Рішення № 88510415, 27.03.2020, Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
27.03.2020
Номер справи
173/102/20
Номер документу
88510415
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа №173/102/20

Провадження №2/173/326/2020

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2020 р. Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області

В складі: головуючого: - судді Петрюк Т.М.

При секретареві - Рудовій Л.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні, за правилами спрощеного провадження, в м. Верхньодніпровську цивільну справу за позовом акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи „Дніпропетровськгаз" до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу,-

ВСТАНОВИВ:

20.01.2020 року до суду звернувся АТ «Оператор газорозподільної системи „Дніпропетровськгаз" про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу до відповідача ОСОБА_1

11.02.2020 року отримана довідка про реєстрацію місця проживання відповідача -фізичної особи.

Ухвалою Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 12 лютого 2020 року відкрите провадження у справі та справу призначено до розгляду за правилами с прощеного провадження без виклику сторін на 27.03.2020 року.

11.03.2020 року і 20.03.2020 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.

Згідно вимог за поданою позовною заявою позивач просить стягнути з відповідача 2639 грн. 35 коп., вартість не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу та понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2102.00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наступне: відповідач є побутовим споживачем послуг з розподілу природного газу, які надаються АТ «Оператор газорозподільної системи „Дніпропетровськгаз" по об`єкту, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , на якому встановлені газові прилади: плита газова - ПГ, індивідуальне опалення та лічильник газу.

24.06.2019 року представниками позивача за даною адресою було виявлено наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу.

24.06.2019 року представниками оператора ГРМ ( ПАТ «Дніпропетровськгаз») було складно акт про виявлення порушення № 3336, протокол № 3336 про демонтаж лічильника та проведення експертизи та акт про порушення № 3336, в яких споживач підписалась особисто без зауважень.

В акті про демонтаж лічильника відповідача повідомили про дату і місце та час проведення експертизи.

27.06.2019 року було проведено експертизу знятого лічильника газу марки Мagnol типу G-4. Рік випуску 1995, зав. № 5619088, комісією до складу якої входить представник державного підприємства «Дніпропетровський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації».

Як зазначено у пп.2.3 п. 2 акту експертизи лічильника газу № 230 від 27.06.2019 року при перевірці похибки лічильника газу за об`ємної витрати встановлено «q3 Q max -1.95%$ q2 0/2 Qmax + 0.27% $ q1 Qmin -8.11%»

Висновок комісії: «лічильник визнано непридатним для комерційного обліку газу згідно з п. 2.3, та п.6.4.1 Р50-071-98 слідів втручання в роботу лічильника не виявлено. Лічильник запакований в поліетиленовий пакет, який опломбовано схоронною пломбою № с445325884».

Відповідно до п. 3 гл. 2 р. ХІ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2494, до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або в роботу ЗВТ, що сталося внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових, які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок якого споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належить зокрема, пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого втрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

У відповідності до вимог п.6 гл.6 р. Х Кодексу ГРС у разі виявлення позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових, пошкодження ЗВТ або пошкодження пломб чи захисних елементів власник (користувач), на території або у приміщенні якого встановлений комерційний ВОГ чи його складові, має терміново проінформувати про це Оператора газорозподільної системи та за потреби вжити заходів для недопущення аварійної ситуації з урахуванням техніки безпеки.

В складеному 24.06.2019 року акті про порушення відповідачу роз`яснено необхідність бути присутнім на засіданні комісії, на якому буде розглянутий акт про порушення. У разі неприбуття споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії, остання розглядає акт про порушення без його (її) участі.

31.07.2019 року на засіданні комісії по розгляду акту про порушення Кодексу газорозподільних систем, було прийнято рішення про задоволення акту про порушення та складено акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу та його вартості

Було прийняте рішення про проведення перерахунку (донарахування) об`ємів природного газу в період з 17.01.2019 року по 21.05.2019 року згідно абз. 2 п. 8 гл. 3 р.Х1 Кодексу ГРС, відповідно до якого у разі виявлення оператором газорозподільної системи позаштатного режиму роботи лічильника газу. Внаслідок чого витрати (споживання) природного лічильника газу не обліковується або обліковується некоректно (не в повному обсязі), за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу визначення об`єму спожитого природного газу здійснюються залежно від середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або між опалювальний) попереднього року або фактичний період споживання ( опалювальний або між опалювальний), якщо він становить менше шести місяців за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за шість місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Відповідно до пп. 3 п.11 гл.5 розділу ХІ Кодексу ГРС вбачається, що при розрахунку не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу має бути віднятий об`єм природного газу фактично спожитий споживачем протягом періоду порушення, та згідно пп.4 п.11 гл.5 розділу ХІ Кодексу ГРС, при розрахунку не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу пільги та субсидії, на які має право побутовий споживач не враховуються.

