Рішення № 88548331, 01.04.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2020
Номер справи
380/1619/20
Номер документу
88548331
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/1619/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 квітня 2020 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Костецького Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до комунального некомерційного підприємства «Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня» про зупинення роботи підвальних приміщень до повного усунення порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки,-

в с т а н о в и в :

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області звернулось до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до комунального некомерційного підприємства "Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня", в якому просить суд зупинити роботу підвальних приміщень комунального некомерційного підприємства "Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня" за адресою: 80400, Львівська область, Кам`янка-Бузький район, місто Кам`янка-Бузька, вулиця Героїв Небесної Сотні, будинок 29 А, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання комунальним некомерційним підприємством «Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня» вимог законодавства у сфері техногенногої та пожежної безпеки виявлено ряд порушень в підвальному приміщенні, які викладені в акті перевірки. Виявлені порушення створюють загрозу життю та здоров`ю людей, які перебувають в комунальному некомерційному підприємстві «Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня», становлять загрозу виникнення пожежі, а також виявлені порушення перешкоджатимуть гасінню виниклої пожежі та евакуації людей.

Відповідно до ч. 2 ст. КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Таким чином, для даної справи пріоритетним є швидке її вирішення зважаючи на те, що виявленні порушення створюють загрозу життю та здоров`ю людей, які перебувають в комунальному некомерційному підприємству «Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня», становлять загрозу виникнення пожежі. Відтак, розгляд справи відповідно до ухвали про відкриття провадження у справі від 02.03.2020 продився в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін.

Представник відповідача належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку спрощеного провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Ухавлу про відкриття провадження у справі отримав 16.03.2020, проте у зазначений в ухвалі п`ятнадцятиденний строк відзив на позовну заяву не подав.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини та надав їм правову оцінку.

Згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичниїх осіб, фізичних осіб-підприємців та громадстких формувань комунальне некомерційне підприємство «Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня» зареєстроване як юридична особа, код 01996326, місцезнаходження: вул. Героїв Несесної Сотні, 29 А, м. Кам`янка-Бузька, Кам`янка-Бузький район, Львівська область, керівник - ОСОБА_3

06.07.2018 Кам`янка-Бузьким РВ ГУ ДСНС України у Львівській області винесено припис комунальному некомерційному підприємству «Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня» про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

На підставі наказу від 11.12.2019 № 337, посвідчення на перевірку від 12.12.2019 № 290 посадовою особою Кам`янка-Бузького РВ ГУ ДСНС України у Львівській області у період з 12.12.2019 по 24.12.2019 проведено позапланову перевірку щодо дотримання комунальним некомерційним підприємством «Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня» вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за наслідками якої складено акт від 24.12.2019 № 257.

Відповідно до акту перевірки від 24.12.2019 № 257 перевіркою встановлено, зокрема, порушення:

- підвальні приміщення центральної районної лікарні не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» (системою пожежної сигналізації, системою передавання тривожних сповіщень, системою оповіщування про пожежу та управління евакуюванням людей) (п.1.2. розділ 5 Правил пожежної безпеки в Україні);

- підвальні приміщення не обладнано системами протидимного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» (системи димо - та тепловидалення) (п. 1.2 розділ 5 Правил пожежної безпеки в Україні);

- допускається зниження класу вогнестійкості елементів заповнення отворів в протипожежних перешкодах, що відокремлюють електрощитові у підвальних приміщеннях лікарні (п.1.24 розділ 4 НАПБ А.01.001-2014 року);

- пожежні кран-комплекти в підвальному приміщені не розміщено у навісних шафах та не забезпечено їх пожежними рукавами та стволами (п.п. 2,6 п.2.2 розділ 5 Правил пожежної безпеки в Україні);

- підвальні приміщення не забезпечено первинними засобами пожежогасіння (п. 3.6 розділ 5 Правил пожежної безпеки в Україні);

