Рішення № 88573157, 02.04.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2020
Номер справи
280/720/20
Номер документу
88573157
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

02 квітня 2020 року Справа № 280/720/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічний авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055)

до - Головного управління ДПС у Запорізькій області (юридична адреса: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945)

до - Державної податкової служби України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393)

до - Головного управління ДФС у Запорізькій області (юридична адреса: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146)

про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

03 лютого 2020 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічний авіаційні технології» (далі - позивач) Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі - відповідач 1) та Державної податкової служби України (далі - відповідач 2) в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Говного управління ДПС у Запорізькій області №1322139/36866055 від 05.11.2019, №1322118/36866055 від 05.11.2019, №13221225/36866055 від 05.11.2019, №1322130/36866055 від 05.11.2019, №1322136/36866055 від 05.11.2019;

- визнати протиправними дії Державної податкової служби України щодо не реєстрації податкових накладних №22, 25, 28 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №17 від 01.07.2019, №18 від 01.07.2019, №19 від 30.07.2019, №21 від 12.08.2019, №22 від 05.08.2019, №23 від 09.09.2019, №24 від 28.08.2019, №25 від 09.09.2019, №26 від 26.09.2019, №27 від 17.10.2019, №28 від 17.10.2019;

- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДФС у Запорізькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, оформлене протоколом від 12.02.2019 №29 в частині визнання ТОВ «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» як відповідає критеріям ризиковості п. 1.6 «Критеріїв ризиковості платника податків», затверджених ДФС України 21.03.2018 за №959/99-99-07-18 за №959/99-99-07-18, 07.08.2019 за №1962/99-99-29-01-01 та ведення відповідної інформації до «Журналу ризикових платників» АІС «Податковий блок»;

- зобов`язати Головне управління Державної податкової служби у Запорізькій області виключити ТОВ «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» з переліку ризикових суб`єктів господарювання в «Журналі ризикових платників» АІС «Податковий блок».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у листопаді 2019 року (05.11.2019) намагався зареєструвати податкову накладну №17 від 01.07.2019, податкову накладну №18 від 01.07.2019, податкову накладну №21 від 12.08.2019, податкову накладну №24 від 28.08.2019, податкову накладну №26 від 26.09.2019, в Єдиному реєстрі податкових накладних проте, позивачем було отримано квитанції про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, в яких зазначено, що документ прийнято, але реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації податкових накладних №17, 18, 21, 24, 26 зазначено те, що податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, у зв`язку з чим позивачу запропоновано надати додаткові документи та пояснення по вказаним накладним. позивач скористався наданим правом та подав пояснення та пакет документів, проте, незважаючи на подання всіх необхідних документів позивач отримав рішення про відмову у реєстрації спірних податкових накладних в ЄРПН.

Крім того позивачем було направлено для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №19 від 30.07.19, №22 від 05.08.19, №23 від 09.09.19, №25 від 09.09.19, №27 від 17.10.19, №28 від 17.10.19, які прийняті але реєстрацію зупинено, знову ж таки підставою для зупинення реєстрації податкових накладних зазначено те, що податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, у зв`язку з чим позивачу запропоновано надати додаткові документи та пояснення по вказаним накладним. позивач скористався наданим правом та подав пояснення та пакет документів, проте незважаючи на подання всіх необхідних документів позивачем отримано квитанції (№2), в яких відповідач зазначає, що в ЄРПН відсутній факт зупинення реєстрації податкових накладних зазначених у повідомленнях.

Позивач вважає, що прийняті рішення про відмову у реєстрації податкових накладних в ЄРПН необґрунтованими, протиправними та такими, що суперечать вимогам чинного законодавства України, оскільки оскаржувані рішення є такими, що не ґрунтуються на результатах аналізу пакетів документів платника податків. Крім того, позивач вказав і на ту обставину, що ТОВ «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» не підпадає під критерії ризиковості, що визначені пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, а також надав на адресу відповідача всі необхідні документи, які підтверджують законність здійснення позивачем господарської діяльності та реальне виконання операцій, за якими складено податкові накладні, проте, відповідачем не надано належної оцінки поданим документам. З огляду на викладене, просив позов задовольнити.

Ухвалою суду від 04.02.2020 позовну заяву залишено без руху та надано 10-ти денний строк на усунення недоліків.

Ухвалою суду від 17.02.2020 продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви до 06.03.2020.

У встановлений ухвалою суду від 17.02.2020 термін, позивачем виправлені недоліки.

Ухвалою суду від 04.03.2020 відкрито провадження у справі №280/720/20 за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 30.03.2020 з повідомленням (викликом) сторін.