Складеним актом-розрахунком не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості від 31.07.2019 року було визначено об`єм не облікованого (донарахованого) природного газу в розмірі 262.06 м.куб. Його вартість склала 2639 грн.35 коп.

18.09.2019 року відповідачеві було направлено засобами поштового зв`язку акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості, рахунок та вимогу на оплату збитків, але станом на дату звернення до суду сума збитків не сплачена, що й стало підставою звернення до суду.

Справа розглядалась в спрощеному провадженні без виклику сторін.

Відповідачем надані відзиви на позовну заяву згідно яких відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог посилаючись на те, що позивач не надав до позовної заяви підписану відповідачем копію договору із зазначенням місця і часу його укладення, укладеного між позивачем і відповідачем. Відповідач ніякого відношення до акту про порушення № 2431 від 05.10.2018 року немає. Щодо відповідача даний акт не складався, а також його немає в додатку до позовної заяви.

24.06.2019 року представниками відповідача було складено акт про порушення № 3336, протокол № 3336 про демонтаж лічильника на експертизу та акт про порушення № 3336 в яких зазанчано підозра на втручання в роботу ЛГ, так як виявлені сколи навколо пломб заводу виробника. Але експертиза встановила, що втручання в роботу лічильника не було, навколо пластикових пломб присутні подряпини, пластикові пломби заводу виробника не порушені, виконують захисну функцію. У в акті експертизи не вказано , що лічильник газу є непридатним для побутового обліку газу. Відповідно його можна було використовувати для побутових потреб. Позивач не довів, що подряпини на склі лічильника газу можуть служити підставою для складання акту про порушення, якщо цілісність пломб не порушена. Відповідач не хотіла підписувати акт про виявлення порушення і акт про порушення, тому що вважала і продовжує вважати, що ніякого порушення не було, а виявлені подряпини можуть бути браком заводу виробника, або ж вони могли з`явитись після повірки лічильника газу. Але з відповідачем розмовляли в підвищеному тоні з роздратуванням, переконуючи її підписати ці два документи. Представники відповідача 24.06.2019 троку склавши акт про порушення не виявили підробки і пошкодження пломб лічильника та самого лічильника газу, не довели що робота лічильника була в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу не обліковувались або обліковувались некоректно. Тобто не довели безпосередньо вини відповідача. Відповідно складати розрахунок, якщо не було порушення не було підстав. 29.01.2020 року оператор ГРС відключив газове обладнання в день відсутності відповідача вдома, методом обрізки газопроводу в точці приєднання. Пов`язано відключення з несплатою безпідставного рахунку. Це сталося в зимовий період та могло нашкодити здоров`ю та життю відповідача, тому що газове обладнання входило в основне джерело, яким користувались в той момент в будинку. Також був ризик виходу з ладу системи опалення в результаті промерзання. Відповідач вважає, що в даному випадку відключення було безпідставним і можливе лише за рішенням суду.

Відповідно до п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов`язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.

Відповідно до вимог ст.55 Конституції України кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.

Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку , встановленому цим кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів

Завданням суду при здійсненні правосуддя, в силу ст. 2 Закону України Про судоустрій і статус суддів є забезпечити кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною радою України.

За змістом положень вказаних норм, розпорядження своїм правом на захист є диспозитивною нормою цивільного законодавства, яке полягає у наданні особі, яка вважає свої права порушеними, невизнаними або оспорюваними, можливості застосувати способи захисту, визначені законом або договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, держави та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором

При цьому, предметом позову є матеріально-правова вимога позивача до відповідача, а підставою - посилання на належне йому право, юридичні факти, що призвели до порушення цього права, та правове обґрунтування необхідності його захисту.

