
Справа № 420/2628/20
УХВАЛА
31 березня 2020 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Аракелян М.М., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 40199728, адреса: вул. Черняховського, 6, м. Одеса, 65009) про визнання протиправними та скасування наказу, постанови про накладення адміністративно штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
26 березня 2020 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, у якому позивач просить суд:
визнати протиправним Наказ Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про проведення позапланової перевірки №01-13/17ДАБК від 16.01.2020 року;
скасувати повністю постанову по справі про адміністративне правопорушення №011/20/83вих від 05.03.2017 року, винесену заступником начальника Управління - начальник інспекційного відділу №1 Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради Єфремовим Вячеславом Юрійовичем відносно ФОП ОСОБА_1 та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 777740,00 грн. та закрити справу про адміністративне правопорушення.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями 26.03.2020 року о 17:23:44 справа №420/2628/20 розподілена на суддю Аракелян М.М.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , суд дійшов наступних висновків.
Згідно з ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст. 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду фізичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2020 рік» встановлено прожитковий мінімум з розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2020 року - 2102 грн.
Позивачем заявлено позовну вимогу про визнання протиправною та скасування постанови Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, яким накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 777740,00 грн.
Отже, сума судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 7777,40 грн. (777740 грн.* 1% = 7777,40 грн.).
Згідно ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
При цьому, суд зауважує, що судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру позивачем сплачено у розмірі 840,80 грн., що відповідає приписам Закону України «Про судовий збір».
В обґрунтування несплати судового збору за позовну вимогу майнового характеру позивач вказав, що судовий збір не сплачується, якщо особа оскаржила постанову про у справі про адміністративне правопорушення (ст.288 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Натомість, суд зазначає, що звільнення від сплати державного мита, передбачене ст.288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосується правопорушень, визначених вказаним Кодексом, тоді як у даній справі адміністративна санкція застосована згідно Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».
Згідно ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Законом України «Про судовий збір» не визначено підстав звільнення від сплати судового збору за подання позову щодо оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду докази про сплату недоплаченого судового збору у сумі 7777,40 грн.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позовна заява має бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків шляхом надання доказів сплати судового збору за подання позовної заяви майнового характеру у розмірі 7777 (сім тисяч сімсот сімдесят сім) грн. 40 коп.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 40199728, адреса: вул. Черняховського, 6, м. Одеса, 65009) про визнання протиправними та скасування наказу, постанови про накладення адміністративно штрафу - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 7 днів з дня вручення копії даної ухвали позивачеві.
Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя М.М. Аракелян