Рішення № 88642498, 25.03.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2020
Номер справи
160/847/20
Номер документу
88642498
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2020 року Справа № 160/847/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Царікової О.В., розглянувши у порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бушель - Пак» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

21 січня 2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Бушель - Пак» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 04 вересня 2019 року №000001/04-36-40-03/38317985, що прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що 04 вересня 2019 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області прийнято рішення про застосування фінансових санкцій до ТОВ «Бушель - Пак» № 000001/04-36-40-03/38317985 у вигляді штрафу в розмірі 250000 (двісті п`ятьдесят тисяч) грн. за роздрібну торгівлю пальним. Зазначене рішення було прийнято на підставі акта від 09.08.2019 № 44587/04-36-40-03/38317985, складеного за результатами фактичної перевірки з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

За результатами вказаної перевірки відповідач дійшов висновку про порушення позивачем норм ч.12 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», а саме: роздрібна торгівля пальним без наявності ліцензії 01 липня 2019 року, оскільки термін дії ліцензії вказаний з 02.07.2019, оскільки у відмітках про поточні сплати за ліцензію зазначено, що сплачено за період з 02.07.2019 до 02.07.2020. Відповідальність за вказане порушення передбачена абз.9 ст.17 вказаного Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

Оскаржене рішення позивач вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню судом, оскільки ТОВ «Бушель - Пак» завчасно, ще 06 червня 2019 року подало відповідачу заяву на отримання ліцензії на роздрібну торгівлю пальним разом із усіма необхідними додатками та платіжним дорученням № 7 від 06.06.2019 з призначенням платежу: «плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі паливо-мастильними матеріалами».

Однак відповідачем, як органом, що видає ліцензії, лише 01 липня 2019 року було повідомлено ТОВ «Бушель-Пак», що плата за ліцензію зарахована не на той рахунок, а тому підприємство позивача вдруге сплатило за таким самим призначенням, і на такий самий казначейський рахунок, з таким же призначенням платежу (за отримання ліцензії), як і 06.06.2019. Коли представником було отримано ліцензію, то в ній була зазначена дата реєстрації з 02.07.2019 року і період, за який сплачено з 02.07.2019 по 02.07.2020, про що не було повідомлено позивача.

Позивач наголосив, що відповідачем самостійно і навмисно створено таку ситуацію, яка дала можливість останньому як контролюючому органу застосувати до позивача штраф у сумі 250000 грн.. У той час як позивачем на виконання вимог було завчасно подано документи для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю пальним та здійснено двічі оплату за отримання ліцензії.

Також позивач вказав, що рішення про застосування фінансових санкцій від 04.09.2019 №000001/04-36-40-03/38317985 винесено за формою, визначеною Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 р. № 790, у той час як постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 не визначений порядок застосування фінансових санкцій за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі № 160/847/20 призначено її до розгляду за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 16 березня 2020 року о 09:30 год.. Останнє судове засідання було призначено на 25 березня 2020 року.

11 березня 2020 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому викладені заперечення проти позову та вказано, що рішення від 04 вересня 2019 року №000001/04-36-40-03/38317985, прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області є законним та обгрунтованим, оскільки під час фактичної перевірки об`єкта позивача, а саме: автозаправної станції, за адресою: м. Дніпро, Донецьке шосе, буд. 37, було встановлено здійснення роздрібної торгівлі пальним без ліцензії. Зазначені обставини зафіксовані в акті від 09.08.2019 №44587/04-36-40-03/38317985.

Згідно додатку до акта фактичної перевірки, а саме: Z -звіту № 0325 від 01.07.2019 встановлено реалізацію паливно-мастильних матеріалів (ПММ) 01.07.2019, а згідно ліцензії №04610314201900394 від 02.07.2019 право роздрібної торгівлі пальним виникло у позивача з 02.07.2019. Означене підтверджує порушення позивачем вимог ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», відповідальність за яке передбачена ст. 17 цього Закону у вигляді штрафної санкції у розмірі 250000,00 грн..

25 березня 2020 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій він вказав про невідповідність оскарженого рішення встановленій формі.

У судове засідання 25 березня 2020 року сторони не з`явилися, про дату час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином.

Від представника позивача надійшло клопотання про здійснення розгляду справи за його відсутністю в порядку письмового провадження.

Згідно з ч. 3 ст. 194 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

У відповідності до ч. 1 ст. 205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Враховуючи наведені положення процесуального законодавства, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з таких підстав.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, основним видом діяльності ТОВ «Бушель - Пак» є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами (основний) (код КВЕД 46.71).

Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області на підставі наказу від 09.08.2019 №4774-п проведено фактичну перевірку ТОВ «Бушель - Пак», за адресою: Дніпро, Донецьке шосе, буд. 37, з питань дотримання законодавства у сфері обігу підакцизних товарів, результати перевірки оформлені актом від 09.08.2019 №44587/04-36-40-05/38317985 «Про результати фактичної перевірки з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами».

