
Справа № 219/1841/20
Провадження № 3/219/788/2020
П О С Т А Н О В А
Іменем України
30 березня 2020 року м. Бахмут
Суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Давидовська Т.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Головного управління ДПС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , (ІПН НОМЕР_1 ), 1974 року народження, який працює директором ТОВ «ТК ДОНСПЕЦСЕРВІС», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення головним державним ревізором – інспектором Бахмутського відділу перевірок платників податків управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС у Донецькій області Пащенко Т.В. за результатами проведеної перевірки встановлено, що посадовою особою – ОСОБА_1 директорам ТОВ «ТК ДОНСПЕЦСЕРВІС», вчинено порушення відображень операцій з отримання ТМЦ, по яким встановлено реалізація товарів за відсутності фактичного їх придбання з метою штучного формування податкового кредиту для покупця, що свідчить про неможливість здійснення господарської операції з ідентифікованим товаром у зв`язку із відсутністю факту (джерела) його законного введення в обіг та/або реального задекларованого виробництв, в результаті чого: занижено суму податку на додану вартість до сплати на загальну суму 712415 грн., у тому числі: за січень 2019 року на суму 33334 грн.; за березень 2019 року на суму 402380 грн.; за квітень 2019 року на суму 46667грн.; за червень 2019 року на суму 123003грн.; за липень 2019 року на суму 107031грн, чим порушено п. 44,1 ст. 44, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3 ст. 198, п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VІ? із змінами та доповненнями, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі – КУпАП).
Дослідивши матеріали адміністративної справи суд вважає, що в діях ОСОБА_1 , дійсно мається склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.
Вважаю, що провадження по даній адміністративній справі підлягає закриттю у зв`язку з закінченням на момент його розгляду строків, передбачених ст. 38 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно з ч.2 ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього документів, а саме: акту перевірки від 26.02.2019 №244/05-99-05-09/39118792, правопорушення мало місце в березні-квітні, червні-липні 2019 року. Матеріали надійшли на адресу суду 28.02.2020 року.
У відповідності до вимог п. 7 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Крім того, поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. За правилами статті 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини.
За таких підстав, судом припиняється дослідження доказів та не встановлюється винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Отже, оскільки минули строки накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, приходжу до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 слід закрити.
Керуючись статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статтями 38, 247, 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення
постановила:
Закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв`язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Т. В.Давидовська