Отже, виходячи із наведеного, на момент звернення із тим чи іншим позовом, права та інтереси, на захист яких поданий позов вже мають бути порушені, невизнані або оспорювані особою, до якої пред`явлений позов, тобто, законодавець пов`язує факт звернення до суду із наявністю вже порушених прав та інтересів позивача. Метою ж позову є розгляд спору і захист вже порушених, невизнаних або оспорюваних суб`єктивних прав або законних інтересів позивача.

Суд, з`ясувавши зміст позовних вимог вивчивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, приходить до таких висновків.

Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що АТ «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» здійснює діяльність з розподілу природного газу та діє на підставі Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року № 2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року за №1379/27824.

Відповідач ОСОБА_1 , є побутовим споживачем послуг з розподілу природного газу, які надаються АТ «Оператор газорозподільної системи „Дніпропетровськгаз" за місцем реєстрації відповідача по об`єкту, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , на якому встановлені газові прилади: плита газова - ПГ, індивідуальне опалення та лічильник газу.

24.06.2019 року представниками позивача за вказаною вище адресою було виявлено наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу.

Відповідно до п. 4 гл.6 р. Х Кодексу газорозподільних систем, за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ (вузол обліку газу) та пломб ( відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування. До моменту набрання чинності Кодексом ГРС чинними на території України були Правила надання населенню послуг з газопостачання, затверджені Постановою КМУ від 09 грудня 1999 року № 2246, якими також був передбачений обов`язок споживача забезпечувати збереження і цілісність лічильників газу та пломб на них.

Порядок проведення експертизи ЗВТ та пломб визначений розділом 10 глави Х Кодексу та Положенням, результати огляду фіксуються в акті експертизи.

24.06.2019 року представниками оператора ГРМ ( АТ «Дніпропетровськгаз») було складно акт про порушення № 3336, протокол № 3336 про демонтаж лічильника та проведення експертизи та акт про порушення № 3336 в яких споживач підписався особисто і без зауважень, що підтверджується копіями актів та протоколу.

Доводи відповідача у відзиві на позовну заяву про те, що працівники позивача змусили її підписати даний акт, розмовляли з нею на підвищених тонах ніякими доказами не підтверджені. Крім того відповідач підписуючи акт про порушення мала можливість зазначити про дані обставини у складеному акті. Чи записати свої зауваження з приводу складних актів.

В акті про демонтаж лічильника відповідача повідомлено про дату, місце і час проведення експертизи, даний акт також підписаний відповідачем. З чого суд приходить до висновку, що відповідач була належним чином повідомлена про дату, час і місце проведення експертизи лічильника газу

27.06.2019 року було проведено експертизу знятого лічильника газу марки Мagnol типу G-4. Рік випуску 1995, зав. № 5619088, комісією до складу якої входить представник державного підприємства «Дніпропетровський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації».

Як зазначено у пп.2.3 п. 2 акту експертизи лічильника газу № 230 від 27.06.2019 року при перевірці похибки лічильника газу за об`ємної витрати встановлено «q3 Q max -1.95%$ q2 0/2 Qmax + 0.27% $ q1 Qmin -8.11%»

Висновок комісії: «лічильник визнано непридатним для комерційного обліку газу згідно з п. 2.3, та п.6.4.1 Р50-071-98 слідів втручання в роботу лічильника не виявлено. Лічильник запакований в поліетиленовий пакет, який опломбовано схоронною пломбою № с445325884».», що підтверджується актом експертизи.

Таким чином, в акті поведеної експертизи зазначено, що вплив на відліковий механізм з метою заниження показів не здійснювався, пластикові пломби заводу-виробника не порушені та виконують захисну функцію. Таким чином вини позивача щодо в втручання в роботу лічильника газу не виявлено.

Проте при проведенні експертизи лічильника газу встановлена похибка за об`ємної витрати, тобто, що витрати (споживання) природного газу комерційним ВОГ обліковуються некоректно.

Експертною комісією зроблений висновок: «лічильник визнано непридатним для комерційного обліку газу згідно з п. 2.3»

Таким чином згідно висновку проведеної експертизи лічильника газу зроблений висновок про його непридатність для комерційного обліку газу.

