Рішення № 88619335, 06.04.2020, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2020
Номер справи
480/663/20
Номер документу
88619335
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 квітня 2020 р. Справа № 480/663/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Савицької Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України (далі по тексту - відповідач), і просить суд:

- визнати протиправними дії посадових осіб Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України щодо обчислення розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, а не з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати встановленого законом на 01.01.2018;

- зобов`язати Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, провести перерахунок посадового окладу та окладу за спеціальним званням з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого Законом на 01.01.2018 та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавки за вислугу років (45%) відповідно до Закону України « Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII, постанови КМУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704 та норми приміток додатків 1-14 до неї , Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» затвердженою постановою КМУ від 13.02.2008 №45 та надати оновлені дані до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням виплачених сум.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що із виданої у листопаді 2019 року відповідачем довідки №6838 від 06.05.2019 вбачається, що в основу обчислення позивачеві розміру пенсії як військовослужбовця протиправно покладено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який є менше, ніж 50% мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018р. Зокрема, у Примітці до Додатку №1 до Постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб») вказано, що посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У довідці №6838 від 06.05.2019 його посадовий оклад складає 8880 грн, що відповідає, згідно з Додатком 8 та Додатком 1 до Постанови КМУ №704, таким параметрам розрахунку: тарифний розряд - 51 (начальник територіального самостійного управління, Додаток 8 до постанови КМУ № 704); тарифний коефіцієнт - 5,04 (Додаток 1 до постанови КМУ № 704), що відповідає: 8880 грн. : 5,04 = 1761.90 грн., тобто: 1762 грн. - розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 01.01.2018 року. Отже, розмір посадового окладу розрахований, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, що суперечить положенню «не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року», оскільки розмір мінімальної заробітної плати складав 3723 грн., а її 50% складають суму: 3723 x 50%= 1861,50 грн. Зазначає, що неправильне визначення відповідачем розміру посадового окладу (8880грн. замість 9380 грн) та окладу за військовим званням (1490грн, а не 1410 грн), призвело також і до неправильного визначення розміру надбавки за вислугу років та інших надбавок, доплат і премій, оскільки всі вони відповідно до норм Постанови №704 встановлюються у відсотковому значенні. Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом за захистом своїх прав.

Ухвалою суду від 03.02.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

24.02.2020 відповідачем подано до суду відзив на позову заяву (а.с.32-36), у якому, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, посилається на те, що при складанні позивачеві довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, розміри посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням на виконання вимог п. 4 Постанови КМУ від 30.08.2017 №704 були визначені шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з Додатками 1 та 14 (передбачені для осіб рядового і начальницького складу ДКВС України). У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень (зазначено у примітці до додатків 1 та 14). Проте, Постановою КМУ №103, прийнятою 21.02.2018, було внесено зміни до Постанови КМУ №704 та викладено п. 4 у такій редакції: "установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14".

Відповідач вважає, що оскільки Постанова КМУ № 103 була видана пізніше та внесла зміни до п. 4 Постанови № 704, виклавши його в оновленій редакції, то при визначенні розміру окладу за посадою та окладу за військовим (спеціальним) званням позивачу міжрегіональне управління правомірно застосувало саме положення п. 4 Постанови №704 (діє у редакції від 21.02.2018 року), а не приміток до Додатків 1, 14 до Постанови (в частині складових для розрахунку окладів діють у початковій редакції). У задоволенні позову просить відмовити у повному обсязі.

27.02.2020 позивачем подано відповідь на відзив (а.с.41-42), у якій зазначає, що заперечення відповідача, викладені у відзиві, є безпідставними, оскільки п. 2.17 Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації встановлено, що до розпорядчого документа, яким є Постанова №794, можуть бути додані додатки, що затверджуються розпорядчим документом, які становлять невід`ємну частину розпорядчих документів, якими затверджені, і мають однакову з ними юридичну силу. Таким чином, примітки, що містяться в додатках до Постанови КМУ від 30.08.2017 №704, є невід`ємною частиною цієї Постанови та мають однакову із нею юридичну силу, а тому підлягають застосуванню. Позовні вимоги просить задовольнити у повному обсязі.

10.03.2020 від відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив (а.с.43-45), у яких відповідач зазначає, що Постанова КМУ від 30.08.2017 № 704 дійсно містить суперечність між Пунктом 4 Постанови та примітками до Додатків № 1,14 до Постанови щодо визначення розміру посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням. Проте, у листі Міністерства юстиції України від 26.12.2008 № 758-0-2-08-19 міститься роз`яснення щодо практики застосування норм права у випадку колізії. Так, відповідно до п. 1 листа у разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Така неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням «застарілих» норм з одного й того ж питання. Таким чином, Постанова № 704 (примітки до Додатків 1,14 до Постанови) та Постанова № 103 (п.3 до Змін, що вносяться до Постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою КМУ №103, яким п. 4 Постанови КМУ №704 викладено у новій редакції) містять неузгодженість між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом - Кабінетом Міністрів України та спрямованими на врегулювання одного і того самого правового питання - порядку визначення розмірів посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, а тому наявною є колізія норм права, спосіб вирішення якої визначений саме у листі Міністерства юстиції України від 26.12.2008.