Під час проведеної фактичної перевірки на підставі Z - звіту №0325 від 01.07.2019 перевіряючими встановлено реалізацію ТОВ «Бушель - Пак» паливно-мастильних матеріалів (ПММ) 01.07.2019, в той час як згідно ліцензії №04610314201900394 від 02.07.2019 право роздрібної торгівлі пальним виникло у позивача з 02.07.2019.

Таким чином, перевіркою встановлено здійснення позивачем роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії, чим порушено вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР (далі - Закон № 481).

Статтею 17 Закону № 481 передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії - 250000,00 гривень.

На підставі зафіксованих в акті перевірки порушень відповідачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 04 вересня 2019 року № 000001/04-36-40-03/38317985, за яким на ТОВ «Бушель -Пак» накладено штраф у сумі 250000,00 грн. відповідно до ст. 17 Закону № 481.

Вирішуючи питання правомірності винесеного Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області рішення від 04 вересня 2019 року № 000001/04-36-40-03/38317985 про застосування фінансових санкцій суд виходить з такого.

Законом України від 23 листопада 2018 року №2628- VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», відповідно до якого з 01.07.2019 запроваджується ліцензування діяльності усіх суб`єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Зміни до Закону України №481 набули чинності з 01.07.2019.

Відповідно до статті 15 Закону № 481 (у редакції Закону № 2628- VIII) роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб`єкта господарювання терміном на п`ять років.

Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 грн на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним справляється щорічно і зараховується до місцевих бюджетів згідно із законодавством.

Ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію. У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання має намір одержати ліцензію (зокрема, роздрібна торгівля пальним).

Суб`єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю, зокрема, пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю пальним зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт, зокрема, роздрібної торгівлі пальним, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

- акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці, зокрема, роздрібної торгівлі пальним, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об`єкта.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів (щодо пального - не пізніше 20 календарних днів) з дня одержання зазначених у цьому Законі документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.

Судом встановлено, що у зв`язку із запровадженням Законом України від 23 листопада 2018 року №2628- VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним з 01.07.2019 ТОВ «Бушель-Пак» 13.06.2019 подало до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відповідну заяву (вх. 86168/10) на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, за адресою: м.Дніпро, Донецьке шосе 37, зазначений факт не заперечується відповідачем.

Разом зі своєю заявою та переліком документів, що визначеним ст. 15 Закону №481, позивачем було подано до податкового органу платіжне доручення від 06.06.2019 № 7 на суму 2000 грн. на підтвердження оплати ліцензії із призначенням платежу «22013300 плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами за адресою: м.Дніпро, вул.Донецьке шосе, 37», оплата проведена за реквізитами: Одержувач – ОИВ, УК в України в АНД р.м.Дніпра, код ЄДРПОУ 37989300, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, р/р. 33217825004003.

Форма заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів затверджена наказом Міністерства фінансів України 19.06.2019 № 262.

Як вказав представник позивача, співробітниками відповідача лише 01.07.2019, коли представник ТОВ «Бушель-Пак» звернувся за отриманням оформленої ліцензії, останнього було повідомлено про те, що оплата за видачу ліцензії проведена не на ті реквізити.

В той же дань (01.07.2019 року) ТОВ «Бушель -Пак» було повторно сплачено за отримання ліцензії, за реквізитами: Одержувач – ОИВ, УК в України в АНД р. м. Дніпра, код ЄДРПОУ 37989300, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, р/р. НОМЕР_1 , що підтверджується платіжним дорученням від 01.07.2019 № 191.

При цьому, судом не встановлено та відповідачем не заперечується, що ним, як органом, уповноваженим видавати ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, у період з 13.06.2019 по 01.07.2019 не вживалися заходи з метою повідомлення позивача про те, що кошти за платіжним дорученням від 06.06.2019 № 7 сплачені не за тими реквізитами. Означеним фактично позбавлено позивача можливості виправити ситуацію, вчасно повторно сплатити на належні реквізити за отримання ліцензії та у строк 01.07.2019 отримати відповідну ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Суд також враховує і той факт, що позивачем 01.07.2019 було повторно проведено оплату за отримання ліцензії, однак, відповідач таку ліцензію (реєстраційний номер 04610314201900394) видав лише з 02.07.2019, хоча не був позбавлений можливості видати її саме датою 01.07.2019.

Представником позивача не надано пояснень щодо того, чому саме 02.07.2019 було видано ліцензію на роздрібну торгівлю пальним ТОВ «Бушель-Пак», також відповідачем, як суб`єктом владних повноважень перед судом не доведено відсутність у нього можливості або наявність об`єктивних перешкод для видачі позивачу ліцензії саме 01.07.2019.