Будь-яких доказів на спростування зазначеного висновку відповідачем не надано.

Доводи відповідача про те, що лічильник не визнаний непридатним для побутового обліку природного газу суд вважає безпідставними. Так як згідно ч.4 ст.1 Кодексу ГРМ є визначення лише поняття комерційного обліку газу, а саме - комерційний облік природного газу - визначення об`ємів (обсягів) передачі та розподілу (споживання/постачання) природного газу в точках комерційного обліку на підставі даних комерційних вузлів обліку та інших регламентних процедур у передбачених цим Кодексом випадках;

І відсутнє поняття побутового обліку природного газу.

Таким чином, хоч за висновком проведеної експертизи і відсутня вина позивача щодо втручання в роботу лічильника газу, але висновком експертизи встановлено некоректне обліковування спожитого природного газу приладом обліку, встановленим в домоволодінні відповідача, яке є підставою для проведення додаткового нарахування об`єму та обсягу природного газу.

Так, відповідно до п. 3 гл. 2 р. ХІ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2494, до порушень ( за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або в роботу ЗВТ, що сталося внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок якого споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належить зокрема, пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

У відповідності до вимог п.6 гл.6 р.Х Кодексу ГРС у разі виявлення позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових, пошкодження ЗВТ або пошкодження пломб чи захисних елементів власник (користувач), на території або у приміщенні якого встановлений комерційний ВОГ чи його складові, має терміново проінформувати про це Оператора газорозподільної системи та за потреби вжити заходів для недопущення аварійної ситуації з урахуванням техніки безпеки

Згідно абз.2 п. 8 гл. 3 р.Х1 Кодексу ГРС, у разі виявлення оператором газорозподільної системи позаштатного режиму роботи лічильника газу. Внаслідок чого витрати (споживання) природного лічильника газу не обліковується або обліковується некоректно (не в повному обсязі), за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу визначення об`єму спожитого природного газу здійснюються залежно від середньомісячнного (середньодового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період(опалювальний або між опалювальний) попереднього року або фактичний період споживання ( опалювальний або між опалювальний), якщо він становить менше шести місяців за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за шусть місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Таким чином судом встановлено, що підтверджена висновком експертизи непридатність встановленого в домоволодіння позивача лічильника газу для комерційного обліку газу, є підставою для проведення додаткових нарахувань відповідно до вищезазначених норм Кордексу ГРМ.

У зв`язку з підтвердженням повноважною комісією факту несанкціонованого втручання позивачем до приладу обліку газу, у відповідності до вимог гл.5 розділ ХІ Кодексу ГРС було складено акт про порушення від 24.06.2019 року № 3336, у якому зазначено: встановлено порушення згідно розділу ХІ гл.2 п.1 п.п. 3 та ХІ гл.2 п.3 п.п.1 Кодексу газорозподільних систем.

Відповідно до п. 10 глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС, споживач (несанкціонований споживач) зобов`язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, на якому буде розглядатись складений на нього акт про порушення.

У разі неприбуття споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії, остання розглядає акт про порушення без його (її) участі.

Згідно п. 8 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.

Пунктом 11 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем передбачено, що за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення. При задоволенні комісією акта про порушення складається акт - розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.

31.07.2019 року на засіданні комісії по розгляду акту про порушення Кодексу газорозподільних систем № 3360 від 31.07.2019 року, було прийнято рішення про задоволення акту про порушення,зробити перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу відповідно до до п. 11(1) глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС за період з 17.01.2019 року по 21.05.2019 року та складено акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу та його вартості.

Доводи відповідача про те, що в позовній заяві зазначено, що комісією розглядався акт про порушення № 2431 від 05.01.2018 року, суд не приймає до уваги. Оскільки згідно копії протоколу засідання комісії по розгляду актів про порушення Кодексу газорозподільних систем № 3360 від 31.07.2019 року вбачається, що розглядався акт про порушення № 3336, саме такий акт складений відносно виявленого порушення у відповідача, споживача ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , тобто розглядався акт, який складений відносно виявленого у відповідача порушення, а посилання позивачем на акт про порушення № 2431 від 05.01.2018 року, розцінюється судом як описка. Оскільки в усіх інших доводах позовної заяви позивач посилається саме на акт про порушення № 3336 від 24.06.2019 року.

