Рішення № 88473604, 26.02.2020, Києво-Святошинський районний суд Київської області

Дата ухвалення
26.02.2020
Номер справи
369/10351/19
Номер документу
88473604
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 369/10351/19

Провадження № 2/369/700/20

РІШЕННЯ

Іменем України

26.02.2020 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

головуючого - судді - Медведського М.Д.,

за участю секретаря - Головатюк В.В.,

розглянувши в судовому засіданні в залі суду у м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства», третя особа: Боярська міська рада Києво-Святошинського району Київської області про відшкодування майнової та моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся з даним позовом до суду, в якому просить стягнути з відповідача на свою користь стягнути з Комунального підприємства «Боярське головне виробниче управлінняжитлово-комунального господарства» (код ЄДРПОУ 34702930) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) 7 300 (сім тисяч триста) грн. майнової шкоди; стягнути з Комунального підприємства «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» (код ЄДРПОУ 34702930) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) 10 (десять) грн. моральної шкоди;

08.08.2019 згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, вищезазначену справу було передано до провадження головуючому судді Медведському М.Д.

Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 12.08.2019 справу відкрито провадження в справі та призначено судове засідання для розгляду справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідачем до суду відзив на позовну заяву подано, у якому вони просили суд відмовити у задоволенні позову.

Позивач у судове засідання не з`явився, до суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі позивача за наявними в справі матеріалами. Позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідач та третя особа у судове засідання не з`явилися, про день, час та місце слухання справи повідомлені належним чином, до суду направили заяви про слухання справи у їх відсутності.

Суд, врахувавши доводи позивача, викладені у позовній заяві, дослідивши та оцінивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що дійсно, 02.01.2018 року позивач повертаючись на автомобілі з м. Києва та рухаючись в м. Боярка по вул. Шевченка лівим переднім і заднім колесами автомобіля в`їхав в яму.

Інспектором Києво-Святошинського ВП складено на позивача протокол про адміністративне правопорушення серії БД №356299 відносно якого позивач 02.01.2018 року близько 18 год. 00 хв. в Київській області, Києво- Святошинського району, м. Боярка по вул. Шевченка рухався на автомобілі не врахував дорожню обстановку, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на вибоїну розміром 0,85x0,95м., внаслідок чого автомобіль отримав механічні пошкодження.

11 січня 2018 року інспектором Києво-Святошинського ВП було складено протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 325037 відносно нашого працівника ОСОБА_2 за ч. 4 ст. 140 КУпАП, оскільки останній будучи відповідальною особою за утримання вулично-дорожньої мережі м. Боярка, порушив правила, норми та стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, та своєчасно не ліквідував вибоїну глибиною 10 см, по вул. Шевченка, 164, що призвело до дорожньо- транспортної пригоди, в результаті якої автомобіль позивача отримав пошкодження.

За результатами розгляду вказаного протоколу 12.02.2018 року суддя Києво - Святошинського районного суду Київської області визнав ОСОБА_2 та наклав адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 680 грн. в дохід держави.

Стаття 9 Закону України «Про дорожній рух» передбачає, що до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить визначення структур управління, проектування, будівництва та утримання доріг, вулиць та залізничних переїздів та передача права на експлуатаційне утримання доріг, вулиць та залізничних переїздів іншим юридичним особам.

З метою ефективного використання автомобільних доріг, що знаходяться на території Боярської міської ради та забезпечення можливості їх ремонту та безпеки експлуатації, рішенням Боярської міської ради від 19.04.2016 року №8/310 (зі змінами внесеними рішенням Боярської міської ради від 30.03.2017 року №28/869) було прийнято у комунальну власність територіальної громади м. Боярка автомобільну дорогу за адресою вул. Шевченка та визначено балансоутримувачем вказаної дороги Комунальне підприємство « Боярське головне виробниче управління житлово- комунального господарства».

Відповідно до ст.. 24 Закону України «Про дорожній рух», власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні.

При виконанні робіт по ремонту і утриманню автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів дорожньо-експлуатаційні організації у першочерговому порядку повинні здійснювати заходи щодо безпеки дорожнього руху на основі обліку і аналізу дорожньо-транспортних пригод, результатів обстежень і огляду автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, і передусім на аварійних і небезпечних ділянках та у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод.

Відповідно до п. 2 Постанови КМУ «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони», ремонт і утримання дорожніх об`єктів (крім залізничних переїздів), що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору», а тих, що перебувають у комунальній власності, - відповідними комунальними дорожньо- есксплуатаційними організаціями.

Пунктом 11 Постанови КМУ «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила

користування ними та охорони» передбачено, що власники дорожніх об`єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов`язані: постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об`єктів та негайно усувати виявленні пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух.

