
Справа № 234/1320/20
Провадження № 2/234/1498/20
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2020 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області
у складі: головуючого судді Данелюк О.М.
при секретарі Антоненко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську за правилами загального позовного провадження цивільну справу №234/1320/20за позовом
Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, юридична адреса: Донецька область м. Краматорськ вул. Героїв Небесної Сотні, 23
до
ОСОБА_1 , що мешкає за адресою: АДРЕСА_1
про стягнення переплати бюджетних коштів,
Обставини справи:
27.01.2020 року Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (далі Управління) звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що доуправління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (далі - Позивач) звернулася ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі – Відповідач) з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.
Згідно чинного законодавства відповідач систематично (після шестимісячного періоду призначення) зверталась за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям». Державна соціальна допомога згідно наданих заяв призначена своєчасно та виплачена в повному обсязі.
Призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям здійснюється відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» та Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року №250 (далі – Порядок №250).
Рішенням управління від 08.01.2011 року відповідачу було призначено соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям на період з 01.12.2010 року по 31.05.2011 року.
Надалі відповідач кожні шість місяців на протязі 2011-2018 років зверталася до управління з заявами про призначення допомоги малозабезпеченій сім`ї.
При кожній заяві відповідач зауважувала, що аліменти на дитину вона не отримує.
Особи при поданні документів для призначення державної соціальної допомоги зобов`язані вказати достовірні дані про доходи сім`ї та майновий стан. До майнового стану осіб, які звернулись за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, належать: відомості про житлові приміщення, що перебувають у власності або володінні членів сім`ї; відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у власності або володінні членів сім`ї.
Надалі за допомогою функції «Обмін з Державною фіксальною службою про доходи, отримані фізичними особами, які звернулися за призначенням державної допомоги» зроблено запит державним соціальним інспектором №17 від 14 січня 2019 року про доходи та отримано відповідь з якої вбачається, що ОСОБА_1 не вказала інформацію про отримані аліменти.
На адресу управління 24.01.2019 року, надійшла пояснювальна записка від ОСОБА_1 , з якої вбачається, що ОСОБА_1 отримувала аліменти періодично. Також управлінням було зроблено запит на приватне підприємство «БЄЛЬ» для уточнення інформації щодо розміру та періоду перерахування аліментів на користь ОСОБА_1 .
На адресу управління 28.03.2019 року надійшла відповідь від приватного підприємства «БЄЛЬ» про періоди та розмір перерахованих аліментів на користь ОСОБА_1 .
На підставі вищевказаної інформації управлінням було прийняте рішення від 24.09.2019 року про відмову у призначенні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. Розмір переплати бюджетних коштів, відповідно до довідки від 29.10.2019 року, за період з 01.08.2016 року по 31.01.2019 року становить 25539 гривень 96коп.
ОСОБА_1 листом управління від 29.10.2019 року №04-40/2657 повідомлена про період та розмір переплати бюджетних коштів.
Згідно п.28 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям» - у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Просять стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , що проживає за адресою АДРЕСА_1 , заборговану переплату державних коштів у сумі 25539грн. 96коп. (двадцять п`ять тисяч п`ятсот тридцять дев`ять грн.) 96 копійки на користь управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради ЄДРПОУ 25953617 на р/р НОМЕР_2 в ДКСУ м. Київ, МФО 820172.
Ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 13.02.2020 року провадження по цивільній справі відкрито та призначено попередній судовий розгляд по справі у судовому засіданні на 17.03.2020 року.
Ухвалою Краматорського міського суду Донецької області від 17.03.2020 року зазначену цивільну справу призначено до розгляду у судовому засіданні на 01.04.2020 року.
Представник позивача в судове засідання не з`явилася, надала заяву, в якій просила розглянути справу без її участі, повністю підтримала заявлені позовні вимоги.