16.03.2020 на адресу суду від представника позивача надійшла заява про зменшення позовних вимог, в якій останній зазначив, що в зв`язку з тим, що головним управління ДПС у Запорізькій області, прийнято рішення про виключення ТОВ «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» з переліку ризикових платників податку, позивач вважає за необхідне зменшити розмір позовних вимог шляхом виключення з прохальної частини позову вимог про визнання протиправним та скасування рішення ГУ ДФС у Запорізькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, оформлене протоколом від 12.02.2019 №29 в частині визнання ТОВ «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» як відповідає критеріям ризиковості п. 1.6 «Критеріїв ризиковості платника податків», затверджених ДФС України 21.03.2018 за №959/99-99-07-18 за №959/99-99-07-18, 07.08.2019 за №1962/99-99-29-01-01 та ведення відповідної інформації до «Журналу ризикових платників» АІС «Податковий блок», зобов`язання Головного управління Державної податкової служби у Запорізькій області виключити ТОВ «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» з переліку ризикових суб`єктів господарювання в «Журналі ризикових платників» АІС «Податковий блок», яка прийнята судом.

30.03.2020 представником відповідачів 1, 2 через канцелярію суду (вх. №14904) поданий відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти задоволення зменшених позовних вимог заперечив. В обґрунтування відзиву на позовну заяву послався на те, що реєстрація податкових накладних виписаних позивачем були зупинені у зв`язку з тим, що податкові накладні відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 1.6 п.1 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Зазначає, що Комісією прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної у зв`язку із ненадання платником податку копій первинних документiв щодо постачання/придбання товарiв/послуг, зберiгання i транспортування, навантаження, розвантаження продукцiї, складських документiв (iнвентаризацiйнi описи), у тому числi рахунки-фактури/iнвойси. За таких обставин, Відповідач вважає, що ним правомірно було прийнято оскаржуване рішення, а позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Представник відповідача до суду не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, про причину неявки суд не повідомив.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження, фіксація судового засідання за допомогою технічного засобу, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України не здійснювалось.

Суд, оцінивши обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» є юридичною особою, яке зареєстровано 07.12.2009 за адресою: 72250, Запорізька обл., Веселівський район, село Широке, вул. Ім. Мирона Скиби, 1А, код ЄДРПОУ 36866055.

Видами діяльності товариства є: Код КВЕД 85.32 Професійно-технічна освіта (основний); Код КВЕД 85.53 Діяльність шкіл із підготовки водіїв транспортних засобів; Код КВЕД 85.59 Інші види освіти, н. в. і. у.; Код КВЕД 52.23 Допоміжне обслуговування авіаційного транспорту.

В ході здійснення господарської діяльності, а саме, 24 січня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (Авіація) та Державним підприємством «Дослідне господарство «Широке» Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НАН України (Сільгосппідприємство) укладено Договір на виконання авіаційно - хімічних робіт №1/2019, згідно умов якого, Сільгосппідприємство замовляє, а Авіація приймає на себе зобов`язання по виконанню авіаційних робіт за видами, в обсягах і в терміни згідно з переліком (Додаток 1).

За результатами надання послуг, на виконання умов Договору на виконання авіаційно - хімічних робіт №1/2019 між Сторонами 01.07.2019 було підписано Акт №ОУ-0000006 відповідно до якого загальна вартість робіт (послуг) склала 252 607,87 грн з ПДВ.

Крім цього, Сторонами підписано Додаток до Акту №ОУ-0000006, який містить розширену детальну інформацію про надання послуг згідно умов Договору (П.І.Б. командира повітряного судна, який виконував роботу, тип повітряного судна на якому виконували роботи, дата виконання роботи, вид робіт, відстань до об`єкту, площа, вартість робіт).

Відповідно до приписів п.201.10 ст. 201 ПК України, 01.07.2019 Позивачем було направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №17.

Згідно з отриманої квитанції податкову накладну №17 прийнято, але реєстрацію зупинено, причина: «ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

30.10.2019 Позивачем направлено повідомлення №6 про надання пояснень та копії документів щодо поданої податкової накладної реєстрацію якої зупинено.

Однак рішенням комісії від 05.11.2019 №1322139/36866055 було відмовлено у реєстрації податкової накладної №17 від 01.07.2019.

Підставою даного рішення, Відповідачем зазначено: ненадання платником податку копій документів (первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні), розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.

Крім того, 28 травня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (Виконавець) та Харківським національним університетом Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (Замовник) укладено Договір про надання послуг №140.

