Рішення № 88642294, 08.04.2020, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2020
Номер справи
140/2972/20
Номер документу
88642294
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2020 року ЛуцькСправа № 140/2972/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Смокович В.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій щодо відмови у нарахуванні та виплаті грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій, зобов`язання нарахувати та виплатити грошову допомогу, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій станом на день призначення пенсії за віком, яка передбачена пунктом 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши до трудового стажу періоди роботи у Чернігівському народному хорі Чернігівської обласної філармонії на посаді артистки оркестру із 04 лютого 1988 року по 24 травня 1989 року та у Волинському державному академічному народному хорі Волинської обласної філармонії Управління культури, з питань релігії та національностей Волинської облдержадміністрації на посаді артистки оркестру із 30 травня 1989 року по 30 вересня 2019 року до стажу, який дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відмова відповідача у зарахуванні до спеціального стажу періодів роботи із 04 лютого 1988 року по 24 травня 1989 року на посаді артистки оркестру у Чернігівському народному хорі Чернігівської обласної філармонії та із 30 травня 1989 року по 30 вересня 2019 року на посаді артистки оркестру Волинського державного академічного народного хору Волинської обласної філармонії не ґрунтується на нормах чинного законодавства. Звертає увагу, що її стаж, який дає право на пенсійне забезпечення за вислугу років, та, відповідно, на отримання грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі десяти місячних пенсій, складає більше 30 років. Такі дії та рішення відповідача порушують право ОСОБА_1 на гарантовані Конституцією України соціальні гарантії та не відповідають вимогам Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про пенсійне забезпечення», постанови Кабінету міністрів України № 583 від 12 жовтня 1992 року «про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».

Керуючись наведеним, ОСОБА_1 просить позов задовольнити.

У відзиві на позов № 0300-0802-7/7105 від 26 березня 2020 року (арк. спр. 32-35) відповідач його вимог не визнав. Вказав, що розмір пенсії позивачки обчислений із страхового стажу 42 роки 10 місяців 7 днів. Пенсія призначена та виплачується згідно із нормами чинного законодавства. При розгляді заяви ОСОБА_1 про призначення пенсії з доданими до неї документами та матеріали пенсійної справи, останній було відмовлено у виплаті грошової допомоги. Таке рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області прийняте з врахуванням норм законодавства, які регулюють виплату грошової допомоги. Так, відповідно до частини четвертої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та Переліку посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 583 від 12 жовтня 1992 року, для виплати спірної грошової допомоги спеціальний стаж позивачки має становити не менше 30 років. Пунктом 2 цього Переліку передбачені артисти — вокалісти театрів опери і балету, музичних і музично-драматичних театрів, концертних організацій, телебачення і радіомовлення, оперних студій вищих навчальних закладів мистецтв (крім артисток — вокалісток (солісток), вказаних у пункті 1 цього Переліку). Таким чином, оскільки посада артистки оркестру не визначена Переліком, як така, що відноситься до роботи у концертних організаціях, тому періоди роботи позивачки на такій посаді із 04 лютого 1988 року по 24 травня 1989 року у Чернігівському народному хорі Чернігівської обласної філармонії, із 30 травня 1989 року по 30 вересня 2019 року у Волинському державному академічному народному хорі Волинської обласної філармонії Управління культури, з питань релігії та національностей Волинської облдержадміністрації до спеціального стажу не зарахована.

З огляду на вказане, відповідач просив у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 11 березня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд якої постановлено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (арк. спр. 28).

Суд, перевіривши доводи позивача і відповідача у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв`язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із 01 жовтня 1985 року по 08 серпня 1986 року працювала викладачем відділу народних інструментів Київського культурно-освітнього училища; із 09 серпня 1986 року по 30 січня 1988 року працювала викладачем народних інструментів і теорії музики Канівського культурно-освітнього училища; із 04 лютого 1988 року по 24 травня 1989 року працювала на посаді артистки оркестру у Чернігівському народному хорі Чернігівської обласної філармонії; із 30 травня 1989 року по 30 вересня 2019 року працювала на посаді артистки оркестру Волинського державного академічного народного хору Волинської обласної філармонії. Перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області як одержувач пенсії за віком згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09 липня 2003 року (далі – Закон № 1058). Розмір пенсії обчислений зі страхового стажу 42 роки 10 місяців 7 днів.