Відповідачка в судове засідання не з`явилась. Повідомлена належним чином про час та місце слухання справи - через оголошення на сайті суду, про причини неявки суду не повідомила, у зв`язку з чим зі згоди позивача суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Згідно ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
В судовому засіданні встановлено, що доуправління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулася ОСОБА_1 , 02.12.2010 року з заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям.
Відповідач систематично (після шестимісячного періоду призначення) зверталась за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям». Державна соціальна допомога згідно наданих заяв призначена своєчасно та виплачена в повному обсязі.
Призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям здійснюється відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» та Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року №250 (далі - Порядок №250).
Рішенням управління від 08.01.2011 року відповідачу було призначено соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям на період з 01.12.2010 року по 31.05.2011 року. (а.с.9-12).
Надалі відповідач кожні шість місяців на протязі 2011-2018 років зверталася до управління з заявами про призначення допомоги малозабезпеченій сім`ї.
При кожній заяві відповідач зауважувала, що аліменти на дитину вона не отримує.
За допомогою функції «Обмін з Державною фіксальною службою про доходи, отримані фізичними особами, які звернулися за призначенням державної допомоги» зроблено запит державним соціальним інспектором №17 від 14 січня 2019 року про доходи та отримано відповідь з якої вбачається, що ОСОБА_1 не вказала інформацію про отримані аліменти. (а.с.15-23).
На адресу управління 24.01.2019 року, надійшла пояснювальна записка від ОСОБА_1 , з якої вбачається, що ОСОБА_1 отримувала аліменти періодично. (а.с.26).
На адресу управління 28.03.2019 року надійшла відповідь від приватного підприємства «БЄЛЬ» про періоди та розмір перерахованих аліментів на користь ОСОБА_1 (а.с.19).
На підставі вищевказаної інформації управлінням було прийняте рішення від 24.09.2019 року про відмову у призначенні ОСОБА_1 державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям. Розмір переплати бюджетних коштів, відповідно до довідки від 29.10.2019 року, за період з 01.08.2016 року по 31.01.2019 року становить 25539 гривень 96коп.
ОСОБА_1 листом управління від 29.10.2019 року №04-40/2657 повідомлена про період та розмір переплати бюджетних коштів.
Згідно пункту 10 Порядку №250 державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям не призначається у випадках:
- коли працездатні члени малозабезпеченої сім`ї не працюють, не служать, не навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги);
- під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім`ї з`ясовано, що малозабезпечена сім`я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здача у найм або оренду житлового приміщення (будинку) або його частини; один чи кілька членів сім`ї працюють без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; можливість отримання доходу від утримання худоби, птиці, інших тварин; дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо);
- особи, які входять до складу малозабезпеченої сім`ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатили послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв`язку тощо (крім житлово-комунальних послуг, у межах норм споживання та медичних послуг, пов`язаних із забезпеченням життєдіяльності) в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї;
- у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21кв. метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5кв. метра на сім`ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).
Згідно п.28 Порядку №250 якщо сім`єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, заявник зобов`язаний повернути суму надміру виплачених коштів добровільно на рахунок управління для подальшого повернення до Державного бюджету. У разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки, вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Згідно п.12 Порядку №250 у разі коли особами, які входять до складу сім`ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Тому суд вважає, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно ст.141 ЦПК України у зв`язку з тим, що позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору на підставі п.16 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» він підлягає стягненню з відповідачки в дохід держави в розмірі 2102,00грн.
Керуючись ст. ст.10, 12, 141, 258-259, 263-265, 280 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ІПН НОМЕР_1 ), проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , на користь Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (р/р НОМЕР_2 в ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 820172, ЄДРПОУ 25953617) заборговану переплату державних коштів в розмірі 25539 (двадцять п`ять тисяч п`ятсот тридцять дев`ять) гривень 96 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ІПН НОМЕР_1 ), проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 у дохід держави судовий збір в розмірі 2102 гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте Краматорським міським судом Донецької області за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається позивачем безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя Краматорського
міського суду О.М. Данелюк