
Справа № 417/393/20
Провадження № 3/417/157/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" квітня 2020 р. смт Марківка Луганської області
Суддя Марківського районного суду Луганської області Логвіненко Т.Г., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення №4 від 24.02.2020 року та долучені до нього матеріали, що надійшли від Марківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, не інваліда, депутатом не являється, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
17.03.2020 року до Марківського районного суду Луганської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.183-1КУпАП ОСОБА_1 на підставі протоколу про адміністративне правопорушення №4 від 24.02.2020 року.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №4 від 24.02.2020 року, боржник ОСОБА_1 не виконував рішення суду, не вчинив заходів щодо сплати заборгованості по аліментам, протягом року, з дня відбуття адміністративного стягнення у виді суспільно-корисних робіт, згідно сільської ради, боржник відбув 120 годин у вересні 2019 року. Заборгованість по аліментам станом на 31.01.2020 становить 25170 гривень 50 копійок.
В судовому засіданні ОСОБА_1 було роз`яснено його права та обов`язки передбачені ст.10,63 Конституції України, ст.268 КУпАП. ОСОБА_1 повністю визнав свою вину у вчиненні правопорушення за ч.3 ст.183-1 КУпАП, про що подав письмову заяву до суду, та просив суд суворо не карати. У вчиненому щиро розкаюється. Пояснив, що дійсно існує заборгованість по сплаті ним аліментів, оскільки він не має постійного місця роботи, та в нього скрутне матеріальне становище.
Вислухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення №4 від 24.02.2020 року та матеріали додані до нього, з`ясувавши обставини справи, та відповідно до ст.252 КУпАП оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, який йому інкримінується, а саме ч.3 ст. 183-1 КУпАП виходячи з наступного.
Згідно з п.1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Факт вчинення правопорушення також підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення №4 від 24.02.2020 року (а.с.2-4);
- розрахунком заборгованості зі сплати аліментів від 04.02.2020 року, відповідно до якого ОСОБА_1 має заборгованість зі сплати аліментів станом на 31.01.2020 року в розмірі 25170,50 грн. (а.с.5-6);
- постановою про відкриття виконавчого провадження від 22.03.2016 року (а.с.7);
- виконавчим листом №417/1572/15-ц від 07.12.2015 року, відповідно до якого вирішено стягнути ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі ј частини заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 26.10.2015 року до досягнення нею повнолітнього віку (а.с.8);
- заявою ОСОБА_1 від 06.02.2020 року, відповідно до якої останній ознайомлений з розрахунком заборгованості по аліментам, згоден сплатити заборгованість, однак не має можливості (а.с.9);
- довідкою Сичанської сільської ради Марківського району Луганської області № 02-18/178 від 26.11.2018 (а.с.10);
- постановою Марківського районного суду Луганської області від 06.06.2019 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 183-1 КУпАП.
Згідно ч.1,2 ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Відповідно до ст. ст.34,35 КУпАП встановлюють обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.
Обставин, які пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом під час розгляду справи не встановлено.
Інших відомостей, які б характеризували особу суду не надано.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.3ст.183-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України «Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення».
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь держави у сумі 420 грн. 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 23, 24, 33, 34, 35,183-1, 276, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.183-1 КУпАП та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт у розмірі 240 (двісті сорока) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп. в дохід держави. Отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106 код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783 банк отримувача казначейство України (ЕАП) код банку отримувача (МФО) 899998 рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова підлягає виконанню після набрання нею законної сили.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом десяти днів з дня її вручення до Луганського апеляційного суду через Марківський районний суд Луганської області.
Суддя Т.Г.Логвіненко