Відповідно до п.1.1 Договору, Виконавець зобов`язується у 2019 році надати замовникові послуги з навчання курсантів льотній експлуатації літаків (Лот -2, «Послуги з навчання курсантів льотній експлуатації літаків з одним та двома двигунами (ДК 021:2015 «80412000-5 - Послуги авіаційних шкіл) - загальний наліт курсантів (5 осіб) повинен складати 375 годин на літаках та 25 годин на тренажері FNPT2, зазначені в специфікації (Додаток 1 до Договору), яка є невід`ємною частиною даного Договору, а замовник зобов`язується прийняти й оплатити ці послуги.

Згідно п.5.7 Договору, послуги по цьому Договору вважаються виконаними з моменту підписання сторонами Актів надання послуг по кожному етапу та усунення всіх виявлених недоліків в ході їх надання.

За результатами надання Виконавцем послуг, на виконання умов Договору про надання послуг №140 від 28 травня 2019 року між Виконавцем та Замовником було складено наступні акти надання послуг:

№ОУ-000004 від 01.07.2019 на загальну суму 42 000,00 грн в т.ч. ПДВ 7000,00 грн;

№ОУ-000009 від 12.08.2019 на загальну суму 1 276 800,00 грн в т.ч. ПДВ 212800,00 грн;

№ОУ-000010 від 28.08.2019 на загальну суму 638 400,00 грн в т.ч. ПДВ 106400,00 грн;

№ОУ-0000014 від 26.09.2019 на загальну суму 816 000,00 грн в т.ч. ПДВ 136 000,00 грн.

Відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України, Позивачем було направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, №№ 18, 21, 24, 26.

Згідно з отриманих квитанцій податкові накладні №№ 18, 21, 24, 26 прийнято, але реєстрацію зупинено, причина «ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

30.10.2019 Позивачем направлено повідомлення №5 про надання пояснень та копії документів щодо поданих податкових накладних реєстрацію яких зупинено.

Однак рішеннями комісії від 05.11.2019 №1322139/36866055, 1322130/36866055, 1322125/36866055, 1322118/36866055, 1322136/36866055 було відмовлено у реєстрації податкових накладних №№ 18, 21, 24, 26.

Підставою даного рішення, Відповідачем зазначено: ненадання платником податку копій документів (первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні), розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.

Крім того, 08.04.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (Учасник) та Національним авіаційним університетом в особі Льотної академії Національного авіаційного університету укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти №21/19.

Відповідно до п.1.1 Договору, Учасник зобов`язується у 2019 році надати послуги Замовникові: за кодом CPV за ДК 021:2015-34710000-7 Вертольоти, літаки, космічні та інші літальні апарати з двигуном (Оренда літаків з підготовки пілотів на отримання свідоцтв авіаційного персоналу та кваліфікаційних відміток за рейтингами польотів за приборами IR та вночі), а Замовник - отримати і оплатити такі послуги.

За результатами надання Виконавцем послуг, на виконання умов Договору між Виконавцем та Замовником було складено наступні акти надання послуг:

№ОУ-0000008 від 06.08.2019 на загальну суму 363 860, 69 грн в т.ч. ПДВ 60 643,45 грн;

№ОУ-0000013 від 09.09.2019 на загальну суму 845 062, 33 грн в т.ч. ПДВ 140 843,72 грн;

№ОУ-0000016 від 17.10.2019 на загальну суму 469 439,40 грн в т.ч. ПДВ 78 239,90 грн.

Відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України, Позивачем було направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 22, №25, №28.

Згідно з отриманих квитанцій податкові накладні №№22, 25, 28 прийнято, але реєстрацію зупинено, причина: «ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

30.10.2019 Позивачем направлено повідомлення №7 про надання пояснень та копії документів щодо поданих податкових накладних реєстрацію яких зупинено.

У відповідь отримано квитанцію №2 відповідно до якої: Повідомлення №7 від 30.10.2019 щодо надання пояснень та/або копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних не прийнято до розгляду: оскільки в ЄРПН відсутній факт зупинення реєстрації податкових накладних зазначених у повідомленні.

Крім того, 24.04.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (Учасник) та Національним авіаційним університетом в особі Льотної академії Національного авіаційного університету укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти №23/19.

Відповідно до п.1.1 Договору, Учасник зобов`язується у 2019 році надати послуги Замовникові: за кодом CPV за ДК 021:2015-80530000-8 Послуги у сфері професійної підготовки (Підготовка пілотів на отримання свідоцтв авіаційного персоналу з кваліфікаційною відміткою (МЕР) та рейтингами польотів з приборами IR та вночі), а Замовник - отримати і оплатити такі послуги.

