Рішення № 88502484, 30.03.2020, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
30.03.2020
Номер справи
908/2935/19
Номер документу
88502484
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

номер провадження справи 14/33/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.03.2020 Справа № 908/2935/19

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Сушко Л.М., розглянувши в межах справи № 908/2935/19 про банкрутство Приватного підприємства "Ільта"

позовну заяву Комунального підприємства "Водоканал" (69002, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 61, ідентифікаційний код 03327121)

до відповідача Приватного підприємства "Ільта" (69014, м. Запоріжжя, вул. Миколи Краснова, 10, ідентифікаційний код 25217284)

про стягнення 3839,38 грн

Учасники процесу в судове засідання не з'явились;

СУТЬ СПОРУ:

28.01.2020 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява (вих. № 588/209 від 27.01.2020) Комунального підприємства "Водоканал" до відповідача Приватного підприємства "Ільта" про стягнення суми додаткової плати за скид понаднормативних забруднень для розгляду в межах справи № 908/2935/19 про банкрутство Приватного підприємства "Ільта".

Відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 28.01.2020 справу визначено до розгляду судді Сушко Л.М.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 30.01.2020 прийнято до розгляду позов Комунального підприємства "Водоканал", відкрито провадження у справі в межах справи № 908/2935/19, ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, судове засідання призначено на 25.02.2020; розгляд справи відкладався до 17.03.2020, оголошена перерва до 30.03.2020 (з урахуванням виправлених ухвалою від 19.03.2020 описок). Явка сторін визнана необов'язковою.

В судовому засіданні 30.03.2020 прийнято рішення. Учасники процесу в судове засідання не з'явились.

Позовні вимоги позивач обґрунтовував наступним. КП "Водоканал" та ПП "Ільта" 16.10.2015 укладено договір № 10711/3 "Про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації", відповідно до умов якого позивач забезпечує відповідачу подачу питної води на господарсько-питні, побутові та технічні потреби, а також приймання стічних вод, а відповідач, в свою чергу, зобов'язується оплачувати отримані послуги передбачені Договором. Працівники лабораторії відділу охорони навколишнього середовища КП "Водоканал" 25.09.2018 прибули на площадку відповідача, розташовану за адресою: м. Запоріжжя, вул. Миколи Краснова, 10 для здійснення контрольного відбору проб стічних вод з контрольної точки "контрольний колодязь К-4 (верхня труба), визначеної в пункті 3.2.9 договору, яка знаходиться на території відповідача. Всупереч вимогам Закону та договору директор підприємства відмовився від участі у відборі проб стічних вод та відмовся виділити відповідальну особу або іншого представника підприємства, а також відмовив працівникам лабораторії у наданні доступу до контрольної точки, про що працівниками лабораторії КП "Водоканал" складено Акт про перешкоджання у відборі проб від 25.09.2018. Відповідно до п.п. 7.4, 9.1 Правил приймання стічних вод підприємств у системи каналізування м. Запоріжжя та п. 3.2.9 договору позивачем виконаний розрахунок розміру додаткової плати за скид понаднормативних забруднень. Позивачем на адресу відповідача направлено претензію вих. № 14931 від 25.10.2018 про перерахування суми додаткової плати за скидання понаднормативних забруднень в розмірі 3839,38 грн. на розрахунковий рахунок КП "Водоканал". В порушення п. 5.2.2 договору відповідач оплату за скид понаднормативних забруднень не здійснив. Посилаючись на п.п. 2.1.3, 2.1.5, 2.1.11, 7.4, 7.6, 9.1, 9.2 "Правил приймання стічних вод підприємств в систему каналізації м. Запоріжжя", ст.ст. 11, 16, 526 ЦК України, ст.ст. 173, 174, 193 ГК України, Постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 1575 від 28.12.2017, Постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 957 від 04.09.2018, позивач просив позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання свого представника не направив, вимоги суду не виконав.

Згідно зі ст. 93 ЦК України місцезнаходження юридичної особи визначається місцем її державної реєстрації, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням Приватного підприємства "Ільта" є: 69014, м. Запоріжжя, вул. Миколи Краснова, 10, що збігається із адресою, вказаною у позові і на яку направлялись ухвали суду. Направлене на адресу відповідача поштове відправлення з копією ухвали суду від 30.01.2020 повернулось з позначкою поштового відділення зв'язку на конверті "інші причини".

