
Справа № 591/1825/20
Провадження № 2-а/591/125/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 березня 2020 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Шелєхова Г.В., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сумської міської ради, товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Нотекс», треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ТОВ «Бісабі України» про визнання недійсним та скасування рішення Сумської міської ради,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Зарічного районного суду м. Суми з позовом про визнання недійсним та скасування рішень Сумської міської ради «Про поновлення договору оренди земельної ділянки», та «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у зв`язку зі зміною її цільового призначення».
Питання адміністративної юрисдикції врегульовано главою 2 КАС України.
Так, відповідно до ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Ч.1 ст. 20 КАС України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч.1 ст. 20 КАС України, якою визначено підсудність справ місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ч.5 ст. 171 КАС України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
З огляду на викладене суд приходить до висновку про необхідність направлення справи за підсудністю до Сумського окружного адміністративного суду, оскільки позов поданий до Зарічного районного суду м. Суми з порушенням правил предметної підсудності.
Керуючись ст. ст. 19, 20, 29, 258-261, 295 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сумської міської ради, товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Нотекс», треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ТОВ «Бісабі України» про визнання недійсним та скасування рішення Сумської міської ради -передати на розгляд до Сумському окружному адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного судушляхом подачі апеляційної скарги в пятнадцятиденний строк з дня її проголошення.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Зарічний районний суд м. Суми.
Суддя Г.В.Шелєхова