Рішення № 88525025, 31.03.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2020
Номер справи
П/320/461/20
Номер документу
88525025
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 березня 2020 року № П/320/461/20

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання неправомірною відмову та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) з позовом в редакції від 06.02.2020 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40), в якому просить суд:

- визнати неправомірними дії відповідача у незарахуванні позивачу до його стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 виробництв, робіт, професій і показників, затверджених у встановленому порядку Кабінетом Міністрів України у відповідності до підпункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пункту 2 частини першої статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" періоду роботи з 21.08.1989 по 31.08.1992 в ДВП "Львівенергоремонт" на посаді слюсаря ТЦ-І по ремонту основного і допоміжного обладнання машзалу блоків 1-3 Чорнобильської АЕС, згідно довідки ДВП "Львівенергоремонт" № 126/11-2 від 21.10.1992;

- зобов`язати відповідача зарахувати позивачу до його стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 виробництв, робіт, професій і показників, затверджених у встановленому порядку Кабінетом Міністрів України у відповідності до підпункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пункту 2 частини першої статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" періоду роботи з 21.08.1989 по 31.08.1992 в ДВП "Львівенергоремонт" на посаді слюсаря ТЦ-І по ремонту основного і допоміжного обладнання машзалу блоків 1-3 Чорнобильської АЕС, згідно довідки ДВП "Львівенергоремонт" № 126/11-2 від 21.10.1992.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем всупереч вимогам чинного законодавства безпідставно відмовлено в зарахуванні до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку за Списком №1 відповідно до п.п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п.2 ч.1 ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», періоду роботи з 21.08.1989 по 31.08.1992 на ДВП «Львівенергоремонт» на посаді слюсаря ТЦ-І по ремонту основного і допоміжного обладнання машинного цеху блоків 1-3 Чорнобильської АЕС згідно довідки № 126/11-2 від 21.10.1992. Позивач не погоджується з такими діями відповідача тому звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою від 17 лютого 2020 року було відкрито спрощене позовне провадження по справі без виклику сторін та проведення судового засідання і запропоновано відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив на позовну заяву.

11 березня 2020 року через канцелярію суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов відзив на адміністративний позов, відповідно до якого відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки довідка від 21.10.1992 № 126/11-2 яка була додана позивачем до заяви про призначення пенсії видана за формою, що на момент видачі такої довідки втратила силу, а тому період роботи позивача з 21 серпня 1989 року по 31 серпня 1992 року був зарахований до трудового стажу згідно записів у трудовій книжці без урахування кратності.

19 березня 2020 року від позивача через канцелярію суду надійшла відповідь на відзив в якій позивач не погодився з думкою відповідача, що викладена у відзиві та наполягав на задоволенні позовних вимог.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є громадянином України, про що свідчить паспорт серії НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 . Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_3 , позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 1).

Згідно посвідчення серії НОМЕР_4 від 20 серпня 2019 року, ОСОБА_1 отримує пенсію по інвалідності 3 групи (інвалідність ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС).

Як вбачається з трудової книжки серії НОМЕР_5 , ОСОБА_1 21 серпня 1989 року був прийнятий на виробниче об`єднання «Львіватоменергоремонт» в турбінний цех на постійній виробничий дільниці на Чорнобильській АЕС слюсарем по ремонту паро-газотурбінного обладнання 3 розряду в турбінних цехах електростанцій та 31 серпня 1992 року позивач був звільнений за переведенням.

Як зазначено в довідці від 21 жовтня 1992 року № 126/11-2, позивач був зайнятий з 21.08.1989 - 31.08.1992 на роботах, які передбачені пунктом 8 Постанови Ради Міністрів СРСР від 05 червня 1986 року № 665-195.

Відповідно до довідки Українського державного виробничого «Львівенергоремонт» від 31.08.1992 № 1961/22, ОСОБА_1 працював з 21.08.1989 по 31.08.1992 на Чорнобильській виробничій ділянці ДВП «Львівенергоремонт» слюсарем ТЦ-І по ремонту основного і допоміжного обладнання машинного залу блоків 1-3 Чорнобильської АЕС в особливо важких і особливо шкідливих умовах праці (шкідливість 24%) в зоні іонізуючих випромінювань та отримав сумарно дозу опромінення 3,7 бера.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до Славутицького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) УОГ ГУ ПФУ у Київській області з заявою про зарахування до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 період роботи на ДВП «Львівенергоремонт» з 21.08.1989 по 31.08.1992.

Проте, листом Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 22 жовтня 2019 року № 1587/Т-01 позивачу було відмовлено, оскільки надані позивачем довідки № 126/11-2 від 21.10.1992 (ф-294) та № 1961/22 від 31.08.1992 видані не за формою встановленого зразка та не містять усієї необхідної інформації, визначеної Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Вважаючи таку відмову відповідача протиправними та порушуючи права позивача, останній звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч.1 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильській катастрофи», учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на три роки понад передбачений цією статтею..

Згідно ч. 1 ст. 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», час роботи, служби (в тому числі державної) з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження зараховується до стажу роботи, стажу державної служби, вислуги років, яка надає право на пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб": до 1 січня 1988 року - у потрійному, а з 1 січня 1988 року до 1 січня 1993 року - у полуторному розмірі (у тому числі за списком № 1). З 1 січня 1993 року та в наступні роки пільги з обчислення стажу роботи у зоні відчуження визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч.1 ст.15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.