- електрощитки, групові електрощитки розташовані в електрощитових не оснащено схемами підключення споживачів з пояснювальними написами із в казанням номінального струму апарату захисту (п.1.16. розділ 4 Правил пожежної безпеки в Україні);

- допускається експлуатація тимчасових ділянок електромережі в підвальних приміщеннях (п.1.8 розділ 4 Правил пожежної безпеки в Україні);

- електромережу підвальних приміщень прокладено з порушеннями вимог ПУЄ (п.1.1 розділ 4 Правил пожежної безпеки в Україні);

- для приміщень електрощитових не визначено клас зони згідно з «Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок», які необхідно позначати на вхідних дверях до приміщення (п.2.9 розділ 3 Правил пожежної безпеки в Україні);

- з`єднання, відгалуження проводів в підвальних приміщеннях здійснюється не за допомогою опресування, зварювання, паяння (п. 1.6 розділ 4 Правил пожежної безпеки в Україні);

- електролампочки в підвальних приміщення не закриті скляними плафонами (п.1.18 розділ 4 Правил пожежної безпеки в Україні);

- відгалужу вальні та з`єднувальні коробки в підвальних приміщеннях не закриті кришками з негорючого матеріалу (п. 1.7 розділ 4 Правил пожежної безпеки в Україні);

- підвальні приміщення не очищено від горючого сміття (п.2.1, 2.12 розділ 3 Правил пожежної безпеки в Україні);

- місце розташування захисної споруди не позначено за допомогою таблички та покажчиків руху до неї (п. 3,4 розділу 2 Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»);

- захисну споруду не забезпечено первинними засобами пожежогасіння (п. 5 розділу 3 Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»);

- захисну споруду не обладнано пожежною автоматикою та сигналізацією (п. 5 розділу 3 Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 року «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»);

- не забезпечено можливість користування захисною спорудою особам з інвалідністю та іншим мало мобільним пупам населення (п. 6 розділу 2 Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 року «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»);

- захисна споруда не захищена від підтоплення грунтовими та поверхневими водами (п. 8дюзділ 2 Наказ МВС № 579 від 09.07.2018 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»);

- утримання електрообладнання в приміщені захисної споруди здійснюється з порушенням вимог ПУЕ (п. 9 розділуу 2 Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»);

- захисну споруду не обладнано справними системами життєзабезпечення (водопостачання, каналізації, опалення, вентиляції) (п. 7,10 розділу 2 Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»);

- не забезпечено ведення документації захисної споруди (п. 15 глави 2 розділу 6 Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»);

- не створені об`єктові формування цивільного захисту з обслуговування захисної споруди (п. 1,2 глави 1 розділу 6 Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»);

- захисна споруда не укомплектована необхідним майном (п. 6 глави 1 розділу 7 Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»);

- не забезпечено підтримання належного технічного стану приміщень захисної споруди та не проведено їх ремонт (п. 2 глави 3 розділу 6 Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»);

- захисну споруду не забезпечено переносним електричними ліхтарями або акумуляторними світильниками (п. 4 розділу 4 Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних сиоруд цивільного захисту»).

Примірник акту перевірки отримано директором комунального некомерційного підприємства «Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня» ОСОБА_3

За наслідками проведеної перевірки за порушення ОСОБА_3 ст. 188-8, 175 КУпАП складено протоколи від 18.11.2019 ЛВ № 012269, № 012268.

Постановами від 24.12.2019 на ОСОБА_3 за порушенння ст. 188-8, 175 КУпАП накладені адміністративні стягнення.

Відповідно до платіжних доручень від 03.01.2020 № 4, № 5 адміністративні стягнення сплачені відповідачем в повному обсязі.

Будь-яких повідомлень від комунального некомерційного підприємства "Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня" про усунення порушень на адресу позивача не надходило, що зумовило звернення останнього до суду із даним позовом.

Даючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався таким.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з статтею 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

За приписами підпункту 48 пункту 4 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1052, ДСНС відповідно до покладених на неї завдань складає акти перевірок, видає приписи, постанови, розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, звертається безпосередньо та через територіальні органи до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту.

