ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"21" серпня 2007 р. Справа №10/4891-А
за позовом Прокурора Кам'янець-Подільського району в інтересах держави в особі Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області м.Кам'янець-Подільський
до Приватного підприємцяОСОБА_1 АДРЕСА_1
про стягнення 340 грн. штрафних санкцій
Суддя Виноградова В.В. Секретар судового засідання
(помічник судді) Мельник М.В.
Представники сторін:
позивача Федик Р.С.- за довіреністю №8349/10/10-017 від 15.05.2006р.;
відповідача не з'явився;
за участю Шкадько В.В.- прокурор відділу прокуратури Хмельницької області .
Суть спору:
Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” стягнути з відповідача, 425 грн. штрафних санкцій, застосованих згідно рішення №НОМЕР_1. Зазначив, що факти порушень були зафіксовані актом перевірки від 10.02.2007р.
Позивачем та прокурором в порядку ст.ст. 49,51 КАС України подано письмове клопотання про уточнення позовних вимог, відповідно до якого просять суд стягнути з відповідача 340 грн. штрафних санкцій, в зв'язку із частковою сплатою заборгованості в розмірі 85 грн.. Подане уточнення не суперечить чинному законодавству, не порушує чиї-небудь права та охоронювані законом інтереси та задовольняється судом.
Відповідач в судове засідання повноважного представника не направив, письмових заперечень щодо позовних вимог та доказів про сплату заборгованості суду не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи (ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі та призначення справи до судового розгляду, про відкладення судового розгляду та повістки, оформлені відповідно до вимог ст. 34 КАС України із зазначенням дати, часу і місця судового засідання вручені відповідно до поштових повідомлень 13.07.2007р., 02.08.2007р.).
Розглядом поданих матеріалів справи встановлено наступне:
ОСОБА_1 АДРЕСА_1 як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа зареєстрована Кам'янець-Подільською райдержадміністрацією 05.12.2006р., включена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що підтверджується довідкою держреєстратора Кам'янець-Подільської райдержадміністрації №НОМЕР_2.
Працівниками податкового органу було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового і безготівкового обігу господарської одиниці -магазину, що розташований по АДРЕСА_2 Кам'янець-Подільського району, який належить приватному підприємцю ОСОБА_1, про що складено акт перевірки НОМЕР_3.
В ході перевірки встановлено, що відповідачем не збережено фіскальні звітні чеки в КОРО (Z-звіти НОМЕР_4), не проводиться кількісний облік товару та не застосовується режим попереднього програмування товару по їх кількості, в результаті чого порушено вимоги п.п. 9,11 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
На підставі акту перевірки податковим органом прийнято рішення НОМЕР_5 про застосування до відповідача 425 грн. штрафних санкцій згідно п.п. 4,6 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сферу торгівлі, громадського харчування та послуг”, яке було вручено відповідачу.
Відповідач частково сплатив заборгованість по штрафних санкціях в сумі 85 грн., прокурором в інтересах позивача заявлено до стягнення 340 грн. штрафу.
Досліджуючи надані докази, фактичні обставини справи, оцінюючи доводи та заперечення сторін, судом до уваги приймається наступне.
Згідно ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до п.4 ст.10 Закону України „Про держану податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990р. передбачено, що до функцій Державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.
Згідно п.2 ст.11 вказаного Закону, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; одержувати від посадових осіб, громадян у письмові формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час перевірок.
При цьому, відповідно до п.11 ст.11 Закону України №509-XII від 04.12.1990р. органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.
Статтею 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг покладено обов'язок дотримання встановленого даною статтею порядку проведення розрахунків. За порушення даних вимог, законодавством передбачена відповідна відповідальність у вигляді застосування штрафних санкцій визначених ст.17 вищевказаного закону.
Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення перевірки 10.02.2007р. податковим органом встановлені та зафіксовані факти порушень відповідачем вимог п.п. 9,11 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
На підставі акта перевірки, за виявлені порушення позивачем винесено рішення НОМЕР_5 про застосування 425 грн. штрафних санкцій згідно п. 4,6 ст.17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сферу торгівлі, громадського харчування та послуг”. Вказане рішення було направлено на адресу відповідача.
Судом зважається на те, що викладені в акті перевірки від 10.02.2007р. факти порушень відповідачем не спростовані, рішення про застосування штрафних санкцій у визначеному законом порядку не оскаржене та не скасоване, доказів про сплату 340 грн. штрафних санкцій суду не подано.
Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Прокурора Кам'янець-Подільського району в інтересах держави в особі Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції м. Кам'янець-Подільський до Приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1 про стягнення 340 грн. штрафних санкцій задоволити.
Стягнути з Приватного підприємцяОСОБА_1 АДРЕСА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_5) на користь Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції в Хмельницькій області м. Кам'янець-Подільський, вул. Огієнка,74 (код 03057590) 340 грн. (триста сорок гривень 00 коп.) штрафних санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Виноградова
Віддрук. 5 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.
4,5-в прокуратуру