Постанова № 884651, 24.07.2007, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
24.07.2007
Номер справи
а20/247-07
Номер документу
884651
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16

тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

09:30

"24" липня 2007 р. Справа № А20/247-07

Господарський суд Київської області у складі (зал судових засідань №222)

судді Я.Л. Іваненко

секретар І.О. Карпунов

розглянув матеріали адміністративної справи

За позовом

Сквирської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області, м. Сквира, Київська область

до

Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1

про

стягнення 4446,05грн.

В засіданні приймали участь:

від позивача

не з'явився

від відповідача

не з'явився

суть спору:

До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Сквирської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області, м. Сквира (надалі - позивач) до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (надалі - відповідач) про стягнення 4446,05грн.

Ухвалою господарського суду від 18.06.2007р. про відкриття провадження в адміністративній справі розгляд справи було призначено на 10.07.2007р.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, викладених у позовній заяві.

В обґрунтування позовних вимог останній посилається на порушення відповідачем вимог Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок чого за ним утворилась заборгованість по штрафних санкціях.

У зв'язку з неявкою відповідача в судове засідання, розгляд справи було відкладено на 24.07.2007р.

В судове засідання, призначене на 24.07.07р. позивач, повідомлений належним чином про дату і місце судового засідання, свого представника не направив, проте надіслав клопотання НОМЕР_1 (вх.№11125 від 20.07.07р.), в якому просить розглянути справу без участі представника останнього.

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце проведення судових засідань відповідно до п. 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України НОМЕР_2, що підтверджується журналом вихідної кореспонденції канцелярії господарського суду Київської області, відповідною відміткою на першому примірнику ухвал суду від 18.06.2007р., 10.07.2007р., які надсилались йому за адресою, вказаною в позовній заяві, свідоцтві про державну реєстрацію, та довідці державного реєстратора Сквирської районної державної адміністрації НОМЕР_3, в судові засідання 10.07.2007р. та 24.07.2007р. не з'явився, відзиву та витребуваних ухвалами суду документів без поважних причин не надав.

Відповідно до ч.2 ст.128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони, або третьої особи не є перешкодою для розгляду справи.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів, яких достатньо для вирішення спору по суті.

Розглянувши матеріали, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, судом встановлено наступне.

Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 перебуває на обліку у Сквирській МДПІ як платник податків.

Податковим органом була проведена перевірка господарської одиниці відповідача -магазину у м. Києві, Оболонський проспект, 29, додержання порядку за проведенням готівкових розрахунків за товари (послуги) за результатами якої складено Акт НОМЕР_4. Зазначеною перевіркою встановлено, а в Акті зафіксовано порушення відповідачем вимог п. п. 1,2,5 ст. 3 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі -Закон України №265/95-ВР).

Окрім того, податковим органом була проведена перевірка господарської одиниці відповідача -магазину у м. Києві, Оболонський проспект, 29, за результатами якої складено Акт НОМЕР_5. Зазначеною перевіркою встановлено, а в Акті зафіксовано порушення відповідачем вимог п. п. 1,2,6,9,10,13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі -Закон України №265/95-ВР).

Відповідно до ст. 3 Закону України №265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (пункт 1); видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (пункт 2); у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку її ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України (пункт 5); забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення (пункт 6); щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (пункт 9); друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років (пункт 10); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (пункт 13)

За порушення вимог Закону України №265/95-ВР, згідно зі ст. 17 зазначеного Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи не прошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну; десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -у разі невиконання друку контрольної стрічки або її не зберігання протягом встановленого терміну.

А на підставі статті 22 Закону України №265/95-ВР у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

За результатами вказаних перевірок відповідача та на підставі Акту НОМЕР_4 та Акту НОМЕР_5.позивачем було прийнято рішення НОМЕР_6 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій, яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1026,25грн. та рішення НОМЕР_7 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій, яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 3419,80грн.

Станом на день розгляду справи заборгованість по фінансових санкціях складає 4446,05грн. відповідачем не погашена.

Згідно п. 11 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 № 509-XII органам державної податкової служби надано право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 15 Закону України №265/95-ВР контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

А згідно зі ст. 17 Закону України №265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Статтею 25 Закону України №265/95-ВР передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до п.4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України НОМЕР_8, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.07.2001р., якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням фактичного місцезнаходження (місця проживання) платника податків, то відповідальним працівником ОДПС оформляється відповідний акт, у якому зазначається причина, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Податкове повідомлення розміщується на дошці податкових оголошень (повідомлень). День розміщення податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважається днем вручення податкової вимоги.

Так, позивачем у відповідності до зазначеного Порядку та згідно Акту НОМЕР_9 та Акту НОМЕР_10, вказані рішення НОМЕР_6 про застосування штрафних (фінансових) та рішення НОМЕР_7 про застосування штрафних (фінансових) санкцій, були розміщені на дошці податкових оголошень у зв'язку з відсутністю відповідача за його місцезнаходженням.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 4446,05грн. штрафної санкції є обґрунтованими, документально підтвердженими, відповідачем не спростовані, а тому підлягають задоволенню.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 158, 160, 162, 163 п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,-

постановив:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_11) в доход державного бюджету на рахунок Сквирської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області (09000, Київська область, м. Сквира, вул. Богачевського, 20, код 34921028) 4446,05грн. (чотири тисячі чотириста сорок шість грн. 05коп.) штрафної санкції.

3. Копію постанови надіслати учасникам провадження.

Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо заява про апеляційне оскарження постанови не буде подана. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана, в двадцятиденний строк після надання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя

Іваненко Я.Л.