
Справа № 589/5232/19
Провадження № 3/589/129/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2020 року м. Шостка
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі головуючого судді Литвинко Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов протокол № 66 від 11 грудня 2019 року за результатами перевірки КПТ «Корал-1», що засвідчено актом від 20 листопада 2019 року № 261/18-28-05-05-20/14025140/24 про вчинення директором КПТ «Корал-1» адміністративного правопорушення, яке передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали, додані до протоколу, суд приходить до висновку про відсутність доказів вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому правопорушення та необхідності закриття справи за відсутністю складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.
У відповідності до чинного законодавства відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є документом, на основі даних якого у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 256 КУпАП визначені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема в ньому мають бути: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення.
Разом з тим, посадова особа Головного управління ДПС у Сумській області у протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП, не виклала конкретні обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
В протоколі лише зазначено, що ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, в результаті порушення п.п. 44.1, 44.2 ст. 44, п.п. 134.1.1, 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України завищено від`ємне значення об`єкта оподаткування (збиток) на суму 358730 грн; в результаті порушення п. 188.1 ст. 188, п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України занижено податок на додану вартість, який підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет на суму 227099; не проведено реєстрацію в єдиному реєстрі податкових накладних податкових зобов`язань на суму 5356238,68 грн в результаті порушення ст. 266 Податкового кодексу України, занижено податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки на суму 50242,98 грн
Однак, у вказаному протоколі не вказано суть конкретних дій та спосіб їх вчинення, які призвели до порушень встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що ставляться директору в провину та підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Будь-яких доказів, окрім копії акту перевірки від 20 листопада 2019 №261/18-28-05-05-20/14025140/24, зібраних у визначеному законом порядку, які б беззаперечно підтверджували факт вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому адміністративного правопорушення, ініціатором складення протоколу суду не надано і посилання на них в самому протоколі не наведено, а тому констатація факту їх вчинення в протоколі є припущенням.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.
На підставі наведеного суд приходить до висновку про відсутність в діяннях ОСОБА_1 складу інкримінованого їй правопорушення, так як протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, що виключає можливість притягнення особи до відповідальності.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Закрити справу щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Шосткинський міськрайонний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області Т.В.Литвинко