Рішення № 88548946, 31.03.2020, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2020
Номер справи
460/388/20
Номер документу
88548946
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

31 березня 2020 року м. РівнеСправа №460/388/20

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом:

ОСОБА_1 доВійськової частини 3002 Національної гвардії України, Військової частини 3055 Національної гвардії України про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій,В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Військової частини 3002 Національної гвардії України (далі - Військова частина 3002, відповідач-1), Військової частини 3055 Національної гвардії України (далі - Військова частина 3055, відповідач-2), в якому просив:

визнати протиправною бездіяльність Військової частини 3002 та Військової частини 3055 щодо ненарахування та невиплати позивачу грошової компенсації за невикористану додаткову відпустку за період 2017-2018 років, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 29.12.2018;

зобов`язати відповідачів нарахувати та виплатити позивачу грошову компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки за період 2017-2018 років, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 29.12.2018.

Обґрунтовуючи позов, позивач вказав, що він проходив військову службу за контрактом Національній гвардії України та в період з 28 березня 2017 року по 25 травня 2017 року безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей; має статус учасника бойових дій. Зазначив, що 29.12.2018 наказом командира військової частини 3055 Західного оперативно-територіального об`єднання Національної гвардії України № 105 звільнений з військової служби у відставку за підпунктом "б" (за станом здоров`я) пункту 2 частини п`ятої статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" та виключений зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення. На звернення до Військової частини 3055 про виплату грошової компенсації за додаткову відпустку, його повідомили листом, що він звільнився з військової служби в той період, коли Військова частина 3055 знаходилась на всіх видах забезпечення у Військовій частині 3002 (м. Львів) відповідно до наказу командувача Національної гвардії України №344 від 18.06.2018 та наказу від 26.06.2018; на даний час Військова частина 3055 розпочала самостійну фінансово-господарську діяльність, однак фінансування для виплати грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки, передбаченої статтею 16-2 Закону України «Про відпустки» та пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», на момент звільнення позивача не виділялося.

Позивач вважає ненарахування та невиплату відповідачами грошової компенсації за невикористану додаткову відпустку за вказаний період протиправною бездіяльністю, яка порушує його право на достатній рівень життя, що слугувало підставою для звернення за судовим захистом.

Ухвалою суду від 31.01.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Встановлено строк для подання відповідачами відзиву на позовну заяву.

Відповідачі відзиву на позов не подали, про своє ставлення до заявлених позовних вимог суд не повідомили.

Відповідач-2 надіслав до суду лист від 27.02.2020 №50/55/33-104 "Про надання інформації", в якому зазначив, що відповідно до п.12 ч.1 ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасникам бойових дій надаються такі пільги, як використання чергової щорічної основної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік. Згідно з п.17 ст.10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" в особливий період з моменту оголошення мобілізації до припинення цього періоду встановлено вичерпний перелік видів відпусток, які можуть надаватися військовослужбовцям. А пунктом 19 статті 10-1 цього Закону передбачено, що надання військовослужбовцям у особливий період інших видів відпусток, крім відпусток військовослужбовцям-жінкам у зв`язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше як до досягнення нею шестирічного віку, а також відпусток у зв`язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії, припиняється (а.с.23).

До означеного листа відповідачем-2 долучено розрахунок № 68 від 25.02.2020, відповідно до якого кількість календарних днів додаткової відпустки із збереженням заробітної плати ОСОБА_1 , як учаснику бойових дій, за період 2017-2018 роки складає 28 календарних днів (а.с.24).

Клопотань про розгляд справи з повідомленням (викликом) учасників справи від сторін до суду не надходило.

З`ясувавши доводи та аргументи позивача, відомості, повідомлені відповідачем-2 в наданій суду інформації, перевіривши їх дослідженими доказами, оцінивши їх у сукупності на підставі чинного законодавства, суд встановив та врахував таке.