16.03.2020 через канцелярію суду від відповідача надійшла заява про зміну найменування відповідача у справі з Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції на Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції внаслідок набрання чинності Постановою Кабінету Міністрів України №48 від 05.02.2020 «Про перейменування деяких територіальних органів Міністерства юстиції», що підтверджується копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.51).

Ухвалою суду від 03.04.2020 задоволено заяву Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції про заміну найменування відповідача у даній справі та змінено найменування відповідача - з Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції на Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.

Дослідивши матеріали справи, враховуючи позицію сторін, викладену в заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному та об`єктивному розгляді обставин справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

З матеріалів справи судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України та з 1995 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області як отримувач пенсії.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області, на підставі довідки Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України № 6838 від 06.05.2019 «Про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії», з 01.01.2018 позивачу була перерахована пенсія, виходячи з такого розміру складових грошового забезпечення: посадовий оклад - 8880,00 грн; оклад за військовим званням-1410,00 грн; процентна надбавка за вислугу років (45%)- 4630,50 грн, всього - 14920,50 грн (а.с.11).

25.10.2019 позивач через свого адвоката звертався до відповідача із запитом щодо надання йому довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, зазначивши посадовий оклад начальника та його заступника з урахуванням не менше 50% мінімальної заробітної плати при нарахування посадового окладу з 01.01.2018 (а.с.12).

04.11.2019 ОСОБА_1 отримав від відповідача лист (а.с.13-14), у якому зазначено, що у зв`язку з відсутністю документів, підтверджуючих повноваження адвоката про надання правової допомоги ОСОБА_1 , правові підстави для надання інформації зазначеної у запиті відсутні.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Постанова КМУ №704 набрала чинності з 1 березня 2018 року.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, відповідно до пункту 1 якої постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови КМУ №704.

Пунктом 2 Постанови КМУ №103 встановлено, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

13.02.2008 Постановою КМУ №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №45), відповідно до пункту 3 якого на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Пунктом 4 Порядку №45 (у редакції, чинній на час здійснення перерахунку) перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Відповідно до статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Згідно з ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 4 Постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб») встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 8, 14.

Відповідно до Примітки 1 Додатку 1 до вказаної Постанови КМУ посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Крім того, Приміткою до Додатку 14 до зазначеної Постанови КМУ передбачено, що оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли розмір окладу визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.

Згідно із Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1 762 грн., а мінімальна заробітна плата - 3 723 грн. Отже, 50% мінімальної заробітної плати буде складати 1 861,50 грн.

Таким чином, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням, повинен бути 1861,50 грн.

Отже, з урахуванням вищевикладеного, суд вважає необхідним визнати протиправними дії відповідача щодо обчислення розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, а не з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018.

Також суд зазначає, що при складанні довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, відповідачем неправильно розраховано розмір посадового окладу та окладу за військовим званням, застосовуючи прожитковий мінімум, у той час як потрібно здійснити обрахунок, виходячи із 50 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.

Тому, з урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині зобов`язання відповідача провести перерахунок посадового окладу та окладу за спеціальним званням з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавки за вислугу років (45%) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, Постанови КМУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704 та норми приміток додатків 1-14 до неї, Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого Постановою КМУ від 13.02.2008 №45 та надати оновлені дані до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням виплачених сум.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 1 статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частинами 1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.3 ст.90 КАС України, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи положення ст. 139 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції суму судового збору в розмірі 840,80 грн, сплаченого згідно з квитанцією від 31.01.2020 № 5 (а.с. 6).

Керуючись ст.ст. 2, 77, 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України щодо обчислення розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, а не з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018.

Зобов`язати Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ 40867285, вул. Нетіченська, буд. 14, м. Харків, 61010) провести ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) перерахунок посадового окладу та окладу за спеціальним званням з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01.01.2018, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти, надбавки за вислугу років (45%) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ, Постанови КМУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704 та норми приміток додатків 1-14 до неї, Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого Постановою КМУ від 13.02.2008 №45 та надати оновлені дані до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) з урахуванням виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ 40867285, вул. Нетіченська, буд. 14, м. Харків, 61010) суму судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн 80 коп.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.В. Савицька