Зазначене свідчить, що судом вжиті всі заходи щодо належного повідомлення відповідача про дату, місце і час розгляду справи.

Від арбітражного керуючого Коршуна Владислава Володимировича надійшов відзив на позов, в якому ліквідатор ПП "Ільта" позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Зважаючи на належне повідомлення сторін про розгляд справи, суд вирішив за доцільне розглянути справу за наявними в ній матеріалами, яких достатньо для вирішення спору по суті, за відсутністю в судовому засіданні представників сторін.

Розглянувши матеріали справи, суд

УСТАНОВИВ:

18 жовтня 2018 року прийнято новий Кодекс України з процедур банкрутства, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом. Кодекс України з процедур банкрутства почав діяти з 21 жовтня 2019 року.

Відповідно до ч. 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно зі ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 12.11.2019 порушено провадження у справі № 908/2935/19 про банкрутство Приватного підприємства "Ільта", 69014, м. Запоріжжя, вул. Миколи Краснова, 10, код ЄДРПОУ 25217284, введений мораторій на задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Коршуна Владислава Володимировича

Постановою від 30.01.2020 у справі № 908/2935/19 Приватне підприємство "Ільта", 69014, м. Запоріжжя, вул. Миколи Краснова, 10, код ЄДРПОУ 25217284 - визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.; лквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Коршуна Владислава Володимировича та покладено на нього повноваження керівника банкрута.

Комунальним підприємством "Водоканал" (Водоканал, позивач у справі) та приватним підприємством Ільта" (Споживач, відповідач у справі) 16.10.2015 укладено договір № 10711/3 "Про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації" (далі - Договір).

Згідно п. 1.1 Договору Водоканал забезпечує Споживачу подачу питної води на господарсько-питні, побутові та технічні потреби, а також приймання стічних вод по майданчикам: Адміністративна будівля з майстернею за адресою вул. Миколи Краснова, 10.

Сторони погодили, що керуються, зокрема, Законом України "Про питну воду та питне водопостачання" від 10.01.2002 № 2918-111, "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004 № 1875-IV, діючими "Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" затв. наказом Мінжитлокомунгоспу України від 27.06.2008, далі за текстом цього Договору "Правила користування...", "Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України" затв. наказом Держбуду України від 19.02.2002 № 37, далі за текстом цього Договору "Правила приймання ...", "Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів" зареєстрованою Міністерством юстиції України 26.04.2002 №402/6690 (далі за текстом цього Договору "Інструкція..."), "Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя" (затв. рішенням виконавчого комітету міської ради № 167 від 29.05.2003, далі за текстом цього Договору "Правила приймання... м. Запоріжжя").

Відповідно до розділу 2 Договору він укладається з 01.10.2015 по 31.12.2016. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення терміну його дії, про його припинення не було письмово заявлено однією зі сторін. Відносини сторін до укладання нового договору регулюються даним Договором.

Судом встановлено, що договір є чинним, оскільки в матеріалах справи відсутні докази звернення сторін один до одного про його розірвання і пролонгація відбулася автоматично.

Згідно підпункту 3.1.1 п. 3.1 Договору Водоканал зобов'язався забезпечити Абоненту подачу питної води з напором в точці підключення вводу Абонента до мереж Водоканалу не менше 10 м водного стовпа і якістю у відповідності з "ДСанПіН 2.2.4-171.-10 "Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною" в точці підключення вводу Споживача до мереж Водоканалу згідно схеми водопостачання та водовідведення, а також приймання стоків у кількості, вказаній в цьому договорі, із забрудненням, не перевищуючим допустимі концентрації.

Підпунктами 3.2.1, 3.2.4 п. 3.2 Договору передбачені обов'язки споживача, а саме: своєчасно оплачувати надані йому послуги з водопостачання та водовідведення, експлуатувати водопровідні та каналізаційні мережі, прилади і пристрої на них у встановленому порядку у відповідності з цим договором та нормативними документами, вказаними в п. 1.1. цього договору. Для забезпечення постійного обліку води мати резервні технічно придатні, держперевірені облікові прилади.

В пункті 3.2.9 Договору зазначено, що споживач зобов'язаний виконувати скид стоків, якість та температура яких в контрольних точках - К-Ч верхня труба, повинна відповідати вимогам "Правил приймання…", "Правил приймання… м. Запоріжжя" і допустимим концентраціям забруднюючих речовин, що скидаються у міську каналізацію (надалі ДК) (Додаток № 1 до п. 3.2.9.), температурний показник не повинен перевищувати 40°С (п. 4.3.7 "Правил приймання… м. Запоріжжя").

