Постанова № 88531725, 19.03.2020, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
19.03.2020
Номер справи
234/3967/20
Номер документу
88531725
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 234/3967/20

Провадження № 3/234/1165/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 березня 2020 року м. Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Харківського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , головного бухгалтера ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 163-4 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення № 55 від 20.02.2020 року ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», порушила п.51.1 ст.51 та п.п. «б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, а саме: неподання, несвоєчасно подання, подання з помилками та недостовірними відомостями податкової звітності за формою 1-ДФ за 3- 4 квартали 2016 року, 1- 4 квартали 20017 року та 1-4 квартали 2018 року.

Зазначене порушення встановлено актом перевірки від 07.02.2020 року №10/28-10-54-13-07/05763599.

В діях ОСОБА_1 податковий орган вбачає склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином. Через канцелярію суду надала заяву про розгляд справи без її участі, а також надала пояснення до протоколу про адміністративне правопорушення, в яких зазначила, вона працює головним бухгалтером на ПрАТ «НКМЗ». У жовтні 2019 р-січні 2020 р. на ПрАТ «НКМЗ», Харківським управлінням ОВПП ДФС проведено виїзну документальну перевірку здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, дотримання валютного та іншого законодавства та з метою контролю правильності нарахування обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.07.2016 р. по 30.06.2019 р.

За наслідками перевірки складено акт від 07.02.2020 № 10/28-10-54-13-07/05763599,

у якому спеціалістами відділу планових та позапланових перевірок Харківського

управління Офісу великих платників податків у ДПС, нібито, встановлені порушення підприємством ПрАТ «НКМЗ» пп. 134.1 п. 134, п.45 підрозділу 2 розділу XX,

п.198.1, ст. 198, п. 198.3 ст. 198 п. 200.1, п. 200.4 абзац «б» ст.200, п. 201.1, п. 201.3 ст. 201.1 п.270.1 ст.270, п.п.271.1.2 п.271.1 ст.271, п.277.1 ст.277, п.287.1 ст.287,

п. 255.1 п. 255.3 п.п.255.4.7 п.255.4, п.п.255.5.2 п.255.5, п.п.255.11.2 п.255.11 ст.255,п.п. 252.1.1 п. 252.1 п.п.252.3.1 п.252.3, п.252.6, п.п.252.7.2 п.252.7, п.252.16, п.252.18 Податкового кодексу України в частині заниження податку на прибуток, заниження податкового зобов`язання з ПДВ, завищення суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, заниження земельного податку, заниження рентної плати за спеціальне використання води та за використання надрами, на загальну суму податків 61074866 грн. У якості встановленого адміністративного правопорушення у протоколі № 55 від 20.02.2020 року зазначене наступне: неподання, несвоєчасне подання, подання с помилками та недостовірне подання відомостей.

Статтею 163-4 КУпАП передбачена відповідальність, у т.ч. неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, та відсутня відповідальність за подання з помилками та недостовірне подання таких відомостей, як указано у протоколі.

Що стосується норми п. 51.1 ст. 51 Податкового кодексу України, відповідно до якого, платники податків, зобов`язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом податковий розрахунок сум доходу, нарахованого на користь платників податків, розділом акту, у якому йдеться про перевірку даного пункту Податкового кодексу, не має встановленого порушення щодо неподання, несвоєчасного подання відомостей у складі податкової звітності про нараховані доходи фізичним особам.

Таким чином, відповідальність передбачена КУпАП. Викладена у протоколі від 20 лютого 2020 року № 55 про адміністративне правопорушення ,не відповідає суті порушення, викладених у висновках акту перевірки.

Відповідно до п. 86.7 ст. 87 Податкового кодексу України у разі незгоди податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті перевірки, вони мають право подати свої заперечення та додаткові документи в порядку, визначеному п. 44.7 т. 44 цього кодексу, о контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем отримання акту.

В свою чергу, ПрАТ «НКМЗ» не погоджується з висновками акту перевірки, та повідомляє, що в законодавчо передбачений термін надані відповідні заперечення до акту перевірки, № 015/393 від 24.02.2020 р.

Станом на дату складання протоколу податкове зобов`язання, визначене у акті перевірки, не узгоджене, оскільки податкове повідомлення-рішення не прийняте. Таким чином, відсутній факт порушення порядку ведення податкового обліку.

Просила справу закрити у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

При розгляді справи про притягнення конкретної особи до адміністративної відповідальності, саме протокол про адміністративне правопорушення, як процесуальний документ є предметом дослідження та оцінки суддею в судовому засіданні при розгляді справи по суті (ст. 279 КУпАП).

Крім того, ст. 278 КУпАП передбачено, що суддя районного суду при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення серед інших питань має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, та відповідно до ст. 283 КУпАП, постанова суду повинна містити опис обставин, установлених при розгляді справи.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Судом під час розгляду справи встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення, складений щодо ОСОБА_1 є таким, що не відповідає вимогам закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 163-4 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.

Об`єктивна сторона правопорушення полягає у вчиненні таких діянь: а) неутриманні або неперерахуванні до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів; б)перерахуванні податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством); в) неповідомленні або несвоєчасному повідомленні державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.

Структура кожного окремого складу адміністративного правопорушення містить: об`єкт правопорушення, об`єктивну сторону, суб`єкт правопорушення і суб`єктивну сторону складу правопорушення. Зазначені ознаки визначають у сукупності склад адміністративного правопорушення.

В порушення вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, яке саме правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, було виявлено податковим органом під час проведення перевірки.

Оскільки в протоколі не зазначено яке саме правопорушення вчинила ОСОБА_1 , приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення, складений щодо ОСОБА_1 є таким, що не відповідає вимогам закону.

Отже, суд вважає представлені у справі докази недостатніми для об`єктивного доведення вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 247, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі у відношенні ОСОБА_2 за ст. 163-4 ч.1 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною пятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя: