
Справа № 644/1969/20
Провадження № 3/644/544/20
31 березня 2020 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
по справі про адміністративне правопорушення
31 березня 2020 року м. Харків
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
судді – Черняка В.Г.,
розглянувши матеріали по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 188-31 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, заступник начальника відділу – начальник служби технічного захисту інформації режимно-секретного відділу Східного територіального управління НГУ, зареєстрований: АДРЕСА_1 , проживає: АДРЕСА_2 ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , відповідно до наказу начальника східного територіального управління Національної гвардії України від 08.02.2016 року № 34, будучи військовослужбовцем, проходячи службу на посаді заступника начальника відділу – начальник служби технічного захисту інформації режимно-секретного відділу Східного територіального управління НГУ, при виконанні функціональних обов,язків за посадою, неумисно допустив невиконання законних вимог посадових осіб Управління Держспецзв’язку в Харківській області щодо усунення порушень законодавства про технічний захист інформації, вимога щодо захисту якої встановлена Законом зокрема – персональні дані співробітників Східного територіального управління НГУ, з метою обробки яких продовжує використовуватись автоматизована система фінансового відділу СТУ НГУ (в кабінетах № 205, 210), а також державні інформаційні ресурси, офіційна службова інформація СТУ НГУ та Головного Управління НГУ, з метою обміну якою у службовому приміщенні № 145 центру документального зв`язку вузла зв`язку експлуатується АС, яка підключена до інформаційно-телекомунікаційних системи НГУ, без створення та застосування комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю, що є порушенням вимог ст. 8 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», та п.п. 4.16 «Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно – телекомунікаційних системах», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2006 року № 373, та створює передумови до порушення конфіденційності, а також реальну загрозу порушення цілісності й доступності інформації, що підлягає захисту. Не виконані пункти 2,3,4,5 рекомендацій «Акту комплексної перевірки стану технічного захисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом в СТУ НГУ» від 26.10.2018 року № 485т.
Порушення має триваючий характер – попередньо було виявлено в жовтні 2018 року під час комплексної перевірки, повторно – в лютому 2020 року під час контрольної перевірки стану технічного захисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом в СТУ НГУ (акт від 18.02.2020 року № 46/03-205 дск).
Вказаний факт свідчить про відсутність з боку заступника начальника відділу – начальника служби технічного захисту інформації режимно-секретного відділу Східного територіального управління НГУ дієвого контролю за забезпеченням режиму секретності в відділі Східного територіального управління НГУ.
Факти допущеного ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення ХА № 131 від 03.03.2020 року, підтверджуються зібраними по справі доказами, а саме:
- витягом з наказу начальника східного територіального управління Національної гвардії України від 08.02.2016 року № 34;
- функціональними обов`язками заступника начальника режимно-секретного відділу – начальника служби технічного захисту інформації режимно-секретного відділу.
- Акт комплексної перевірки стану технічного захисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом в СТУ НГУ» від 26.10.2018 року № 485т.
- План усунення недоліків виявлених перевіркою стану технічного захисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом. ДСК
- Акт контрольної перевірки стану технічного захисту державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом в СТУ НГУ» від 18.02.2020 року № 4 ДСК.
ОСОБА_1 при розгляді справи про адміністративне правопорушення свою провину не визнав, посилаючись на те, що він є військовослужбовцем і несе відповідальність за адміністративні правопорушення тільки за дисціплінарним статутом в межах своїх службових повноважень.
Аналіз досліджених доказів по справі про адміністративне правопорушення, суд вважає, свідчить про наявність в діянні ОСОБА_1 , як посадової особи, складу адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 188-31 КУпАП, а саме – невиконання законних вимог посадових осіб органів Державної служби спеціального зв,язку та захисту інформації України щодо усунення порушень законодавства про криптографічний та технічний захист державних інформаційних ресурсів, або інформації з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом.
Судом враховані положення ст. 15 КУпАП , якими визначено, що військовослужбовці несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарним статутом, проте, за визначені ч.1 цією статтею адміністративні правопорушення, в тому числі і за порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію - військовослужбовці несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах.
Суд, при вирішенні питання про накладення стягнення за допущене адміністративне правопорушення, враховуючи дані про особу ОСОБА_1 – вважає накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу, в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 188-31 КУпАП для посадових осіб.
Згідно положень ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33-38, 40-1, 212-2, 276, 283-285 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-31 КУпАП тапіддати адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 188-31 КУпАП – штрафу на користь держави (одержувач: УДКСУ в Індустріальному районі м. Харкова; код одержувача: 37999701; банк Одержувача: ДКСУ; МФО Банку: 899998; розрахунковий рахунок: UA068999980313010106000020009; код Бюджетної класифікації: 21081100) в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень).
Стягнути зОСОБА_1 , на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у розмірі 420,40 гривні.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляції через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова.
Суддя Черняк В. Г.