Наказом командира Військової частини 3055 (по стройовій частині) від 29.12.2018 №105 виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення молодшого лейтенанта ОСОБА_1 , командира взводу матеріального забезпечення, звільненого відповідно до підпункту "б" пункту 2 частини п`ятої статті 26 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" з військової служби наказом командувача Національної гвардії України від 27.12.2018 № 206о/с в запас ЗС України за станом здоров`я, та направлено для постановки на облік до Рівненського ОМВК Рівненської області (а.с.9).

Відповідно до посвідчення серія НОМЕР_1 , виданого 09.08.2017 Головним управлінням Національної гвардії України, ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій (а.с.15).

24.12.2019 ОСОБА_1 звернувся до командира Військової частини 3055 із заявою щодо нарахування та виплати компенсації за невикористані дні додаткової відпустки за 2017 - 2018 роки (а.с.10).

У відповіді на вказану заяву відповідач-2 листом від 14.01.2020 №50/55/33-11 повідомив позивача, що він звільнився з військової служби в той період, коли Військова частина 3055 (м.Рівне) знаходилась на всіх видах забезпечення у Військовій частині 3002 (м. Львів) відповідно до наказу командувача Національної гвардії України №344 від 18.06.2018 та наказу начальника Західного територіального управління НГУ № 217 від 26.06.2018. На даний час Військова частина 3055 розпочала самостійну фінансово-господарську діяльність, однак фінансування для виплати грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки, передбаченої статтею 16-2 Закону України «Про відпустки» та пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», на момент звільнення позивача не виділялося (а.с.11).

Вважаючи ненарахування та невиплату відповідачами грошової компенсації за невикористану додаткову відпустку за період 2017-2018 роки, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби, протиправною бездіяльністю, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.

Адміністративна справа №460/388/20 відповідає ознакам типової справи, які визначені Верховним Судом при розгляді зразкової справи №620/4218/18 (адміністративне провадження №Пз/9901/4/19), а саме: відповідачем є один і той самий суб`єкт владних повноважень (військові частини); спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (виплата військовослужбовцям грошової компенсації за не використану додаткову відпустку, передбачену Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", в період з оголошення мобілізації); позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненарахування та невиплати грошової компенсації відпустки як учаснику бойових дій та зобов`язати відповідача виплатити грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій).

Відповідно до ч.3 ст.291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Відтак, при вирішенні даної справи суд враховує правові висновки, викладені в рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 16.05.2019 у зразковій справі №620/4218/18 (адміністративне провадження №Пз/9901/4/19), та постанові Великої Палати Верховного Суду від 21.08.2019 у цій справі, провадження №11-550заі19.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначає та регулює відносини у цій галузі Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 №2011-ХІІ (далі - Закон №2011-XII).

Відповідно до п.1 ст.1-2 Закону №2011-XII, військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

Частиною першою статті 2 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" від 25.03.1992 №2232-ХІІ (далі - Закон №2232-ХІІ) визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній з обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Згідно з ч.12 ст.12 Закону №2232-ХІІ, учасникам бойових дій надаються такі пільги, як використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік.

Статтею 4 Закону України "Про відпустки" від 05.11.1996 №504/96-ВР (далі - Закон №504/96-ВР) передбачено такі види щорічних відпусток: основна відпустка (стаття 6 цього Закону); додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці (стаття 7 цього Закону); додаткова відпустка за особливий характер праці (стаття 8 цього Закону); інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Відповідно до ст.16-2 Закону №504/96-ВР, учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особам, реабілітованим відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув`язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу, надається додаткова відпустка зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

Згідно з п.8 ст.10-1 Закону №2011-XII, військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, додаткові відпустки у зв`язку з навчанням, творчі відпустки та соціальні відпустки надаються відповідно до Закону України "Про відпустки". Інші додаткові відпустки надаються їм на підставах та в порядку, визначених відповідними законами України.

Приписами абзацу 3 пункту 14 статті 10-1 Закону №2011-XII передбачено, що у рік звільнення зазначених в абзацах першому та другому цього пункту військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, у тому числі військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей.

