
Справа № 766/16274/17
н/п 2-а/766/266/20
УХВАЛА
16 березня 2020 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді: Прохоренко В.В.,
при секретарі: Кравченко А.М.
за участю представника позивача: Табакар В.С.,
третьої особи: ОСОБА_1 ,
Представника третьої особи: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні справу за адміністративним позовом Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради до ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , про зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
25.09.2017 року позивач звернувся до суду із позовом до ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , про зобов`язання вчинити певні дії, в якому просить зобовязати відповідача привести у первісний стан об`єкт за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом знесення самовільно збудованих прибудов.
Представник позивача в судовому засіданні просив направити справу за підсудністю до Херсонського окружного адміністративного суду.
Третя особа ОСОБА_1 та його представник в судовому засіданні підтримали клопотання представника позивача.
Відповідач Татарнікова А.О. та третя особа Скрипка О.І. в судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.
15 грудня 2017 року набрала чинності нова редакція КАС України від 03 жовтня 2017 року.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Частиною другою статті 20 КАС України визначено, що Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Пунктом 3 частини 1 статті 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч. ч. 5, 6 ст. 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою.
Згідно ч. 1 ст. 318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до окремої думки суддів Великої Палати Верхового Суду від 16.05.2018 року у справі №522/5487/17 спір за позовом УДАБК про зобов`язання привести житловий будинок у первісний стан підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки цей спір не стосується захисту прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин, а пов`язаний з вирішенням питань щодо речових прав.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що справу за адміністративним позовом Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради до ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , про зобов`язання вчинити певні дії необхідно передати за предметною підсудністю до Херсонського окружного адміністративного суду, оскільки ухвалення судом будь-якого рішення прийнятого з порушенням правил юрисдикційної підсудності підлягає скасуванню відповідно до ч.1 ст.318 КАС України .
Керуючись ст. ст.20,29 КАС України, суд,
ухвалив:
Справу за адміністративним позовом Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради до ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , про зобов`язання вчинити певні діїпередати до Херсонського окружного адміністративного суду для розгляду по суті.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Відповідно до Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Херсонський міський суд Херсонської області.
Суддя: В.В.Прохоренко