Ухвала суду № 88573027, 02.04.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2020
Номер справи
160/3552/20
Номер документу
88573027
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

02 квітня 2020 року Справа 160/3552/20

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Луніна О.С., розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

01.04.2020 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), в якій позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу від 21.11.2019 року № 59975298, винесену державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи є передбачені нормами Кодексу адміністративного судочинства України підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.

Вивчивши подані позовні матеріали, суд дійшов висновку про те, що позовну заяву подано з порушенням вимог, встановлених статтею 160, 161 КАС України.

Відповідно до ч. 1ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч.3 ст.122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Отже, Кодекс адміністративного судочинства України передбачає можливість встановлення іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду, а також спеціального порядку обчислення таких строків.

Приписами ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до ч.5 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.

Так, позивачем до суду оскаржується постанова державного виконавця від 21.11.2019 року.

У поданій позовній заяві позивач просить поновити строк звернення до суду, мотивуючи своє клопотання тим, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області постанову отримано 28.11.2019 року та оскаржено її до суду поданням відповідної позовної заяви з дотриманням строків звернення до суду.

Однак, позовну заяву ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.12.2019 року по справі № 160/12397/19 повернуто Головному управлінню ПФУ в Дніпропетровській області.

30.03.2020 року Головним управлінням ПФУ в Дніпропетровській області знову подано позовну заяву про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця.(справа № 160/3552/20)

Так, судом встановлено, що ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.12.2019 року позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування постанови - повернуто позивачеві.

Оскільки позовну заяву Управлінню повернуто ухвалою від 27.12.2019 року, однак позивач знову звернувся до суду з тим же позовом лише 30.03.2020 року, суд вважає, що позивачем пропущено десятиденний строк звернення до суду.

При цьому, будь-яких доказів підтвердження несвоєчасного отримання копії ухвали від 27.12.2019 року суду не надано.

Відповідно до ч.1 ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно з ч.6 ст.161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Судом встановлено, що у поданій до суду позовній заяві оскаржується постанова державного виконавця від 21.11.2019 року, позовну заяву Управлінню щодо оскарження вказаної постанови повернуто ухвалою від 27.12.2019 року, однак, будь-яких доказів щодо дати отримання вказаної ухвали суду не надано.

Таким чином, позивачу необхідно звернутися до суду з заявою відповідно до вимог ч.6 ч.161 КАС України, а також надати документи, які підтверджують інші причини поважності пропуску строку звернення з адміністративним позовом до суду.

Крім того, відповідно до ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно частини 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” з 1 січня 2020 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102,00 грн.

За подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, позивачем до позовної заяви долучено у якості підтвердження сплати судового збору платіжне доручення № 6574 від 06 грудня 2019 року у розмірі 1921,00 грн.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити недоплачену суму судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру у відповідності до ЗУ "Про судовий збір" у розмірі 181,00 грн.

Також, нормами ч. 3 ст. 55 КАС України визначено, що юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Згідно п.1 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Разом з тим, адміністративний позов підписано першим заступником начальника Головного управління Л. Дуксовою, але документів на підтвердження його адміністративної процесуальної дієздатності до матеріалів позовної заяви не долучено.

Отже, позивач повинен надати до суду документи на підтвердження своєї адміністративної процесуальної дієздатності, а саме документ щодо призначення Л. Дуксової на посаду заступника начальника ГУ ПФУ в Дніпропетровській області та надання повноважень на підписання відповідних документів.

Крім того, у відповідності до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що додані до позовної заяви копії документів належним чином не незавірені.

Отже, позивачу необхідно надати до суду належним чином завірені копії документів, які додаються до позовної заяви.

Так, частинами 1-2 ст. 169 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 94, 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання протиправною та скасування постанови - залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 (десяти) робочих днів, з моменту отримання копії даної ухвали, шляхом надання до канцелярії суду:

- заяви про поновлення строку відповідно до вимог ч.6 ч.161 КАС України, а також надати документи, які підтверджують інші причини поважності пропуску строку звернення з адміністративним позовом до суду;

- надати до суду оригінал документа про сплату судового збору у розмірі 181,00 грн. за позовні вимоги немайнового характеру.

Реквізити для сплати судового збору:

Отримувач: УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р/22030101

Код ЄДРПОУ (отримувача): 37989253

Рахунок: UA238999980313131206084004008 за кодом бюджетної класифікації доходів: 22030101

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО: 899998;

- документи на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності, а саме, документ щодо призначення Л. Дуксової на посаду заступника начальника ГУ ПФУ в Дніпропетровській області та надання повноважень на підписання позовної заяви;

- належним чином завірені копії документів, які додаються до позовної заяви.

Роз`яснити позивачу, що відповідно до п. 1 ч. 2, ч. 8 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Повернення позовної заяви не позбавляє права позивача повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.С. Луніна