Між КП «БГВУЖКГ» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ОМЕГАСТРОЙ» укладено договір № 105/16 від 19 серпня 2016 року про капітальний ремонт дороги по вул. Шевченка в м. Боярка .

Також, між КП «БГВУЖКГ» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Рембуд Україна» укладено договір № 36/17від 17 березня 2017 року про виконання робіт з поточного ремонту вул. Шевченка, в м. Боярка, (копія додається).

Як встановлено в судовому засіданні, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №356299 від 02.01.2018 року водій ОСОБА_1 02.01.2018 року близько 18:00 год в Київській області, Києво-Святошинський район, місто Боярка, по вулиці Шевченка, рухався на автомобілі Mercedes-Benz д.н.з. НОМЕР_5 не врахував дорожню обстановку, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на вибоїну, при ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками.

Відповідно до постанови Києво-Святошинського районного суду Київської області від 22 січня 2018 року справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрито у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Крім того, згідно постанови Києво-Святошинського районного суду Київської області від 12 лютого 2018 року вбачається що 02.01.2018 року о 18 год. 00 хв. громадянин ОСОБА_2 будучи посадовою особою відповідальною за дотримання вулично-дорожньої мережі м. Боярка порушив правила норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, своєчасно не ліквідував вибоїну глибиною 10см. по вулиці Шевченка, 164, що призвело до ДТП в результаті якої автомобіль Mercedes-Benz д. н. з. НОМЕР_5 , отримав пошкодження заднього лівого диска.

Своїми діями ОСОБА_2 , порушив п. 1.5 Правил дорожнього рухуУкраїни і вчинив правопорушення, передбачене ч.4ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тому згідно постанови Києво-Святошинського районного суду Київської області від 22 січня 2018 року (Справа №369/662/18) ОСОБА_2 визнано винним за ч.4 ст. 140 Кодексу України про адміністративне правопорушення та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 680 (шістсот вісімдесят) гривень в дохід держави.

Згідно ч. 6 ст. 82 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обовязковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Згідно матеріалів справи вбачається що ОСОБА_2 є відповідальним за дотримання вулично-дорожньої мережі м. Боярка будучи посадовою особою КП «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства».

Згідно рішення Боярської міської ради № 8/3 Юв від 19 квітня 2016 року «Про взяття на баланс автомобільних доріг в м. Боярка» міська рада вирішила затвердити звіти комісії по інвентаризації доріг та незалежної експертної оцінки автомобільних доріг, що знаходяться на території Боярської міської ради по яких проводилась експертна оцінка, а саме: вул. Білогородська, Шевченка, Хрещатик, С/г технікум, Садова, Молодіжна, Незалежності (50р.Жовтня ), 40р.Жовтня, Маяковського. Доручити виконавчому комітету Боярської міської ради забезпечити передачу автомобільних доріг, що знаходяться на території Боярської міської ради у господарське відання та на баланс комунального підприємства «БГВУЖКГ» за балансовою вартістю визначеною шляхом проведення незалежної експертизи.

Згідно рішення Боярської міської ради № 28/869 від ЗО березня 2017 року «Про внесення змін до рішення сесії Боярської міської ради від 19.04.2016р. № 8/310» яким було вирішено внести зміни до рішення сесії Боярської міської ради від 19.04.2016р. № 8/310 «Про взяття на баланс автомобільних доріг у м. Боярка», а саме: Пункт 2 рішення викладено в наступній редакції: «Прийняти у комунальну власність територіальної громади м. Боярка автомобільні дороги, за наступними адресами: вул. Білогородська, Шевченка, Хрещатик, С/г технікум, Садова, Молодіжна, Незалежності (50 р.Жовтня), Соборності 40р. Жовтня, Маяковського та визначити балансоутримувачемвказаних доріг комунальне підприємство «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства», за балансовою вартістю визначеною шляхом проведення незалежної експертизи.

Відповідно до загальних положень про відшкодування шкоди що визначені Цивільним кодексом України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала (ст. 1166 ЦК України.

Згідно ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 р. N 198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони» ремонт і утримання дорожніх об`єктів (крім залізничних переїздів), що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору", а тих, що перебувають у комунальній власності, - відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними організаціями (п. 2 Постанови).

Пунктом 11 Постанови КМУ «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони» передбачено, що власники дорожніх об`єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов`язані: постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об`єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух, а також відшкодовувати в установленому законодавством порядку збитки власникам транспортних засобів, якщо дорожньо- транспортна пригода сталася внаслідок незадовільного утримання доріг, вулиць, залізничних переїздів.

Згідно статті 24 Закону України «Про дорожній рух» власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або органи, уповноважені ними здійснювати експлуатаційне утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мають право вимагати від користувачів дотримання чинних законодавчих і нормативних актів стосовно дорожнього руху, правил

ремонту і утримання доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування дорогами і дорожніми спорудами та їх охорони.

Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, правила користування ними та їх охорони затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Власники доріг, вулиць та залізничних переїздів, керівні працівники дорожньо-експлуатаційних організацій несуть відповідальність, в тому числі кримінальну, якщо дорожньо-транспортна пригода або несвоєчасне забезпечення екстреною медичною допомогою людини, яка перебуває у невідкладному стані сталася з їх вини.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 р. № 198 "Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони" ремонт і утримання дорожніх об`єктів (крім залізничних переїздів), що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо- експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління "Укравтодору", а тих, що перебувають у комунальній власності, - відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними організаціями.

Пунктом 11 Постанови КМУ "Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони" передбачено, що власники дорожніх об`єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов`язані: постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об`єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух, а також відшкодовувати в установленому законодавством порядку збитки власникам транспортних засобів, якщо дорожньо- транспортна пригода сталася внаслідок незадовільного утримання доріг, вулиць, залізничних переїздів.

Згідно ст. 24 Закону України "Про дорожній рух" власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або органи, уповноважені ними здійснювати експлуатаційне утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мають право вимагати від користувачів дотримання чинних законодавчих і нормативних актів стосовно дорожнього руху, правил ремонту і утримання доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування дорогами і дорожніми спорудами та їх охорони.

Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць та

залізничних переїздів, правила користування ними та їх охорони

затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Власники доріг, вулиць та залізничних переїздів, керівні працівники

дорожньо-експлуатаційних організацій несуть відповідальність, в тому числі

і кримінальну, якщо дорожньо-транспортна пригода або несвоєчасне

забезпечення екстреною медичною допомогою людини, яка перебуває у

невідкладному стані сталася з їх вини.

Стаття 9 Закону України "Про дорожній рух" передбачає, що до

компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів

або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить

визначення структур управління, проектування, будівництва та утримання

доріг, вулиць та залізничних переїздів та передача права на експлуатаційне

утримання доріг, вулиць та залізничних переїздів іншим юридичним особам.

Також, між КП «БГВУЖКГ» та Товариством з обмеженою

відповідальністю «Рембуд Україна» укладено договір № 36/17від 17 березня

2017 року про виконання робіт з поточного ремонту вул. Шевченка, в м

. Боярка .

Таким чином з відповідача підлягає стягненню розмір майнової шкоди за пошкодження заднього лівого диска, у розмірі 3 655 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст.ст. 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідачем не надано суду доказів на спростування спірної заборгованості, як і доказів на підтвердження належного виконання ним взятих зобов`язань перед позивачем.

Щодо позовних вимог в частині відшкодування моральної шкоди, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1, п. 3 ч. 2, ч. 3 ст. 23 ЦК України, особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.Моральна шкода полягає у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку із знищенням чи пошкодженням її майна.Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Згідно п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв`язку з ушкодженням здоров`я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв`язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв`язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушенні стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків.

Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» суд, зокрема, повинен з`ясувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, за яких обставин чи якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, в якій грошовій сумі чи в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить, а також інші обставини, що мають значення для вирішення спору.

Розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. Зокрема, враховуються стан здоров`я потерпілого, тяжкість вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках, ступінь зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану, добровільне - за власною ініціативою чи за зверненням потерпілого спростування інформації редакцією засобу масової інформації. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості (п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди»).

Разом з тим, позивач не зазначає в чому полягає моральна шкода, з яких міркувань вона виходила, визначаючи розмір моральної шкоди, не надає жодного доказу на підтвердження факту заподіяння їй моральних страждань та/або погіршення її психоемоційного стану.

Відтак, суд вважає позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди недоведеними та такими, що задоволенню не підлягають.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.

Згідно ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача.

З огляду на викладене підлягає стягненню із відповідача сума судового збору у розмірі 768, 40 грн., сплаченого позивачем при подачі позову.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 509,525, 526, 530, 549, 599, 610, 611, 625, 689, 853,879,882,886 ЦК України, ст.ст. 3, 4, 10, 12, 13, 76-82, 89, 141, 223, 259, 263-265, 268 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства», третя особа: Боярська міська рада Києво-Святошинського району Київської області про відшкодування майнової та моральної шкоди - задовольнити частково.

Стягнути з відповідача Комунального підприємства «Боярське головне виробниче управлінняжитлово-комунального господарства» (код ЄДРПОУ 34702930) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , 3 655 грн. майнової шкоди.

Стягнути з Комунального підприємства «Боярське головне виробниче управлінняжитлово-комунального господарства» (код ЄДРПОУ 34702930) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 768, 40 грн.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.Д. Медведський