Відповідно до п.17 ст.10-1 Закону №2011-XII, в особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію військовослужбовцям надаються відпустки, передбачені частинами першою, шостою та дванадцятою цієї статті, і відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин. Надання військовослужбовцям відпусток, передбачених частиною першою цієї статті, здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. Відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин військовослужбовцям надаються із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів.

Згідно з п.18 ст.10-1 Закону №2011-XII, в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Відповідно до п.19 ст.10-1 Закону №2011-XII, надання військовослужбовцям у періоди, передбачені пунктами 17 і 18 цієї статті, інших видів відпусток, крім відпусток військовослужбовцям-жінкам у зв`язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, а також відпусток у зв`язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії, припиняється.

При цьому, визначення поняття особливого періоду наведене у Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" від 21.10.1993 № 3543-XII (далі - Закон №3543-XII) та Законі України "Про оборону України" від 06.12.1991 №1932-XII (далі - Закон №1932-XII).

Так, статтею 1 Закону №3543-XII визначено, що особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Водночас, стаття 1 Закону №1932-XII визначає особливий період, як період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи моменту введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний стан і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Крім того, статтею 1 Закону №3543-XII надано визначення таких понять як мобілізація та демобілізація.

Мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу.

Аналіз зазначених правових норм свідчить про те, що в особливий період з моменту оголошення мобілізації припиняється надання військовослужбовцям інших видів відпусток, в тому числі додаткової соціальної відпуски.

Однак, Законом №2011-XII не встановлено припинення виплати компенсації за невикористані частини додаткової соціальної відпустки, право на яку позивач набув за період проходження ним військової служби.

Водночас, у разі невикористання додаткової соціальної відпуски протягом календарного року, в якому у особи виникає право на таку відпустку, додаткова соціальна відпустка переноситься на інший період, тобто особа не втрачає самого права на надану їй чинним законодавством України соціальну гарантію, яке може бути реалізовано в один із таких двох способів: 1) безпосереднє надання особі відпустки після закінчення особливого періоду, який може тривати невизначений термін; 2) грошова компенсація відпустки особі.

Отже, припинення надання військовослужбовцям додаткових відпусток (відповідно до пункту 19 статті 10-1 Закону 2011-ХІІ у періоди, передбачені пунктами 17 і 18 цієї статті) є тимчасовим обмеженням способу реалізації права на використання додаткової відпустки безпосередньо. Між тим, обмеження щодо одного з двох способів реалізації такого права не впливає на суть цього права, яке гарантується Законом.

Поміж тим, пунктом 3 розділу XXXI Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 №260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.06.2018 за №745/32197 (далі - Наказ №260), у рік звільнення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), звільненим з військової служби за віком, станом здоров`я, у зв`язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, у зв`язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, які не використали щорічну основну відпустку або використали частково, за їх бажанням надається відпустка із наступним виключенням зі списків особового складу військової частини та виплачується грошове забезпечення у розмірі відповідно до кількості наданих днів відпустки або виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, в тому числі за минулі роки.

Іншим військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які звільняються з військової служби, за їх бажанням надається відпустка із наступним виключенням зі списків особового складу військової частини тривалістю, що визначається пропорційно часу, прослуженому в році звільнення за кожен повний місяць служби, та за час такої відпустки виплачується грошове забезпечення або виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, в тому числі за минулі роки.

Отже, у випадку звільнення військовослужбовців з військової служби їм виплачується компенсація за всі невикористані ними дні щорічної відпустки, в тому числі за невикористані дні додаткової відпустки, передбаченої ст.16-2 Закону №504/96-ВР та п.12 ч.1 ст.12 Закону №3551-ХІІ.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд також враховує правову позицію Європейського Суду з прав людини, викладену у п.23 справи "Сук проти України" від 10.03.2011, заява №10972/05, де зазначено, що держава на власний розсуд визначає, які доплати надавати своїм працівникам із державного бюджету. Держава може ввести, призупинити або припинити їх виплату, вносячи відповідні законодавчі зміни. Однак, якщо законодавча норма, яка передбачає певні доплати, є чинною, а передбачені умови - дотриманими, державні органи не можуть відмовляти у їх наданні, доки законодавче положення залишається чинним.

