Постанова № 8846849, 22.06.2009, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2009
Номер справи
2-а-5753/09/1070
Номер документу
8846849
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА.

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

22 червня 2009 року

9:57

Справа № 2-а-5753/09/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Харченко

СВ., при секретарі: Зінов'євій А.С.,

за участю представника Управління Пенсійного фонду України у Таращанському

районі Київської області: Бутенко Н.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом прокурора Таращанського району в інтересах держави в особі

Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі

Київської області до Таращанського будівельно - монтажного товариства

про стягнення заборгованості по сплаті фінансових санкцій та пені, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Таращанського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області звернувся до суду з позовом про стягнення з Таращанського будівельно - монтажного товариства заборгованості по сплаті фінансових санкцій та пені у сумі 31 835 грн. 77 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач станом на 23.02.2009 має перед Управлінням Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області заборгованість по фінансових санкціях та пені, яка підтверджується рішеннями Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду №№ 15 та 16 від 5 лютого 2009 року.

У судове засідання, призначене на 05.06.2009, з'явились прокурор та представник Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області. Представник відповідача у судове засідання не з'явився, у зв'язку з чим судовий розгляд на підставі п. 1 ч. 1 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України було відкладено на 22.06.2009 о 9 год. 15 хв.

22.06.2009 в судове засідання з'явився представник Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області. Прокурор та представник відповідача в судове засідання не з'явились, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду справи. Матеріали справи містять клопотання відповідача про розгляд справи за відсутності його представника.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі. В той же час, представником відповідача позов визнано, що підтверджується письмовою заявою, яка приєднана до матеріалів справи.

Відповідно до приписів ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Цією ж статтею встановлено, що судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до ч.3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Судом встановлено, що визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї - небудь права, свободи або інтереси.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно з частиною 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі - Закон України № 1058 - IV), платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону. Частинами 3 та 4 цієї статті встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований Таращанською районною державною адміністрацією Київської області 11.12.1997 за № 206 та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області з 29.06.1999 за № 456 (довідка Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області від 22.06.2009 № 2431/06), а отже є страхувальником в розумінні положень Закону України № 1058 - IV.

Відповідно до абзацу 6 частини 2 статті 17 та частини 6 статті 20 Закону України № 1058 - IV, страхувальник, яким є відповідач, зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно частин 6, 12 статті 20 Закону України № 1058 - IV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду; страхові внески сплачуються незалежно від фінансового стану платника.

Відповідно до частини 2 статті 106 Закону України № 1058 - IV, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Частиною 13 статті 106 Закону України № 1058 - IV встановлено, що про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених ч. 9 та ч. 10 цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом 3 робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсії.

Суми пені та штрафів, передбачених ч. 9 та ч. 10 цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято рішення.

Судом встановлено, що на підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" начальником Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області до Таращанського будівельно - монтажного товариства застосована фінансова санкція та пеня у розмірі 31 835 грн. 77 коп., що підтверджується рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду №№ 15 та 16 від 5 лютого 2009 року.

Зазначені рішення були отримані головним бухгалтером відповідача 05.02.2009, що підтверджується його підписом (а.с. 4-5). Вказані рішення протягом 10 робочих днів після їх отримання відповідачем оскаржені не були, заборгованість не погашена, отже борг вважається узгодженим.

Згідно абзацу 8 частини 3 статті 106 Закону України № 1058 - IV, у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Цією ж статтею встановлено, що суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.

Таким чином, загальна сума боргу по фінансових санкціях та пені, яка підлягає сплаті відповідачем становить 31 835 грн. 77 коп.

На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем не надано.

Крім того, проти наявності зазначеної заборгованості представник відповідача не заперечував та письмовою заявою визнав позов у повному обсязі.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму боргу до Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив та позов визнав; наявність у нього заборгованості у розмірі 31 835 грн. 77 коп. підтверджується доказами, наявними у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеного боргу на день винесення рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних

повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити. Стягнути з Таращанського будівельно - монтажного товариства (р/р 260081427 у ВАТ "Райффайзен банк Аваль", код 20576305, МФО 321121, місцезнаходження: 09500, Київська область, м. Тараща, вул. Свободи, 4) на користь Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі Київської області (р/р 256043011021 у ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669, код 22202715, місцезнаходження: 09500, Київська область, м. Тараща, вул. Леніна, 3) заборгованість по сплаті фінансових санкцій та пені у розмірі 31 835 (тридцять одна тисяча вісімсот тридцять п'ять) грн. 77 коп.