Вказані обставини судом установлено на підставі копії трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 та матеріалів пенсійної справи (арк. спр. 12-13, 36-53).

За результатами розгляду звернення ОСОБА_1 щодо обчислення спеціального стажу роботи при визначенні права на призначення грошової допомоги відповідно до пункту 7.1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області листом № 48/С-01 від 24 січня 2020 року (арк. спр. 26) повідомило про відмову у зарахуванні до спеціального стажу періодів роботи із 04 лютого 1988 року по 24 травня 1989 року на посаді артистки оркестру у Чернігівському народному хорі Чернігівської обласної філармонії та із 30 травня 1989 року по 30 вересня 2019 року на посаді артистки оркестру Волинського державного академічного народного хору Волинської обласної філармонії (усього 31 рік 08 місяців 11 днів) у зв`язку із тим, що Переліком посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 583 від 12 жовтня 1992 року, не передбачено займаних посад у концертних організаціях. У зв`язку із відсутністю необхідного тридцятирічного спеціального трудового стажу, позивачці відмовлено і у нарахуванні та виплаті грошової допомоги відповідно до пункту 7.1 розділу XV «Прикінцеві положенням Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у розмірі десяти місячних пенсій.

ОСОБА_1 , не погоджуючись із такими діями Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, звернулась із даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить із такого.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Конституцією України, Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про пенсійне забезпечення».

У силу вимог частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини першої статті 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV), страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV передбачається, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

За приписами статті 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року №1788-ХІІ (далі - Закон №1788-ХІІ) за цим Законом призначаються: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.

Відповідно до пункту «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають: артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів при стажі творчої діяльності від 20 до 35 років за переліком та у порядку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку, але не раніше досягнення 55 років.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів: які в період до 01 січня 2016 року мали вислугу років на відповідних посадах не менше тривалості, передбаченої абзацом першим цього пункту; 1971 року народження і старші за наявності стажу творчої діяльності, передбаченого абзацом першим цього пункту, та після досягнення ними віку, встановленого абзацами тринадцятим - двадцять п`ятим пункту "е" цієї статті.

Відповідно до пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV та пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України №1191 від 23 листопада 2011 року «Про затвердження Порядку обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати», особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали у закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок-30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету міністрів України від 23 листопада 2011 року №1191 затверджено Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати.

Так, відповідно до вказаного Порядку, до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» і «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачені переліком закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 1993 року № 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров`я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» та Переліком посад артистів театрально-концертних га інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року за № 583 «Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення».

Згідно із пунктом 5 цього ж Порядку грошова допомога надається особам, яким починаючи з 01 жовтня 2011 року призначається пенсія за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 означеного Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» - «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію. Відповідно до п. 6 вказаного порядку, для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року № 583 (із наступними змінами і доповненнями) затверджено перелік посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку.

Як випливає із вказаної постанови, відповідно до положень пункту 4 Переліку за наявності стажу творчої діяльності на посадах, передбачених у цьому пункті, не менше 30 років, передбачена посада, зокрема, артиста оркестру.

Відповідно до підпункту б пункту 4 Переліку творчі працівники (крім перелічених у пунктах 1-3 цього Переліку) театрів опери і балету, музичних театрів: артисти оркестру (крім тих, які грають на духових інструментах), артисти хору і мімічного ансамблю, концертмейстери-піаністи, артисти вокально-драматичної частини за наявності стажу творчої роботи на сцені на посадах, зазначених у цьому підпункті, не менше 30 років.

