
Провадження № 3/641/939/2020 Справа №641/680/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2020 року м. Харків
Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Ященко С.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління Державної податкової служби України у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , -
ВСТАНОВИВ:
До Комінтернівського районного суду м. Харкова надійшов для розгляду адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.163-1КУпАП ОСОБА_1 (протокол про адміністративне правопорушення № 2 від 15.01.2020 року).
Згідно вказаного протоколу ОСОБА_1 занижено суму ПДВ до сплати за грудень 2018 року у сумі 14 670 грн., за січень 2019 року в сумі 755 498 грн., за лютий 2019 року в сумі 50 700 грн., чим порушено п.п. 189.1, 198.3, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України та занижено податок на прибуток в сумі 1 458 630 грн.: за 2018 рік в сумі 725 578 грн. та за період три квартали 2018 року в сумі 733 052 грн., чим порушено п.п. 134.1.1, 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, п. 6 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 року № 290, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву про неможливість бути присутньою в судовому засіданні. Окрім того, в заяві просила закрити провадження у справі у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Судовим розглядом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення № 2 від 15.01.2020року складено за наслідками дій ОСОБА_1 , що мали місце 18.10.2018 року та 19.11.2018року.
Положенняст.7 КУпАПпередбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з п. 7 ч. 1ст.247КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу
Частина 2ст. 38 КУпАПпередбачає, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цьогоКодексучи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Згідно зіст.17Закону України«Про виконаннярішень тазастосування практикиЄвропейського судуз правлюдини» суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
У п. 137 рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Олександр Волков проти України» (рішення від 09 січня 2013 року, заява №21722/11) наголошено, що строки давності слугують кільком важливим цілям, а саме: забезпеченню юридичної визначеності та остаточності, захисту потенційних відповідачів від не заявлених вчасно вимог, яким може бути важко протистояти, та запобігти будь-якій несправедливості, яка могла б виникнути, якби від судів вимагалося виносити рішення щодо подій, що мали місце у віддаленому минулому, на підставі доказів, які через сплив часу стали ненадійними та неповними (див. рішення від 22 жовтня 1996 року у справі «Стаббінгз та інші проти Сполученого Королівства» (Stubbings and Others v. The United Kingdom), п. 51, Reports 1996-IV). Строки давності є загальною рисою національних правових систем договірних держав щодо кримінальних, дисциплінарних та інших порушень.
Нормист. 284 КУпАПмістять вичерпний перелік постанов, які суд виносить за наслідками розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Зазначеними положеннямиКУпАПпередбачено, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою для закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії.
Згідно зпротоколом №2від 15.01.2020 року адміністративне правопорушення було вчинено у жовтні 2018 року та у листопаді 2018 року, правопорушення не є триваючим, до суду адміністративний матеріал надійшов лише 16.03.2020 року, тобто після закінчення тримісячного строку для накладення адміністративного стягнення.
З урахуванням системного аналізу зазначених вище норм, приймаючи до уваги, що на час надходження адміністративного матеріалу до суду сплинув строк накладення адміністративного стягнення, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі пункту 7 частини 1статті 247 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 7, 38, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст. ст.283,284 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження усправі проадміністративне правопорушеннястосовно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 163-1КУпАП закрити в зв`язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Комінтернівський районний суд м. Харкова шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.О. Ященко