Постанова № 8846562, 25.03.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2010
Номер справи
2а-1784/10/1870
Номер документу
8846562
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 березня 2010 р.                                                             Справа № 2а-1784/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Глазька С.М.,

          за участю секретаря судового засідання-Чикалової М.С.,< Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Шосткинського міськрайонного центру зайнятості населення до товариства з обмеженою відповідальністю "Азар" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та пені у загальному розмірі 2572 грн. 72 коп. ,-

В С Т А Н О В И В:

Шосткинський міськрайонний центр зайнятості населення звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з ТОВ "Азар" 2572 грн. 72 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та нарахованої пені. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, який є страхувальником і перебуває на обліку як платник страхових внесків в Шосткинському міськрайонному центрі зайнятості населення, всупереч вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» не сплатив у передбачений законом строк страхові внески в сумі 2270 грн. 82 коп., у зв’язку з чим була нарахована пеня в розмірі 301 грн. 90 коп.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, надіслав суду заяву (а.с.26) у якій зазначав, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просив розглядати справу без його участі.

Відповідач, неодноразово належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.21,25), в судове засідання не з’явився, всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причини неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.

Перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити повністю, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що ТОВ "Азар", яка зареєстрована як юридична особа та включена в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України відповідно до ст.ст. 1,4 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» є страхувальником та значиться на обліку в Шосткинському міськрайонному центрі зайнятості населення, що підтверджується копією довідки про внесення до єдиного державного реєстру (а.с.7) та копією свідоцтва про реєстрацію (а.с.8).

Згідно ст.ст. 8, 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загального державного соціального страхування України на випадок безробіття, створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Функції виконавчої дирекції Фонду, яка є виконавчим органом правління Фонду, покладаються на органи державної служби зайнятості. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості, до яких також відносить і позивач.

Частина 3 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» зазначає, що перерахування страхових внесків, порядок обчислення розміру яких визначений ст. 19 даного Закону, здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього Закону.

Частина 2 статті 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачає обов’язок роботодавців, до яких відноситься відповідач, своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Відповідно до ч.1 ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Частина 4 ст. 38 зазначеного Закону вказує, що посадові особи, винні в порушенні строку реєстрації як платника страхових внесків, несвоєчасній та неповній їх сплаті, несуть адміністративну відповідальність згідно із законом.

З акту про результати проведення перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття № 171 від 27 листопада 2009 року (а.с.10-15), вбачається, що відповідачем були порушені строки та повнота сплати страхових внесків, в результаті чого за період з 01 січня 2008 року по 30 вересня 2009 року, за який проводилася перевірка, за ним значилась заборгованість в сумі 2270 грн. 82 коп. За несвоєчасну і неповну сплату страхових внесків відповідно до вимог ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» ТОВ "Азар" було нараховано 301 грн. 90 коп. пені.

На підставі вказаного акту перевірки, на підставі ч.1 ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та керуючись 4 ст. 38 зазначеного Закону, Шосткинський міськрайонний центр зайнятості населення прийняв рішення № 6 від 29 грудня 2009 року (а.с.9) відповідно до якого з ТОВ "Азар" необхідно стягнути 2270 грн. 82 коп. простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків та 301 грн. 90 коп. пені. Дане рішення отримане відповідачем 29 грудня 2009 року (а.с.9) проте, як вбачається з письмових пояснень представника позивача (а.с.26) вказані суми страхових внесків та пені залишаються несплаченими, заперечень стосовно даних обставин від відповідача не надходило.

Враховуючи, що відповідачем, суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, та нарахована пеня на момент розгляду справи залишаються несплаченими. що підтверджується заявою представника позивача (а.с.26), суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з ТОВ "Азар" заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, та нарахованої пені у розмірі 2572 грн. 72 коп. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Шосткинського міськрайонного центру зайнятості населення до товариства з обмеженою відповідальністю "Азар" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та пені у загальному розмірі 2572 грн. 72 коп. –задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Азар" (і.к.24001808) на користь Шосткинського міськрайонного центру зайнятості населення 2270 грн. 82 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків та 301 грн. 90 коп. пені, разом стягнути 2572 грн. 72 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                               (підпис)                               С.М. Глазько

          З оригіналом згідно

          Суддя                                                                                 С.М. Глазько

Повний текст постанови складений 30 березня 2010 року