При цьому, суд зазначає що положеннями статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Як передбачено пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Суд звертає увагу, що у трудовій книжці ОСОБА_1 наявні усі необхідні записи про спірні періоди роботи.

З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що відмова відповідача у зарахуванні позивачу періодів роботи із 04 лютого 1988 року по 24 травня 1989 року на посаді артистки оркестру у Чернігівському народному хорі Чернігівської обласної філармонії; із 30 травня 1989 року по 30 вересня 2019 року на посаді артистки оркестру Волинського державного академічного народного хору Волинської обласної філармонії (усього 31 рік 08 місяців 11 днів) до спеціального стажу роботи, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплату - є протиправною.

Водночас, положеннями статті 6 КАС України установлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики ЄСПЛ. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. ЄСПЛ неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що предмет і мета Конвенції як інструменту захисту прав людини потребують такого тлумачення і застосування її положень, завдяки яким гарантовані нею права були б не теоретичними чи ілюзорними, а фактичними та ефективними (пункт 53 рішення у справі «Ковач проти України», пункт 59 рішення у справі «Мельниченко проти України», пункт 50 рішення у справі «Чуйкіна проти України»).

Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оскільки у даній справі оскаржується відмова у зарахуванні до спеціального трудового стажу позивачки спірних періодів роботи та , відповідно, відмова у нарахуванні та виплаті грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій на підставі пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», вчинена відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, суд відповідно до вимог частини другої статті 2 КАС України перевіряє, чи постановлена вона: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що відповідач, вчиняючи оскаржені дії, діяв протиправно, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття таких рішень, непропорційно, зокрема без дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямовані такі рішення.

Таким чином, суд вважає, що відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не довів повноти правомірності оскаржених дій, а відсутність такої правомірності у спірних правовідносинах свідчить про безпідставність спірних рішень та їх скасування відповідає меті адміністративного судочинства при вирішенні спорів цієї категорії.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про наявність у позивача права на призначення та виплату грошової допомоги у розмірі 10-ти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

З урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства України, виходячи із меж заявлених позовних вимог та наданих частиною другою статті 245 КАС України повноважень, обираючи найефективніший спосіб захисту порушених прав, свобод та інтересів позивача, суд у даній справі дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій, як це передбачено пунктом 7-1 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій, як це передбачено пунктом 7-1 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши при цьому до спеціального стажу ОСОБА_1 , що дає право на пенсію за вислугу років, передбачених пунктом «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» періоди роботи: із 04 лютого 1988 року по 24 травня 1989 року на посаді артистки оркестру у Чернігівському народному хорі Чернігівської обласної філармонії; із 30 травня 1989 року по 30 вересня 2019 року на посаді артистки оркестру Волинського державного академічного народного хору Волинської обласної філармонії (усього 31 рік 08 місяців 11 днів).

Відповідно до частини першої статті 192, частини п`ятої статті 246 КАС України, суд, при вирішені позову по суті, також вирішує питання про розподіл судових витрат.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, враховуючи те, що суд задовольняє позов повністю, тому за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 слід стягнути сплачений на підставі квитанції від 06 березня 2020 року судовий збір у сумі 840 грн 840 коп. (арк. спр. 8).

Керуючись статтями 139, 243, 245, 246, 255, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про пенсійне забезпечення», суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій на підставі пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі десяти місячних пенсій на підставі пункту 7-1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши при цьому до спеціального стажу ОСОБА_1 , що дає право на пенсію за вислугу років, передбачених пунктом «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», періоди роботи: із 04 лютого 1988 року по 24 травня 1989 року на посаді артистки оркестру у Чернігівському народному хорі Чернігівської обласної філармонії; із 30 травня 1989 року по 30 вересня 2019 року на посаді артистки оркестру Волинського державного академічного народного хору Волинської обласної філармонії (усього 31 рік 08 місяців 11 днів).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 840 грн 80 коп. (вісімсот сорок грн 80 коп.).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Суддя В.І. Смокович

Повне судове рішення складене 08 квітня 2020 року.