
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
07 квітня 2020 року м. Київ № 826/7513/16
Колегія суддів Окружного адміністративного суду міста Києва у складі:
головуючий суддя - Огурцов О.П.,
судді: Арсірій Р.О., Кузьменко В.А.,
розглянувши заяву позивача щодо здійснення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 до 1) Кабінету Міністрів України, 2) Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прозобов`язання вчинити дії, В С Т А Н О В И Л А:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.09.2016, залишеною в силі ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10.01.2017 та постановою Верховного Суду від 27.12.2019, адміністративний позов задоволено частково.
Зобов`язано Кабінет Міністрів України розглянути скаргу ОСОБА_1 від 14.03.2015 у відповідності до законодавства України.
Від позивача надійшла заява щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в даній адміністративній справі, а саме зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до приписів частини другої статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Аналіз зазначених вище положень свідчить про те, що з метою забезпечення права особи на ефективний судовий захист в адміністративному судочинстві існує інститут судового контролю за виконанням судового рішення. Судовий контроль - це спеціальний вид провадження в адміністративному судочинстві, відмінний від позовного, що має спеціальну мету та полягає не у вирішенні нового публічно-правового спору, а у перевірці всіх обставин, що перешкоджають виконанню такої постанови суду та відновленню порушених прав позивача.
Зазначене право суду передбачене з метою контролю за виконанням рішення відповідним суб`єктом владних повноважень, однак, встановлення судового контролю не є обов`язком суду.
У даному випадку, суд не вбачає підстав для сумніву у належному виконанні рішення відповідачем, у зв`язку з чим у задоволенні відповідного клопотання позивача слід відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 241-243, 248, 370, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И Л А:
У задоволенні клопотання позивача щодо здійснення судового контролю за виконанням судового рішення - відмовити.
Згідно з частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя О.П. Огурцов
Судді Р.О. Арсірій
В.А. Кузьменко