Умовами п. 5.1 Договору встановлено, що основним документом на оплату є акт-рахунок. Акти за питну воду та водовідведення виписуються Споживачу представником Водоканалу, при наявності особистого посвідчення 25-31 числа кожного місяця. Протягом 2-х робочих днів на підставі даних, зазначених у акті, Споживачу виписується акт-рахунок. На протязі 3-х робочих днів з дня виписки акта-рахунку Споживач зобов'язаний перерахувати на розрахунковий рахунок Водоканалу суму, вказану в акті-рахунку. Якщо Споживач відмовляється підписати акт та акт-рахунок, вони підписуються представником Водоканалу, а в акті та акті-рахунку робиться відповідний запис про таку відмову. Документи пересилаються Абоненту поштою. Оформлений таким чином акт-рахунок є обов'язковим для виконання у вказані в ньому терміни, а також є підставою для розрахунків за водопостачання та водовідведення.

За змістом п.5.2.2 Договору:

- за скид стоків з перевищенням ДК, встановлених разовим аналізом, а при необхідності, середньодобових проб, Споживач зобов'язаний сплатити Водоканалу претензію за скид в систему каналізації понаднормативних забруднень, складену у відповідності "Правилами приймання…", "Правилами приймання… м. Запоріжжя", "Правилами користування…" та "Інструкцією…". Період, за який стягується плата за скид Споживачем понаднормативних забруднень складає три календарні місяці (поточний місць та два попередніх);

- при відмові Споживача виділити відповідальну особу для відбору проб, зволіканні з допуском представника Водоканалу на територію Абонента (більш ніж 30 хвилин після його прибуття) або створенні перешкод у відборі проб з боку Споживача, у відповідності до п. 7.4 "Правилами приймання… м. Запоріжжя" Водоканал складає акт про перешкоду у відборі проб в односторонньому порядку. На підставі акта Водоканал виставляє Абоненту рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності К=5 за розрахунковий місяць, у якому було виявлено порушення.

Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 29.05.2003 № 167 затверджені "Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя" (далі - Правила приймання м. Запоріжжя).

Відповідно до підпунктів 2.1.3-2.1.5, 2.1.11 п. 2.1 Правил приймання м. Запоріжжя, Водоканал має право:

- контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод у будь-який час доби без представника Підприємства з участю представника відповідної компетентної організації або самостійно. Порядок та періодичність відбору проб визначає Водоканал без погодження Підприємства (п.п. 2.1.3);

- проводити аналіз якості стічних вод Підприємства. Робити офіційні висновки про відповідність фактичних концентрацій забруднюючих речовин в стічних водах допустимим, а також про епідеміологічну безпеку стічних вод, що скидаються (п.п. 2.1.4);

- виставляти Підприємствам рахунки до оплати у випадку порушення Правил та не виконання умов Договору (п.п. 2.1.5);

- пред'являти Підприємству претензії та позови (в установленому порядку) щодо відшкодування збитків, заподіяних системі міської каналізації, а також виставляти рахунки до оплати за скид понаднормативних забруднень відповідно до Правил (п.п. 2.1.11).

Пунктами 6.6.3, 7.9.1 Правил приймання м. Запоріжжя передбачено обов'язок Абонента забезпечувати можливість безперешкодного доступу уповноважених працівників Водоканалу до мереж та устаткування абонента для виконання службових обов'язків у будь-який час доби. З метою контролю якості стічних вод підприємств водоканал здійснює відбір разових проб стічної води в контрольних точках, вказаних в схемі каналізування Підприємства.

Керуючись Правилами приймання м. Запоріжжя та умовами Договору, 25.09.2018 працівники Центральної лабораторії стічних вод відділу охорони навколишнього середовища КП "Водоканал" прибули на майданчик Споживача розташований за адресою вул. Миколи Краснова, 10 для здійснення відбору проб стічних вод, що скидаються ПП "Ільта" у мережу міської каналізації через контрольну точку - контрольний колодязь К-4 (верхня труба), відповідно до визначеної згідно п. 3.2.9 Договору та Схеми мереж водопостачання та водовідведення.

Згідно п.2.4.3 Правил приймання м. Запоріжжя підприємство зобов'язане призначити відповідальну особу за організацію проведення контролю якості та кількості стічних вод у будь-який час доби з правом підпису акту відбору проб. У разі відсутності такого працівника у момент відбору проб акт має право підписати інший працівник Підприємства.