Суд враховує, що частиною 2 статті 20 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» №222-VIII від 02.03.2015, із змінами та доповненнями, не передбачено застосування відповідальності у випадку відсутності ліцензійних умов провадження відповідного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, оскільки відповідно до пункту 3 частини 2 статті 2 зазначеного Закону його дія не поширюється на порядок видачі, переоформлення та анулювання ліцензій на здійснення таких видів господарської діяльності, зокрема виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами і пальним, зберігання пального, що здійснюється відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

Судом встановлено, що оскаржене рішення від 04 вересня 2019 року № 000001/04-36-40-03/38317985, винесено за формою, затвердженою Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 № 790.

Відповідно до пунктів 1 і 2 вказаного Порядку, він визначає механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон).

Фінансові санкції застосовуються за порушення, передбачені статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Приписами пункту 9 Порядку передбачено, зокрема, що рішення про застосування фінансових санкцій складається за місцем вчинення порушення для здійснення контролю за надходженням до місцевих бюджетів суми сплаченого штрафу в разі порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів.

Також, у Додатку до Порядку зазначено, що рішення про застосування фінансових санкцій приймається за результатами перевірки стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності, пов`язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Тобто, постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790 не визначений Порядок застосування фінансових санкцій за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії.

Пунктом 2 розділу II Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень - рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 28.12.2015 №1204, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за №124/28254, із змінами та доповненнями, передбачено, зокрема, що у випадках, зазначених у пункті І цього розділу, відповідний структурний підрозділ контролюючого органу складає податкове повідомлення-рішення за формою згідно з додатком 10 про застосування штрафної (фінансової) санкції (штрафу) за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (форма "С").

Встановлені судом у даній справі обставини свідчать, що рішення про застосування фінансових санкцій від 04 вересня 2019 року № 000001/04-36-40-03/38317985 протиправно прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області за формою, визначеною Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону №481, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790, який, у свою чергу не визнає порядок застосування фінансових санкцій за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії.

Суд враховує також такі обставини.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі здійснено фактичну перевірку АЗС, на якій здійснює діяльність ТОВ «Бушель-Пак», розташованої за адресою: Херсонська область, Генічеський район, с. Червоне, вул. Гагаріна, 90, за результатами перевірки складений акт від 03.10.2019 № 012/32/38317985.

Перевіркою встановлено роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії, чим порушено вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», у зв`язку з чим на ТОВ «Бушель-Пак», рішенням від 01.11.2019 № 000027/21-22-32-38317985 про застосування фінансових санкцій, було накладено фінансові санкції у сумі 250000,00 грн. за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії. Рішення від 01.11.2019 № 000027/21-22-32-38317985 прийнято в порядку та за формою, затвердженою Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790.

Не погодившись із рішенням Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі позивач оскаржив його в адміністративному порядку до Державної податкової служби України.

За результатами розгляду скарги ТОВ «Бушель-Пак» від 09.12.2019 (вх. ДПС №16019/6 від 11.12.2019) на рішення Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі від 01.11.2019 № 000027/21-22-32-38317985 Державна податкова служба України рішенням від 03.02.2020 №4224/6/99-00-0805-0606 скаргу підприємства задовольнила, зазначене рішення від 01.11.2019 №000027/21-22-32-38317985 скасувала через те, що постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790 не визначений Порядок застосування фінансових санкцій за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи все вищеприведене, перевіривши рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 04 вересня 2019 року № 000001/04-36-40-03/38317985 на відповідність вимогам ч.2 ст.2 КАС України, суд доходить до висновку, що воно прийнято не у спосіб, що визначений діючим законодавством, а тому суд доходить висновку про неправомірність такого рішення та наявність підстав для його скасування.

Враховуючи все вищенаведене, суд дійшов висновку про обгрунтованість заявлених позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення.

У відповідності до ч.1, ч. 3 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. ст. 139, 242 - 246, 247, 250, 255, 295 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Бушель - Пак» (вул. Гагаріна, буд. 90, село Червоне, Генічеський район, Херсонська обл., 75517, і.к. 38317985) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (місцезнаходження: вул. Сімферопольська, 17-а, м. Дніпро, 49000, і.к. 43145015) про визнання протиправним та скасування рішення задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про застосування фінансових санкцій від 04 вересня 2019 року № 000001/04-36-40-03/38317985 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бушель -Пак» в розмірі 250000 (двісті п`ятьдесят тисяч) грн. 00 коп. за роздрібну торгівлю пальним.

Стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Бушель - Пак» судові витрати з оплати судового збору у розмірі 3750 (три тисячі сімсот п`ятдесят) грн..

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 25 березня 2020 року.

Суддя О.В. Царікова