Відповідно до п. 11(1) глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС - За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.

При складанні акта-розрахунку враховується таке: розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об`єм природного газу, що припадає на період до 01 числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду), не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість в повному обсязі має бути компенсована споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом періоду необлікованого природного газу;

Складеним актом-розрахунком не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості від 31.07.2019 року було визначено об`єм не облікованого (донарахованого) природного газу в розмірі 262.06 м.куб. Його вартість склала 2639 грн. 35 коп.

При цьому вартість природного газу визначалася за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом періоду необлікованого природного газу (абз. 3 п. 11 глави 5 розділу ХІ КГС).

Ціна закупівлі природного газу АТ Оператор газорозподільної системи „Дніпропетровськгаз" визначена наказом ПАТ «Дніпропетровськгаз» від 22 лютого 2016 року № 44/1 та наказом № 05.2Н0-249-05/7 від 15 травня 2017 року про внесення змін до наказу № 44/1 з урахуванням щомісячно визначеної цін.

Згідно розрахунку необлікованих об`ємів природного газу, акту-розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості, які перевірені судом, об`єм необлікованого (донарахованого) газу складає 262.06 куб.м, а його вартість становить 2639 грн. 35 коп.

Рахунок на оплату збитків позивачем був направлявлений відповідачеві 18.09.2019 року. Проте, станом на час розгляду справи доказів того, що вартість необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу в сумі 2639 грн., 35 коп., відповідачем сплачена, суду не надано.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до вимог ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

Згідно з ч.1 ст. 623 ЦК України боржник, який порушив зобов`язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.

З урахуванням викладеного, та підтвердження висновком експертизи некоректного обліковування обсягу природного газу лічильником встановленим в домоволодіння позивача, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, відповідно до обраного позивачем способу захисту порушених прав, який передбачений ЦК України та з яким погоджується суд. Та вважає, що з відповідача ОСОБА_1 , на користь позивача АТ Оператор газорозподільної системи „Дніпропетровськгаз" необхідно стягнути 2639 грн., 35 коп., вартості необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу за період з 17 січня 2019 року по 21 травня 2019 року, відповідно до акту розрахунку не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу та його вартості та рахунку на оплату збитків від 31.07.2019 року .

Ненадання позивачем договору укладеного з відповідачем на постачання природного газу побутовим споживачам не є підставою для звільнення відповідача від відповідальності, оскільки самим відповідачем не заперечується фактичне споживання природного газу у домоволодінні за адресою: АДРЕСА_1 .

Питання правовірності відключення домоволодіння позивача від системи газопостачання не є предметом розгляду даного позову. Оскільки, якщо відповідач вважає таке відключення неправомірним, вона має право на захист порушених прав шляхом подання позовної заяви на загальних підставах.

Відповідно до 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягнення понесені позивачем судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2102.00 грн., так як судом ухвалюється рішення про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі.

Керуючись статтями 12, 13, 89, 141, 259, 263, 264, 265, 268, 273 суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги за позовом акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи „Дніпропетровськгаз" до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу- задовольнити

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , на користь акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи „Дніпропетровськгаз" (код ЄДРПОУ 03340920, юридична адреса:49000 м. Дніпро вул. Шевченка, 2), 2639 (дві тисячі шістсот тридцять дев`ять грн.) 35 коп., вартості необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 на користь акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи „Дніпропетровськгаз" (код ЄДРПОУ 03340920, юридична адреса:49000 м. Дніпро вул. Шевченка, 2) понесені судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2102.00 (двадцять одну тисячу дві) грн.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту складання повного тексту рішення.

Відповідно до п. 15.5 розділу ХШ Перехідні положення ЦПК України апеляційна скарга подається через Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області до приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність із редакцією Цього кодексу

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду .

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення.

Повний текст рішення виготовлений 27.03.2020 року.

Суддя Петрюк Т.М.

Зареєстроване: 27.03.2020 року

Оприлюднене: 31.03.2020 року

Дата набрання законної сили: 28.04.2020 року