За результатами надання Виконавцем послуг, на виконання умов Договору про закупівлю товарів за державні кошти між Виконавцем та Замовником було складено наступні акти надання послуг:

№ОУ-0000007 від 01.07.2019 на загальну суму 235 443,20 грн в т.ч. ПДВ 39 240,00 грн;

№ОУ-0000011 від 09.09.2019 на загальну суму 117 721,60 грн в т.ч. ПДВ 19 620,27 грн;

№ОУ-0000015 від 17.10.2019 на загальну суму 117 721,60 грн в т.ч. ПДВ 19 620,27 грн.

Відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України, Позивачем було направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, №№ 19, 23, 27.

Згідно з отриманих квитанцій податкові накладні №№19, 23, 27 прийнято, але реєстрацію зупинено, причина: «ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

30.10.2019 Позивачем направлено повідомлення №8 про надання пояснень та копії документів щодо поданих податкових накладних реєстрацію яких зупинено.

У відповідь отримано квитанцію №8 відповідно до якої: Повідомлення №7 від 30.10.2019 щодо надання пояснень та/або копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних не прийнято до розгляду: оскільки в ЄРПН відсутній факт зупинення реєстрації податкових накладних зазначених у повідомленні.

Позивач з прийнятими рішеннями комісії про відмову в реєстрації податкових накладних не погоджується, вважає їх помилковими, прийнятими безпідставно і необґрунтовано, за відсутності об`єктивного розгляду наданих документів та пояснень, таким, що порушують його права, як платника податку на додану вартість, у зв`язку з чим звернувся до суду за захистом своїх прав.

Не погоджуючись із рішеннями про відмову в реєстрації податкових накладних та з вимогою вчинити певні дії позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, з`ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку про необґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, далі Податковий кодекс України).

Відповідно до вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 цієї статті та/або п. 192.1 ст. 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до п. 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Відповідно до вимог п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 117, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Згідно з вимогами п. 4 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок № 117), у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак, визначених у пункті 3 цього Порядку, такі податкова накладна/розрахунок коригування не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі.

Як вбачається з п. 5 Порядку № 117, податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Згідно з вимогами п. п. 6 та 7 Порядку № 117 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Отже чинним законодавством визначено, що підставами для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність:

1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку;

2) податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.

Суд зазначає, що вимоги п.п. 6 та 7 Порядку № 117 є чіткими і не припускають неоднозначне (множинне) трактування обов`язків контролюючих органів.

Разом з тим, реєстрацію поданих Позивачем податкових накладних зупинено (як зазначено в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних) через те, що податкова накладна відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку.

Таким чином, зупиняючи реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних Комісією застосовано формулювання, яке п.п. 6 та 7 Порядку не передбачено.

Вказане свідчить про те, що контролюючим органом реєстрацію податкової накладної зупинено з підстав, які не передбачені чинним законодавством.

Відповідно до вимог п. 12 та 13 Порядку № 117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.

Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються серед іншого критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку та пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Окремими положеннями Порядку № 117 не визначено конкретних критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, натомість на підставі пункту 10 цього Порядку зобов`язано Державну фіскальну службу України визначити такі критерії та погодити їх з Міністерством фінансів України.

На сайті ДФС України 13.11.2018 оприлюднено критерії ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій (з урахуванням внесених змін, погоджених Міністерством фінансів згідно листа від 31.10.2018 № 26010-06-05/28170), затверджені керівником ДФС України 05.11.2018.

Отже, на час виникнення спірних правовідносин та прийняття спірного у цій справі акта індивідуальної дії, хоча й набула чинності змінена редакція пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України у відповідності до вимог якої прийнято Порядок № 117, проте реалізація механізму зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних поставлена у залежність від наявності критеріїв ризиковості господарських операцій.

Зупиняючи реєстрацію податкових накладних контролюючий орган послався на критерії ризиковості, зокрема на п. 1.6 відповідно до якого комісії головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»; платник податку зареєстрований платником ПДВ менше трьох місяців; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс); наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Разом з тим, суд зазначає, що листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні ст.17 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до ст. 7 КАС України. Акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов`язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством.

Вказана позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 02.04.2019 по справі №822/1878/18.

Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного виду критерію ризиковості здійснення операцій. Вживання податковим органом загального посилання на пункт Критеріїв ризиковості здійснення операцій, при цьому не зазначення такого критерію(їв) ризиковості платника податку та/або критерію(їв) ризиковості здійснення операцій, та без зазначення переліку документів, які пропонується надати контролюючому органу для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, а не будь-яких на власний розсуд.

Відтак, суд вважає, що зупинення реєстрації спірних податкових накладних відбулось із порушенням законодавчо визначених підстав та процедури.