За поясненнями позивача, всупереч наведеним нормам Правил приймання м. Запоріжжя та умовам Договору, відповідальна особа Алещенко О.Л. та директор підприємства відповідача Войников Н.В. у телефонному режимі відмовились прийняти участь у відборі проб стічних вод особисто та відмовились виділити іншого представника підприємства для участі у відборі проб, а також відмовили у допуску представників позивача на територію підприємства до контрольної точки для відбору проб самостійно.

Працівниками лабораторії КП "Водоканал" складено Акт про перешкоджання у відборі проб від 25.09.2018, в якому зазначено про неможливість 25.09.2018 працівниками лабораторії КП "Водоканал" здійснити відбір проб стічних вод з причини відмови директора ПП "Ільта" Войнікова Н.В. та відповідальної особи Алещенко О.Л. надати представника підприємства для здійснення відбору і не допуску працівників лабораторії для здійснення відбору стічних вод.

Про складення акту про перешкоджання у відборі проб повідомлено директора Споживача та направлено 03.10.2018 екземпляр акту листом вих. № 13624 від 01.10.2018 з повідомленням про майбутнє виставлення рахунку Абоненту за скид понаднормативних забруднень з коефіцієнтом кратності КК=5 за розрахунковий місяць.

На підставі п. 7.4 Правил приймання м. Запоріжжя та п. 3.2.9 Договору позивачем виконаний розрахунок розміру додаткової плати за скид понаднормативних забруднень.

Позивачем 16.11.2018 направлено на адресу відповідача претензію вих. № 14931 від 25.10.2018 про перерахування суми додаткової плати за скидання понаднормативних забруднень в розмірі 3839,38 грн. на розрахунковий рахунок КП "Водоканал", розрахований з коефіцієнтом кратності КК = 5 на весь обсяг стічних вод, що скинуті підприємством у мережу міської каналізації за вересень 2018 року. До претензії надані: розрахунок розміру додаткової плати та рахунок. Направлення вказаної претензії та додатків підтверджується фіскальним чеком та описом вкладення від 16.11.2018.

В порушення підпунктів 5.1, 5.2.2 Договору відповідач оплату за скид понаднормативних забруднень не здійснив, що призвело до утворення у останнього заборгованості в розмірі 3839,38 грн.

Невиконання відповідачем обов'язку щодо оплати виставленого Водоканалом рахунку стало підставою для звернення позивача до суду за захистом своїх порушених прав та інтересів.

Проаналізувавши норми чинного законодавства, оцінивши докази, суд визнав позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Приписами частини 1 статті 67 Господарського кодексу України встановлено, що відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.

Статтею 175 Господарського кодексу України унормовано, що майново-господарськими зобов'язаннями визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Пунктом 1 статті 628 Цивільного кодексу України унормовано, що зміст договору становлять умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Правовідносини сторін ґрунтуються на договорі № 10711/3 від 16.10.2015 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації, який, в силу ст.ст. 173, 174, ч. 1 ст. 175 ГК України, є підставою для виникнення у його сторін господарсько-майнових зобов'язань.

Статтею 629 ЦК України визначено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до статей 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічні положення містить стаття 193 Господарського кодексу України.

За визначенням п. 7.4 Правил приймання м. Запоріжжя, при відмові підприємства виділити відповідальну особу для відбору проб, зволіканні з допуском представника Водоканалу на територію підприємства (більш ніж на 30 хвилин після його прибуття) або створенні перешкод у відборі проб з боку представників підприємства, Водоканал складає акт про перешкоду у відборі проб в односторонньому порядку. На підставі акту Водоканал виставляє підприємству рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності К=5 за розрахунковий місяць, в якому було вчинено дане порушення.

У зв'язку з не допуском для відбору проб на територію об'єкта, працівниками лабораторії КП "Водоканал" складено Акт про перешкоджання у відборі проб від 25.09.2018, в якому зазначено про неможливість здійснити відбір проб стічних вод з причини відмови директора ПП "Ільта" та уповноваженої особи надати представника підприємства для здійснення відбору і не допуску працівників лабораторії для здійснення відбору стічних вод.

За вказане порушення позивачем виконаний розрахунок розміру додаткової плати за скид понаднормативних забруднень.