Відповідно до п.5 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року №51, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з 01.07.1986 року до 31.12.1986 року від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 1 до 14, у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або на їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році видаються відповідні посвідчення.

У пункті 10 Порядку уточняється на підставі яких документів видається посвідчення. Зокрема, встановлено, що посвідчення видаються учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на підставі одного з таких документів: а) посвідчення про відрядження в зону відчуження; б) військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження; в) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту).

Так, документи, які подаються до Пенсійного фонду України та його управлінь для призначення пенсії, в тому числі на пільгових умовах, визначені в Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженому постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1.

Згідно з п.п.5 п.2.1 згаданого Порядку документами, які засвідчують особливий статус особи є посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 року №122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

Системний аналіз викладених правових норм надає підстави стверджувати, що право на пільгове зменшення пенсійного віку мають особи, які працювали визначену кількість днів у зоні відчуження та в установленому законом порядку набули статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Отже, з аналізу наведених норм права суд дійшов висновку, що єдиним документом, що підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом №796-ХІІ, зокрема призначення пільгової пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи".

Аналогічні правові висновки викладені в постанові Верховного Суду від 06.02.2019 по справі № 731/120/17.

Крім наведеного, суд зазначає, що згідно ст.10 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 2.1. Порядку про подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування; документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 1 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення; для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 1, 3 до Положення); документи про місце проживання (реєстрації) особи; документи, які засвідчують особливий статус особи, зокрема, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи (для осіб, які належать до категорії 4 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (за наявності)) та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

Отже, законодавець встановив перелік документів, що підтверджують участь особи у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який не обмежується лише довідкою форми № 122, а навпаки такий факт може бути підтверджений будь-якими первинними документами.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постанові від 10 липня 2019 року по справі № 577/4716/16-а та в постанові від 08 серпня 2019 року по справі № 533/95/17.

Документами, що підтверджують періоди роботи в зоні відчуження можуть слугувати також: первинні довідки, первинний табель обліку робочого часу, дорожні листки та інші первинні документи, які містять відмітки підприємств, установ, організацій, в складі яких виконувались роботи та які були розташовані в зоні відчуження.

У виключних випадках для підтвердження періодів роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС можуть прийматись виписки з особових рахунків про здійснення підвищеної оплати праці за умови, що в особових рахунках зазначено за скільки днів здійснено підвищену оплату.

Суд встановив, що позивач має посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 1) серія НОМЕР_3 від 29.08.2019, а отже підстави вважати, що він не перебував та не виконував роботи у зоні відчуження об`єктивно відсутні

Крім того, відповідачу також надавались й інші документи, які підтверджують факт виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безпосередньо в зоні відчуження, а саме:

- довідка № 1961/22 від 31.08.1992, видана Українським державним виробничим підприємством «Львівенергоремонт» на ім`я ОСОБА_1 , в якій зазначено, що позивач з 21.08.1989 по 31.08.1992 працював на Чорнобильській виробничій ділянці ДВП «Львівенергоремонт» слюсарем ТЦ-І по ремонту основного і допоміжного обладнання машинного залу блоків 1-3 Чорнобильської АЕС в особливо важких і особливо шкідливих умовах праці в зоні іонізуючих випромінювань;

- довідка УДВП «Львівенергоремонт» № 126/11-2 від 21 жовтня 1992 року, видана на ім`я ОСОБА_1 , в якій зазначено, що позивач був занятий з 21.08.1989 - 31.08.1992 на роботах, які передбачені пунктом 8 Постанови Ради Міністрів СРСР від 05 червня 1986 року № 665-195.

Відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Згідно зі статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними документами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків. У тих випадках коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.

Згідно п. 20 вказаного Порядку у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Як вбачається зі змісту трудової книжки позивача серії НОМЕР_5 , вона містить запис про те, що позивач працював з 21.08.1989 по 31.08.1992 на виробничому об`єднанні «Львіватоменергоремонт» в турбінному цеху на постійній виробничий дільниці на Чорнобильській АЕС слюсарем по ремонту паро-газотурбінного обладнання 3 розряду в турбінних цехах електростанцій.

Суд вважає, що вказані докази є належними, достатніми та підтверджують факт виконання позивачем робіт з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а отже період роботи позивача з 21.08.1989 по 31.08.1992 має бути зарахований до стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а доказів понесення ним інших судових матеріали справи не містять, судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись ст. ст. 73 - 77, 90, 94, 241, 245, 246, 250, 259 - 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області у не зарахуванні ОСОБА_1 до його стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 виробництв, робіт, професій і показників, затверджених у встановленому порядку Кабінетом Міністрів України у відповідності до підпункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пункту 2 частини першої статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" період роботи з 21.08.1989 по 31.08.1992 в ДВП "Львівенергоремонт" на посаді слюсаря ТЦ-І по ремонту основного і допоміжного обладнання машзалу блоків 1-3 Чорнобильської АЕС.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 40, код ЄДРПОУ 22933548) зарахувати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 виробництв, робіт, професій і показників, затверджених у встановленому порядку Кабінетом Міністрів України у відповідності до підпункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пункту 2 частини першої статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" період роботи з 21.08.1989 по 31.08.1992 в ДВП "Львівенергоремонт" на посаді слюсаря ТЦ-І по ремонту основного і допоміжного обладнання машзалу блоків 1-3 Чорнобильської АЕС.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено та підписано 31.03.2020

Суддя Панченко Н.Д.