
Єдиний унікальний номер судової справи 201/697/20
Номер провадження 3/201/609/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2020 року суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Ополинська І.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Дніпропетровського управління Офісу великих платників ДПС, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ТОВ «Солар Стальконструкція», порушила порядок подання відомостей про виплачені доходи, а саме несвоєчасно повідомлено державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи за І квартал 2018 року - 10.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 10.05.2018 року) - по 1 особі збільшено суму виплачених дивідендів, по 1 ФОП - збільшено суму нарахованого доходу; за II квартал 2018 року - 10.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 09.08.2018 року) - по 1 особі зменшено суму виплачених дивідендів; за IIІ квартал 2018 року - 10.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 09.11.2018 року) - по 1 особі зменшено суму нарахованих та виплачених дивідендів, по 1 ФОП - збільшено суму нарахованого та виплаченого доходу; за IV квартал 2018 року - 10.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 11.02.2019 року) - по 1 особі зменшено суму нарахованих дивідендів та збільшено суму виплачених дивідендів; за І квартал 2019 року - 29.11.2019 року (граничний термін подання звітності - 10.05.2019 року) - по 1 особі збільшено суму виплачених дивідендів, по 75 особам збільшено суму нарахованого та виплаченого додаткового блага, по 8 особам надано відомості про нараховані та виплачені аліменти, по 2 особам надано інформацію про нараховану та виплачену суму поворотної фінансової допомоги, по 16 ФОП надано відомості про нараховані та виплачені доходи; за II квартал 2019 року - 09.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 09.08.2019 року) - по 2 особам змінено РНОКПП з «2730400917» на «2780400971» та з »2047500450» на «2885409669», пo 1 особі збільшено суму нарахованого та виплаченого додаткового блага та зменшено суму нарахованого та перерахованого податку, по 7 особам надано відомості про нараховані та виплачені аліменти; за III квартал 2019 року - 10.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 11.11.2019 року) - по 5 особам видалено 10 записів про нараховану та виплачену заробітну плату, чим порушила п. 51.1 ст. 51 та п. п. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого правопорушення визнала та просила застосувати вимоги статті 22 КУпАП.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , якій інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, вважаю, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення в повному обсязі підтверджується належними доказами, які містяться в матеріалах справи, в їх сукупності, зокрема, актом про результати камеральної перевірки ТОВ «Солар Стальконструкція» з питання достовірності та повноти відображення даних Податкового розрахунку за формою № 1 ДФ за I квартал 2018 року – III квартал 2019 року від 23 грудня 2019 року № 208/28-10-50-04-38677882, копією листа ДПС України про запрошення для складання, підписання та отримання протоколу про адміністративне правопорушення, скероване головному бухгалтеру ТОВ «Солар Стальконструкція» Огієвич М.В ОСОБА_2 від 18 грудня 2019 року № 14113/10/28-10-50-04-04 від 18 грудня 2019 року, копією наказу ТОВ «Солар Стальконструкція» від 31 серпня 2016 року № 121 – к,витягом ДПС з бази даних Податкових розрахунків за ф. № 1 ДФ за 3 квартал 2019 року, а також поясненнями ОСОБА_1 , які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення та поданій останньою заяві.
Вважаю, що у справі достатньо доказів, прямо передбачених ст. 251 КУпАП для повного, всебічного і об`єктивного розгляду цієї справи.
Отже, дослідивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого їй адміністративного правопорушення знайшла своє підтвердження і в її діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого 1 ст. 163-4 КУпАП.
Разом з цим, частина 2 статті 38 КУпАП передбачає, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Отже, статтею 38 КУпАП встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. У цих випадках, згідно до п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, тобто зазначений строк ніким продовжений бути не може, будь-які дії щодо притягнення особи до відповідальності після його закінчення мають бути припиненими.
За правилами ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, ніж через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при тривалому правопорушенні – три місяці з дня його виявлення.
Таким чином, для більшості правопорушень точкою відліку строку давності притягнення до адміністративної відповідальності є день вчинення правопорушення.
При тривалому правопорушенні початок перебігу строку давності визначається по-іншому, точкою відліку тут є момент виявлення проступку.
З тлумачення норм ст. ст. 9, 38 КПК України випливає, що триваюче правопорушення вчинюється протягом біль-менш тривалого часу і характеризується безперервним здійсненням єдиного діяння, в тому числі, тривалим безперервним невиконанням обов`язків, передбачених правовою нормою. Вважається, що триваючі правопорушення припиняються у разі виявлення факту цих правопорушень компетентним органом при проведенні перевірок, в тому числі, при виявленні таких проступків, як відсутність обліку доходів та витрат щодо яких встановлена обов`язкова форма обліку, бухгалтерського обліку об`єктів оподаткування, ведення його із порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інші правопорушення, встановити які можливо лише під час проведення документальної перевірки на підставі первинних документів.