Відповідно до підпункту 63 пункту 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, затвердженого наказом ДСНС України №3 від 04.02.2013 року, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб`єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V).

Відповідно до наданого у статті 1 Закону № 877-V визначення, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відносини, пов`язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту регулює Кодекс цивільного захисту України.

Згідно до підпункту 12 частини 1 статті 67 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 (далі - КЦЗ України) до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Відповідно до частини 1 статті 68 КЦЗ України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов`язані застосовувати санкції, визначені законом.

Згідно до частини 2 статті 68 КЦЗ України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Відповідно до положень статті 70 КЦЗ України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:

1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;

2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;

3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;

4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;

5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи;

6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб`єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;

7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами;

8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об`єктів або об`єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій;

9) відсутність на об`єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту;

10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб`єктів господарювання;

11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об`єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб`єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.

Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Відповідно до частини 7 статті 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Наявність порушень комунальним некомерційним підприємством "Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня" Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 № 1417, Наказу МВС № 579 від 09.07.2018 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту», які створюють загрозу виникнення пожежі та в подальшому перешкоджатимуть її гасінню і евакуації людей в підвальних приміщень комунального некомерційного підприємства "Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня" за адресою: 80400, Львівська область, Кам`янка-Бузький район, місто Кам`янка-Бузька, вулиця Героїв Небесної Сотні, будинок 29 А, підтверджуються: актом перевірки від 24.12.2019 № 257.

За наслідками проведеної перевірки за порушення ОСОБА_3 ст. 188-8, 175 КУпАП складено протоколи від 18.11.2019 ЛВ № 012269, № 012268.

Постановами від 24.12.2019 на ОСОБА_3 за порушенння ст. 188-8, 175 КУпАП накладені адміністративні стягнення.

Відповідно до ст. 175 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням.

Згідно з ст. 188-8 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання приписів та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про пожежну і техногенну безпеку, або створення перешкод для їх діяльності.

Відповідно до платіжних доручень від 03.01.2020 № 4, № 5 адміністративні стягнення сплачені ОСОБА_3 в повному обсязі. Відтак, представник відповідача визнав вчинення ним правопоручень, що передбачені ст. 188-8, 175 КУпАП.

Суд зазначає, що без усунення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, продовження роботи підвальних приміщень комунального некомерційного підприємства "Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня" за адресою: 80400, Львівська область, Кам`янка-Бузький район, місто Кам`янка-Бузька, вулиця Героїв Небесної Сотні, будинок 29 А, становить загрозу для життя і здоров`я працівників та інших людей, що можуть там перебувати.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих доказів, беручи до уваги те, що станом на дату розгляду справи відповідачем не усунуті порушення, зазначені в акті перевірки від 24.12.2019 № 257, суд дійшов до висновку, що позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до комунального некомерційного підприємства «Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня» про зупинення роботи підвальних приміщень до повного усунення порушення вимог законодавства у сфері пожеежної та техногенної безпеки є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки, під час розгляду даної справи, свідки судом не залучались та судові експертизи не призначались, суд вважає за необхідне зазначити, що судові витрати понесені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 6, 14, 242, 243, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в :

1.Позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (вул. Підвальна, 6, м. Львів, код ЄДРПОУ 38627339) до комунального некомерційного підприємства «Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня» (вул. Героїв Небесної Сотні, 29 А, м. Кам`янка-Бузька, Кам`янка-Бузький район, Львівська область, код ЄДРПОУ 01996326) про зупинення роботи підвальних приміщень до повного порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки - задовольнити повністю.

2.Зупинити роботу підвальних приміщень комунального некомерційного підприємства "Кам`янка-Бузька центральна районна лікарня" за адресою: 80400, Львівська область, Кам`янка-Бузький район, місто Кам`янка-Бузька, вулиця Героїв Небесної Сотні, будинок 29 А, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст судового рішення виготовлено 01.04.2020.

Суддя Костецький Н.В.