також в територіальних органах Національної поліції України з 11.12.2019 по 11.02.2020 року.
Наказ Національної поліції України від 28 грудня 2019 року № 1349 «Про внесення змін до структури Національної поліції» з додатками.
Наказ Національної поліції України від 28 грудня 2019 року № 1350 «Про затвердження Переліку змін у штатах Національної поліції України».
Штатний розпис, затверджений наказом Національної поліції України від 28 грудня 2019 року № 1350 «Про затвердження Переліку змін у штатах НПУ».
Положення про Управління забезпечення прав людини Національної поліції України від 07.03.2019 № 215 (у редакції від 31.07.2019 № 769).
Положення про Управління дотримання прав людини Національної поліції України.
Посадову інструкцію головного спеціаліста відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини, затверджену наказом Національної поліції України від 29.12.2019 № 1246.
Посадову інструкцію головного спеціаліста відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини.
Згідно зі ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Крім того, суд вживає передбачені законом заходи необхідні для з`ясування обставин справи, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 7 п.2 ст. 180 КАС України, суд з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом, чи причини їх неподання; пропонує учасникам справи надати суду додаткові докази або пояснення; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових та електронних доказів за їх місцезнаходженням; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання; вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше. Суд сприяє в реалізації цього обов`язку і витребовує необхідні докази.
Крім того, суд попереджає відповідача, що в разі невиконання вимог ухвали суду без поважних причин та ненадання витребуваних судом доказів, судом буде розглянуто питання про застосування заходів реагування, передбачених ст.249 Кодексу адміністративного судочинства України (постановлення окремої ухвали), а також інших заходів процесуального примусу, передбачених ст.145 Кодексу адміністративного судочинства України.
З огляду на наведене, суд вважає за необхідне витребувати від Національної поліції України зазначені у мотивувальній частині докази.
Керуючись ст.ст.9, ст.80, 94 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
клопотанні позивача про витребування доказів задовольнити частково.
витребувати від Національної поліції України:
Штатний розпис, який діяв до затвердження нового штатного розпису відповідно до наказу Національної поліції України від 03 грудня 2019 року № 1255 «Про затвердження переліку змін у штатах Національної поліції».
Наказ Національної поліції України від 03 грудня 2019 року № 1255 «Про затвердження переліку змін у штатах Національної поліції».
Рішення (наказ) щодо скорочення чисельності або штату із зазначенням посад, професій які скорочуються (виводяться із штатного розпису).
Протокол наради Національної поліції України від 26 грудня 2019 року, рішенням якого стало проведення опитування (тестування) та співбесіди з кандидатами на посади уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини Національної поліції України.
Перелік вакантних посад державної служби в центральному органі управління . НПУ а також територіальних органах Національної поліції України з 11.12.2019 по 11.02.2020 року.
Наказ Національної поліції України від 28 грудня 2019 року № 1349 «Про внесення змін до структури Національної поліції» з додатками.
Наказ Національної поліції України від 28 грудня 2019 року № 1350 «Про затвердження Переліку змін у штатах Національної поліції України».
Штатний розпис, затверджений наказом Національної поліції України від 28 грудня 2019 року № 1350 «Про затвердження Переліку змін у штатах НПУ».
Положення про Управління забезпечення прав людини Національної поліції України від 07.03.2019 № 215 (у редакції від 31.07.2019 № 769).
Положення про Управління дотримання прав людини Національної поліції України.
Посадову інструкцію головного спеціаліста відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління забезпечення прав людини, затверджену наказом Національної поліції України від 29.12.2019 № 1246.
Посадову інструкцію головного спеціаліста відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини.
Вказані належним чином засвідчені документи зобов`язую надати в строк до 04 травня 2020року включно, шляхом подання до канцелярії суду, надіслання на адресу Львівського окружного адміністративного суду (місцезнаходження: 79018, м.Львів, вул. Чоловського, 2), чи на офіційну електронну адресу суду, - судді Лунь З.І.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Лунь З.І.