Оскільки позивачем пред`явлено позовні вимоги однакового змісту до обох відповідачів, а відповідач-2 в листі від 14.01.2020 № 50/55/33-11 вказував на те, що на час звільнення позивача з військової служби військова частина 3055 знаходилась на всіх видах забезпечення у військовій частині 3002 (м. Львів), при вирішенні питання стосовно належного відповідача суд враховує таке.

Матеріалами справи підтверджується, що при звільненні з військової служби наказом командувача Національної гвардії України від 27.12.2018 № 206о/с, ОСОБА_1 був виключений зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення наказом командира військової частини 3055 № 105 від 29.12.2018.

Дослідженням витягу з наведеного наказу командира військової частини 3055 встановлено, що згідно з наказом МВС України від 15.03.2018 № 200 "Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України та іншим особам", командиром військової частини 3055 було наказано виплатити ОСОБА_1 премію за грудень 2018 року у розмірі 118,8081%, а також виплатити грошову компенсацію за невикористану щорічну основну відпустку за 2018 рік в кількості 40 діб (а.с.9).

За таких обставин, суд вважає доведеним матеріалами справи, що ОСОБА_1 проходив військову службу у військовій частині 3055, на час звільнення з військової служби перебував на забезпеченні у військовій частині 3055 і саме відповідачем-2 позивачу при звільненні були виплачені премія, грошова компенсація за невикористану щорічну основну відпустку за 2018 рік, однак не була виплачена грошова компенсація за невикористані дні додаткової відпустки. При цьому, суд зауважує, що розрахунок кількості календарних днів додаткової відпустки позивача, як учасника бойових дій, за 2017-2018 роки також здійснений відповідачем-2 (а.с.24).

Будь-які документально підтверджені відомості нарахування та виплати позивачу грошового забезпечення при звільненні з військової служби відповідачем-1 Військовою частиною 3002 в матеріалах справи відсутні. За таких обставин, покликання відповідача-2 в листі, адресованому позивачу, про те, що на час його звільнення з військової служби військова частина 3055 знаходилась на всіх видах забезпечення у військовій частині 3002, не впливає на оцінку спірних правовідносин та не дає суду жодних підстав для висновку про неправомірність поведінки відповідача-1 у спірній ситуації.

Таким чином, суд вважає відсутніми підстави для задоволення позовних вимог про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, які пред`явлені до Військової частини 3002.

Встановлені судом обставини дають підстави для висновку, що Військовою частиною 3055 при звільненні позивача з військової служби неправомірно не виплачено позивачу грошову компенсацію за невикористану додаткову відпустку за період 2017-2018 роки, чим допущено протиправну бездіяльність, яка мала наслідком порушення прав військовослужбовця на гарантований законом соціальний захист. Порушене право позивача підлягає судовому захисту шляхом зобов`язання Військової частини 3055 нарахувати та виплатити позивачу таку грошову компенсацію, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 29.12.2018. Отже, позовні вимоги, пред`явлені до відповідача-2 Військової частини 3055 слід задовольнити.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) до Військової частини 3002 Національної гвардії України (вул.Княгині Ольги, буд.105, м.Львів, 79060; код ЄДРПОУ 08682683), Військової частини 3055 Національної гвардії України (вул. Степана Бандери, 14-А, м. Рівне, 33028; код ЄДРПОУ 23316473) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Військової частини 3055 Національної гвардії України щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористану додаткову відпустку як учаснику бойових дій за період 2017- 2018 років, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 29 грудня 2018 року.

Зобов`язати Військову частину 3055 Національної гвардії України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період 2017-2018 років, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби 29 грудня 2018 року.

В задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Військової частини 3002 Національної гвардії України та зобов`язання Військової частини 3002 Національної гвардії України вчинити дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 31 березня 2020 року.

Суддя Дорошенко Н.О.