Згідно з вимогами п. 14 Порядку № 117 перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Як вбачається з п. 15 Порядку № 117, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

Пунктом 16 Порядку № 117 визначено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв`язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Згідно з вимогами п.п. 18-20 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДПС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДПС).

Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до вимог п. 21 Порядку № 117 підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Як слідує з п.22 Порядку № 117, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 2 підлягає реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена. Відповідне рішення набирає чинності після реєстрації його в такому Реєстрі.

Відповідно до пункту 23 Порядку №117, таке рішення приймається комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку.

Із рішення Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області про відмову в реєстрації податкових накладних №№17, 18, 21, 24, 26 підставою для відмови податковим органом Позивачу у реєстрації податкової накладної є ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт-послуг), з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

Указані переліки помічені хрестиком без наявності відповідних підкреслень, як того вимагає форма рішення чи будь-яких дописів з конкретизацією відсутніх документів.

Суд зазначає, що нечіткість формулювання підстав зупинення реєстрації податкової накладної, відсутність посилання на конкретні критерії ризиковості платника податків у квитанції позбавило можливості платника податків надати вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Крім того, матеріали справи свідчать про наявність договорів, платіжних документів, що поряд з іншими документами, не позбавляє контролюючий орган можливості встановити повноту та зміст вчиненої господарської операції.

Отже, суд відхиляє доводи відповідачів про те, що прийняти рішення про реєстрацію податкової накладної було неможливо із огляду на ненадання позивачем первинних документів.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Під час розгляду справи відповідачі як суб`єкти владних повноважень не надали суду доказів, які спростовували б твердження позивача, та не навели обґрунтованих мотивів прийняття оскаржуваних рішень.

У той самий час, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій між позивачем та контрагентами, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, суд робить висновок, що останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації спірних податкових накладних.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість та необхідність задоволення позовних вимог позивача про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

При цьому, суд звертає увагу, що відповідно до вимог п. 201.1, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.

У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.

Так, пунктом 28 Порядку №117, окрім іншого, визначено, що податкова накладна/ розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

При цьому, згідно з нормами п.п. 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

До того ж відповідно до п. 14.1.60 ст. 14 ПК України Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Тобто, тільки ДПС України уповноважена реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи і не спростовано відповідачами, надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства і були достатніми для реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

За приписами ч. 4 ст. 245 КАС України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акту суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Таким чином, з метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні №17 від 01.07.2019, №18 від 01.07.2019, №19 від 30.07.2019, №21 від 12.08.2019, №22 від 05.08.2019, №23 від 09.09.2019, №24 від 28.08.2019, №25 від 09.09.2019, №26 від 26.09.2019, №27 від 17.10.2019, №28 від 17.10.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою направлення її на реєстрацію позивачем.

Частиною 1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, заяви про зменшення позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Доводи відповідачів не приймаються судом до уваги виходячи з вищезазначеного.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у загальному розмірі 25 224,00 грн, однак в зв`язку з тим, що Позивачем було подано, а судом прийнято заяву про зменшення позовних вимог, сума судового збору що підлягає стягненню з відповідача становить 23122,00 грн.

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (юридична адреса: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945), Державної податкової служби України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393), Головного управління ДФС у Запорізькій області (юридична адреса: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Запорізькій області №1322139/36866055 від 05 листопада 2019 року, №1322118/36866055 від 05 листопада 2019 року, №1322125/36866055 від 05 листопада 2019 року, №1322130/36866055 від 05 листопада 2019 року, №1322136/36866055 від 05 листопада 2019 року щодо нереєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну податкову службу України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №17 від 01.07.2019, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055), датою її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №18 від 01.07.2019, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055), датою її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №19 від 30.07.2019, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055), датою її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №21 від 12.08.2019, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055), датою її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №22 від 05.08.2019, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055), датою її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №23 від 09.09.2019, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055), датою її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №24 від 28.08.2019, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055), датою її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №25 від 09.09.2019, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055), датою її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №26 від 26.09.2019, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055), датою її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №27 від 17.10.2019, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055), датою її подання.

Зобов`язати Державну податкову службу України (юридична адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №28 від 17.10.2019, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055), датою її подання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області (юридична адреса: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології» (адреса реєстрації: 72250, Запорізька область, Веселівський район, с. Широке, вул. Миронова Скиби, буд 1 - А, код ЄДРПОУ 36866055) судовий збір у розмірі 23122 (двадцять три тисячі сто двадцять дві) грн 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення в повному обсязі виготовлено та підписане суддею 02.04.2020.

Суддя Р.В. Сацький