До адміністративних правопорушень, які мають разовий характер і не є триваючими, відносяться такі проступки, як несвоєчасна подача декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджету та державних цільових фондів тощо. Днем вчинення таких правопорушень є дата порушення граничного строку подачі декларації, про доходи до фіскального органу, порушення граничного строку подачі до закладу банків платіжних документів про оплату податків, зборів тощо.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 інкримінується порушення п. 51.1 ст. 51 та п. п. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, яке полягало у порушенні порядку подання відомостей про виплачені доходи, а саме несвоєчасно повідомлено державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи, зокрема, за І квартал 2018 року - 10.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 10.05.2018 року) - по 1 особі збільшено суму виплачених дивідендів, по 1 ФОП - збільшено суму нарахованого доходу; за II квартал 2018 року - 10.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 09.08.2018 року) - по 1 особі зменшено суму виплачених дивідендів; за IIІ квартал 2018 року - 10.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 09.11.2018 року) - по 1 особі зменшено суму нарахованих та виплачених дивідендів, по 1 ФОП - збільшено суму нарахованого та виплаченого доходу; за IV квартал 2018 року - 10.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 11.02.2019 року) - по 1 особі зменшено суму нарахованих дивідендів та збільшено суму виплачених дивідендів; за І квартал 2019 року - 29.11.2019 року (граничний термін подання звітності - 10.05.2019 року) - по 1 особі збільшено суму виплачених дивідендів, по 75 особам збільшено суму нарахованого та виплаченого додаткового блага, по 8 особам надано відомості про нараховані та виплачені аліменти, по 2 особам надано інформацію про нараховану та виплачену суму поворотної фінансової допомоги, по 16 ФОП надано відомості про нараховані та виплачені доходи; за II квартал 2019 року - 09.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 09.08.2019 року) - по 2 особам змінено РНОКПП з «2730400917» на «2780400971» та з »2047500450» на «2885409669», пo 1 особі збільшено суму нарахованого та виплаченого додаткового блага та зменшено суму нарахованого та перерахованого податку, по 7 особам надано відомості про нараховані та виплачені аліменти; за III квартал 2019 року - 10.12.2019 року (граничний термін подання звітності - 11.11.2019 року) - по 5 особам видалено 10 записів про нараховану та виплачену заробітну плату, яке, на думку посадової особи фіскального органу, є триваючим правопорушенням.
Відповідно до акту про результати камеральної перевірки ТОВ «Солар Стальконструкція» з питання достовірності та повноти відображення даних Податкових розрахунків за формою № 1 ДФ за 1 квартал 2018 року – III квартал 2019 року, виявлені фіскальним органом 23 грудня 2019 року, тобто вже після повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи за вказані періоди.
Отже, ураховуючи вищенаведені норми та положення Кодексу України про адміністративні правопорушення, приходжу до висновку, що інкриміноване ОСОБА_1 правопорушення не є триваючим, оскільки несвоєчасне повідомлення за встановленою формою відомостей про доходи у кожному випадку були припинені безпосередньо особою, відповідальною за повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей за вказані квартали ОСОБА_1 , а отже наведені факти несвоєчасного повідомленняза встановленою формою відомостей про доходи не можуть розглядатися, як одне триваюче правопорушення, так як є окремими.
І той факт, що всі вказані факти несвоєчасного повідомлення ОСОБА_1 за встановленою формою відомостей про доходи за вказані вище квартали були виявлені фіскальним органом під час камеральної перевірки 23 грудня 2019 року одночасно, не може бути підставою уважати ці окремі порушення одним триваючим правопорушенням, у тому числі, із тих підстав, що вказаною перевіркою такі порушення лише виявлені, але не припинені.
Таким чином, вказані у протоколі про адміністративне правопорушення, факти несвоєчасного повідомлення за встановленою формою відомостей про доходи мають розглядатися по суті, як окремі правопорушення, а відтак, точкою відліку строку давності притягнення до адміністративної відповідальності за вказані правопорушення, є день їх вчинення, а саме дата порушення граничного терміну подання звітності.
Отже, виходячи з наведеного, вбачається, що по зазначених у протоколі фактах несвоєчасного повідомлення за встановленою формою відомостей про доходи за певні квартали, з дня вчинення таких правопорушень (з дати порушення граничного терміну подання звітності), на момент розгляду вказаної справи, передбачені ч. 2 ст. 38 КУпАП строки накладення адміністративного стягнення сплинули, а тому провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
Таким чином, приходжу до висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. 247 п. 7, 280, 283, 284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП - закрити, у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.Г. Ополинська