
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
03 квітня 2020 рокум. Ужгород№ 260/831/19
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Калинич Я.М., розглянувши клопотання Головного управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області про встановлення способу і порядку виконання рішення суду по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Закарпатській області про скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки),
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Закарпатського окружного адміністративного перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Закарпатській області про скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки).
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 26.09.2019 року закрито провадження в адміністративній справі. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Закарпатській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 768,40 (сімсот шістдесят вісім гривень 40 коп.) грн. та витрати на правничу допомогу в сумі 6000 грн. (шість тисяч гривень 00 коп.).
01.04.2020 року Головне управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області звернулося до суду з заявою про встановлення способу і порядку виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 26.09.2019 року в справі №260/831/19.
Згідно з ч. 1 ст. 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Статтею 378 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення та питання щодо залишення без руху вказаних заяв.
Як встановлено ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки, КАС України не врегульовано питання щодо залишення без руху заяви про встановлення способу виконання судового рішення, тому судом до поданого Головного управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області клопотання про встановлення способу і виконання судового рішення, суд вважає застосувати аналогію процесуального закону, а саме положення ст. 169 КАС України.
Перевіривши заяву про встановлення способу і виконання судового рішення судом встановлено, що таку подано без додержання вимог, передбачених ст. 161 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Пунктом 6 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», установлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року - 2102 грн.
Таким чином, за подання до адміністративного суду заяви про встановлення способу виконання судового рішення заявнику слід сплатити судовий збір за ставкою, визначеною п. 6 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у розмірі 630,60 грн.
Згідно матеріалів клопотання, заявником не додано документ про сплату судового збору.
Зі змісту заяви вбачається, що заявник, який звернувся до суду, не належать до суб`єктів передбачених ст. 5 Закону України «Про судовий збір», яким встановлені пільги щодо сплати судового збору, а тому за подання заяви йому слід сплатити судовий збір відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір».
Частинами 1 та 2 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків у спосіб:
- оплати судового збору в розмірі 630,60 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів: УК у м. Ужгороді, 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача: UA598999980000034314206084005; код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків-фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назви установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду де розглядається справа).
З огляду на вищенаведене, заяву належить залишити без руху з наданням заявнику строку для усунення вказаних недоліків шляхом надіслання на адресу суду документу про сплату судового збору.
Керуючись ст.ст.171, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання Головного управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області про встановлення способу і порядку виконання рішення суду по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Закарпатській області про скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків клопотання, з урахуванням пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону України від 30.03.2020 № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»).
Роз`яснити, що у випадку не усунення у встановлений строк недоліків, заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із заявою.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Я. М. Калинич