
Справа № 589/827/20
Провадження № 3/589/451/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2020 року
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого судді - Курбанової А.Р.,
за участю секретаря судового засідання - Нагорної Н.І.,
особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,
прокурора Шосткинської місцевої прокуратури Зайцева І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шостка матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Шостка Сумської області, громадянина України, проживаючого на території військової частини А1586 в смт Гуйва Житомирської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця за контрактом військової частини А1586, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особа, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням фуцкцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Так, згідно з наказом в.о. начальника установи - начальника арештного дому ОСОБА_3 від 05.02.2018р. №15/ОС-18 ОСОБА_2 з 05.02.2018р. звільнено за власним бажанням з посади молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Шосткинська виправна колонія (№66)».
Слід зазначити, що посада, яку займав ОСОБА_2 , відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», відноситься до діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави, а отже ОСОБА_2 є суб`єктом декларування.
ОСОБА_2 , звільняючись 05.02.2018р. за власним бажанням з посади молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Шосткинська виправна колонія (№66)», що пов`язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до приписів абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п.п.2 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (в редакцій чинній на час звільнення) повинен був не пізніше дня припинення такої діяльності (тобто до 05.02.2018р. включно) подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, як особа яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, однак у встановлений строк цього не зробив та подав таку декларацію лише 14 лютого 2020 року.
Також ОСОБА_2 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Будучи звільненим з посади, пов`язаної з виконанням функцій держави, ОСОБА_2 відповідно до приписів абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» повинен був до 1 квітня наступного року після припинення діяльності (до 01.04.2019р.) подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, однак у встановлений строк цього не зробив та подав таку декларацію лише 05 червня 2019 року.
Крім того, ОСОБА_2 несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_2 , з 01.12.2016р. займаючи посаду молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Шосткинська виправна колонія (№66)», яка відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», відноситься до діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави, тобто будучи суб`єктом декларування, відповідно до приписів ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» повинен був до 1 квітня 2018 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічну), за минулий 2017 рік, однак у встановлений строк цього не зробив та подав таку декларацію лише 10 березня 2020 року.
В судовому засіданні ОСОБА_2 обставини, вказані у протоколах підтвердив, вказав, що він забував подавати декларації вчасно, поставившись до цього недостатньо відповідально, про що жалкує, висловив осуд свієї поведінки, розкаявся.
Наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується даними, які містяться в протоколі №069/2020 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 10.03.2020р., протоколі №068/2020 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 10.03.2020р., протоколі №067/2020 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 10.03.2020р., повідомленням департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.11.2019р., повідомленням Національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 05.04.2019р. № 5/170, послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_2 за період з 01.01.2018р. до 24.11.2019р., письмовими та усними поясненнями ОСОБА_2 , а також іншими матеріалами справи.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення у відношенні ОСОБА_2 , суд враховує характер вчинених правопорушень, їх однотипність, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, щире розкаяння винного, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, а тому вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП із ОСОБА_2 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 420 грн 40 к.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-35, ч. 2 ст. 36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 245, 280, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн 00 к., який стягнути на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави, в особі Державної судової адміністрації України, судовий збір в розмірі 420 грн 40 к. (реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ Шосткинського міськрайонного суду Сумської області: 26440765, пункт таблиці - 5).
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Шосткинський міськрайонний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області А.Р.Курбанова