Формула по якій здійснюється розрахунок відповідно до п. 9.1 Правил приймання м. Запоріжжя: Пс = Vпз х КК х Hn, де -

Vпз - об'єм скинутих підприємством стічних вод - з понаднормативними забрудненнями.

Відповідно до п. 9.6 Правил приймання м. Запоріжжя період, за який стягується плата за скид підприємством стічних вод з перевищенням ДК, встановлених разовим аналізом, складає не більше трьох календарних місяців (поточного місяця, та двох попередніх). Підвищена плата стягується за весь об'єм стічних вод, скинутих підприємством за цей період з даного об'єкту". Аналогічні умови передбачені пунктом 5.2.2 Договору (абз. 2).

Згідно інформації про об'єми стічних вод по майданчику м. Запоріжжя, вул. Миколи Краснова, 10 об'єм водовідведення (Vпз) становить: з 01 вересня 2018 року по 11 вересня 2018 року - 53,53 м3, з 12 вересня 2018 року по 30 вересня 2018 року - 92,47 м3 (146 м3).

КК - коефіцієнт кратності, розрахований відповідно до п. 7.4 Правил приймання м. Запоріжжя та даними із протоколу аналізу стічних вод.

КК = 5 - згідно п. 7.4 "Правил приймання стічних вод підприємств у системи каналізування м. Запоріжжя".

Hn, - встановлений норматив плати за скид понаднормативних забруднень, грн./м3, встановлюється на рівні виробничої собівартості очищення 1 м3 стічних вод по складу забруднень в межах допустимих концентрацій, встановлених Правилами приймання м. Запоріжжя (згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 1575 від 28.12.2017 в розмірі 4,0155 грн/м3 з 25.01.20148 без ПДВ та постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 957 від 04.09.2018 в розмірі 4,5955 грн/м3 з 12.09.2018 без ПДВ).

Отже, плата за скид понаднормативних забруднень за весь обсяг стічних вод, відведених від майданчика відповідача в мережі міської каналізації за період вересень 2018 року складає: 53,53 х 5 х 4,0155 + 92,47 х 5 х 4,5955 + ПДВ (20%) = 3839,38 грн.

Виконаний позивачем розрахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень та рахунок на суму 3839,38 грн. відповідає приписам пунктів 9.2, 9.6. Правил приймання м. Запоріжжя та положенням Договору.

За умовами п. 5.1 Договору Абонент зобов'язаний перерахувати суму, вказану у рахунку протягом 3-х робочих днів з дня виписки рахунку.

Таким чином, залишивши несплаченим виставлений позивачем рахунок № 10711/3 від 25.10.2018 на суму 3839,38 грн., відповідач порушив умови Договору та вимоги чинного законодавства.

Частиною 1 ст. 75 ГПК України передбачено, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованих підстав вважати їх недостовірними або визнаними у зв'язку з примусом. Обставини, які визнаються учасниками справи, можуть бути зазначені в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

Зважаючи на те, що відповідачем викладені у позові обставини не заперечуються і позовні вимоги визнані ним в повному обсязі, а також відсутність у суду сумнівів щодо достовірності обставин справи, суд дійшов висновку, що визнані учасниками справи обставини, не потребують додаткового доведення.

З огляду на викладені обставини, суд визнав, що позовна вимога про стягнення з відповідача 3839,38 грн. додаткової плати за скид понаднормативних забруднень є обґрунтованою, а тому задовольняється у повному обсязі.

Відповідно до ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на не вчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину не вчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів (ст. 74 ГПК України).

Відповідач позовні вимоги не спростував, доказів, які могли б свідчити про належне виконання умов Договору не надав та визнав позов.

Судовий збір на підставі пункту 2 частини 1 статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача.

Керуючись ст. ст. 2, 7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 46, 74, 76-80, 123, 129, 233, 236-242, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Комунального підприємства "Водоканал" до Приватного підприємства "Ільта" задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства "Ільта" (69014, м. Запоріжжя, вул. Миколи Краснова, 10, ідентифікаційний код 25217284) на користь Комунального підприємства "Водоканал" (69002, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, буд. 61, ідентифікаційний код 03327121) 3839,38 грн. (три тисячі вісімсот тридцять дев'ять грн. 38 коп.) додаткової плати за скид понаднормативних забруднень та 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві грн. 00 коп.) судового збору.

Видати наказ.

Повне рішення оформлено і підписано у відповідності до вимог ст.ст. 240, 241 ГПК України 31.03.2020.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п. 17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Рішення розміщується в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя Л.М. Сушко