
Справа №: 148/470/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2020 року м. Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Саламаха О.В. розглянув матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , працюючої депутатом Тульчинської об`єднаної територіальної громади, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Тульчинського районного суду 19.03.2020 надійшли адміністративні матеріали у яких зазначено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Тульчинської міської об`єднаної територіальної громади, являючись згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин, не подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Зокрема, ОСОБА_1 лише 22.01.2020 о 20:43 год. подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи депутатом Тульчинської міської об`єднаної територіальної громади, являючись згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно, без поважних причин, не подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
Так, ОСОБА_1 лише 22.01.2020 о 20:52 год. подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таки обставин, враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне об`єднати для спільного дані адміністративні матеріали, зокрема справи № 148/470/20 і 148/471/20, визначивши спільний номер об`єднаної справи № 148/470/20.
Порушниця ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, вказала, що подала декларації у 2020 році через необізнаність і відсутність доступу до мережі Інтернет.
Прокурор висловив позицію згідно якої вважає, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення у судовому засіданні доведено належним чином, а тому просив притягнути його до відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протоколи про вчинення адміністративних правопорушення (а.с. 4-10, 46-52), копію декларацій ОСОБА_1 за 2017 і 2018 роки (а.с. 12-15, 54-57), форми Ф.2-К (а.с. 1, 43), листи Тульчинської районної ради (а.с. 23, 65), протоколи засідань Тульчинської міської ради (а.с. 18-22, 60-64), Положення про Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України (а.с. 33-38, 79-84), постанову виборчої комісії про обрання ОСОБА_1 на посаду депутата (а.с. 72 – 73), витяг з протоколу засідання Тульчинської міської ради щодо попередження депутатів про необхідність своєчасного подання щорічної декларації, суд встановив наступне.
Згідно статті 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України (далі - ЗУ) «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад, є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Частиною 1 статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції», визначено, що особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національне агентство з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
У зв`язку з чим, у розумінні пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 і ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 , є суб`єктом декларування та зобов`язана у порядку і у строки визначені даним законом подавати декларації.
Згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 за № 3, надає роз`яснення, щодо типів існування декларацій, коли слід їх подавати та який звітний період вони охоплюють. Таким чином законом передбачено чотири типи декларацій суб`єкта декларування, а саме: щорічна декларація, яка подається у період з 00:00 год. 01 січня по 00:00 год. 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до п. 10 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у п.1 ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у листі від 22.05.2017 за № 223-943/0/4-17, зазначив, що вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП, слід врахувати об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за вищезазначеною статтею виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням під вартою.
Відтак, враховуючи, що ОСОБА_1 22.01.2020 о 20:43 год. і 22.01.2020 о 20:52 год., подала деркларації за 2017 і 2018 звітні роки відповідно, приймаючи до уваги, що в ході розгляду справи не встановлено обставин, які могли б бути визнані як поважні і такі, що виключають відповідальність, а тому суд прийшов до висновку, про те, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, в судовому засіданні доведена винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому з врахуванням вимог ст. 33, 36 цього ж Кодексу, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, характер вини, суд приходить до висновку про необхідність застосування стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу.
Відповідно до ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про застосування адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір на користь держави у розмірі 0,2 % від прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 420,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 23, 33, 40-1, 172-6, 251, 255, 283, 287, 289 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до неї стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.).
Стягнути зОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає, за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), на користь держави суму судового збору 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Тульчинський районний суд Вінницької області на протязі десяти днів з дня її винесення.
Суддя Тульчинського районного суду
Вінницької області О.В. Саламаха